Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

0
12296

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; 'Auba'. Historia jonë e fëmijërisë Aubameyang plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Le të fillojmë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Jeta e fëmijërisë së hershme

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Young Auba

Pierre-Emerick Emiliano François Aubameyang ka lindur në Laval të Francës në 18th të qershorit 1989 nga babai i tij Gabonese, Pierre François Aubameyang "Yaya", një ish mbrojtës i futbollit gabonez dhe nëna spanjolle, zonja Margarita Crespo Aubameyang, një pronare / biznes Boutique grua.

Aubameyang është një hedhur gjysmë që ndan të dyja shtetësinë franceze dhe gaboneze. Pa dyshim, pamja e tij e përzier racore shihet qartë në lëkurën e tij të ullirit. Ti kurrë nuk e kaloi jetën e tij të fëmijërisë në Francë dhe Gabon ndërsa po rritesh. Ai u ngrit në Milano, Itali, ku babai i tij punoi si një skaut për Milanin.

Pierre-Emerick Aubameyang ishte me siguri një fëmijë i të pasurve. Ai gëzonte një përvojë të përshtatshme fëmijërie, të cilën shumë nga mosha e tij e dëshironte. Duke pasur një ish-futbollist babai që ndodh të jetë një skocez i futbollit për një nga klubet më të mëdha në botë me siguri do të thoshte një avantazh për Auba.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Jeta familjare

Babai i tij (foto më poshtë) ishte përgjegjës për zhvillimin dhe vlerësimin e talentit të futbollit të Auba-s. Si një vëzhgues i lartë AC Millan dhe një njeri me ndikim me lidhje të thella në futboll, duke e rregulluar djalin e tij 3 me punonjësit e tij me siguri, nuk ishte një gjë e vështirë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Pierre-Emerick Aubameyang dhe Prindërit - Jeta Familjare

Vlen të përmendet se Z. Pierre François Aubameyang i njohur gjithashtu si "Yaya" ishte një nga mbrojtësit më të mirë të Afrikës gjatë kohës së tij që u shtri nga 1982 në 2002. Ai ishte instrumental i ekipit ndërkombëtar Gabonese në Kupën e Kombeve 1994 dhe 1996 dhe luajti për një sërë ekipesh të lartë në Francë. Ëndrrat e tij gjithmonë kanë qenë për të rritur djemtë që do të vazhdojnë trashëgiminë Aubameyang.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Ashtu si babai ashtu si biri - The Aubameyangs
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Mami i Aubameyang-it Margarita

E tij nëna, Znj. Margarita Crespo Aubameyang nga ana tjetër ka qenë gjithmonë mbështetës i vendimeve të bashkëshortit të saj për të mbajtur djalin e tij në anën e tij të historisë. Ajo është një grua frënge me origjinë spanjolle.

E saj është e rëndësishme të theksohet se gjaku spanjisht gjithashtu gushes nëpër venat e Auba-së. Qyteti i nënës së El Barraco (që ndodhet në perëndim të Madridit) ka prodhuar disa futbollistë të shënuar gjatë viteve.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Ai është një njeri i familjes

Larg nga futbolli, 'Auba', është quajtur si një njeri i plotë familjar i cili do të kalojë kohë me të dashurën e tij Alysha dhe djalin, Curtys të cilin ai i kushton Spiderman dhe festimet e tij batman.

Sipas Auba "Dashuria është një gjë e bukur në të gjitha format e saj, por, ndoshta, varianti më enigmatik dhe shpesh misterioz i dashurisë është ndjenja e Alysha dhe Curtys"

"Ai më dha një nxitje të vërtetë," tha babai krenar, çizmet e të cilëve më së shumti mbajnë emrin e djalit të tij "Curtys".

Në fjalët e tij, "E vetmja superhero në shtëpi është djali im Curtys dhe ne të dy e shikojmë Batmanin dhe Spidermanin në TV herë pas here"

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Një vëlla i futbollit

Ai ka dy vëllezër më të mëdhenj, të cilët janë futbollistë profesionistë. Në fakt, të tre filluan karrierën e tyre në Milan.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Çfarë nuk dini për vëllezërit Aubameyang

Ndërsa Pierre-Emerick ka lulëzuar, të tjerët ende përpiqen të fitojnë njohje globale. Vëllai i tij më i madh Catilina është gjithashtu një Gabon ndërkombëtar, i cili bëri një grusht paraqitjesh në mes të 2000s, ndërsa Willy është gjithashtu një ndërkombëtar, por aktualisht luan në ligën më të ulët gjermane.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Djali i babait

Ndryshe nga vëllezërit e tij, Auba është baba i preferuar i tij. Ai jo vetëm që e respekton atë, por ndjek këshillën e tij për çështjet e biznesit dhe familjes.

Në aspektin e biznesit, vendimet e Futbollit që përfshijnë negociatat e transferimit dhe zgjedhjen e klubeve janë për super baba të tij për të bërë. Ju, vendimet e marra deri më tani kanë provuar sukses. Për shembull, kishte një kohë që St Etienne donte të shiste Auba në Newcastle. Babai i tij refuzoi dhe bëri që biri i tij të binte dakord me transferimin e Dortmundit. Sipas Auba, "Ne u bë finalist në Ligën e Kampionëve sepse babai im studioi lojën e Dortmundit të Jurgen Klopp, edhe pse paratë ishin më të ulëta".

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Shpejtësia e përsosur

Pace është gjëja e dukshme që ju do të lidheni me Pierre-Emerick Aubameyang. Forca e tij më e madhe. Ai është jashtëzakonisht i shpejtë në breshëri të shkurtër dhe të gjatë dhe gjithashtu mund të kryejë topin mirë në të njëjtën kohë. Ai ka qenë në orë në 30 metra në 3.7 sekonda. Kjo u tha të jetë më e shpejtë sesa Kampioni Olimpik 100 dhe rekordi botëror - Usain Bolt.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara BiografiaMegjithëse, ai është sfiduar me një garë 100 metër nga sprinterja gjermane Julian Reus, por ende nuk e ka pranuar sfidën.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Karriera e hershme

Në 2007, ai u hartua në Milan akademi nga babai i tij, viti kur gjigandët italianë u bënë kampionë evropianë. Ai kurrë nuk luajti një lojë për Rossonerët dhe nuk arriti të vendoste veten si një lojtar i ekipit të parë. Në vend të kësaj, ai u hartua me kredi për klubet franceze si Dijon, Lille dhe Monako. Në 2011, ai u nënshkrua në një marrëveshje të përhershme nga Saint Etienne ku ai shënoi golat 31 dhe u emërua Ligue 1 Lojtari Afrikan i vitit për 2012.

Rezultati i imazhit për Aubameyang të rinjAi pati një takim karshi karrierës me trajnerin Saint-Etienne Christophe Galtier. Sipas trajnerit francez,

"Edhe pse jo çdo gjë shkoi mirë për Auba në fillim. Unë pashë vetëm një gjë në të. Kjo është shpejtësia e tij. Unë pashë gjatë trajnimit se ai ishte futbollisti më i shpejtë që kam marrë ndonjëherë. "

Në moshën 20, Pierre luajti për ekipin francez të U-21 pasi më parë u ftua në anën italiane U-19. Ai shkoi në Borussia Dortmond të Gjermanisë në 2013 dhe është shfaqur si një nga sulmuesit më të mirë në Bundesligë. Ai u bashkua me BVB në një kontratë të raportuar prej € 13 milion.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara BiografiaMegjithëse Pierre ka lindur në Francë dhe luan për Gabon si kapiten në një përpjekje për të vazhduar linjen e futbollit Aubameyang, të cilën e kishte bërë vëllai i tij më i madh Catalina. Ai është i kënaqur dhe i nderuar kur i njeh fëmijët e tij që kërkojnë t'i imitojnë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Bërja e Historisë

Aubameyang është lojtari i parë gabonez që luan në Bundesliga ose në ndonjë ligë tjetër gjermane. Ai bëri debutimin e tij në gusht 10, 2013 pasi u bashkua me Dortmundin në korrik të po atij viti. Ai kishte një debutim të ëndrrave duke shënuar një hat mashtrim në ndeshjen e tij të parë, i cili luhej kundër FC Augsburg.

Gjithashtu në librat e historisë, në korrik 2012, Aubameyang shkoi në Londër për të përfaqësuar Gabon në Lojrat Olimpike. Në ndeshjen e parë kundër Zvicrës, ai shënoi golin e vetëm të lojës, i cili do të përfundonte si gol i vetëm që Gabon do të shënonte në garë. Ky ishte qëllimi i parë dhe i vetëm i Gabonit që shënoi në Olimpiadë. Duke shënuar golat e 19, Pierre-Emerick Aubameyang është golashënuesi më i lartë i Gabonit në të gjitha kohërat.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Vetura

Duke pasur parasysh shpejtësinë në terren të Gabon ndërkombëtar, është e natyrshme që ai të gëzojë jetën në shiritin e shpejtë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Dashuria e Aubameyang për makina të stilit të lartë

"Është kënaqësi të kesh makina si kjo," ai thotë se Lamborghini Aventador i tij ishte i praruar. Numri i skuadrës së Aubameyang mund të gjendet edhe në gomat e makinës së tij, edhe pse ai tani drejton një Lamborghini.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Çizme Wonder

Ai shpesh quhet Z. Glamorous. Aubameyang nuk është lojtari juaj mesatar nga asnjë shtrirje e imagjinatës, veçanërisht kur bëhet fjalë për këpucë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Çizme Pierre-Emerick Aubameyang
Në dhjetor 2012, ai kishte veshur çizme të mbushura me kristale 4,000 Swarovski dhe një dizajn që përfshinte emrin, numrin dhe kështjellën e klubeve të tij dhe ngjyrat ndërsa ngroheshin për një ndeshje kundër Olympique Lyonnais.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Ai mendon se është SPIDERMAN

Aubameyang ka përvojë të mëparshme kur bëhet fjalë për festimet superhero. Ky homazh për Spiderman u frymëzua nga djali i tij Curtys i cili shpesh ulet në tribuna për të parë heroin e tij të futbollit. Aubameyang dikur demonstroi një festë superhero për djalin e tij, pasi shënoi për Dortmundin në Superkupën 2014 kundër Bayern.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Festimet e Pierre-Emerick Aubameyang Spiderman

Djali i tij është një tifoz i madh i heronjve të librit komik dhe i pëlqen të shfaqet në maskën e Spiderman ashtu si babai i tij.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Festimet e Qëllimit të Spidermanit të Auba

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Ai mendon se është BATMAN

Kur ai nuk mund të gjejë vegla Spiderman, ai kthehet në Batman.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Festimi i Batmanit të Auba-s

Auba është një tifoz mega i Batman. Ai është gjithmonë njeriu në çdo konventë komike duke veshur një kostum Batman për djalin e tij. Kjo i mban shumë të alarmuar me të mani me Dark Knight.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Financuar për të veshur maskë gjatë festimit

Auba ishte dënuar me një gjobë për të vënë një maskë të furnizuar me Nike gjatë një festimi.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Festimi i maskës së Auba-s

Gjoba u thuhet të jetë rreth € 50,000. Më vonë u konfirmua se maskë iu dedikua stivës së Nike Hypervenom Phantom "Strike Night" që ai kishte veshur.

Shefi ekzekutiv i Dortmundit Hans-Joachim Watzke i tha revistës Kicker: "Nuk mund të jetë se Nike po përpiqej të nxiste interesat ekonomike në këtë mënyrë."

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Dashuria për Afrikën

Tatoo afrikane e Auba e dekoron trupin e tij dhe e rrit shpirtin e tij me dashuri për kontinentin.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Aubameyang Tatoo

Po ai është afrikan, jo sepse ai ka lindur një afrikan, por sepse Afrika ka lindur në të.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Pelqej vetëm me Futbollin

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Po ai vesh këpucë kristali, maskë Spiderman, kapele Batman - në shikim të parë. Pa dyshim, Auba është një lloj i veçantë i famshëm i futbollit.

Pas inspektimit më të afërt, do të vëreni se sulmuesi nuk është që ju mendoni se mund të jetë jashtë fushës së lojës. Sipas të afërmit të tij Christophe Jallet,

"Aubameyang është një djalosh i qetë, i cili nuk viziton klubet e natës, nuk pi alkool dhe gjithmonë ëndërron për futbollin".

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Stili i flokeve

Auba është shumë e shqetësuar për hairstyles e tij. Ai është një nga futbollistët e pakët që kanë shkelur territorin e Paul Pogba. Pierre-Emerick Aubameyang ka vërejtur Paul Pogba - jo në fushë, por me lojën e tij të flokëve.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Pronar i Hairstyle më të mirë në Futboll

Ai ka flokët më krijuese mes futbollistëve.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Summersault Master

Miroslav Klose i përdorte ato, tani edhe Aubameyang. Skajet e tij. Pierre-Emerick Aubameyang i ka thënë Sport Bild ai është i vetëdijshëm se festimet e tij janë të fshehta "Jo e padëmshme" pasi u nxitën të ndalonin nga Shoqata e Futbollit e Gabon dhe ekspertë mjekësorë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Auba- Master Somersault

Në të vërtetë, Auba vendos spontanisht pas çdo qëllimi nëse do të marrë apo jo, por tenton ta bëjë këtë pas goditjeve veçanërisht të rëndësishme.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Respekti për Crespo

Nuk ka pothuajse asnjë futbollist në botë që kanë krisur emrin e një futbollisti tjetër në krahët e tyre. Auba është një përjashtim për këtë.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Tatoo e Auba për Crespo
Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Heroi i fëmijërisë Aubameyang: Hernan Crespo

Ai mban idhullin e tij, që është sulmuesi i Argjentinës "Hernan Crespo" në kraharorin e majtë. Raportet tregojnëHernan Crespo është i lidhur me nënën e tij, i cili gjithashtu mban emrin. Aubameyang është një tifoz i vetë-pranuar i Hernan Crespo dhe e emëron atë si modelin më të madh të tij në lojë.

Sipas Auba, "Crespo është dinamik, i fortë në ajër, teknikisht i talentuar dhe gjigant i një lojtari", tha ai. rreng. Auba shpenzon shumicën e seancave të trajnimit të tij pas duke shikuar aftësitë e fshehura të fshirës.

Sipas Auba, "Crespo është një përkufizim i një Poacher. Ai rrallë përfshihet në ndërtimin dhe nuk tregon shumë interes në drejtimin e vijave mbrojtëse. Ai bën lëvizje shumë minimale një herë jashtë kutisë. Por brenda kutisë, ai e di se si të lëvizë. Ai e di se ku do të përfundojnë topa e dytë. Ai e di se si të shfrytëzojë çdo hapësirë ​​minimale të mbetur në kutinë 6 yd. Unë jam duke mësuar çdo ditë që të jem si ai. "

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia -Renditjet e LifeBogger

Ne kemi zbatuar statistikat tona të popullaritetit për Pierre-Emmerick Aubameyang.

Pierre-Emerick Aubameyang Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia
Renditjet e LifeBogger
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu