Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Ninja". Historia e fëmijërisë tonë Radja Nainggolan dhe fakte të pambaraguara të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më tani. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai është një nga mesfushorët më të mirë dhe më të plotë në Evropë, por shumë pak e konsiderojnë biografinë tonë Radga Nainggolan, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Radja Nainggolan ka lindur në 4th May 1988 në Antwerp, Belgjikë. Ai lindi nënën e tij të ndjerë, Lizi Bogaerts Nainggolan dhe babanë, Marius Nainggolan. Ata e quajtën atë Radja që do të thotë "Mbreti". Radga lindi një binjak. Ai u rrit me tre vëllezërit e tij dhe motrën binjake, e cila quhet Riana Nainggolan. Më poshtë është fotografia e tyre e fëmijërisë.

Në Belgjikë, ai u ngrit në një etni flamande, por u mbërthye në origjinën e tij indoneziane. Nga rrënjët, ai është një indonezian i sfondit Batak dhe nga feja, një anëtar i Kishës Protestante të Krishtit Batak.

Radja ishte akoma ngritur katolike romake dhe fliste rrjedhshëm holandisht, anglisht dhe italisht, si dhe të kuptuarit e frëngjishtes. Si djalë i vogël, Radja dëshmoi një marrëdhënie të pakët në mes të prindërve të tij. Babai i tij me guxim nxorri jashtë familjen, doli nga Belgjika dhe u kthye në Indonezi. Radja, vëllezërit e motrat e tij dhe nëna e tij duhej të mbijetonin vetë, duke pasur fare pak para. Çdo fëmijë që ka përjetuar një çrregullim prindëror do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë. Kjo kishte pasoja të dëmshme psikologjike ndaj Radja. Efektet në mënyrë të qartë kishin ndikim në zhvillimin e tij që ai përjetoi gjatë ditëve të tij të fëmijërisë.

Radja dhe motra e tij binjake, Riana mori inkurajimin nga nëna e saj për të luftuar futbollin duke pasur parasysh se ndonjë ose të gjithë mund të kenë sukses. Më shumë, duke ditur aftësitë e tyre dhe nga ku po vinin, Lizi Nainggolan pa futbollin si një medium për fëmijët e saj për të dalë nga varfëria.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Karriera në Përmbledhje

Pasioni i Radja për futbollin filloi kur ai ishte pesë vjeç. Së bashku me motrën e tij, ai filloi të luajë në Tubantia Borgehout, një klub i vogël nga vendlindja e tij. Në moshën 10, ai u transferua në Germinal Beerschot, një ekip në fluturimin e lartë belg. Kjo ishte kur e kuptoi se futbolli ishte me të vërtetë e ardhmja për të dhe binjakët e tij të bukur. Në mënyrë që të ketë rezerva dhe të mos zhgënjejë nëna e tij, Radja kurrë nuk pushoi së studiuari. Si ai dhe motra e tij binjake, Riana ishte në krye të klasës së tyre.

Radja mbeti në Germinal Beerschot deri në 2005, kur ai u shënua nga Alessandro Beltrami i cili e ndihmoi atë të shkonte në Serie B italiane Piacenza për të patur një fund të duhur në karrierën e tij të të rinjve. Pas karrierës së tij të rinisë, ai u promovua në ekipin e tyre të lartë. Në 2010, ai u transferua në Cagliari ku luajti për tre sezone si një zgjedhje e padiskutueshme e parë.

Shfaqjet e tij me Rossoblu e bëri atë veçanërisht të popullarizuar në mesin e tifozëve të tyre, të cilët e emëruan atë në një listë të lartë 11 që përbëhej nga lojtarët më të mirë në historinë e klubit sardian. Kjo bëri që romët të shkojnë për shërbimet e tij në 2014. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Futbolli është me të vërtetë pema e artë për Radja. Një vend ku ai gjeti hije dhe ngushëlloni larg nga realiteti i tij i trazuar. Ndoshta, një tjetër pemë e artë që ka sjellë më shumë hije dhe ngushëllim është takimi me gruan e tij të dashur, Claudia.

Claudia Nainggolan Lai e paraqitur më poshtë është bashkëshortja e Radja Nainggolan. Ajo është e thjeshtë, poshtë në tokë dhe një grua shumë e bukur që është nostalgjike për jetën e saj të përditshme.

Ajo përshkruan se si e takoi Radga duke thënë ..."Kam takuar Radja në Cagliari dhe kjo ishte dashuri në shikim të parë. Kur mësova pas dy muajsh se ai ishte një futbollist, doja të hiqja dorë. Unë e di se jeta e një futbollisti të pasur është i zënë, aq më tepër, ata kanë shumë admirues. Në atë kohë, unë isha duke punuar në një qendër tregtare me kohë të plotë, pak ende e kam humbur. Sa muskulare siç dukej ai, vura re drojë pasi më tha se ai më donte, çuditërisht edhe në shikim të parë. Kur më tha se po shkonte në Romë, nuk e merrja shumë mirë. Në Romë, të gjithë duken të veshur siç duhet, ndryshe nga Cagliari. U desh kohë para se të përshtatesha. Pas një viti fillova të dilja me atlete. Ende më mungon jeta ime e parë, ku kisha më shumë liri për të bërë gjëra të caktuara ".

Të dy Claudia dhe Radja Nainggolan vendosën të lidhin nyjën në 2011. Më poshtë është fotografia e tyre e dasmës e cila u zhvillua në sfondin e jashtëzakonshëm të Cinecittà Botërore, parkun e zbavitjes së Castel Romano, Itali.

Martesa e tyre u bekua menjëherë me frytet e mitrës. Aysha Nainggolan vajza e tyre ka lindur në 30th ditën e janarit 2012.

Claudia pëlqen të ndjekë dashurinë e saj, Radja Nainggolan, në kryeqytet për një aventurë të re së bashku me fëmijën e tyre që duket pak e rritur në foton më poshtë.

Çifti ka parë joproduktivitetin e martesës edhe gjatë daljeve dhe e kanë kaluar atë. Kohët e fundit, çifti kaloi nëpër disa grindjesh të raportuara në mediat sociale.

Policia italiane madje ngriti akuza kundër Radja Nainggolan për abuzime, kërcënime dhe dhunë ndaj gruas së tij. Claudia. Për fat të mirë, ata kanë ndryshuar dallimet e tyre.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Fillimi, Radja ka gjakun e Batak nga babai i tij, Marianus Nainggolan i cili përshëndet nga Indonezia. Është e rëndësishme të thuhet se Radja Nainggloan vjen nga një familje e varfër, të gjitha falë babait të tij, Marius i cili u largua nga vendi i tij, Indonezia me shpresën për ta bërë atë të madh në Belgjikë vetëm për të gjetur jetën ende të vështirë për të që të kalojë në Belgjikë.

Kjo bëri Marian Nainggolan për t'u kthyer në Indonezi për të vazhduar biznesin e tij. Sot puna e tij e madhe është paguar. Ndërsa djali dhe vajza e tij e kishin bërë atë të madhe në futboll, vetë Mariani u bë një sipërmarrës në ishullin turistik të Bali.

Në Piacenza gjithashtu Raxhia ribashkuar me babanë e tij Ndryshe nga futbollistët e tjerë si Deli Ali.
Momenti ndodhi në fund të 2007 apër një vit të madh 13. "Më në fund takojmë përsëri. Papa vjen nga Bali në Itali për të më parë mua dhe Rianën " tha Radja, i cili kurrë nuk i ka mbajtur mëkatet e babait të tij në zemrën e tij.

Gjuha amtare: Nëna e Radja është belge nga origjina. Para martesës, ajo u quajt fillimisht, Lizi Bogaerts. Lizi u martua me Marius dhe ndryshoi mbiemrin e saj te Nainggolan. Për fat të keq, Lizi vdiq në 2010, tri vjet pas kthimit të burrit të saj nga braktisja. Pas vdekjes së saj, Radja tattooi dy krahë të mëdhenj në shpinë me datat e lindjes dhe vdekjes. Siç shihet më poshtë. Në të vërtetë, Radja e ka shpinën plotësisht të përkushtuar ndaj nënës së tij.

motra: Riana Nainggolan është binjaku i lartë i vëllait të saj binjak, Radja. Ajo ka lindur një ditë më të vjetër se vëllai i saj në Antwerp, në maj 3, 1988.

Siç u tha më parë, data e lindjes së vëllait të saj është 4th of May, 1988. Motra binjake e Rradës, Riana Nainggolan, ashtu si vëllai i saj gjithashtu luan për anën e futbollit të grave AS Roma në kohën e shkrimit. Ajo gjithashtu ndan tregimin e saj të braktisjes nga babai i saj, i cili dikur la vetëm jo vetëm atë, por edhe familjen e saj në kushte të pasigurta si fëmijë.

Para se të vinte në Romë, Riana Nainggolan ishte akoma duke luajtur në mënyrë aktive në klubin e futbollit të Belgjikës, Kontich. Ajo e ka çuar ekipin e saj në popullaritet kombëtare në Belgjikë.
Vëlla: Manuel Noboa i paraqitur më poshtë është gjysma e vëllait të Radja Nainggolan. Gjëja e parë që duhet të dimë për të është fakti se Naboa është një Fan i Chelsea.
Gjysmë vëllai Radja Manuel Noboa ka thënë një herë për shtypin; "Unë kam bërë me zë të lartë dhe të qartë në shumë raste që vëllai im Radja, duhet të shkojë në Chelsea. Premier League është mjedisi ideal për temperamentin e tij. Për fat të keq, ai e do shumë Romën ".

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Fakte Tattoo

Radja Nainggolan, belgja me rrënjë indoneziane, është pa dyshim një njeri në modë. Që nga ardhja tek romët në 2014, numrat e tij të futbollit janë rritur çdo vit. Ai nuk qëndron vetëm për lojën e tij në fushë, por për pamjen e tij ekstravagante dhe tatuazhet e panumërta në të gjithë trupin e tij, i cili me të vërtetë vjen me dhimbje tronditëse.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Tatuazh Koleksion

Në disa intervista, ai ka deklaruar se të gjithë tatuazhet e tij kanë kuptimet e tyre dhe ato janë të veçanta për të, veçanërisht ato të dedikuara për nënën e tij të ndjerë.

Përveç shikimit të hairstyle-it të tij, Nëse bëjmë një radiografi nga Radja Nainggolan, gjejmë një parajsë të mbushur me tatuazhe, disa janë mbuluar nga të reja, si ai në qafën e tij që lexon; "Fillimi" (Fillimi). Gjithashtu, data në numra romakë me të cilët ai luajti ndeshjen e tij të parë në Piacenza është zëvendësuar nga një krah me krahë që rreshton qafën e belgut. Shikoni më poshtë;

Më e dukshme në pjesën e përparme të trupit është tatuazhi i fuqishëm në qafë. Kjo është trëndafili i madh i bukur.

Ka një gjarpër të gjatë që kalon nëpër bustin e tij dhe në mes ai ka një tatuazh në anglisht: "Jetoni pa pretenduar. Dashuria pa varësi. Dëgjo pa mbrojtur. Flisni pa fyerje ". Mbi gjarpër ka tekstin e mëposhtëm: "Një jetë, një dëshirë" (Një jetë, një dëshirë).

Nainggolan ka një çadër të gjelbër në krahun e majtë dhe një Buda të treguar më poshtë. Mbi çadrën është një lule zambak uji. Ka emrin e vajzës së tij të parë "ALISA" në parakrahun e krahut të majtë dhe disa yjeve. Në të njëjtën krah, ka emrin e nënës së tij në gjuhën elefiane.

Në afërsi të gishtit, Radja ka disa zare, një me të numri i 5 (Kuptimi MUND, muaji i tij i lindjes) dhe tjetri, numri i 4, (Kuptimi, ai ka lindur në ditën e 4th të majit). Ai gjithashtu ka një mbishkrim që thotë ... "Dashuria për të fituar" (unë dua të fitoj) në dorën e majtë. Në dorën e tij të djathtë, ka një që thotë ..."Hate to lose" (urrej të humbas).

Radja ka më pak tatuazh në këmbën e tij. Në kofshën e djathtë, ai ka tattooed një mikrofon me një kapak dhe inicialet RN4. Më e dukshme në foton më poshtë është një dragua i frikshëm në kofshën e tij të majtë.

Në viç, ai ka një "ninja" me numrin 4. Në shin e tij përmban emrin e motrës së tij binjake në kinezisht dhe në kyçin e këmbës, simboli i dollarit dhe " Las Vegas".

Në këmbën e majtë përmban një boksier të vogël (lateral) dhe në pjesën e përparme, një shpatë me një sy.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta personale

Radja Nainggolan ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë: Ai është i besueshëm, i durueshëm, praktik, i qëndrueshëm pavarësisht nga pamja e tij ekstravagante.

dobësitë: Ai mund të jetë kokëfortë, posedues dhe pa kompromis.

Çfarë pëlqen Radja: Tatuazhe, duke pasur pamje të dallueshme të flokëve, kopshtari, muzikë, romancë, veshje me cilësi të lartë dhe duke punuar me duart.

Çfarë nuk i pëlqen Radja: Ndryshime të papritura, ndërlikime të marrëdhënieve, pasiguri të çdo lloji dhe pëlhura sintetike.

Në përmbledhje, Radja është praktike dhe mirë e bazuar. Ai është dikush që i pëlqen të korrë frytet e punës së tij. Ai e ndjen nevojën për t'u rrethuar nga dashuria dhe bukuria dhe e konsideron prekjen dhe shijimin e më të rëndësishmeve të të gjitha shqisave. Nainggolan është gati të qëndrojë dhe t'i përmbahet zgjedhjes së tij derisa të arrijë pikën e kënaqësisë personale.

Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan Plus Biografia e patreguar Fakte -pirje duhani

Ai gjithashtu ka folur sinqerisht për pirjen e cigareve mes raporteve që ai kishte rënë kohët e fundit nga trajnerin e Belgjikës Roberto Martinez për shkak të zakonit të tij.

"Nuk më vjen turp sepse pij duhan dhe unë kurrë nuk e kam fshehur këtë zakon të imi". Nainggolan u tha gazetarëve jashtë kampit të trajnimit në Belgjikë. "E di që duhet të jap një shembull të mirë, kam fëmijë ... Por unë jam vetëm një futbollist, bëj punën time. Gjithkush e di se unë pij duhan dhe unë nuk mund të fshehin atë, por unë nuk kam turp.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të Biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu