Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Biografia jonë Romelu Lukaku ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Gruaja, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

Me pak fjalë, ne portretizojmë Historinë e Jetës së një futbollisti belg i cili ka bërë emër për veten - si për klubin ashtu edhe për vendin.

Versioni i Lifebogger i Historisë së Lukakut fillon nga ditët e tij të hershme deri kur ai u bë i famshëm në lojë.

Për të hapur oreksin tuaj të autobiografisë mbi natyrën tërheqëse të Bio të Romelu Lukaku, ne kemi shkuar përpara për të portretizuar galerinë e jetës së tij të hershme dhe ngritjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Po! do të pajtoheni me mua se kjo foto përmbledh historinë e tij të jetës.

Biografia e Romelu Lukakut. Vini re Historinë e Jetës së Hershme dhe Suksesit të tij.
Biografia e Romelu Lukakut. Vini re Jeta e Hershme dhe Historia e Suksesit të Tij të Madh.

Një golashënues i madh dhe fizikisht i fuqishëm i golit, Lukaku ka qenë i njohur për të përdorur fizikitetin e tij për të lëvizur pranë mbrojtësve. Falë tij, Interi prishi ëndrrën e titullit të Serie A të Cristiano Ronaldos.

Pavarësisht vlerësimeve për emrin e tij, ekipi ynë zbuloi - se vetëm disa tifozë kanë lexuar një version konciz të Romelu Lukaku Life Story. Ne kemi marrë kohë për të përgatitur këtë artikull, për shkak të dashurisë sonë për sulmuesin. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimet - Rocky and the Tank. Emrat e tij të plotë janë Romelu Menama Lukaku Bolingoli.

Sulmuesi belg lindi në ditën e 13 -të të majit 1993 nga nëna e tij, Adolphine Bolingoli Lukaku dhe babai, Roger Lukaku, në qytetin e Antwerp, Belgjikë.

Romelu Lukaku erdhi në botë si fëmija i parë nga dy fëmijë (ai dhe Jordania) i lindur në bashkimin martesor midis prindërve të tij i cili është fotografuar më poshtë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nga ajo që shohim, ai mori buzëqeshjen e nënës së tij dhe pamjen e fytyrës së babait të tij.

Njihuni me prindërit e Romelu Lukaku - nënën e tij, Adolphine Bolingoli dhe babanë, Roger Lukaku.
Njihuni me prindërit e Romelu Lukaku - nënën e tij, Adolphine Bolingoli dhe babanë, Roger Lukaku.

Vitet e rritjes:

Romelu Lukaku i kaloi vitet e fëmijërisë së bashku me vëllain e tij të vetëm. Ai shkon me emrin - Jordan Zacharie Lukaku Menama Mokelenge.

Në foton më poshtë, do të vini re se ato janë pothuajse të një lartësie të ngjashme. Të dy moshat e tyre ndahen me vetëm një vit diferencë. Data e lindjes së Romelu është 13 maj 1993, ndërsa Jordania është 25 korrik 1994.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë
Takoni Romelun dhe Jordanin gjatë viteve të tyre të hershme të fëmijërisë.
Takoni Romelun dhe Jordanin gjatë viteve të tyre të hershme të fëmijërisë.

Romelu dhe Jordan nuk ishin vetëm afër, ata kanë mbetur të thurur fort që në ditët e tyre të hershme.

Djemtë gjithmonë do të luanin së bashku dhe më e rëndësishmja, kurrë nuk e lejuan njëri -tjetrin të enden vetëm në errësirë. E thënë thjesht, të dy mbetën lentja përmes së cilës ata shohin fëmijërinë e tyre.

Për sulmuesin belg, fëmijëria nuk mund të jetë e plotë pa dy persona të tjerë. I pari është kushëriri i tij, Boli Bolingoli-Mbombo.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

I dyti në listë nuk është askush tjetër përveç Vinnie Frans, të cilin ai e konsideron si mikun dhe fqinjin e tij më të mirë të fëmijërisë.

Vinnie është më shumë se një shoqe, por një vëlla tjetër. Ai i ka qëndruar shumë pranë Lukakut (deri më sot) edhe para famës së tij.

I shihni këta dy shokët më të mirë (Romelu dhe Vinnie)? Ata të dy kanë bërë një rrugë të gjatë në jetë.
I shihni këta dy shokët më të mirë (Romelu dhe Vinnie)? Ata të dy kanë bërë një rrugë të gjatë në jetë.

Fëmijëria… Ahh! Ditët e mira të vjetra kur Vinnie, Lukaku, Jordan dhe Boli luanin në vaskën e madhe të ujit do të sillnin përgjithmonë ndjenjën më të mirë të Nostalgjisë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Shtë e rëndësishme të theksohet se - në atë kohë - hormonet e rritjes së Romelu tashmë kishin filluar ta bënin trupin e tij të dukej më i vjetër se mosha e tij.

Historia e Familjes Romelu Lukaku:

Në lagjen ku ai u rrit, familja e tij konsiderohej ndër shtresat me të ardhura më të ulëta. Me fjalë të thjeshta, prindërit e Romelu Lukaku ishin të varfër dhe të prishur.

Babai i tij - një ish -futbollist - fitoi shumë pak ndërsa luante për ligën më të ulët belge. Nëna e tij, nga ana tjetër, ishte thjesht një amvise me kohë të plotë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Realiteti i trishtuar i Roger Lukaku - Pensioni në karrierë dhe varfëria:

Të luash për ekipe të vogla - si FC Boom dhe klubet e tjera të nivelit të ulët belg e bënë babanë e Romelu Lukakut të fitojë para të vogla.

Mjerisht, Roger nuk arriti të kursejë para të mjaftueshme për ditën me shi - në përgatitje për kohën kur do të vinte çizmet. Për tronditjen e tij më të madhe, karriera e tij e futbollit përfundoi papritur në vitin 1999.

Në kohën e pensionit të tij me forcë, Roger kishte pak kursime për t'u kujdesur për familjen e tij. Për t'i bërë gjërat më keq, ai vazhdoi të bëjë një investim të keq - tha një mik i familjes për DailyMail.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Vendosja e parave të tij në biznesin e gabuar shpërdoroi kursimet e vogla që kishte mbledhur. Si rezultat, e gjithë familja e tij nuk kishte asgjë për të ushqyer.

Vështirësia familjare Romelu Lukaku:

Duke përshkruar edukimin e tij të varfërisë në fëmijëri, Lukaku tha se nënës së tij do t’i duhej të huazonte bukë derisa ajo të mos kishte mundësi të paguante për të - nga një furrë buke pranë.

Për më tepër, Lukaku zbuloi se familja e tij jetonte për javë të tëra pa energji elektrike dhe se si nuk kishte ujë të nxehtë për t'u larë pasi ai ishte kthyer nga stërvitja.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Edouard Mendy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

E vërteta është, Romelu kurrë nuk ka ngrënë mëngjes gjatë asaj kohe. Djali i varfër hëngri lansim - kryesisht bukë dhe qumësht kur u kthye nga shkolla.

Ndërsa shpjegonte nivelin e varfërisë me të cilën përballet familja e tij, Romelu Lukaku në një intervistë tha për Press - me këto fjalë emocionale: 

Mbaj mend momentin e saktë që e dija që familja ime nuk ishte thjesht e varfër, por ishte e prishur. Shpesh, unë ende mund ta imagjinoj nënën time duke qëndruar afër frigoriferit dhe pamjen e fytyrës së saj.

Isha gjashtë vjeç dhe atë ditë, u ktheva në shtëpi për drekë gjatë pushimit në shkollë.

Ndërsa hyra në kuzhinë, pashë nënën time me kutinë e qumështit, si normale.

Por këtë herë, ajo ishte duke përzier diçka me të. Mamaja ime ishte duke përzier ujë me qumështin. Nuk kishim para të mjaftueshme për ta bërë atë të zgjasë tërë javën.

Me një zë të dhimbshëm, Adolphine i tha djalit të saj (Romelu) të vinte të pinte qumështin e holluar shumë. Ajo gjithashtu solli bukë (për ta shtuar) të cilën e kishte marrë hua nga një furrë buke pranë.

Një Romelu i përulur, siç është, nuk u ankua kurrë pasi e kuptoi situatën. Ai së bashku me vëllain e tij (Jordan) vazhdonte të pinte qumështin e holluar dhe të hante bukë pothuajse çdo ditë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke kuptuar nevojën për të shpëtuar Situatën e tij Familjare:

Që nga ajo ditë, Romelu e kuptoi që shtëpia e tij ishte vërtet e prishur dhe në telashe serioze. Për më tepër, ajo ishte e përfunduar për ta - do të thotë se vështirësitë ishin bërë më të mirë prej tyre.

Gjatë atyre kohërave, ai vazhdimisht i thoshte vetes - se kishte nevojë të vepronte/të rritej shpejt - me mendjen për të shpëtuar familjen e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përveç ushqimit, familja e Romelu Lukaku (ashtu si Neymar përjetuar - në fëmijërinë e tij) gjithashtu i mungonte energjia elektrike. Duke nënkuptuar, do të thotë se nuk kishte ngrohje në shtëpinë e tij.

Për të krijuar nxehtësi, mamaja e tij përdorte gazin për të zierë një tenxhere me ujë të nxehtë. Kur uji ishte gati, Romelu dhe Jordan përdornin një filxhan për ta marrë dhe spërkatur në kokë - në emër të ngrohjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kemi këtu, videon tronditëse ku ai foli për prejardhjen e tij të dobët familjare. Aq më tepër, gjërat që ai kaloi si fëmijë.

Fqinjët u kthyen dhe vetëm një person ofroi ndihmë:

A e dini?… Nëna e Vinnie Frans (shoqja më e mirë e Lukakut që nga fëmijëria) ishte e vetmja fqinje që ndjeu keqardhje për familjen e tij dhe ishte e gatshme të ndihmonte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Zonja Frans mund të thoshte se ata të Lukakut po luftonin vërtet me varfërinë dhe Adolphine (mamaja e Romelu dhe shoku i saj) kishte nevojë për ndihmë.

Mjerisht, fqinjët e tjerë refuzuan të ofrojnë ndihmë në para ose në natyrë. Këta ishin njerëz që mendonin se problemet e përjetuara nga familja e Lukakut nuk ishin të tyre - do të thotë se ata kurrë nuk i shkaktuan ato.

Meqenëse askush nuk u erdhi në ndihmë, mamaja e Vinnie Frans vazhdoi të ndihmonte. Ajo bëri çmos, por për fat të keq, nuk ishte e mjaftueshme pasi familja kishte nevojë për më shumë ndihmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më në fund, shpresoni për Atin e Lukakut:

Fatmirësisht, vendi i mëparshëm i punës i Roger e kujtoi atë. Për fat të mirë për babanë e Romelu Lukakut, FC Boom (klubi nga i cili ishte tërhequr) i ofroi atij një punë të vogël - si trajner.

Klubi mbështeti qiranë e tij dhe gjithashtu i dha një makinë të vogël. Me të ardhurat e pakta, standardi i jetesës së familjes së tij u përmirësua. Erdhi qumështi normal dhe energjia elektrike për shtëpinë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

A e dini?… FC Boom ndihmoi Roger Lukaku të paguante pagesën e familjes së tij duke përfshirë mbështetjen e tij me një makinë të vjetër. Gjeni më poshtë, shtëpinë e saktë ku jetoi Romelu dhe familja e tij - gjatë asaj kohe.

Shtë e rëndësishme të theksohet se familja e tij - në këtë kohë - nuk ishte më e prishur, por mbeti e varfër. Kjo ndodh sepse puna e trajnimit të babait të tij ishte ende me pagë të ulët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold
Kjo është shtëpia ku jetonte familja Romelu Lukaku - në fëmijërinë e tij.
Kjo është shtëpia ku jetonte familja Romelu Lukaku - në fëmijërinë e tij.

Me të ardhurat e pakta që vijnë, Roger Lukaku (me zemër të sjellshme) u bë shumë bujar në dërgimin e parave për të mbështetur familjen e tij të uritur në Kongo, Afrikë.

Tani le të përdorim pjesën tjetër të Biografisë sonë, për t'ju treguar për rrënjët e belgut.

Origjina Familjare Romelu Lukaku:

Roger - kreu i shtëpisë - filloi jetën si një futbollist profesionist për Zaire, tani i njohur si Republika Demokratike e Kongos.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Edouard Mendy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në luftën për t'u bërë i suksesshëm, ai u transferua në Côte d'Ivoire ku luajti futbollin e tij para se të kthehej në Kongo.

Në kohën e kthimit të Roger, shteti i Afrikës Qendrore (Kongo) ishte në trazira politike. Atë vit (1990), Mobutu Sese Seko, një ish -diktator i Zaire (tani Kongo) e detyroi vendin të nisë një sërë reformash të dhimbshme ekonomike.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Disa vjet më vonë, diktatori e shtyu Kongon në kaos politik-i cili u pasua nga një Luftë Civile e gjithanshme në 1992. 

Lufta civile e Kongos i detyroi Roger dhe Aldophine të largoheshin nga Kongo - nga frika e jetës së tyre dhe për të kërkuar një jetë më të mirë jashtë vendit.
Lufta civile e Kongos i detyroi Roger dhe Aldophine të largoheshin nga Kongo - nga frika e jetës së tyre dhe për të kërkuar një jetë më të mirë jashtë vendit.

A e dini?… Ishte kundër këtij sfondi të Luftës që babai i Lukakut vendosi që ai dhe Adolphine të largoheshin nga vendi i tyre për në Evropë.

Me ndihmën e xhaxhait të tij, Roger vazhdoi të vendoset në Belgjikë - sepse Kongo (vendi i tij) dikur ishte një koloni belge.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për më tepër, gjatë epokës koloniale, shumë kongolezë emigruan në Belgjikë për të kërkuar një jetë më të mirë.

Kjo hartë shpjegon Romelu Lukaku Origjinën e Familjes dhe migrimin në Belgjikë.
Kjo hartë shpjegon Romelu Lukaku Origjinën e Familjes dhe migrimin në Belgjikë.

Një bashkësi kongoleze jashtë shtetit u shfaq shpejt në Belgjikë dhe babai i Lukaku zgjodhi të vendoset në vend.

Me të arritur në vend, familja kërkoi strehim në Antwerp. Në atë qytet, Roger bëri jetesën e tij duke luajtur në ligën e ulët belge.

Gjithashtu për të theksuar, Adolphine ishte tashmë shtatzënë me Romelu ndërsa familja e saj po përpiqej të vendosej në Belgjikë. Ajo e lindi atë në 1993 ndërsa Jordan (djali i saj i dytë) erdhi vitin tjetër - 1994.

Romelu Lukaku Arsimi:

Kur erdhi koha (mosha gjashtë vjeç), ai dhe shoku i tij më i mirë (Vinnie) filluan shkollimin e detyrueshëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kërkimi për arsim e bëri Lukaku të përzihej me fëmijët nga të gjitha llojet e prejardhjeve. Hulumtimet thonë se ai nuk ishte fëmija më i ndritshëm në shkollë sepse i mungonte përqendrimi.

Në fakt, Romelu ishte shumë më i lumtur duke luajtur futboll në lagjen e tij krahas Jordanit dhe Vinnie sesa të bënte detyrat e shtëpisë.

Do t'ju interesonte të dini se fotografia më poshtë është fusha e futbollit ku Romelu luajti për herë të parë futbollin e tij. Siç u vu re, është vetëm pranë shtëpisë së tij të familjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia
Kjo është fusha e futbollit ku filloi gjithçka për Romelu.
Kjo është fusha e futbollit ku filloi gjithçka për Romelu.

Like Marcus Rashford, belgu i ri ishte pjesë e programit të të ushqyerit të shkollës së tij. Fëmija i ngjashëm me gjigantin (gjithmonë dukej më i madh se të tjerët në grupmoshën e tij) është fotografuar me shokun e tij më të mirë, Vinnie, dhe shokët e tij të shkollës. Ata ishin të gjithë gati për të ngrënë vaktin e shkollës.

Romelu Lukaku dhe Vinnie paraqesin fotografi duke marrë pjesë në programin e tyre të të ushqyerit në shkollë. Ajo ditë ishte edhe ditëlindja e shokut të tij të klasës.
Romelu Lukaku dhe Vinnie paraqesin fotografi duke marrë pjesë në programin e tyre të të ushqyerit në shkollë. Ajo ditë ishte edhe ditëlindja e shokut të tij të klasës.

Lukaku pësoi racizëm në shkollë:

I përshkruar si një djalë i përulur, Lukaku kurrë nuk e futi veten në telashe me fëmijët e tjerë të shkollës.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Edouard Mendy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fatkeqësisht, për shkak se ai është i zi dhe shumë më i madh se shokët e tij të një grupmoshe të ngjashme, Romelu i varfër automatikisht u bë viktimë e stereotipeve negative.

Vetëm një person e dinte sasinë e racizmit që pësoi në shkollë. Sipas mikut të tij më të mirë, Vinnie, Romelu Lukaku e merrte fajin rregullisht për pothuajse të gjitha luftimet.

Në një intervistë për Daily Mail-Online, ai dha një histori të historisë së shkollës Lukaku-sipas fjalëve të tij;

Ylli belg Romelu Lukaku luftoi kundër racizmit në shkollë. Ai gjithnjë dënohej si fajtor sepse ishte 'ai djali i madh i zi'.

Në të vërtetë, ai ishte djali me sjelljen më të mirë që unë njihja, dikush që kurrë nuk do të lëndonte një mizë. Gjithmonë ishin të tjerët ata që e filluan atë, shpesh me fyerje raciste.

Romelu Lukaku Fakte të patreguara të Biografisë - Zhgënjyer në babanë e tij:

Romelu Lukaku kaloi një periudhë të rëndësishme të kohës së tij në Chelsea duke luftuar për të liruar babanë e tij Roger nga një burg belg pasi u dënua me 15 muaj burg për sulm ndaj një femre dhe mbajtjen e saj në bagazhin e makinës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ai ishte shtangur nga vendimi pasi nuk arriti të merrte pjesë në gjyq. Ai pretendoi se edhe pse gruaja ishte me të vërtetë një ish e dashur e babait, ajo duhet të ketë shpikur pjesën më të madhe të historisë së saj.

Lukaku Snr duhej të merrte pjesë në gjyqin e tij, por e humbi atë sipas pretendimit se nuk ishte i informuar.

Romelu Lukaku u zhgënjye nga babai i tij pasi autoritetet belge zbuluan se ai ishte shpërngulur në një pjesë tjetër të Brukselit për të regjistruar një adresë të re në një tjetër për t'iu shmangur gjykimit të tij. Kjo çoi në persekutim të shpejtë dhe dënim me burg për 15 muaj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

'Klienti im u dënua sepse nuk u paraqit në gjykatë,' tha avokati i tij. 'Ai nuk i përket burgut. Gruaja e tij po vuan, por djemtë e tij, Romelu dhe Jordan, po bëjnë gjithçka që babai i tyre të lirohet sa më shpejt të jetë e mundur. '

'Z. Roger Lukaku ndërsa ishte në burg paraqiti një kundërshtim të aktgjykimit. Kjo u bë edhe në të tjera që çështja të gjykohej përsëri. Sidoqoftë, të gjitha përpjekjet e bëra dështuan. Ai u la i lirë nga burgu pas 15 muajsh punë të rëndë.

Koha e tij e burgimit ishte një periudhë e vështirë për të pasi kjo kishte një efekt negativ në shëndetin e tij siç shihet më sipër. Ai supozohej të merrte një dënim më të madh për veprën e shtuar të gjykatës duke u zhvendosur.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Romelu Lukaku e ndaloi këtë të ndodhte pasi mori avokatin më të mirë për babanë e tij. Vrapimi i tij për të shpëtuar babanë e tij dhe lirimin e tij ndikoi në karrierën e tij të futbollit për sa i përket performancës së ulët në Chelsea.

Kjo, përveç çështjeve të tradhtisë së babait të tij, arrin në arsyen pse ata nuk janë miqtë më të mirë.

Romelu Lukaku e do jetën:

Në momentin e shkrimit, sulmuesi i gjatë dhe fizikisht i fortë është i martuar, por as nuk është beqar. Ai ka një të dashurën e bukur me emrin Julia Vandenweghe.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Të dy janë në dashuri të thellë me njëri-tjetrin.

Julia Vandenweghe dhe Romelu Lukaku nuk kanë qenë të turpshëm për të treguar simpatinë e tyre për njëri-tjetrin në sytë e publikut.

Ai e krenon atë kudo ku e çon. Ata janë në shoqëri për disa vjet tashmë dhe të gjithë ata që e dinë atë besojnë se me siguri do të përfundonte në martesë.

Julia është shumë komode me madhësinë e Romelut, të dashurit të saj. Rehatia e saj tek ai mund të shpjegohet në 6 arsye domethënë,

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Së pari është Gjeni i tij. Romelu është një bashkëshort potencial dhe mund të prodhojë pasardhës të qëndrueshëm. Së dyti është siguria. Ai ka muskuj që e bëjnë atë të ndihet e sigurt.

Julia e di që Romelu mund ta mbrojë atë, pavarësisht se çfarë. Së treti, Romelu është një ofrues i mirë. Ai kujdeset për të dhe siguron të gjitha nevojat e saj.

Së katërti, Romelu është një i dashur trofe që ka një sens të mirë veshjeje. Për Julia, të kesh një të dashur me pamje të mirë i jep asaj një përparësi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Edouard Mendy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përveç që është i pashëm dhe i mirë, Romelu është shumë i pasur dhe i qëndrueshëm socio-ekonomikisht. Në fakt, çfarë mund të dëshironte më shumë nga ai ?.

Ata të dy kalojnë momentet e tyre më të mira duke u shoqëruar në ngjarje në natyrë. Pa dyshim, Julia është një vajzë e bukur, me kaçurrelat më të mahnitshme dhe fytyrë dhe lëkurë të përsosur. 

Ajo dikur ka punuar si profesioniste e kohës së lirë, udhëtimit dhe turizmit në Belgjikë, para kësaj ajo ka punuar në shërbimin ndaj klientit në Costa Crociere.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ryan Bertrand Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Romelu Lukaku e bëri atë të japë dorëheqjen dhe tani e ka bërë një sipërmarrëse në linjën e saj të punës.

Biografia e Fëmijërisë Romelu Lukaku - Si dukej ai në moshën 10:

Të gjithë do të thonë se janë me fat që nuk luajtën kundër tij

Nëse keni luajtur futboll me shokun tuaj të moshës kur keni qenë fëmijë, atëherë do të mbani mend gëzimin e të pasurit dikë që është në të njëjtën moshë, por duket shumë i madh dhe frikësues. Kështu dukej Lukaku në moshën 10 -vjeçare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai ishte dikush që të gjithë kishin frikë sepse ai është gjithmonë djaloshi më i madh në fushën e lojës. Romelu u shfaq si dikush që do të qëndronte në shtyllën e portës dhe do të ngacmonte çdo sulmues që vjen për të shënuar.

Ai ende e ka atë prani fizike mjaft të madhe, këtë herë në anën e kundërt të fushës (duke sulmuar).

Romelu Lukaku Historia e Futbollit:

Lukaku u bashkua me ekipin e tij lokal Rupel Boom në moshën pesë vjeçare. Pas katër sezoneve në Rupel Boom, Lukaku u zbulua nga sekuentët e Lierse SK, një ekip Belge Pro League me një akademi të themeluar rinore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Taribo West Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai luajti për Lierse nga 2004 deri në 2006, duke shënuar 121 gola në 68 ndeshje. Pasi Lierse u rrëzua nga Pro League Belge, Anderlecht bleu jo më pak se 13 lojtarë të rinj nga Lierse në mes të sezonit 2006, njëri prej të cilëve ishte Lukaku.

Ai luajti edhe tre vjet si lojtar i të rinjve me Anderlecht, duke shënuar 131 gola në 93 ndeshje.

Lukaku bëri debutimin e tij profesional ndërsa ishte ende në shkollë në moshën 16 vjeç dhe u bë golashënuesi më i mirë 2009–10 në Belgjikë ndërsa Anderlecht fitoi kampionatin belg. Ai gjithashtu fitoi Këpucën Ebony Belge në 2011.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në dritaren e transferimeve të verës 2011, Lukaku u bashkua me klubin e Premier League, Chelsea. Ai nuk u paraqit rregullisht në sezonin e tij të parë atje, dhe kaloi dy sezonet e mëposhtme në huazim respektivisht në West Bromwich Albion dhe Everton, duke nënshkruar përgjithmonë për këtë të fundit për një klub rekord me 28 milion £ në 2014.

Lukaku bëri debutimin e tij të lartë ndërkombëtarë për Belgjikën në 2010 dhe që atëherë ka fituar mbi 50 paraqitje. Ai gjithashtu ka përfaqësuar vendin në Kupën e Botës FIFA 2014 dhe UEFA Euro 2016.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Romelu Lukaku - Fitimi i Çmimit të Këpucëve Eboni:

La Këpucë Ebony çmimi është një çmim futbolli në Belgjikë që i jepet çdo vit lojtarit më të mirë afrikan ose afrikan në Ligën Belge të Ligës.

Juria përbëhet nga trajnerë të klubeve të ligës, Skuadra kombëtare belge menaxher, gazetarë sportivë dhe anëtar jurie nderi.

Që nga 2014, Mbark Boussoufa (3 fiton), Daniel Amokachi (2 fiton) dhe Vincent Kompany (2 fiton) janë lojtarët e vetëm që kanë fituar trofeun më shumë se një herë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Biografia e Romelu Lukaku - Si ra në dashuri me Klubin e Futbollit Chelsea:

Kjo ishte sipas Lukaku;

“Ne ishim me shkollën dhe kishim tre ditë pushimi në Londër për të vizituar shumë muze. Nuk e dija që po vizitonim Urën kështu që isha mjaft i tronditur.

Isha 16 vjeç, dhe tashmë luaja me Anderlecht. Ishte një ëndërr e realizuar të vizitoja aty ku luan heroi im (Didier Drogba).

Nga ajo ditë, unë kurrë nuk kam ndaluar së ëndërruari të luaj për Chelsea FC. Kam ëndërruar të luaj këtu që kur isha 10 vjeç, duke menduar të shtrëngoja duart me të gjithë ata lojtarë si John Terry dhe Frank Lampard dhe heroi im, Didier Drogba. ishte mahnitëse të shihja ëndrrat e mia duke u realizuar.

Duke vizituar shkollën e tij të vjetër:

Romelu Lukaku aktualisht ka një Baccalaureate (BSc) në marrëdhëniet me publikun. Sipas tij “Të shkoj dhe të bëj mirë në universitet ndërsa keni futboll si karrierën tuaj të parë ishte shumë e vështirë për mua.

Erdhi në një kohë kur unë kisha 12 provime dhe ishte gjithashtu play-off në ligën belge në të njëjtën kohë. Të kesh provimet e mia në mes ishte një ndjenjë vërtet e keqe. Pavarësisht nga pengesat, isha i kënaqur që ia arrita. Somethingshtë diçka për të cilën jam shumë i lumtur ”.

Romelu Lukaku bën kohë për të vizituar Shkollën Fillore të Komunitetit për të edukuar brezin e ardhshëm të fëmijëve të interesuar të futbollit (djemtë dhe vajzat) mbi nevojën që të mos heqin dorë kurrë nga arsimi i tyre, ndërsa ndjekin karrierën e tyre të futbollit. Ai e bëri këtë gjatë kryerjes së tij Kick It Out Detyrat Ambasadorore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë Richarlison Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Romelu Lukaku -Si e ndihmoi Pastor Davidi të kapërcejë frikën e tij:

Ishte Pastor David Luis i cili u lut për të në kohën e tij duke u përpjekur me Chelsea FC.

Kur është ulur, Romelu sheh David Luiz në krah për ta ngushëlluar dhe duke e këshilluar që ta mbajë kokën lart. Ky veprim flet shumë pse ai e respekton atë deri më sot.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Sot, thuhet se lutjet e tij për Lukaku u paguan. Përtej dyshimit të arsyeshëm, ka fuqi në lutje. Megjithëse Perëndia zgjedh ata që dëshiron të bekojë. Romelu Lukaku, Perëndia ishte në anën tënde.

Sipas Lukaku; “David Luiz më këshilloi që ndonjëherë më duhet të humbas për të fituar të ardhmen! Ai më tha të marr një vendim.

Ai më tha se mund të kem nevojë të largohem nga Chelsea për një klub më të vogël. Se unë isha arsyeja e vetme për një rikthim të madh në karrierën time. Unë iu binda gjithçka që tha dhe ndodhi "

Kjo këshillë erdhi kur Romelu Lukaku u ndje i shqetësuar kur humbi penalltinë përfundimtare të një goditjeje të rëndësishme për Chelsean.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Edouard Mendy Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke luajtur PlayStation 4 në Train:

Romelu Lukaku dhe shokët e skuadrës së Belgjikës Kevin Mirallas nuk janë vetëm miq të ngushtë. Ata janë gjithashtu të varur nga videoloja e PlayStation.

Të dy lojtarët janë të dhënë pas marrjes së TV dhe Playstation 4 në tren për të luajtur ndërsa udhëtojnë në ndeshjet jashtë.

Lukaku është lojtari më i gjuhës në fluturimin e lartë. 23-vjeçari flet Hollandisht, Frëngjisht, Spanjisht, Portugez, Anglisht dhe gjithashtu kupton gjermanisht.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Duke luajtur basketboll me Paul Pogba:

Paul Pogba dhe Romelu Lukaku janë shokë dhe miq të mirë. Ata u pëlqen të tregojnë kornizën e tyre mashkullore dhe muskujt e tyre të përshtatshëm, pasi shpesh kanë luajtur basketboll gjatë pushimeve.

Këtu është një video e Lukakut që shkon kundër Thierry Henry në Basketboll.

Biografia e Romelu Lukaku - Shënimi i më shumë golave ​​se kushdo në botë:

Lukaku ka shënuar 125 gola në karrierën e tij në kohën e shkrimit. Në të njëjtën moshë 23 vjeç, C Ronaldo kishte shënuar 110, Luis Suarez 107, Wayne Rooney 100 dhe Zlatan Ibrahimovic 65.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

Romelu Lukaku Fakte të çuditshme:

(1) Lukaku e çoi nënën e tij në shtëpi nga spitali pasi ajo e lindi atë.

(2) Kur Lukaku bën presion, ai nuk e shtyn veten lart, ai e shtyn botën poshtë!

(3) Kur Romelu Lukaku arriti vonë në stërvitje, Roberto Martinez ndëshkoi të gjithë lojtarët e tjerë që erdhën herët.

(4) Fantazmat ulen rreth zjarrit të kampit dhe tregojnë histori për Romelu Lukaku.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
John Lundstram Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

(5) Kur Alexander Bell shpiku telefonin, ai kishte 3 thirrje të humbura nga Romelu Lukaku.

(6) Errësira ka frikë nga Lukaku.

(7) Paul Scholes mund të godasë një pemë me një futboll nga 50 metra larg, Lukaku mund të godasë Scholes me një pemë nga 100 metra larg.

(8) Fëmijët paralajmërohen të mos vrapojnë me gërshërë. Gërshërët paralajmërohen të mos vrapojnë me Lukakun.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia e Romelu Lukaku LifeBogger:

Lukaku dëshiron të njihet për qëllimet, teknikën, shpejtësinë dhe stilin e tij të përfundimit të shpejtë. Ketu eshte LifeBogger Renditjen.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet