Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Sulmuesi i bukurisë". Historia e fëmijërisë së Olivier Giroud plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më tani. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, gjithkush e di për aftësitë e tij, por pak e konsideron Olivier Giroud Biografia e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Olivier Giroud ka lindur në ditën e 30th të shtatorit 1986 në Chambéry, në Francën juglindore.

Që nga fëmijëria e tij (e drejta nga 6), ai u bë i pasionuar për futbollin falë vëllait të tij më të madh, Romain Giroud i cili është 10 vjet i tij i lartë.

Olivier u përfshi me frikën e dështimit edhe para fillimit të karrierës së tij. Kjo ndodhi pasi ai pa një fund të papritur të karrierës së vëllait të tij. Vëllai i tij vendosi ta linte futbollin të bëhej mjek diete. Roman i bëri prindërit e tij të zhgënjyer që nuk arritën të bënin një shembull të mirë.

Përveç frikës nga karriera, Olivieri i vogël gjithashtu ishte i frikësuar nga karakteri i komedisë 1980s 'Alf' kur ishte i ri. Ai dikur kishte folur për mënyrën se si vëllezërit e tij më të vjetër e kishin zakon ta tallnin rregullisht për frikën e tij për yllin më të dashur të Sitcom.

Pavarësisht figurës miqësore të Alfit, Olivieri i ri nuk ishte i interesuar për natyrën e kujdesshme të krijesës.

Kur u pyet për gjënë që kishte më shumë frikë, Giroud tha: 'Vëllai im ishte mësuar të më ngacmonte për karakterin televiziv të fëmijëve të quajtur Alf. Isha aq frikë nga ai, sepse ai ishte kaq i shëmtuar. Vëllai im më thoshte: "Kini kujdes, Alfi do t'ju marrë sonte!" Ai shkoi shumë larg me të!

Pas shumë këshillave motivuese, Olivier i ri vendosi të jepte një provë të futbollit. Këtë ai e bëri në mënyrë të përsëritur për të sjellë lavdinë e humbur përsëri në shtëpinë e tij e cila dikur konsiderohej "Një familje e futbollistëve"

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Karriera në Përmbledhje

Olivier Giroud u ngrit në fshatin e afërt të Froges, afër Grenoble. Ai filloi karrierën e tij të futbollit duke luajtur për klubin e tij të lindjes, Olympique Club de Froges.

Olivier Giroud fillon karrierën

Ai kaloi gjashtë vjet trajnim në klub para se të bashkohej me klubin profesional Grenoble në moshën 13.

Duke parë se çfarë i ndodhi Romain, dhe i ishte dërguar në hua Istres në nivelin e tretë, ishte një kthim prapa kur klubi i tij e vuri në shitje, duke thënë se ai nuk kishte cilësitë për të luajtur me elitën.

Olivier Giroud ishte shumë i frikësuar nga kjo. Në fjalët e tij .... "M'u desh të merrja një rrezik për të rifilluar në një ligë më të ulët," thotë ai. "Por unë kurrë nuk hoqa dorë."

Olivier përqafoi dhimbjet e tij dhe e bëri atë pjesë të krenarisë dhe produktit të tij. Ai e shtyu veten të shkëlqejë.

Ai më vonë u bashkua me Tours në 2008. Në sezonin e tij të dytë në Tours, ai ishte golashënuesi më i mirë i divizionit me qëllimet e 21. duke fituar një lëvizje në anën e lartë të fluturimit Montpellier.

Olivier Giroud i ri - Story për karrierë

Giroud ishte përsëri golashënuesi më i mirë me golat 21 në sezonin 2011-12, duke i dhënë klubit titullin e tyre të parë Ligue 1 para se të transferoheshin në Arsenal. Pjesa tjetër, siç kanë thënë gjithmonë, ka pasur shtëpinë e tyre në shtëpi.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Raportet kanë zbuluar se Olivier Giroud vjen nga një familje mesatare. Pakë dihet për babanë dhe nënën e tij, pasi ata kanë vendosur të qëndrojnë plotësisht larg mediave.

VËLLA: Siç u tha më parë, Olivier ka një vëlla më të madh, Romain, i cili ishte gjithashtu futbollist. Ai luajti në Akademinë e Auxerre dhe përfaqësoi Francën nën nivel 15 dhe nën-17, së bashku me lojtarë të tillë si Thierry Henry, David Trezeguet dhe Nicolas Anelka, por përfundoi duke lënë një karrierë profesionale të mundshme për të studiuar dhe për t'u bërë një nutritionist.

Olivier kujton. "Ai ishte trajnuar në Auxerre, ai ishte një shpresë, por kurrë nuk kishte një karrierë profesionale". Romain u kthye për të studiuar, dhe u bë një diete.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Giroud është martuar me Jennifer që nga 2011.

Olivier Giroud dhe Gruaja Jennifer

Vajza e tyre Jade ka lindur në qershor 18, 2013.

Vajza e Olivierit, Jade Giroud e bëri babain e tij të kuptonte se sa e vështirë mund të ishte prindërimi. Olivier Giroud i cili nuk u përdor kurrë për fëmijët, duhej të krijonte më shumë kohë për të promovuar dhe mbështetur zhvillimin fizik, emocional, social dhe intelektual të fëmijës së tij të mitur.

Në nëntor, 2015, Olivier dhe Jennifer Giroud formalizojnë shtatzëninë e Jennifer në qilimin e kuq të Gala Global Gift në Londër. Në mars 7, 2016, Jennifer lind një djalë të vogël me emrin Evan. Giroud i dedikon qëllimet e tij djalit të tij, Evanit të cilit i pëlqen.

Ashtu si në tetor 2017, çifti ishte duke pritur një fëmijë të tretë.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Skandali

Në shkurt 2014, një skandal e dëmtoi imazhin e Olivier Giroud. Ajo përfshin publikimin e fotografive komprometuese, në gazetën e përditshme angleze Sun. Ky imazh zbulon një marrëdhënie jashtëmartesore midis Olivier Giroud dhe Celia Kay, një model i brendshëm.

Po ashtu, në shkurt 2014, Giroud thuhet se pranoi se ai mashtroi gruan e tij me modelin Celia Kay.

Pas incidentit, ai lëshoi ​​një apologji për gruan e tij, por më vonë insistoi se ai nuk kishte kryer kurorëshkelje. Wenger nuk ka komentuar për këtë çështje duke thënë se ai dëshironte "Respektoni privatësinë e tij".

Celia Kay mori kohën e saj për t'iu përgjigjur kritikëve në mediat sociale.

Të dy Giroud dhe gruaja e tij e zgjidhën çështjen dhe nuk kishte ndonjë informacion në lidhje me divorcin e tyre.

Raheem Sterling, Edinson Cavani dhe Anthony Martial ka qenë i përfshirë në skandale të mashtrimit ashtu si Olivier.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -lezet

Giroud ka reputacion Francë për të qenë një karakter i pëlqyeshëm dhe i bukur. Në 2014, ai u bë fytyra e Hugo Boss'S Bosi i shishe aromë e burrave.

Në shkurt 2015 Giroud u votua si 'Lojtari më i mirë i Premier Ligës'. Në një intervistë me GQ, ai përmendi David Beckham si një frymëzim për mënyrën se si ai duket, duke thënë se Beckham's "Stili është portreti".

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fe

Giroud është katolik dhe ka një tatuazh në krahun e tij të djathtë nga Psalmi 23 në latinisht: "Dominus regit mua dhe nihil mihi deeri" ("Zoti është bariu im, nuk dua").

Ai e përshkruan veten si një "Person shumë besimtar [...] Unë nuk e kaloj veten para ndeshjeve të mia por bëj një lutje të vogël në zemrën time"

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Bromance me Koscielny

Giroud dhe Koscielny ishin shokë në Tours FC në sezonin 2008-09. Ata janë një çift i pandashëm që janë gjithmonë së bashku në dhomën e veshjes, autobusin, fotot e ekipit, stërvitjen, tenis dhe madje darkë. Pas sigurimit të transferimit të tij në Arsenal, Giroud deklaroi se Arsenali është një klub i mahnitshëm me një trajner të shkëlqyer francez dhe vëllai i tij "Lolo" po luan gjithashtu atje.

Koscielny quhet gjithashtu "Bosscielny" or "Kos the Boss," në mesin e shokëve të tij të ekipit dhe tifozëve.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Stili i lojës

Giroud është i aftë të luajë në disa pozicione ofenduese, por zakonisht luan si sulmues ose si një qendër përpara. Ai gjithashtu është përdorur herë pas here si sulmues i dytë. Një sulmues i zellshëm, ai njihet veçanërisht për golin e tij të besueshëm që shënon shkallën, madhësinë, forcën, saktësinë e goditjes, goditjen e fuqishme, aftësinë për të mbajtur topin me shpinën e tij drejt qëllimit dhe luajtjen e lidhjes. Ai është gjithashtu i lidhur me bërjen e shkon përpara postit që outwit mbrojtësit

Olivier Giroud e pabesueshme 'goditje akrepi ' ishte një konkurrent për Qëllimi i sezonit 2016 / 2017.

Nëse e shqyrtoni karrierën e Giroudit sipas numrave, do të zbuloni se Giroud ka luajtur vazhdimisht në klubet e tij të mëparshme pa ndonjë dëmtim serioz. Duhet të keni ADN - në e Park Ji-Sung, Dirk Kuyt dhe një dem (kafsha, jo Oxlade-Chamberlain) për të vazhduar me nivele të tilla palestër.

Olivier Giroud Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Stili i lojës

Ndërkombëtar francez i Arsenalit, Giroud, është bërë një tifoz i preferuar që kur bashkohet me Gunners në 2012. Shumë tifozë e kanë imituar stilin e tij të flokëve. Disa kanë hyrë në telashe si kec më poshtë.

Djali nëntë vjeçar dikur u ndalua nga klasa, sepse ai e mori flokët e tij të prerë si ylli i Arsenalit, Olivier Giroud.

Danny Purdy u dërgua në shtëpi me lot pasi u tha se flokët e tij të ri, të shkurtër dhe anët e flokëve shkelën rregullat e shkollës.

Nëna e tij, Sarah kërcënoi ta tërhiqte atë nga Brooklands Middle School në Leighton Buzzard, Bedfordshire, krejt. Mamaja e dy Sarës, 33, iu desh t'i kërkonte shkollës materiale për të mbrojtur Danny nga shtëpia derisa rreshti të zgjidhej.

Ajo tha: "Ne me të vërtetë nuk menduam se një prerje flokësh si Danny ishte duke thyer rregullat. Përderisa fëmijët veshin uniformat e shkollës në mënyrë korrekte dhe punojnë shumë në shkollë, me të vërtetë nuk e kuptoj se çfarë është problemi. Unë me siguri nuk do të qëndroj pranë dhe të shikojnë ata të bëjnë djalin tim të ndjehen si një i dëbuar dhe të përjashtojë atë nga mësimet. Gjithmonë kam menduar që ne mendojmë me trurin tonë dhe jo flokët tona, por jo qartë. "

Megjithatë, drejtuesi i shkollës Steven Harrington-Williams mbrojti qëndrimin e shkollës. Ai tha: "Ajo që ndodhi ishte se ai erdhi në shkollë me një pjesë të madhe të flokëve të tij të rruar si Olivier Giroud. Ajo ishte pothuajse në kokës, ndërsa pjesa tjetër ishte e gjatë. Ne nuk presim që një lloj prerje flokësh në shkollë. "

Danny Purdy u kujtua më vonë pasi rroje stilin e tij të flokëve Olivier Giroud dhe një sesion mësimi mbi rregullat e hairstyle për fëmijët e shkollës.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu