Robin van Persie Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Robin van Persie Historia e Fëmijërisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Flying Dutchman'. Robin van Persie Fëmijëria Story plus Biografia Fact sjell për ju llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura për të.

Po, të gjithë e dinë historinë e tij të Premier League, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Robin van Persit, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e hershme dhe familjare

Robin van Persie ka lindur në 6th ditën e gushtit 1983 në Roterdam, Holandë. Ai lindi nënën e tij, José Ras van Persie dhe babanë, Bob van Persie. Të dy prindërit u divorcuan ndërsa ai ishte një fëmijë i vogël.

Robin vjen nga një familje artistike. José Ras, nëna e tij, është një piktor dhe projektuesi i stolieve. Ajo gjithashtu mëson fëmijë me nevoja të posaçme. Bob, babai i tij, është një skulptor profesionist.

Ndërsa po rritej në Roterdam, Van Persie njihej si një "trazira e të miturve who nuk do asgjë tjetër përveç futbollit". Pasi prindërit e Van Persie u divorcuan, ai u rrit nga babai i tij.

Në shkollë, Van Persie ishte një nga fëmijët më të keq. Ai u përjashtua nga klasa pothuajse çdo ditë. Në fakt, ai kurrë nuk ishte lloji akademik. Mësuesit e tij i kishin thënë gjithnjë ...: "Robin, bëj detyrat e shtëpisë, është e rëndësishme që të keni diplomën tuaj". Megjithatë, Robin i ri dëgjoi zërat e tjerë nga tifozët e tij që thanë ..."Do të jeni si Johan Cruyff". Kjo i la mësuesit e tij të trishtuar me të qëndrim i cili tregoi një pakënaqësi të plotë ndaj akademikëve.

Robin van Persie në ExcelsiorBabai i tij kurrë nuk u shqetësua për sjelljen e djalit të tij. Ne ju tregojmë pse !. Rob van Persie e kishte njohur futbollin, ishte thirrja e djalit të tij para lindjes së tij. Ai tha: "Madje ti haakademikët, fati i tij duhej të përmbushej. "

Robin u mbajt nga probleme edhe më shumë se ai do të kishte hyrë për shkak të pasionit të tij për futbollin. Nga 1997 në 1999, ai luajti për Excelsior si një i ri. Filozofia e Excelsiorit ishte rikrijimi i futbollit në rrugë. Kanë lejuar fëmijët të luajnë pa ndërhyrje shumë
Klubi i bashkëngjitjes së trajnerëve punoi shumë në këmbët e djathtë të Van Persit dhe u nis. Duke ushqyer aftësitë e nevojshme për të luajtur në rrugët e Kralingen, lagjen multi-kulturore në lindje të Roterdamit ku ai u rrit dhe aty ku ende jeton babai i tij.

Robin ishte aq popullor në klub sa ai u ngrit në rangun e tij më të lartë të të rinjve. Bordi i drejtorëve të Excelsior duhej të emërojë një qëndrim pas tij në stadiumin 3,500 të kapaciteteve të tyre, Woudestein në Roterdam.

Një prej qëndrimeve të Excelsior, i quajtur Robin van Persie
Një prej qëndrimeve të Excelsior, i quajtur Robin van Persie

Që nga mosha 11, Robin ishte rritur në mbështetje të Arsenalit të gjitha falë babait të tij, i cili është një tifoz i vrazhdë Arsenali. Më poshtë është një foto e tij.

Robin van Persie, një mbështetës i Arsenalit në JVC Era
Robin van Persie, një mbështetës i Arsenalit në JVC Era

Në moshën e 13, Van Persie u informua për stardom në atdheun e tij, ndërsa vëzhguesit vazhdojnë ta krahasojnë atë me legjendën e Holandës, Johan Cruyff. Kjo solli më shumë pasion për lojën kur ai i gdhiu flokët të dukeshin si një top.

Robin i ri e zbukuron flokët në futboll
Robin i ri e zbukuron flokët në futboll

Holandezi i talentuar u bashkua me klubin më të madh të Holandës, Feyenoord në moshën 13, për të ndjekur ëndrrën e tij, por ai u bë armiku më i keq i tij. Shfaqjet e tij në fushë ishin larg mungesës. Më shumë, arroganca dhe egoizmi i tij i hidhnin aftësitë e tij. Kur Van Persie u kthye 20, Feyenoord u hoq nga ai.

Pas largimit nga klubi, Robin vazhdoi aftësitë e tij sublime në rrugët e Kralingen në gjykatat e betonit me rrethoja të tela të njohura si 'Kafaz.

Luck shkëlqeu në atë si ai shokues u bë një zgjedhje e parë Arsenal skocez i një lojtar që do të zëvendësojë Bergkamp pas largimit të tij. Van Persie iu dha një rol fillestar për të luajtur së bashku me Henry si sulmues i dytë në fillim.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Robin van Persie zgjedhja e një gruaje ende përçmon shumë nga tifozët e tij. Ai aktualisht është i martuar me një bukuri marokene, Bouchra Elbali.

Robin van Persie dhe gruaja-Bouchra Elbali
Robin van Persie dhe gruaja-Bouchra Elbali

Çifti ka dy fëmijë të bukur, një djalë të quajtur Shaqueel dhe vajza Dina. Më poshtë janë fotografitë e tyre me nënën e tyre.

Bouchra Elbali van Persie me fëmijët e saj
Bouchra Elbali van Persie me fëmijët e saj

ashtu si Anthony Martial dhe Philippe Coutinho, Robin van Persie u martua në moshën e hershme të 20. megjithëse Bouchra van Persie dhe burri i saj, yll i futbollit Robin van Persie, kishin një fillim shkëmbor për martesën e tyre për shkak të akuzës për përdhunim (detajet më poshtë). Ata ishin martuar vetëm për një vit në atë kohë dhe Bouchra mendonte se braktisi bashkëshortin e saj të ri. Megjithatë, ajo e mbylli atë dhe tani çifti kishte lëvizur nga dhimbja.

Duke e parë se gruaja e tij është myslimane, një gazetar i ka pyetur Robin nëse kjo e ka bërë atë të kthehet në Islam, tha Van Persie, ...

"Kjo nuk është e vërtetë. Unë nuk jam musliman, as një i krishterë apo jude. Unë kam qenë i ngritur në mënyrë liberale. Nëse dëshironi të bëheni musliman duhet të vijnë nga zemra. Nuk do ta bëja vetëm për të kënaqur gruan time. Të besosh për mua është një kërkim për të qenë njeri i mirë. "

Bouchra van Persie është gjithashtu një muzikant dhe i pëlqen të këndojë në holandisht.

Ajo është shumë krenare për burrin e saj sa i përket arritjeve të tij në futboll. Faqja e saj në Twitter është e mbushur me postime që lëvdojnë bashkëshortin e saj.

Kur ai ishte në Arsenal, Bouchra u intervistua nga Mirror. Ajo tha, "Një kapiten i mirë duhet të jetë i shqetësuar për klubin, për ekipin, për gjithçka që përfshin Arsenalin. Oh, dhe ndërkohë, unë jam promovuar në 'kaloj gruan'. "

Në faqen e saj të profilit, ajo e përshkruan veten si, "Nëna e dy fëmijëve të mrekullueshëm dhe gruaja krenare e një burri të mrekullueshëm". Van Persie zbuloi se djali i tij e quajti atë 'Daddy Arsenal' gjatë ditëve të tij si një Arsenal, i cili mund të kishte krijuar disa probleme pas kalimit të tij në Verën e Verës së kaluar.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Kërcimi i të qarit

Klubi turk i Robin van Persit, Fenerbahce, kishte paguar një herë Manchester United tifoz, Louis Diamond, për të fluturuar në Stamboll për ta takuar atë pasi një video e të rinjve duke qarë në lajmin e daljes së Holandës nga Old Trafford shkoi viral. Më poshtë është një provë foto.

Pak Louis Diamond qan për Robin van Persie
Pak Louis Diamond qan për Robin van Persie

Videoja, e filmuar nga prindërit e Diamantit, erdhi në vëmendjen e mbështetësve të Fenerbahçe që filluan një fushatë online për të rritur $ 2000 (£ 1,281) në korrik, në mënyrë që Louis të fitonte mundësinë që të bashkohej me idhullin e tij.

Kënga gjeti rrugën e saj për presidentin e Azerbajxhanit Aziz Yildirim i cili më pas vendosi të ftonte familjen e Diamantit në Turqi. Ftesa e Yildirimit u pranua dhe ata mbërritën në Stamboll të enjten në mbrëmje për t'u përshëndetur nga ekipi i televizionit Fenerbahce. Luck e ndriçoi përsëri atë, pasi një anëtar i bordit të Fenerbahce, Ilhan Eksioglu, pati një tjetër surprizë në dyqan. Ai e rezervoi familjen një pushim pesëditor në një destinacion popullor pushimi veror Antalia.

"Ne duam të falënderojmë Fenerbahce dhe presidentin për ta bërë këtë të ndodhë. Nuk mund të presim për të parë Robin van Persie Luaj," tha babai i Diamit, Sam kur mbërriti në Stamboll.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta familjare

Robin van Persie vjen nga një sfond familjar i familjes së klasës së mesme para se investimet e futbollit të paguanin për të dhe familjen e tij. Këtu, ne ju japim detaje të jetës së tij familjare duke filluar me babain e tij, ROB van Persie.

Babai i Robin van Persit - Rob van Persie
Babai i Robin van Persit - Rob van Persie

BABAI: BOB van Persie është një njeri që beson në profecitë. Ai pretendoi se para se Van Persie të ishte i lindur, një spiunazh i tha atij se çfarë do të shkonte djali i tij për të arritur: "Ajo më tha se shkolla nuk do ta interesonte, por kur erdhi në sport, ai do të ishte një mbret dhe Ferrari në fushë. Se ai do të ishte në ekipin kombëtar holandez " BOB tha në një Manchester Evening News Raporti.

Bob van Persie është një tifoz i vullnetshëm i Arsenalit. Ai ka një pjesë të veprave të tij skulpturore brenda Stadiumit të Emirateve që ai bëri nga revistat e vjetra Arsenal. Të dy babai dhe djali duket se janë shumë afër.

Një Baba-Atë Dashuri- Robin van Persie dhe Babai, Rob
Një Baba-Atë Dashuri- Robin van Persie dhe Babai, Rob

nËNA: José Ras van Persie pictured më poshtë është nëna e bukur e legjendar van Persie.

Robin van Persie-José Ras van Persie
Robin van Persie-José Ras van Persie

Ajo njëherë iu bashkua zhurmës së djalit të saj për të qëndruar në Arsenal. Në fjalët e saj ..."Kur shkojmë në Arsenal dhe ecim në stadium me të, është elektrizues. Si një mama, kjo më mbush me krenari. Është me të vërtetë fantastike. Kur babai i Robinit, babai im, mbaronte në Emiratet për ditëlindjen e tij (91st) dhe ne po merrnim fotografi brenda, dëgjova njerëz të rritur për mua duke thënë: 'Ne e duam Robinin'. Si mama, nuk mund të dëshiroja një gjë më të bukur. "

SISTERS: Kiki dhe Lilly van Persie janë dy motrat e Robin van Persie. Tregtari i pasurisë i tha babait të tyre, Rob se do të kishte tre fëmijë, dy vajzat e para dhe pastaj një djalë. Ishte Kiki dhe Lilly që erdhën para dhe të dyta para se Robin të erdhi i treti.

Motrat Robin van Persie-Kiki dhe Lilly van Persie
Motrat Robin van Persie-Kiki dhe Lilly van Persie

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Akuza për përdhunim

Megjithatë, në 2005, van Persie u arrestua me dyshim për përdhunim. Kjo ndodhi pasi një balerinë e klubit të natës tha se e sulmoi dhe e përdhunoi. Robin van Persie pranoi të kontrollonte në një dhomë hoteli me stripper, por mohoi se kishte ndodhur një përdhunim.

Incidenti ndodhi në Tulip Inn në Roterdam, vetëm 200 oborre nga ku gruaja e tij Bouchra ishte duke fjetur. Kjo ishte një kohë kur ai ndau pikat më të ulëta të karrierës së tij.

Ky ishte gjithashtu viti i parë që ai u zgjodh për të qenë pjesë e ekipit kombëtar të Holandës. Incidenti i përdhunimit ndodhi një vit pas martesës së tij me Bouchra në 2004.

Autoritetet Hollandeze nuk i morën gjërat lehtë. Van Persie u hodh në burg për 2 javë pasi u gjykua. Akuzat u rrëzuan më vonë kur autoritetet vëzhguan veprën dukej konsensuale.

Situata pothuajse i kushtoi atij të dyja martesë dhe karrierën e tij, por djali i keq i futbollit përfundimisht vendosi të mjaftueshme, duke e orientuar qëndrimin e tij ndaj gruas së tij, shokëve dhe trajnerëve.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Personalitet

Robin van Persie ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë: Krijues, pasionant, bujar, i ngrohtë, i gëzuar, humorist

dobësitë: Tradhtia, jo-besnike, arrogant, kokëfortë dhe vetë-përqendruar.

Çfarë pëlqen nga RVP: Teatri, duke marrë pushime, gjëra të shtrenjta dhe duke u argëtuar me miqtë

Çfarë RVP nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke mos ecur përpara, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret apo mbretëreshë.

Modeli i Roleve: Ai rendit Thierry Henry, Dennis Bergkamp dhe Marco van Basten si disa nga ndikimet kryesore në karrierën e tij.

Mbi të gjitha, Robin është një sportist gjithëpërfshirës. Ai është një tifoz i shigjetave dhe tenisit. Ai ka një talent të veçantë për pingpong. Ai është një tifoz i filmit klasik Al Pacino Scarface.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Kërcënimi i vdekjes për familjen

Kur u njoftua se Van Persie ishte larguar nga ekipi i Londrës për Premier League, shumë fajësuan gruan e tij për të qenë një aventurier.

Një cicërimë ishte, "Unë ju uroj vdekjen. Unë të urrej, ti qeshe. Shpresoj që të gjithë familjen tuaj të vdesin ".

Kjo nuk është hera e parë që Robin u përball me kërcënime sulmuese. Gjatë ditëve të tij të rinisë, Robin dhe miku i tij më i mirë, Jorge Acuna u sulmuan nga huliganë nga rivalët Ajax. Jorge Acuna u dërgua në spital me plagë të kokës, qafës dhe brinjëve. Young van Persie ishte me fat që kishte shpëtuar duke u rrahur në atë masë.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Arsyeja e emrit të tij

Në 13 Qershor 2014, Holanda dha mbrojtësin e kampioneve botërore të Spanjës një humbje huminuese 5-1. Në ditët që pasuan, imazhi që dominonte gazetat, mediat sociale dhe kanalet televizive ishte ajo e Robin van Persie pezulluar në mes të fluturimit. Kjo gjë solli pseudonimin e tij "Njeriu Holandez Fluturues".

Robin van Persie - Holandezi fluturues
Robin van Persie - Holandezi fluturues

Fluturimi i tij ndodhi menjëherë pasi kreu topin që do të mundte Iker Casillasin dhe do të hapte zbavitje holandeze.

Ishte një shfaqje madhështore e atleticizmit që rezultoi në një nga qëllimet më spektakolare në historinë e Kupës së Botës. Shtrëngimi më i madh i duarve në futbollin modern ishte ajo që pasoi pas qëllimit të tij.

Shtrëngimi duarsh i një qëllimi të vetëm me Boss van Gaal
Qëndrimi i dorës së një qëllimi të vetëm me Boss van Gaal

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Si U U Dështua ta nënshkruante atë

United mund të ketë nënshkruar Van Persie përsëri në 2001 kur Sir Alex Ferguson dërgoi shefin e skuadrës Jim Ryan për ta parë atë - vetëm për adoleshentin që do të dërgohej. "Robin ishte vetëm 16 ose 17 në atë kohë," tha Ferguson.

Menaxheri i atëhershëm i Manchester United tha se skuadra e tij Jim vëzhgoi Robin ishte një talent fantastik. Por ndjeu se ishte pak e papjekur për një 16 vjeç. Në fakt, ai mori një kartë të kuqe në ditën që Jim erdhi për të parë atë në stadium. Fergie më vonë nuk i kërkoi blerjen e tij shumë kohë pasi Arsenali shfrytëzoi rastin.

Robin van Persie Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Pse ai mbante Shirt Number 20 për United

Ai kishte zgjedhjen e veshjes së numrit 20 ose 21 kur ai u transferua për herë të parë në Manchester United. Në fjalët e Robin van Persit ..."Arsyeja që kam marrë këtë këmishë është se ne jemi të gjithë këtu për të qenë kampionë këtë vit dhe kjo do të thoshte një titull të ligës 20th për Manchester United. Kjo është arsyeja kryesore që mora 20, " shpjegoi ai në atë kohë. KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Story Childhood Starr Robin van Persie dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu