Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Ginger Ninja". Our Paul Scholes Childhood Story plus Untold Biography Facts brings to you a full account of notable events from his childhood time till date.

The analysis of Paul Scholes Biography involves his Childhood Story, Early Life, Parents, Family background, Wife (Natalie Peacock), Lifestyle, Net Worth and Personal Life.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij në mesfushë, por pak e konsiderojnë Paul Scholes Bio-n tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Paul Scholes Childhood Story – Early Life and Family Background:

Paul Scholes was born at Hope Hospital in Pendleton, Greater Manchester, on the 16th November 1974. He was born to his mother, Marina Scholes and father, Stewart Scholes. Scholes is of Irish origin.

Paul was born with asthma. More so, as a child, Paul suffered from Osgood–Schlatter disease, a knee condition.

Paul grew up with his sister, Joanne Scholes. His family relocated to Langley, Greater Manchester when baby Paul was 18 months old. They settled at a home on Bowness Road and Talkin Drive.

Paul attended the St Mary’s RC Primary School in Langley. This was where he learnt football. The first team he played for was Langley Furrows.

As Paul grew into a teenager, his likeness for other sports like cricket became obvious. This was also a time he got a call from United after a successful enrolment for a late youth career.

Në moshën 14 vjeç, ai filloi stërvitjen me Manchester United i cili u bë një përmbushje e ëndrrave të tij të fëmijërisë.

Ai më vonë u bashkua si një praktikant me largimin nga Shkolla e Mesme Katolike Romake e Cardinal Langley në Middleton gjatë verës së vitit 1991. In his final term at school, he was selected to represent Great Britain National Schools in football.

Having noticed his progress and commitment to football in England, Manchester United offered him a senior contract. The rest, as they say, is now history.

Who is née Froggatt? Paul Scholes Wife:

Paul u martua me të dashurën e tij të fëmijërisë adoleshente, Claire (née Froggatt) në Wrexham në Shkurt 1999. Ajo ka qenë atje për të gjatë gjithë karrierës së tij, edhe kur ai ishte 19 vjeç dhe bëri debutimin e tij të lartë për United në Port Vale në 21 Shtator, 1994.

LEXO  Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Çifti preferoi të jetonte në një fshat në Manchester të Madh. Ata kanë tre fëmijë, një vajzë dhe dy djem. Më i moshuari është Arroni, motra e tij Alicia dhe Aiden i vogël.

Fatkeqësisht, djali i vogël i Paul Scholes, Aiden vuan nga autizmi. Ai ka vështirësi mjaft të rënda në të mësuar, kështu që nuk mund të marrë pjesë në shumicën e sporteve për momentin, megjithëse ai
e pëlqen absolutisht notën e tij siç është paraqitur më poshtë.

Arron dhe Alicia janë fantastikë me Aiden. Nuk mund të jetë e lehtë të kesh një vëlla në situatën e tij, por ata e përballojnë atë shkëlqyeshëm. Djali i parë i Paul, Arron, është një tifoz masiv i Manchester United, është një pasion. Ai gjithashtu i pëlqen sportet e tjera, veçanërisht kriket siç paraqitet më poshtë.

Alicia is another natural at the sport, very quick around the netball court and willing to have a go at practically anything. She has also massively into riding. She’s got a nice little pony called Boston, pictured below.

Paul Scholes Family Life:

Nga ana e nënës së tij, gjyshja e tij erdhi nga Republika e Irlandës ndërsa gjyshi i tij ishte nga Irlanda e Veriut. Edhe pse ai luante kriket gjithashtu, por preferoi të bëhej një futbollist profesionist.

Once upon a time, a GANG of knife-wielding thugs held up the terrified parents of Manchester United star Paul Scholes before stealing their luxury car. Stewart and Marina Scholes were asleep at their semi-detached home in a quiet cul-de-sac in Rhodes when four balaclava-clad raiders smashed their way in through the patio doors.

Çifti nuk ishte i dëmtuar, por i tronditur keq dhe znj. Scholes tha: "Ishte e tmerrshme." 
Një fqinj tha: “There were four lads in balaclavas. I heard a bang, came out to the front and saw them stood at each door of the Audi.

They were armed, so I picked up a hammer. Two of them ran off and two sped off in the car. Ata ishin thjesht fëmijë, por ata e dinin saktësisht se për çfarë do të vinin - disa prej tyre kishin thika dhe njëri mbante një dru. ”

Paul Scholes Personal Life:

Ai ka një personalitet shumë të turpshëm jashtë fushës dhe preferon të jetojë një jetë të zakonshme të thjeshtë.

LEXO  Kalvin Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këtu, ne ju paraqesim disa atribute të personalitetit të Paul Scholes.

Përparësitë: Pali është i shkathët, trim, i pasionuar, kokëfortë dhe me të vërtetë një mik i vërtetë.

dobësitë: Pali mund të mos ishte i besueshëm, xheloz, sekret, i dhunshëm

Çfarë i pëlqen Paul Scholes: Ai e do të vërtetën, çdo gjë faktike, duke ngacmuar miq të shumë kohë, siç është paraqitur më poshtë, dhe sigurisht futboll.

Çfarë nuk i pëlqen Paul Scholes: Pandershmëria, duke zbuluar sekrete dhe njerëz pasivë.

Në përmbledhje, Pali është një person i pasionuar dhe i sigurt. Ata janë të vendosur dhe vendimtarë dhe do të kërkojnë derisa të zbulojë të vërtetën prapa çdo mit.

Paul Scholes Untold Biography – The Blurry Vision Man:

Paul Scholes ishte një herë jashtë ekipit për shkak të vizionit të paqartë.

Mendimi i Paul Scholes cloud mendjen tuaj me vizionet e atyre kalon diagonale të famshme dhe qëllimet mahnitëse me rreze të gjatë. Scholes, për kredinë e tij, ishte si një shqiponjë. Topat e tij do të ngriheshin në ajër dhe do të futeshin poshtë në këmbë të objektivit të synuar.

Po sikur të thosha se një njeri me një sy të tillë ishte një herë në tryezën e mjekut për një vizion të paqartë? Epo, kjo është e vërtetë. Në 2006, gjysma e dytë e sezonit Paul Scholes kishte zhvilluar vizion të paqartë dhe u përjashtua për katër muaj të mirë. Fatmirësisht, ai e ktheu shikimin e tij!

Paul Scholes Untold Bio – 3rd most Yellow card Collector of Premier League:

Një fakt shumë i çuditshëm për të është se ai mban një rekord shumë të çuditshëm për të qenë 3rd most yellow card receiver in the history of Premier League matches. With a total of 99 yellow cards and 4 red cards, he has always been criticized for his discipline.

Not limited to this, in Champion League matches he has been booked for nearly 32 times. Paul has however not received more yellow cards than Wayne Rooney Gareth Barry.

LEXO  Callum Wilson Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Paul Scholes Biography Facts – The Comeback Boot:

Paul Scholes bleu çizme nga një dyqan lokal për rikthimin e Manchester United. Kur e dinte se do të rikthehej për United në ndeshjen e Kupës FA, ai kishte një bollëk problemesh. Ndërsa ato më të rëndësishmet si gjendja e tij ishin zgjidhur, ai nuk kishte çizme për të veshur dhe për të luajtur.

Pra, çfarë do të kishte bërë një futbollist normal? Ai do të kishte thirrur sponsorin e tij dhe do ta bënte kërkesën. Scholes, i cili gjithnjë kishte zgjedhur të ulte gjërat shkoi në dyqanin lokal dhe bleu një set të ri çizmash për 40. Dhe me të vërtetë, ai e mbajti këtë çizme ndërsa po kthehej kundër Manchester City në FA Cup. Tani, ai është Paul Scholes për ju!

Paul Scholes Untold Biography – What they think of him:

Pa ndonjë mohim, Paul Scholes ishte diçka e veçantë.

Ryan Giggs e quan atë United "Lojtari më i madh ndonjëherë". Zinedine Zidane Pep Guardiola të dy e konsideronin atë "Mesfushori më i mirë i gjeneratës së tij".

"Një nga keqardhjet e mia më të mëdha është se mundësia për të luajtur me të nuk u paraqit kurrë gjatë karrierës sime.", tha Zidane. Tani, kjo sigurisht pohon faktin se Paul nuk ishte një lojtar i zakonshëm.

Lëkurë Eric Cantona u kthye në ndeshjen e lamtumirës së tij. Ylli i 1980s braziliane vonë Socrates tha se ai donte të shikonte "Djali me flokë të kuq dhe këmishë të kuqe". Xavi tha se Scholes ishte "Më i plotë" mesfushorin që kishte parë. Jo keq për një djalosh nga Middleton në Mançesterin e Veriut i cili vetëm u rrit në 5ft 7in dhe vuajti nga astma gjithë karrierën e tij.

KONTROLLI I FAKTIT: Thanks for reading our Paul Scholes Childhood Story plus untold biography facts. At LifeBogger, we strive for accuracy and fairness. If you see something that doesn’t look right in this article, please place your comment or contact us!. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet