Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Mr Clean'. Historia jonë e fëmijërisë Raphael Varane plus faktin e biografisë ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij mesfushore, por shumë pak e konsiderojnë Bio të Raphael Varane, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Raphael Xavier Varane ka lindur në 25th ditën e prillit 1993, në Lille, Francë. Ai është me origjinë nga Martiniquais nëpërmjet babait të tij, Gaston Varane, i cili është me origjinë nga Le Morne-Rouge, ndërsa nëna e tij franceze, Annie Varane është ngritur në Saint-Amand-les-Eaux.

Origjina e tij në Martinique është një ishull i vogël që përfshin departamentin francez të Karaibeve jashtë shtetit. Thierry Henry dhe Abidal janë gjithashtu nga ky ishull.

Nga një moshë shumë e re, Varane shoqëroi babanë e tij për të luajtur në lojërat e ekipit të tij të futbollit rajonal. Kthehu në shtëpi, babai i tij, Gaston nuk ngurroi të vendoste një top në mes të këmbëve të djalit. Futbolli ishte pasioni i tij dhe, përtej vetëm suksesit, ai donte që Raphaeli i tij i dashur të donte dhe të kuptonte sportin në mënyrën e tij.

Raphaël filloi me regbi, por ai nuk e pëlqeu atë. Pastaj ai kaloi në futboll. Ai nuk pushoi kurrë të luante futboll në shtëpi. Ai e krediton të atin për të njohje me futbollin që e bëri atë të nënshkruante për klubin e tij të parë të futbollit AS Hellemmes në moshën shtatë vjeçare.

Në fjalët e babait të tij ... "Gjithmonë i kam mësuar Raphael se duhej ta mbronte topin, ta kontrollonte dhe ta përmirësonte teknikën e tij. Raphaeli ka gëzuar gjithmonë trajnim. Unë kurrë nuk kam për të detyruar djalin tim për të shkuar në trajnim. Ai donte të punonte shumë. Pika e tij e fortë është përqendrimi i tij. "

Pasi kaloi dy vjet në klub, në korrik 2002, ai u bashkua me klubin profesionist RC Lens. ku ai u rrit me pasurinë e çmuar të klubit Gaël Kakuta i cili dikur e futi Chelsean FC në telashe.

Në 22 qershor 2011, Presidenti i Lensit Gervais Martel i konfirmoi një grupi mbështetësish në një takim të klubit që Varane do të bashkohej me klubin spanjoll Real Madrid duke deklaruar, "Ai do të luajë për Real Madrid nën drejtimin e José Mourinho". Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Ajo mezi shkon jashtë dhe ka vizituar pothuajse Santiago Bernabeu, por kur ajo bën, të gjitha kamerat fokusohen në të. Megjithatë, askush nuk di shumë për këtë bjonde spektakolare që është martuar me Raphael Varane.

Gruaja bukuroshe e Raphael Varane, fotografia e dasmës së Camille Tytgat Raphael Varane

Raportet tregojnë se ata kanë qenë takim për shumë vite tani. Të dy u takuan gjatë ditëve të tyre të mesme në Francë dhe kur Varane kishte mundësinë të bashkohej me Real Madridin, ajo nuk hezitoi ta ndiqte atë. Në qershor 2015, të dy u martuan në Francë.

Raphael Varane dhe Camille Tytgat duan të kënaqen me cilësi të mirë dhe momente me diell në natyrë së bashku.

Raphael Varane dhe gruaja që gëzojnë momente të mira së bashku

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Para së gjithash, qetësia është një cilësi e familjes Varane. Raphaeli e trashëgoi atë. Kjo është ajo që pasqyron këtë imazh në terren. Ai fillimisht erdhi nga një sfond i familjes së klasës së mesme para se investimi i futbollit filloi të paguante. Tani ju japim pak për familjen e tij duke filluar nga prindërit e tij.

Prindërit: Babai i Raphael Varane, Gaston Varane u lind dhe u edukua në veri të ishullit Martiniquais Për shkak të aftësisë për të kërkuar më shumë mundësi, Gaston emigroi me bashkëshorten e tij Annie dhe nënën e Raphael Varane (në foto më poshtë), në qytetin e vogël të Hellemmes- Lille në 1976. Kjo ishte 17 vite para lindjes së Raphael.

Prindërit e Raphael Varane

BROTHERS: Raphael Varane ka dy vëllezër të quajtur Anthony dhe Jonathan. Vëllai i tij më i madh, Anthony Varane, i cili është paraqitur më poshtë në pension nga futbolli për shkak të lëndimit.

Plaku Brother Raphael Varane-Anthony Varane

Anthony ishte përgjegjës për të lënë Varane të përmirësojë teknikat e tij. Anthony u pa si një nga lojtarët më të mirë francezë gjatë kohës së tij të lojës. Disa tifozë ende sugjerojnë se ai do të kishte qenë më i pëlqyeshëm sesa Raphael Varane.

Më poshtë janë Raphael dhe vëllai i tij, Jonathan Varane, i cili dikur ishte zgjedhur nga Lens për të kryer detyra maskote ndaj vëllait të tij të madh.

Jonathan dhe Raphael

Jonathan Varane është quajtur si një yll i futbollit në rritje i cili godet për klubin e tij të futbollit të të rinjve. Më poshtë është një foto e tij që feston një gol.

Jonathan Varane duke festuar një gol

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta personale

Raphael Varane ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë e Raphael Varane: Ai është i besueshëm, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm dhe shumë i qëndrueshëm.

Raphael Varane Dobësitë: Ai mund të jetë kokëfortë, posedues dhe pa kompromis.

Çfarë pëlqen Raphael Varane: Ai mund të pëlqente kopshtarinë, gatim, muzikë, romancë, rroba me cilësi të lartë, duke punuar me duart

Çfarë nuk i pëlqen Raphael Varane: Ai nuk i pëlqen ndryshimet e papritura, komplikimet, pasiguria e çdo lloji dhe pëlhura sintetike.

Në përmbledhje, Raphaeli është praktik dhe i bazuar. Ai është dikush që përkundër dashurisë për të korrur frytet e punës së tij, është gjithashtu gati të qëndrojë dhe t'i përmbahet zgjedhjes së tij derisa të arrijë pikën e kënaqësisë personale.

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Grabitja

Raphaël Varane gjatë ndeshjes mes Real Madridit dhe Borussia Dortmund në dhjetor 7, 2016 e kishte shtëpinë e tij të sulmuar nga grabitës të armatosur.

Sipas gazetës El Mundo, hajdutët hynë në shtëpinë e francezëve rreth orës 9, në kohën e nisjes së ndeshjes, pa paralajmërim, sepse lojtari kishte harruar të ndizte sistemin. "Alarm.

Ndërsa Varane dhe bashkëlojtarët e tij ishin të lidhur në shtëpi (2-2) dhe përfunduan në vendin e dytë në grupin e Ligës së Kampionëve pas kundërshtarëve të tyre të mbrëmjes, vjedhësit vodhën orët luksoze, stoli, paratë dhe veshjet. Këto objekte kanë një vlerë prej rreth 70,000 euro, sipas El Mundo. Megjithë hetimet e rënda nga policia spanjolle, këta hajdutë akoma nuk janë kapur.

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Arsim

Kur Zinedine Zidane i quajtur Varane për interesin e Real Madridit për ta nënshkruar atë në qershor 2011, Varane i kërkoi Zidane ta thërriste atë, sepse ai ishte në mes të rishikimit për provimin e tij të bërjes së maturës.

Në fjalët e Varanit ...: "Ishte e çuditshme, as nuk mund ta besoja. Zizou më pyeti nëse isha i interesuar, thashë se po përqëndrohesha në provimet e mia dhe duhet të flasim përsëri kur të përfundojnë '.

Raphael Varane Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Si e ndihmoi Jose Mourinho

Raphael Varane ka zbuluar se si Jose Mourinho e ka ndihmuar atë të dalë nga një rënie gjatë fazave të hershme të kohës së tij në Bernabeu. Mourinho nënshkroi Varane nga Ligue 1 Lens përsëri në 2011.

Mourinho ende iu afrua Varane pasi u emërua menaxheri i Man United vitin e kaluar pa asnjë dobi, ndërsa mbrojtësi më vonë shpjegoi se Zinedine Zidane e kishte bindur atë të qëndronte në Spanjë. Megjithatë, Varane ende mban portugezin në nderim të lartë pasi e ndihmoi atë gjatë fazave të fillimit të kohës së tij në Madrid.

"Kam duruar pak nga një periudhë e çuditshme, ishte në kohën e Mourinhos. Nuk e dija në fillim të sezonit pse nuk luaja. Unë nuk luaja mirë në stërvitje dhe as nuk luaja lojëra. I fola menaxherit dhe ai më pyeti: 'Çfarë është e gabuar, pse nuk jeni në rregull, pse nuk jeni në nivelin tuaj?' ..."Dhe unë u përgjigja:" Nuk e di, po përpiqem, por gjërat nuk po funksionojnë dhe unë jam duke humbur një farë besimi tek vetja ime. Pastaj, tre ditë më vonë, në moshën 19, ai më vuri në formacionin fillestar kundër Manchester City. Kjo ishte një lojë shumë e komplikuar dhe nuk e di nëse Jose Mourinho e dinte personalitetin tim, por e mora atë si një sfidë.

"Ndeshja shkoi shumë mirë dhe prej andej gjithçka filloi të shkonte më mirë, ndryshova shumë." Mourinho shpesh merr kritika për mënyrën se si ai trajton lojtarë të veçantë - veçanërisht të rinjtë - rasti i Raphael Varane ishte ndryshe.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Raphael Varane dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu