Kryefaqja HISTORIKE EVROPIANE FOOTBALL Lojtarët e Futbollit të Republikës Czecheke Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Petr Çech Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një ndaluesi futbolli më të njohur me nofkën; "Miku i Cech". Historia e fëmijërisë sonë Petr Cech dhe biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe fakteve jashtë-katran rreth tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij për ndaljen e qëllimit, por pak e konsiderojnë Petr Cech Bio-në tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Petr Čech lindi në ditën e 20 majit 1982 në Pilsen, Republika Çeke.

Çech ka lindur një treshe së bashku me motrën Šárka dhe një vëlla me emrin Michal, i cili vdiq në moshën dyvjeçare pas kontraktimit të një infeksioni në spital. Është një mrekulli që Cech mbijetoi. Ai lindi nënën e tij, Libuše Čechová dhe babanë, Václav Čech. Të dy janë atletë në pension. Çech gjithashtu ka një motër më të madhe, Marketa.

Petr Cech filloi si një yll filmi. Besoni apo jo, Cech gjatë kohës së fëmijërisë së tij luajti rolin e Honza në seritë televizive Çeke- Territori i Drunjëve të Bardhë rreth vitit 1991. Për të ndjekur profesionin e atletit të prindit të tij, ai kaloi nga aktrimi në futboll.

Ai filloi të luante futboll në moshën shtatë vjeçare për Škoda Plzeň (më vonë i njohur si Viktoria Plzeň). Mund të thuash rastësisht. Në ditët e tij të hershme, Petr luajti si sulmues. Në moshën 10 vjeç, pasi theu këmbën duke luajtur për ekipin e të rinjve të FC Viktoria Plzen, Petr kur u rikuperua shpesh përdorej shpesh si portier në baza të përkohshme. Kjo ishte për shkak të gjatësisë së tij. Ai së shpejti ra në dashuri me pozicionin dhe ngeci me të. Siç u tha më parë, gjatësia e tij natyrshëm e bëri atë një njeri të përshtatshëm në shënjestër, por ai shpejt e kuptoi se e ardhmja e tij qëndronte në portier.

Pavarësisht se Čech nuk fitoi titullin e kampionatit në pranverën e vitit 2002 me Spartën, ai tërhoqi interes nga klubet angleze përfshirë Arsenalin për shkak të paraqitjeve të tij ndërkombëtare. Për shkak të vështirësive në marrjen e një leje pune, megjithatë, një marrëveshje e propozuar me Topçinjtë u prish. Ishte Chelsea që e shfrytëzoi rastin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Mirësevini në jetën e dashurisë së Petr Cech.

Siç shprehet Petr“Duke rënë brenda dashuri me Martina ishte një nga gjërat më emocionuese, shpërblyese dhe më të frikshme që kanë ndonjëherë hapmë ka shënuar ”.

Pa dyshim, pasi të jeni dashuruar me dikë, është e vështirë të mbani mend se si keni jetuar pa të. Ky ishte rasti i Petr Cech. Edhe ti ishte gjallë para se të takohej me Martinën, ai me të vërtetë nuk e filloi "Gjallë" derisa ta takonte. Të dy dashamësit u takuan vite mbrapa ndërsa ndoqën të njëjtën shkollë të lartë në Pilsen, Republika Çeke.

Beautiful Martina Cechova ka qenë bashkëshortja e Petr Çech për më shumë se pesëmbëdhjetë vjet që nga dita e shkrimit të këtij artikulli. Martina dhe Petr lidhën nyjën në 2003. Më poshtë është fotografia e tyre e zezë dhe e bardhë e dasmës.

Bukuria çeke dhe burri i saj portierit kanë dy fëmijë. Fëmija i tyre i parë, vajza Adela u lind në 2008. Djali i tyre Damián lindi vitin e ardhshëm në 2009. Më poshtë është Petr dhe vajza e tij e sapo lindur, Adela. Kjo është marrë në vitin 2008.

Fëmija i parë ishte një gjë e bukur për familjen. Më poshtë është Adela pak dhe prindërit e saj kanë një xhiruar foto me qenin e tyre të bukur.

Cech u sigurua që të dy fëmijët e tij (Adela dhe Damian) kishin lindur në Republikën Çeke. Adela dhe Damián duken të gjithë të rritur siç shihet në foton më poshtë.

Rtshtë me vend të përmendet se Cech dhe Martina janë në të njëjtën moshë. Martina e cila ka lindur më 26 janar 1982. Ajo vjen nga një familje e pasur sportive. Babai i saj përfaqësoi Çekosllovakinë në xhudo, dhe ajo ishte në gjimnastikë moderne, gjimnastikë. Martina e përshkruan ditën e thyerjes së kafkës së burrit të saj si ditën më të keqe në jetën e saj. Së bashku me Çekinë e tyre amtare, Petr dhe Martina flasin anglisht, frëngjisht, gjermanisht dhe spanjisht.

Martina është një grua e përkushtuar dhe mbështetëse e futbollit, ajo më së shpeshti sheh shoqërimin e Cech-it në mbrëmjet e çmimeve.

Bjondja e sigurt e di një ose dy gjëra për të qenë një atlet i suksesshëm.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta personale

Petr Cech ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Petr Cech Pikat e Forta: Ai është i besueshëm, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm dhe i dashur.

Petr Cech Dobësitë: Ai mund të jetë nervoz, kokëfortë, posedues dhe pa kompromis.

Çfarë pëlqen Petr Cech: Kopshtari, gatim, muzikë, romancë, rroba me cilësi të lartë, duke punuar me duart

Çfarë Petr nuk i pëlqen: Ndryshime të papritura (Prezantimi i Thibaut Courtois për skuadrën e Chelsea), komplikimet dhe pasigurinë e çdo lloji.

Si përmbledhje, Petr është shumë praktik dhe i bazuar mirë. Ai është dikush që i pëlqen të korrë frytet e punës së tij. Ai është sensual dhe i prekshëm dhe e konsideron prekjen dhe shijen si më të rëndësishmen nga të gjitha shqisat e tij.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Dita më e errët për mbajtësit e golave ​​të Chelsea

Čech pësoi një dëmtim në kokë në ndeshjen kundër Reading në Madejski Stadium në 14 Tetor 2006 kur ai u përplas me mesfushorin e Reading Stephen Hunt brenda zonës së penalltisë së Chelsea brenda minutës së parë të një ndeshje të Premier League. Gjuri i djathtë i Hunt goditi kokën e Čech, duke e lënë portierin që kërkonte trajtim.

Čech u largua pas disa minutash dhe u zëvendësua nga Carlo Cudicini, i cili vetë u rrëzua pa ndjenja më vonë në të njëjtën lojë, duke e detyruar kapitenin e Chelsea John Terry të luante në gol për minutat e mbetura të ndeshjes.

Kirurgjia: Čech iu nënshtrua një operacioni për një frakturë të kafkës në depresion. Fillimisht të pavetëdijshëm për seriozitetin e lëndimit, mjekët më vonë raportuan se gati sa nuk i kushtoi jetën e tij, dhe si rezultat i përplasjes, ai pësoi dhimbje koke të forta. Menaxheri i Chelsea, José Mourinho fajësoi Hunt për dëmtimin e Čech, duke thënë se sfida e tij ishte "Një turp". Ai gjithashtu kritikoi Shërbimin e Ambulancës së Jugut Qendrore NHS Trust dhe gjyqtari i ndeshjes Mike Riley. Një numër komentatorësh, duke përfshirë edhe portierët e tanishëm dhe të mëparshëm, e panë incidentin duke theksuar nevojën për mbrojtje më të madhe për portierët. 

Çech ishte në gjendje të kthehej në shtëpi në 24 Tetor 2006 dhe mori pjesë në trajnimin e lehtë javën e ardhshme. Chelsea, megjithatë, njoftoi se portieri do të ishte jashtë për tre muaj, në përputhje me këshilla mjekësore në kohën e nevojshme për shërim të plotë nga thyerja e kafkës. Në një intervistë, Čech tha se nuk kishte asnjë kujtesë për vetë dëmtimin.

Petr Cech dikur donte të luante pa helmetën e tij… por mjekët e urdhëruan atë që ta mbante vazhduar.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Prindërit e tij ishin shumë mbështetës edhe në vitet e tij të para, duke siguruar atë me të gjitha pajisjet që duhej. Cech pëlqeu akull-hokej si një fëmijë dhe babai i tij shpesh e shoqëronte atë në lojëra të tilla.

Duke parë birin e tyre të lënduar: Të ulur në dhomën e tyre të jetesës në Plzen të shtunën në mbrëmje, Libuse Cechova, nëna e Petr Cech dhe babai i portierit të Chelsea, Vaclav, po vendoseshin për të parë ndeshjen e tyre në ndeshjen e Barclays Premiership në Reading. Sekonda pas fillimit të lojës, Stephen Hunt u përplas me djalin e tyre dhe, pasi Cech u plagos, prindërit e tij filluan të kuptojnë se kjo nuk ishte lëndim normal.

"Kur e pashë momentin që Petr u lëndua, unë u tmerrova". Tha Çechova. "Mendova se ndoshta po vuante nga një lloj tronditje, por pasi i foli gruas së tij [Martina], na u tha se dëmtimet e tij po përkeqësoheshin."

Cechova - si José Mourinho, menaxheri i Chelsea - pretendoi se përplasja nuk ishte një aksident. Sipas fjalëve të tij… "Kur e pashë më

"Në fillim, nuk e kuptoja sa e keqe ishte. Kur dëgjova diagnozën, gjunjët u dridhën. Unë nuk mund të besoj veshët e mi. "

VËLLEZËRIT E MOTRAT: Petr Cech ka një vëlla të quajtur Michal Čech. Ai gjithashtu ka dy motra me emrin Šárka Čechová dhe Šárka Čechová.

Petr Cech Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Dashur bateri

Përveç rrahjes së topit larg Golit, ai është mjaft i mirë në mposhtjen e daulleve. Ai është adhurues i Coldplay, Foo Fighters dhe gjithashtu ka luajtur me Roger Taylor të Queen.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë sonë Petr Cech dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
error:
Regjistrohu me mirësi në Lifebogger!

Merrni Historitë e Futbollit në Kutinë tuaj.