Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Patrick Bamford ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura, Gruaja që do të jetë, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ne analizojmë historinë e Marcelo Bielsa i frymëzuar Futbollist profesionist anglez. Lifebogger fillon nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm. Për t'ju dhënë një shije të natyrës tërheqëse të Bio të Patrick Bamford, këtu është një përmbledhje piktoreske e jetës së tij.

Po, të gjithë e dinë Leeds Forward dhe klubi i tij po dëshmojnë se dyshuesit gabojnë. Së bashku me Jack Harrison, ai është i bekuar me teknikë, aftësi si dhe aftësi në top. Sidoqoftë, vetëm disa entuziastë të futbollit dinë për fillimet e tij. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me vitet e tij të hershme.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Patrick Bamford Historia e Fëmijërisë:

Për Biografia Starters, pseudonimi i tij është "Pat". Patrick James Bamford lindi në 5-të ditën e Shtatorit 1993 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Russell Bamford në tregun / qytetin industrial të Grantham, Angli. Ai është djali i parë në mesin e tre fëmijëve (përfshirë dy vajza) të lindura në bashkimin midis nënës dhe babait të tij.

Vitet e rritjes së Patrick Bamford:

"Pat" i ri u rrit në fshatin e vogël Norwell, në Nottinghamshire së bashku me dy motrat Ciara dhe Orla. Si djalë, ai ishte një tifoz i Nottingham FC dhe kaloi shumë kohë duke mësuar të luante instrumente muzikorë. Shikoni një nga fotot më të hershme të fëmijërisë së njohur të Bamford së bashku me motrën e tij të ngushtë të vogël Ciara.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Familjes Patrick Bamford:

E para dhe më e rëndësishmja, ai klasifikohet si një nga ata nga një shtëpi e pasur. Prindërit e Patrick Bamford ishin qytetarë të klasës së lartë që siguruan që ai të kishte një arsim privat dhe të mund të luante violinë në Klasën 7. Vër re, një goditje e rrallë e Patrick Bamford me familjen e tij të mirë-bërë.

Origjina e Familjes Patrick Bamford:

Të gjithë e dimë që sulmuesi është një kombëtar anglez. Sidoqoftë, atë që mund të mos e dini nëse fakti që të dy prindërit e Patrick Bamford nuk janë tërësisht me origjinë angleze. Rezultatet e hulumtimit për të përcaktuar përkatësinë e tij etnike zbulojnë se ai ka rrënjë irlandeze nga familja e nënës së tij.

LEXO
Japhet Tanganga Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Karrierës Patrick Bamford:

Interesante, anglezi filloi të luante futboll në një moshë shumë të re. Ai ishte vetëm 8 vjeç kur u bë pjesë e sistemit rinor të Nottingham Forest. Prindërit e Patrick Bamford ishin të gatshëm ta mbështesnin dhe kërkuan vetëm një gjë - qëndrueshmëri.

«Babai dhe nëna ime ishin shumë të zgjedhur për atë që më lejojnë të bëj.

Ata ishin këmbëngulës për faktin se unë duhet të filloj vetëm atë që mund ta përfundoj mirë "

Tha përpara për Daily Mail. Siç vërehet, të dy prindërit e tij nuk e lejuan atë vetëm të luante futboll, por gjithashtu të shërbente si nuskë për klubin e tij të fëmijërisë. A mund ta imagjinoni atë?

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vitet e hershme në futbollin e karrierës:

Duke jetuar në përputhje me pritjet e prindërve të tij, fantazia e futbollit u ngrit në radhët e Nottingham Forest dhe bëri debutimin e tij në ekipin e parë në 2011. Nuk kaloi shumë dhe ai u bashkua me Chelsea në 2012 - një kohë kur ai filloi të shikonte përpara për një të ardhme emocionuese me blu

Patrick Bamford Biografia - Rruga e Vështirë e Historisë së Famës:

Mjerisht, Chelsea nuk e konsideroi talentin e futbollit gati për futbollin e Premier League. Si rezultat, Bamford e gjeti veten të përfshirë në Chelsea Loan Farm. Needshtë e panevojshme t'ju mërzit detaje të tepërta, sulmuesi duroi rreth shtatë periudha huazimi në gjashtë sezone.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Tri klubet e para me të cilat Bamford kishte karrierën e tij nomade përfshijnë Milton Keynes, Dons, Derby County dhe Middlesbrough ku ai fitoi çmimin Lojtari i Kampionatit i vitit.

Patrick Bamford Histori Suksesi:

Huatë e mëvonshme të sulmuesit në Crystal Palace, Norwich City dhe Burnley nuk ishin asgjë për të shkruar në shtëpi. Pavarësisht, kthimi i tij në Middlesbrough (në një transferim jo-huazimi) ishte fillimi i rritjes së tij në famë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

A e dini se ishte me klubin që Bamford shënoi golin e tij të parë në Premier League? Ai gjithashtu ndihmoi klubin në gjysmë-finale të play-off të Kampionatit EFL pasi ata pësuan rënie.

Kur Bamford u bashkua me Leeds në 2018, shumë pak e dinin se e ardhmja e klubit ishte mbi shpatullat e tij. Lojërat pas ndeshjeve, ai u përmirësua në formë me një rritje rezultuese të vlerësimit të golave. Në fund të fundit ai ndihmoi gjigantin e fjetur të kthehej në Premier League në fund të sezonit 2019/2020.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Mason Greenwood Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në kohën kur Patrick Bamford Biografia po paraqitet, ai është ende një nga pasuritë e vlefshme të Leeds. Pa dyshim, ai pret të arrijë më shumë me klubin nën të Marcelo Bielsa. Cilido drejtim të anojnë gjërat për të, pjesa tjetër, siç themi gjithmonë, do të jetë histori.

Kush është e dashura e Patrick Bamford?

Në moshën 27 vjeç (vlerësimi i vitit 2020), sulmuesi pritet të jetë i martuar ose të ketë një të dashur. Bamford zgjedh kutinë e pritjes së fundit. Emri i të dashurës së Patrick Bamford është Michaela Ireland. Këtu, djali i dashur ka medaljen e tij dhe ndoshta, unaza gjithashtu.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Helder Costa Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ne nuk dimë shumë se kur dyshja u takuan dhe filluan takimet. Pavarësisht, ne mund të raportojmë me besim se e dashura dhe gruaja e tij (Michaela) është një nga personat me ndikim në jetën e tij. Nuk ka dyshim se ata kanë ndjenja të sinqerta për njëri-tjetrin me plane madhështore për të ardhmen.

Patrick Bamford Jeta Familjare:

Ka njerëz të caktuar që sulmuesi nuk mund të mos përmendë sa herë që tregon historinë e tij të Biografisë. Nuk është askush tjetër përveç familjes së tij. Këtu, ne ju sjellim fakte rreth prindërve dhe vëllezërve dhe motrave të Patrick Bamford. Përveç kësaj, të vërtetat rreth rrënjëve të tij familjare do të përshkruhen këtu.

LEXO
Ashley Cole Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Rreth Nënës së Patrick Bamford:

Mamaja e sulmuesit është nga Irlanda dhe ka një familje irlandeze. Bamford e do dhe e krediton nënën e tij për presionin e tij për të bërë një diplomë me kohë të pjesshme sa herë që vendoset në ndonjë klub të favorshëm për një bazë afatgjatë. Falë nënës së tij, Bamford kishte të drejtë të përfaqësonte Irlandën në ngjarjet ndërkombëtare nën rregullin e gjyshit.

Rreth Patrick Bamford Babai:

Russell Bamford është babai i sulmuesit. Ai është i popullarizuar me disa tifozë dhe shkrimtarë sportivë të cilët u jep intervista në lidhje me zhvillimet në jetën profesionale të djalit të tij. Duke gjykuar nga fotoja më poshtë, ju do të kuptoni që Russell pëlqen të mbajë një familje të lidhur ngushtë.

LEXO
Historia e Fëmijërisë Bukayo Saka Plus Faktet e Biografisë së Untold

Rreth vëllezërve dhe motrave Patrick Bamford:

Sulmuesi ka dy motra jo vetëm të bukura por edhe inteligjente. Emrat e motrave të Bamford janë Orla dhe Ciara. Kushdo që shikon treshen mund të besojë se janë treshet. Të dy motrat duhet të jenë shumë afër vëllait të tyre të vetëm që i ka sjellë famë familjes. Shikoni sulmuesin me motrat e tij - një Orla e diplomuar (në mes) dhe Ciara (në të djathtë).

LEXO
Cesc Fabregas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Rreth të afërmve të Patrick Bamford:

Duke lëvizur në jetën e ngushtë familjare të grevistit, ekziston një qefi i errësirës në lidhje me prejardhjen e tij. Kështu, nuk ka asnjë informacion të prekshëm për gjyshërit e tij nga nëna dhe babai. Ti e dimë që njëra anë është angleze dhe tjetra, irlandeze. Përsëri, as xhaxhallarët, hallat, kushërinjtë, mbesat dhe nipat e tij nuk janë identifikuar.

Për xhaxhain e tij:

A ka lidhje Patrick Bamford me JCB? përgjigja është PO! Që të mos harrojmë, një nga të afërmit e largët të Bamford është themeluesi i JCB Anthony Bamford, i cili vlen 4.6 miliardë dollarë. Pa dyshim, Sulmuesi ka anëtarë të pasur të familjes në vende të larta.

LEXO
Salomon Kalou Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të Paqëndrueshme të Biografisë

Patrick Bamford Jeta Personale:

Le të flasim për jetën e Pat jashtë futbollit, veçanërisht pasi lidhet me përmbajtjen e karakterit të tij. Për fillestarët, shumë e konsiderojnë atë si një teknik inteligjent dhe një sportist të pazakontë.

Pavarësisht se vjen nga një familje e pasur, ai është me këmbë në tokë në marrëdhëniet e tij me shokë sportistë dhe tifozë. Nëse jo për futbollin, Biografia e Patrick Bamford do të jetë e mbushur me lule të karrierës së tij muzikore. Kurdoherë që Bamford nuk është në fushë ose në stërvitje, mund ta kapni duke luajtur ose një violinë, piano, kitarë ose saksofon. A nuk është ai një individ i shkëlqyeshëm?

Në sa më sipër, ai u kap duke performuar në Kompleksin e Trajnimit Rockliffe Park. Gjithashtu, ai zotëron mirë gjermanisht, frëngjisht dhe spanjisht. Shtuar në listën e hobeve të tij janë pushimet, shikimi i filmave dhe kalimi i kohës së mirë me familjen dhe miqtë. Këtu është një nga mënyrat e mbushura me argëtim të cilit ai i pëlqen pushimet e tij.

LEXO
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Patrick Bamford Stili i jetës:

Lidhur me mënyrën se si CF i bën dhe si i shpenzon paratë e tij, ai ka një vlerë neto të vlerësuar prej 15 milion Euro (vlerësimi i vitit 2020). Nuk është lajm që paga dhe pagat janë burimet kryesore të fitimeve të tij. Në fakt, ai renditet në mesin e lojtarëve më të paguar të Leeds me një pagë vjetore prej 1,820,000.

Makina Patrick Bamford:

Mbajtja e parave kaq të mëdha do të thotë se mund të jetë e vështirë për Bamford që t'i mohojë vetes disa nga lukset e jetës. Kështu, nuk është për t'u habitur që ai drejton një rover poligoni dhe ka makina të tjera ekzotike që ftohen në garazhin e rezidencës së tij në Londër.

LEXO
Callum Hudson-Odoi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Faktet e pashlyera:

Për të përfunduar këtë pjesë interesante në biografinë e Patrick Bamford, këtu janë fakte pak të njohura ose të pathëna për të.

Fakt #1 - Ndarja e pagave dhe fitimet për sekonda:

BANESORE / FITIMIFitimet në paund (ND)
Në vit£ 1,820,000.
Per Muajit£ 151,667
Në javë£ 34,946
Në ditë£ 4,992
Në orë£ 208
Për minutë£ 3.47
Për sekonda£ 0.05

Në kohën kur keni filluar të shikoni Bio e Patrick Bamford, kjo është ajo që ai ka fituar.

£ 0

Fakt #2 - Një tifoz i CoD në zemër:

Bamford thuhet se është një adhurues i madh i lojës video Call of the Duty. kaq të varur nga lojërat video. Ai është parë këtu duke bërë një seksion praktikë para se të shkojë në një konkurs ndërkombëtar të transmetimit të drejtpërdrejtë të CoD.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Peter Crouch Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakt #3 - Feja e Patrick Bamford:

Bamford ende nuk ka dhënë të dhëna nëse është një jobesimtar apo ndryshe. Por shanset janë në favor të tij që të jetë një besimtar që praktikon krishterimin. Mos harroni, Patrick është një emër i krishterë.

Fakt #4 - Padrejtësia e FIFA-s:

Bamford ka një vlerësim të dobët të FIFA 2020 prej 72 pikësh me një potencial prej 75. Vlerësimet nuk shtohen vetëm për një sulmues që ndihmoi Leeds të fitojë ngritjen në detyrë dhe ka qenë në krye të lojës së tij. Çfarë mendoni për këtë padrejtësi? Na tregoni në kutinë e komenteve.

LEXO
Kalvin Phillips Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakt #5 - Edukimi:

Bamford është një lojtar i arsimuar mirë. Pas studimeve të tij të mahnitshme të nivelit GCSE dhe A, ai mori një ofertë për bursë për të studiuar biznes në Universitetin e Harvardit. Prodigi i atëhershëm i futbollit sakrifikoi ofertën në altar për të vazhduar karrierën e tij në Angli.

Fakt #6 - Zgjedhja e kafshës shtëpiake:

Kur bëhet fjalë për mbajtjen e kafshëve shtëpiake, Bamford do të zgjedhë një qen para të gjitha alternativave të tjera. Emri i qenit të tij është Duka. Kush i jep titullin Duka një Qeni? Bamford po. Shihni mënyrën në të cilën ai me dashuri mbante qenin e tij, Dukën.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakt #7 - Për vendlindjen e tij:

A e dini?… Vendi nga vjen familja e Partick Bamford, Grantham, njihet si vendlindja e ish-kryeministres së Mbretërisë së Bashkuar Margaret Thatcher.

Faktet Wiki:

Për të parë një vështrim të shpejtë të Bio të Patrick Bamford, këtu është një tryezë për ju.

Emri i plotëPatrick James Bamford
NicknameNë kohën e duhur
Data e lindjesDita e 5 e shtatorit 1993
Vendi i lindjesGrantham në Angli
Pozicioni i luajtjesPërpara
PrindëritRussell Bamford (babai)
vëllezërit e motratCiara dhe Orla (motrat)
GirlfriendMichaela Irlanda
FëmijëN / A
ZodiakVirgjëresha
HobbiesPushimet, shikimi i filmave dhe kalimi i kohës së mirë me familjen dhe miqtë.
Te ardhura neto15 milion Euro
Rrogë£ 1,820,000
lartësi6 këmbë, 1 inç
LEXO
Tiemoue Bakayoko Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Përfundim:

Faleminderit për leximin e kësaj pjese të mprehtë në Biografinë e Patrick Bamford. Shpresojmë se të ka frymëzuar që një shpirt këmbëngulës të pushtojë të gjithë. Për fat të mirë, Bamford pëlqen Kalvin Phillips kurrë nuk e humbi besimin në aftësitë e tij pavarësisht se nuk arriti të gjente këmbët e tij në 6 sezonet e magjive të tij të kredisë.

Gjithashtu, na takon t'u japim meritë prindërve të sulmuesit që e nxitën atë të vazhdonte të shtynte, edhe kur ata lehtë mund ta kishin kërkuar që të provonte diçka tjetër. Përveç nënës dhe babait të tij, ndikimi i familjes së Patrick Bamford në rritjen e tij është gjithashtu i denjë për lavdërim.

LEXO
Historia e fëmijërisë së John Terry Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në burgjet e shpëtimit, ne krenohemi me publikimin e qëndrueshëm të Historive të Fëmijërisë dhe Fakteve Bio që janë të drejta dhe të ekuilibruara. A keni vërejtur ndonjë gjë që nuk duket si duhet në këtë artikull? Na tregoni në seksionin e komenteve. Akoma, na tregoni se çfarë mendoni për Patrick.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet