Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Neymar ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, Të dashurat, Fëmija, Jeta Personale, Stili i Jetës dhe Netoja e Vlefshme.

Me pak fjalë, ne portretizojmë historinë e plotë të jetës së Neymar, një futbollist që ka bërë një emër si për vendin e tij ashtu edhe për klubin. Versioni i Lifebogger i Neymar's Story fillon që nga ditët e tij të hershme kur ai u bë i famshëm në lojë.

Për të zgjuar oreksin tuaj të autobiografisë në natyrën tërheqëse të Biografisë së Neymar, ja jeta e tij e hershme dhe galeria e ngritjes. Do të pajtohesh me mua që përmbledh Biografinë e tij.

Biografia e Neymar. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.
Biografia e Neymar. Vini re Jeta e Hershme dhe Ngritja e tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij tërheqëse dhe serinë e nominimeve për Topin e Artë. Për këtë arsye, shumë ekspertë të futbollit e konsiderojnë atë si një nga lojtarët më të mirë në botë.

Pavarësisht nga vlerësimet e marra gjatë viteve, ne e kuptojmë se vetëm disa tifozë të futbollit kanë tretur Biografinë e plotë të Neymar.

Për këtë arsye, Lifebogger i është përgjigjur thirrjes qartësore për të treguar Historinë e tij të Jetës. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me ngjarjet që kanë ndodhur para lindjes së tij dhe gjatë jetës së tij rinore.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e Fëmijërisë Neymar:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban tre pseudonime; Juninho, Joia dhe Zoti i Natës.

Neymar da Silva Santos Júnior lindi në ditën e 5-të shkurtit 1992 nga nëna e tij, Nadine Goncalves dhe babai, Neymar Santos Sr. Vendlindja e tij është Mogi das Cruzes, një periferi e shtetit të S ofo Paulo, Brazil.

Jeta ishte e ashpër për babanë e tij Neymar Sr dhe gruan e tij Nadine para lindjes së tij për shkak të të ardhurave të ulëta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

A e dini?… Kur nëna e Neymar ishte shtatzënë, familja nuk mund të përballonte një skanim me ultratinguj për të kontrolluar zhvillimin e foshnjës së foshnjës së tyre. Fatmirësisht, ai ishte i gëzuar dhe i përzemërt.

Neymar erdhi në botë si djali dhe fëmija i parë nga dy fëmijë (ai dhe Rafaella Santos), të lindur nga bashkimi midis prindërve të tij.

Ai e trashëgoi emrin e tij nga babai i tij, i cili mban Neymar Senior. Emri (Jnr) e dalloi djalin e tij nga babai.

Historia e Aksidentit Neymar:

Për shumë që nuk e dinin, Junior do të kishte vdekur në gati një vjeç. Të thuhet e vërteta, bota e futbollit nuk do ta dinte se ai ekzistonte dikur. Tani këtu është e gjithë historia.

Në moshën e butë prej katër muajsh, Neymar mbijetoi për mrekulli një aksident fatal me makinë. Shkaku i aksidentit ishte një automjet që po afrohej dhe që nga pakujdesia doli nga një mal i pjerrët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Shoferi famëkeq humbi kontrollin e timonit të tij, e devijoi atë drejt makinës së familjes së Neymar, duke i goditur rëndë - në atë që u quajt një aksident i tmerrshëm.

Ngjarja e trishtuar ndodhi ndërsa z. Santos dhe Nadine ishin në rrugën e tyre për të vizituar disa të afërm.

Historia e Aksidentit të Neymar.
Historia e Aksidentit të Neymar.

Aksidenti ndodhi në një ditë me shi dhe babai i Neymar nuk e dinte kurrë që një makinë po vinte me shpejtësi drejt familjes së tij. Si një shofer me përvojë, ai u përpoq të devijojë në të majtë, por tashmë ishte tepër vonë.

Neymar u lëndua rëndë pasi gjaku mbuloi të gjithë trupin e tij. Fatmirësisht, nuk pati thyerje të eshtrave të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sidoqoftë, këmba e majtë e babait të tij mori një goditje të tmerrshme - pasi i zhvendosi kockën e ijës. Në atë çast, Neymar Snr mendoi se do të vdiste.

Reagimi i babait të Neymar ndaj aksidentit:

Duke treguar historinë e aksidentit, babai i Neymar tha për mediat;

Ndërsa në një gjendje shoku, i thashë gruas time, 'NADINE, unë jam duke vdekur'. GJITHÇKA NDODHI kaq shpejt, dhe kishte një shumë konfuzion.

Ajo që shqetësoi më shumë Neymar Snr nuk ishte dëmtimi i tij, por gjendja e fëmijës së tij të vetëm - Neymar Jr. Përtej dhimbjeve që ai ndjeu dhe kockës së tij të thyer të hip, burri zemërthyer bërtiti, në një ndjenjë të frikës së tij më të keqe. Sipas fjalëve të tij;

KU ISSHT S Biri im?

Ai vështroi përreth me shumë frikë, por nuk e gjeti Neymar - duke menduar se aksidenti e hodhi atë nga makina. Për një sekondë të shkurtër, Neymar Snr mendoi se e kishte humbur. Me këtë në mendje, ai i kërkoi Zotit që vetëm ta vriste në vend që ta merrte djalin e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Historia e Aksidentit të Neymar - Më në fund lehtësimi:

Nadine (mamaja e Neymar) u desh të ngjitej nga makina përmes dritares së thyer të pasme ndërsa një rrip sigurimi ende bllokonte burrin e saj.

Ndërsa fati do ta kishte, Zoti iu përgjigj lutjeve të familjes ndërsa njerëzit nxituan për të shpëtuar. Ata së pari tërhoqën Neymar Snr nën sediljen e makinës së tij.

Foshnja Neymar ishte në një gjendje shumë keq. Gjaku i thithi të gjithë trupin në kohën kur ata e çuan me urgjencë në spital.

Djali i vogël mori një prerje në kokë të shkaktuar nga një copë xhami nga makina. Fatmirësisht, familja u shërua nga incidenti i trishtuar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Neymar po rritet me vite:

Kur shikon gjeniun e futbollit sot, është e vështirë të besosh se ai ishte viktimë e një kalvari kaq të tmerrshëm në jetën e tij të hershme.

Tre vjet pas aksidentit, familja e Neymar mirëpriti një fëmijë vajzë. Në foto më poshtë, anësori i shkëlqyeshëm u rrit së bashku me motrën e tij, e cila quhet me emrin Rafaella Santos.

Neymar i kaloi vitet e para së bashku me Rafaella Santos, motrën e tij fëmijë.
Neymar i kaloi vitet e para së bashku me Rafaella Santos, motrën e tij fëmijë.

Neymar kishte tiparet themelore të fëmijës së vetëm të një familjeje para se të lindte motra e tij. Ai ishte tip - gjithmonë i dobishëm për prindërit e tij. Neymar gjithmonë e vendos këtë fytyrë serioze ndërsa ndihmon Nadine, nënën e tij, në kuzhinë.

Neymar si fëmijë. Ai është fotografuar duke i dhënë nënës së tij një dorë ndihme, duke përdorur tualetin dhe duke shkelmuar një ballon.
Neymar si fëmijë. Ai është fotografuar duke i dhënë nënës së tij një dorë ndihme, duke përdorur tualetin dhe duke shkelmuar një ballon.

Ndërsa u rrit më shumë me motrën e tij Rafaella, djali u bë më i lumtur dhe më i çuditshëm. Si fëmijë, ai filloi të tregonte shenjat e hershme dhe manifestimin e fatit të tij. Kjo u bë e dukshme nga mënyra se si ai filloi gjëra të tilla si tullumbace e tij të preferuar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e familjes Neymar:

Anësori bie shumë në sy lindi në një familje të përulur. Ai vjen nga një familje futbolli, të cilën loja nuk e favorizoi kurrë. Në terma të thjeshtë, familja e tij ishte aq e pafat dhe kurrë nuk arriti në futboll.

A e dini? Dad Babai i Neymar dikur ishte një futbollist amator që luante për ligën më të ulët të Brazilit. Pra, i pafat, karriera e tij nuk ishte asgjë për të shkruar në shtëpi. Kështu dukej ai gjatë ditëve të tij të futbollit.

Karriera e babait të Neymar nuk ishte asgjë për të shkruar në shtëpi.
Karriera e babait të Neymar nuk ishte asgjë për të shkruar në shtëpi.

Fatkeqësisht, aksidenti i tmerrshëm që Neymar Snr përjetoi e la atë me një kockë të thyer në ije. Kjo shkaktoi një dëmtim që nuk pranoi të shërohej. Si rezultat, Neymar Snr u detyrua të braktisë karrierën e tij të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Vendimi për t'u tërhequr para kohe nga loja solli pasojat e veta. Kjo çoi në vështirësi ekstreme për familjen e Neymar dhe e bëri babanë e tij të papastër.

Ndërsa koha kalonte, gjërat u keqësuan sa që Z. Santos nuk kishte mundësi të paguante faturat elektrike për shtëpinë e tij. Për shkak të kësaj, Neymar i varfër dhe nëna e tij jetonin kryesisht nën dritën e qiriut.

Në një fazë, e gjithë familja - tani me shtimin e fëmijës së fundit, Rafaella - nuk kishte mundësi tjetër veçse të linte shtëpinë. Të gjithë u zhvendosën në shtëpinë e gjyshërve të Neymar.

Ndërsa jetonte atje, babai i Neymar, mamaja, vetë dhe Rafaella u detyruan të futeshin në një dhomë. Si mënyrë e menaxhimit, ata ndanin një dyshek të vetëm.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Një vështirësi serioze financiare e bëri familjen e Neymar të vendoset në vendin e gjyshes së tij. Të gjithë flinin në një dyshek të vetëm.
Një vështirësi serioze financiare e bëri familjen e Neymar të vendoset në vendin e gjyshes së tij. Të gjithë flinin në një dyshek të vetëm.

Për të mbështetur dhe rikthyer shpresën te familja e tij, Babai i Neymar filloi të bënte punë të shumta.

Ai punoi si punëtor, mekanik dhe shitës - të gjitha në emër të rimëkëmbjes nga vështirësitë financiare. Puna e vështirë i solli njëfarë ngushëllimi familjes, por sigurisht që nuk ishte e lehtë për shëndetin e burrit.

Ndërsa familja e Neymar jetonte në shtëpinë e gjyshërve të tij, ata ishin në gjendje të përdorin energji elektrike në vend të dritave të qirinjve. Cilësia e jetës së familjes u përmirësua dhe ata mbetën të lumtur ndërsa qëndruan atje.

Neymar dhe Rafaella duken të lumtur duke qëndruar në shtëpinë e Granny. Por ju mund të ndjeni një buzëqeshje të detyruar nga prindërit e tij. Shtë një shenjë e asaj që ata po kalojnë në atë kohë.
Neymar dhe Rafaella duken të lumtur duke qëndruar në shtëpinë e Granny. Por ju mund të ndjeni një buzëqeshje të detyruar nga prindërit e tij. Shtë një shenjë e asaj që ata po kalojnë në atë kohë.

Origjina e Familjes Neymar:

Fatkeqësisht, Braziliani lindi në një komunë të goditur nga varfëria. Mogi das Cruzes është një qytet i mbyllur që është vetëm një orë e një minutë me makinë nga Sao Paulo.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Siç vërehet nga harta, kjo është një lagje e vendosur në periferi të qytetit qendror.

Gjatë një interviste me gazetën e përditshme kombëtare britanike (Mirror), babai i Neymar i referohej qytetit të lindjes së djalit të tij si vendi i hedhjes së Sao Paulo.

Me fjalë të tjera, është vendi ku qyteti më i populluar i Brazilit (São Paulo) hodhi të gjitha mbeturinat e tij.

Origjina familjare e Neymar është Mogi das Cruzes. Qyteti është i njohur si një deponi e mbeturinave të Sao Paulo.
Origjina familjare e Neymar është Mogi das Cruzes. Qyteti është i njohur si një deponi e mbeturinave të Sao Paulo.

Në atë kohë, Familja e Neymar jetonte në një lagje shumë të ulët të cilësisë shoqërore. Mogi das Cruzes deri më sot mbetet një zonë e rrezikshme e ngarkuar me përdorim droge, varfëri dhe nivele të larta krimi.

Si pasojë, ai përmbledh faktin se jeta e Neymar ka qenë një luftë që nga fillimi. Ta themi thjesht, familja e tij nuk filloi nga zero. Ata filluan në minus pesë.

Edukimi i Neymar:

Si pasojë, kur braziliani me shkëlqim ishte në moshë shkollimi, ai u regjistrua në një sistem arsimor që i përshtatet llojit të tij të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë

Herët, ai do të kombinonte pasionin e tij për futbollin me shkollimin. Nuk kishte asgjë që do të hiqte futbollin nga i riu pas studimeve.

Atëherë, nëse Neymar nuk do të shihej topi i tij, ai do të shihej duke luajtur video lojëra.

Në atë kohë, në shtëpi pas shkollës, prindërit e tij nuk mund të përballonin energji elektrike, kështu që ai mund të përdorë dritën për të lexuar librat e tij.

Siç është shkruar më herët, ky zhvillim e bëri familjen të përdorë qirinj si burimin e vetëm të ndriçimit për studimin e tij.

Sidoqoftë, në një moment, gjërat u përmirësuan dhe kërkimi për t'u bërë profesionist mori përsipër arsimimin e tij.

Historia e Futbollit Neymar:

Si fëmijë, ai dëshironte të ishte gjithçka - nga Batman te Supermeni dhe më pas, Power Rangers. Neymar ishte thjesht shumë hiperaktiv.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Midis të gjitha hobeve të tij të fëmijërisë, Futbolli u bë më i dashur. Babai i Neymar njohu talentin e jashtëzakonshëm të djalit të tij në një moshë shumë të re dhe vendosi ta ndihmojë atë të ndiqte ëndrrat e tij.

Gjëja e parë, së pari, ai e lejoi atë të kombinonte futsalin me futbollin rrugor. Në moshën gjashtë vjeç, Neymar filloi të luante futsal. Ndeshja e fortë e futbollit në gjykatë u bë një ndikim masiv mbi të ndërsa u rrit.

Futsal ndihmoi Neymar të zhvillonte teknikën e tij, aftësinë për të kryer lëvizje në hapësira të ngushta dhe shpejtësinë e mendimit.

Për të marrë mundësi për një fejesë shumë konkurruese në futboll, prindërit e Neymar u desh të siguronin fonde për të siguruar një zhvendosje.

Në vitin 1999, familja u zhvendos më shumë se 100 kilometra nga Mogi das Cruzes (vendlindja e Neymar) në São Vicente.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Duke u vendosur në komunën bregdetare në jug të Sao Paulos, ata gjetën një ekip shumë konkurrues të Futsalit të quajtur Portuguesa Santista. Neymar kaloi sprovat e tyre dhe u fut në radhët e tyre të të rinjve Futsal.

Pasi e vëzhguan atë duke luajtur për herë të parë, tifozët u mahnitën nga aftësitë e tij teknike, dhuntia dhe krijimtaria. Neymar u quajt shpejt "një fenomen i fëmijëve".

Djali ishte tipi që përdorte mashtrimet dhe mashtrimet e tij për të rrahur lojtarë shumë më të mëdhenj dhe më të vjetër se ai.

Neymar Futsal Story.
Neymar Futsal Story.

Pa ndonjë rival, Neymar u bë fëmija më i mirë i futsalit në të gjithë akademinë. Ai brohoritej vazhdimisht për besim ekstrem, hile me topin, përdorimin e goditjeve dhe aftësinë për të kryer lëvizje të mëdha në hapësira të ngushta.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Këtu është një video e Neymar Futsal ditë - e cila tregon se sa i mirë ishte ai.

Biografia e Neymar - Rruga drejt famës:

Në vitin 2003, pesë vjet pasi u bashkua me Portuguesa Santista, familja e Neymar mori thirrjen e ëndrrave të tyre. Santos FC, një nga klubet më të mëdhenj në vend, i ofroi yllit në rritje një kontratë.

Neymar vitet e para me akademinë e Santos FC.
Neymar vitet e para me akademinë e Santos FC ..

Atë vit, prindërit e tij u transferuan në Santos, një nga Shteti i San Paulos, Brazil. Kontrata fitimprurëse nga klubi ndryshoi statusin financiar të familjes së Neymar.

Me më shumë para, familja e tij bleu pronën e tyre të parë, një shtëpi shumë afër Vila Belmiro, i cili është stadiumi në shtëpi i Santos FC. Ata vazhdimisht e bekuan djalin e tyre për ndihmën e familjes së tyre për të dalë nga varfëria.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Prindërit e Neymar i japin bekimet e tyre për ta bërë familjen e tyre të dalë nga varfëria.
Prindërit e Neymar i japin bekimet e tyre për ta bërë familjen e tyre të dalë nga varfëria.

Gjyqet e Real Madridit të Neymar:

Ndërsa luante me Alvinegro, Neymar shfaqi një aftësi të pakonkurueshme futbolli më shumë se kushdo brenda rangut të tij.

Në moshën 14 vjeç, emri i tij ishte tashmë i popullarizuar në mesin e skautëve evropianë të cilët filluan të luftonin për firmën e tij.

Në vitin 2006, Neymar mori ftesën e tij të parë evropiane për një provë të akademisë së Madridit. Ai, së bashku me babanë e tij, udhëtoi në Spanjë për prova me Los Blancos.

Në atë kohë, Real Madrid kishte emra të mëdhenj si Ronaldo, Robinho, Zinedine Zidane, Roberto Carlos David Beckham.

Historia e gjyqit të Neymar në Real Madrid.
Historia e gjyqit të Neymar në Real Madrid.

Pas disa bisedimeve, negociatat e transferimit dështuan. Babai i Neymar nuk ishte i kënaqur me atë që Real Madrid kishte ofruar. Në këtë kohë, ai vendosi që djali i tij i ri çudibërës do të vazhdojë të rritet me Santos.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Vazhdimi i Ngritjes me Santos Academy:

Për të trembur klubet e huaja nga marrja e tij, Santos rriti të ardhurat e Neymar nga 10,000 në 125,000 reais në muaj.

Ai e ktheu besimin e vendosur tek ai duke bërë një shfaqje të vazhdueshme të aftësive të tij të pakrahasueshme në futboll - më shumë se kushdo në radhët e tij.

Siç vërehet në videon më poshtë, thjesht nuk kishte fund në atë që Neymar da Silva Santos Júnior nuk mund të bënte. Ai arriti një ngritje meteorike gjatë viteve me akademinë e Santos.

Pas performancave të akademisë Santos të Neymar, ai u thirr për të përfaqësuar ekipin kombëtar të futbollit të Brazilit nën 17 vjeç. Ndërsa ishte atje, ai u bë një mik i ngushtë me Philippe Coutinho.

Biografia e Neymar - Histori e Suksesit në Karrierën e Lartë:

Në moshën 17 vjeç, ai u modernizua në ekipin e parë të Santos FC pasi nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si një Alvinegro Praiano i moshuar, Neymar u kthye në një super yll global. Ai ishte ai të cilin shumë klube evropiane ëndërronin ta kishin në ekipin e tyre.

Përveçse ndihmoi Brazilin të fitonte Kampionatin prestigjioz të Rinisë në Amerikën e Jugut 2011, Neymar gjithashtu fitoi të gjithë trofetë e Amerikës së Jugut në dispozicion për grabitje.

Ato përfshijnë Campeonato Paulista, Copa Libertadores, Copa do Brasil dhe Recopa Sudamericana.

Trofetë e Neymar's Santos.
Trofetë e Neymar's Santos.

Historia e Suksesit e FC Barcelona:

Rreth majit 2013, ai më në fund bëri transferimin e tij te gjiganti spanjoll. Ishte një lëvizje e konsideruar si një nga më të mirat në dërgesën e yjeve në Amerikën e Jugut në Evropë. Me atë transferim, jeta e familjes së Neymar ndryshoi përgjithmonë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Superylli bie shumë në sy u bë pjesë e treshes sulmuese të Barcelonës që ka Lionel Messi Luis Suárez. Së bashku si vëllezër, këta amerikanë të Jugut ndihmuan Blaugrana të merrte të gjithë titujt e mundshëm për t'u marrë.

Ato përfshijnë Champions League, La Liga, Copa del Rey, UFEA Super Sup, Supercopa de España dhe FIFA Club World Cup.

Trofetë e Neymar në Barcelonë.
Trofetë e Neymar në Barcelonë.

Bërja e një emri për Brazilin:

Përveç sukseseve në nivelin e klubit, Neymar shlye borxhin e tij të mirënjohjes ndaj atdheut të tij.

Ti kontributi i tij në Kupën e Botës FIFA 2014 dhe Copa América 2015 u kufizuan nga dëmtimet, ai prapë doli i fortë vitin e ardhshëm.

Brazilianët janë vërtet mirënjohës ndaj Neymar pasi ai i ndihmoi ata të fitojnë Kampionatin e Rinisë në Amerikën e Jugut. Nuk mbaroi me kaq.

Neymar, përkrah yjeve si Gabriel Jezus Filippe Anderson etj., i dhanë vendit trofeun e famshëm të Olimpiadës Verore 2016.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Trofetë brazilianë të Neymar.
Trofetë brazilianë të Neymar.

PHistoria e Suksesit të SG:

Rreth gushtit 2017, drejtuesit e Barcelonës dhe Neymar, të udhëhequr nga babai i tij, bënë të paimagjinueshmen në negociatat e futbollit.

Ata ndërmjetësuan një marrëveshje me vlerë 222 milionë euro, e cila pa sukses Neymarin të transferohej në Paris Saint-Germain. Transferimi e bëri atë një nga Lojtarët më të paguar të futbollit në botë.

Në Francë, Neymar, përkrah emrave të tjerë të mëdhenj - të ngjashmit me të Kylian Mbappe Edinson Cavani etj., ndihmoi PSG të fitojë tripletën dhe katërfishin vendas.

Nuk përfundoi vetëm me kaq. Shkëlqimi i tij e çoi klubin në Finalen e tyre të parë të Ligës së Kampionëve.

Trofetë e Neymar në PSG.
Trofetë e Neymar në PSG.

Në kohën e azhurnimit të Biografisë së Neymar, ai quhet atleti më i tregtueshëm në botë. Përsëri, ai, së bashku me legjendën braziliane Lëkurë dhe vonë Diego Maradona, dikur renditej në mesin e 100 njerëzve më të mirë me ndikim në planetin tokë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pa dyshim, Neymar përfaqëson një recetë gjigande jo vetëm në futbollin botëror, por edhe në sport në përgjithësi. Pjesa tjetër, siç themi, e Bio-s së tij, do të jetë gjithmonë histori.

Biografia e Jetës së Dashurisë së Neymar:

Të gjithë e dinë se ai është një super yll brazilian. Sidoqoftë, vetëm disa janë të vetëdijshëm për të dashurat e shumta me të cilat Neymar ka dalë. Një gjë është një fakt.

Me kalimin e viteve, Futbollisti ekzotik ka fituar një reputacion si një femër seriale. Ky seksion ju çon në marrëdhëniet e tij të kaluara dhe të tanishme.

Historia e Dashurisë së Neymar me Carolina Dantas:

Ata të dy filluan të takoheshin në vitin 2010 kur braziliani ishte vetëm 18. Pak muaj pas lidhjes së tyre, Carolina Dantas mbeti shtatzënë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vitin 2011, pikërisht më 13 gusht, ajo lindi djalin e tyre, të cilin e quajtën Davi Lucca da Silva Santos.

Neymar dhe Carolina Dantas Love Story.
Neymar dhe Carolina Dantas Love Story.

Mjerisht dhe e papritur për fansat, historia e dashurisë midis Neymar dhe Carolina ishte jetëshkurtër. Anësori tërheqës u nda nga nëna e fëmijës së tij jo shumë kohë pasi ajo lindi Davi Lucca. Që atëherë, ata janë bërë miq.

Që nga përfundimi i lidhjes së tij në 2011, Neymar ka mbajtur një marrëdhënie të mirë me djalin e tij. Ai transferon para në Carolina Dantas çdo muaj për mirëmbajtjen e tyre.

Në përpjekje për të përmbushur premtimin e tij për një baba të mirë, Neymar përpiqet të marrë pjesë në jetën e djalit të tij aq sa mundet.

Njihuni me djalin e Neymar - Davi Lucca.
Njihuni me djalin e Neymar - Davi Lucca.

Historia e Dashurisë së Neymar me Barbara Evans:

Vetëm pasi ai la marrëdhënien me nënën e fëmijës së tij (Davi Lucca da Silva Santos), Neymar shpejt u transferua te një vajzë tjetër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai filloi të takohej me Barbara Evans po atë vit në 2011. Megjithatë, për arsye të panjohura, dashuria e tyre përfundoi shumë shpejt.

Neymar dhe Barbara Evans Histori Dashurie.
Neymar dhe Barbara Evans Histori Dashurie.

Historia e Dashurisë së Neymar me Carol Abranches:

Megjithatë, në vitin 2011 kur lindi djali i tij Davi Lucca, ai kaloi nga takimi me Barbara Evans tek një grua tjetër.

Këtë herë, Neymar filloi të takohej me Carol Abranches, një modele dhe balerinë e lakuar braziliane. Të dy u argëtuan shumë gjatë takimit, dhe Neymar thuhet se ishte aq i dhënë pas saj.

Neymar dhe Carol Abranches Histori Dashurie.
Neymar dhe Carol Abranches Histori Dashurie.

Ata ranë dakord të kenë një marrëdhënie të hapur - kjo do t'i shohë ata të bëhen intim me persona të tjerë ndërsa ende takohen.

Kjo nuk shkoi mirë me Neymar, pasi ai më vonë u tërhoq. Kur u ndanë, Carol Abranches u tha fansave të saj se ajo ishte duke u takuar me kaq shumë burra gjatë kohës së saj me Futbollistin.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Historia e Dashurisë së Neymar me Bruna Marquezine:

Pas ndarjes me Carol Abranches, Futbollisti vazhdoi, me shpresën për të marrë një marrëdhënie më të qëndrueshme.

Një ditë, ndërsa ishte në një karnaval në Rio, Neymar u takua dhe ra në dashuri me Bruna Marquezine në shikim të parë. Ata filluan të takoheshin nga 2012 në 2018 - megjithëse të dashuruarit kanë qenë jashtë dhe vazhdojnë që nga ajo periudhë.

Neymar dhe Bruna Marquezine Histori Dashurie.
Neymar dhe Bruna Marquezine Histori Dashurie.

Bruna dhe Neymar u ndanë katër herë për shkak të një marrëdhënie në distancë dhe me akuzën e mashtrimit - nga Futbollisti.

Sipas saj, të jetosh jashtë Brazilit është e vështirë. Për të qëndruar kaq gjatë me njëri-tjetrin (jashtë dhe jashtë), tifozët e Neymar mund të kuptonin që Bruna është e vetmja zonjë që ai ka dashur më shumë. Kush e di, viti 2018 mund të mos jetë viti i tyre i fundit i ndarjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e Dashurisë së Neymar me Patricia Jordane:

Ndërsa dilte me Bruna Marquezine, ish-futbollisti i Barcelonës filloi të dilte me Patricia Jordane - rreth vitit 2013. Atë vit, ajo u shfaq në një kopertinë të revistave të nxehta në lidhje me marrëdhënien e saj me Neymar.

Neymar dhe Patricia Jordan Love Story.
Neymar dhe Patricia Jordan Love Story.

Kur dëgjoi për lidhjen e tyre, Neymar e mohoi atë, dhe më vonë u bënë fjalët e Patricia kundër tij. Për këtë arsye, lidhja e tyre e pretenduar zgjati vetëm tre muaj.

Historia e Dashurisë së Neymar me Laryssa Olivera:

Përsëri, ndërsa ishte ende me Bruna Marquezine, super ylli i ish-Barcelonës filloi të dilte me Laryssa Olivera. Neymar kishte një lidhje të shkurtër me të - vetëm për muajin dhjetor 2013.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë
Neymar dhe Laryssa Olivera Histori Dashurie.
Neymar dhe Laryssa Olivera Histori Dashurie.

Ndarja e tyre ndikoi me të vërtetë në Laryssa, i cili dukej se ishte jashtëzakonisht i fiksuar me të. Vetëm pas lidhjes së tyre, ajo filloi të thoshte gjëra të shëmtuara për Neymar. U bë kaq intensive dhe Neymar duhej ta padiste atë.

Historia e Dashurisë së Neymar me Thaila Ayala:

Pas marrëdhënies së tij të dështuar me Laryssa, ai kaloi tek modelja dhe aktorja. Thaila Ayala vjen nga i njëjti vend si ish -ylli i Barcelonës.

Ajo është ish-gruaja e aktorit brazilian Paulo Vilhena, me të cilin i dha fund martesës në vitin 2013. Në fillim të vitit 2014, ajo filloi të takohej me Neymar.

Neymar dhe Thaila Ayala Histori Dashurie.
Neymar dhe Thaila Ayala Histori Dashurie.

Sipas thashethemeve, ajo u lidh me Neymar shumë më herët - pas ndarjes nga burri i saj. Kur të dy filluan të takoheshin, fansat mund t'i shihnin të mbuluar me roje sigurie kudo.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ata u festuan në një klub të madh nate, shijuan disa plazhe dhe kishin dalje të mrekullueshme të natës në Ibiza. Për arsye të panjohura, Neymar më vonë ndërpreu lidhjen e tyre.

Historia e Dashurisë së Neymar me Elisabeth Martinez:

Midis viteve 2014 dhe 2015, ai filloi të takohej me një avokat spanjoll i cili është një tifoz i madh i Barcelonës.

Neymar dhe Elisabeth Martinez u panë disa herë duke vizituar restorante të shtrenjta, në avionin e tij privat dhe gjithashtu duke kaluar kohën më të mirë në klubet e natës (Opium dhe Sutton) në Barcelonë.

Neymar dhe Elisabeth Martinez Histori Dashurie.
Neymar dhe Elisabeth Martinez Histori Dashurie.

Historia e dashurisë së Elisabeth dhe Neymar ishte jetëshkurtër. Ata filluan të takoheshin në fund të 2014 dhe e përfunduan lidhjen e tyre në janar të 2015.

Historia e Dashurisë së Neymar me Janin Ullmann:

Futbollisti u qetësua muaj para dhe pas transferimit të tij rekord në PSG - vetëm duke pasur të dashurën e tij të vjetër Bruna Marquezine përsëri në jetën e tij para se ata të linin një tjetër.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjatë kohës së tij në Paris, Neymar filloi të takohej me Janin Ullmann, një drejtues televiziv, gazetar dhe producent.

Neymar dhe Janin Ullmann Histori Dashurie.
Neymar dhe Janin Ullmann Histori Dashurie.

Janin Ullmann, një prezantues televiziv gjerman, është dhjetë vjet më i madh se Neymar. Çiftet kalojnë ditën e Shën Valentinit 2020 së bashku dhe janë parë duke marrë pjesë në disa ahengje. Të dy i dhanë fund lidhjes së tyre rreth qershorit 2020.

Historia e Dashurisë së Neymar me Natalia Barulich:

Rreth gushtit 2020, një raport i mediave u mblodh se finalisti i PSG në Ligën e Kampionëve ka filluar të takojë modelen kroato-kubaneze.

Neymar dhe Barulich e njihnin njëri-tjetrin si miq gjatë një prej ditëlindjeve të tij të mëparshme, ku performoi ish i dashuri i saj (këngëtari kolumbian Maluma).

Neymar dhe Natalia Barulich Histori Dashurie.
Neymar dhe Natalia Barulich Histori Dashurie.

Pas ndarjes së vitit 2019 me burrin e saj, Barulich filloi të komunikonte me Neymar përmes mediave të tij sociale. Fansat vunë re se kishin filluar të dilnin kur ajo pozoi një foto të saj dhe Neymar me mbishkrimin;

“Të gjithë e dinë se sa jashtëzakonisht të talentuar jeni, por nëse ata do të mund të shihnin vetëm sa të vërtetë dhe të bukur jeni brenda zemrës suaj. Ju keni gjithë respektin dhe nderimin tim Bebe. ”

Në kohën e shkrimit të Biografisë së Neymar, Natalia Barulich mban pozicionin e të dashurës së tij aktuale. A do të zgjaste lidhja e saj më shumë se ajo e Bruna Marquezine? Vetëm koha do ta tregonte.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Stili i jetës së Neymar:

Anësori bie shumë në sy është një përkufizim i qartë i një "stili jetese". Neymar nuk ka vetëm më të mirën nga gjithçka; i pëlqen t'i tregojë. Kjo pjesë e Biografisë së tij eksploron stilin e jetës. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Koleksioni i Makinave të Neymar:

Futbollisti elegant është një pronar krenar i një Aston Martin Vulcan (2.3 milion dollarë), një Maserati Mc12 (1.47 milion dollarë), Ferrari 458 Italia (407,234 dollarë) dhe një Mercedes AMG (188,100 dollarë) etj.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Këto janë vetëm disa nga makinat e Neymar në dispozicionin e tij. Videoja më poshtë zbulon koleksionet e tij të automobilave.

Jahti i Neymar:

Ai e bleu atë në vitin 2012 për një çmim prej 3.5 milionë eurosh. Ndeshja e Neymar është modeli Azimut 78. 25shtë XNUMX metra e gjatë, ka një dhomë të gjallë, tre suita, divane të rehatshëm për tetë, një kuzhinë dhe të papërshkueshëm nga zëri të integruar.

Ai i dha jahtit emrin "Nadine" për nder të nënës së tij. Këtu është një video e Neymar duke shijuar lundrimin e tij të bukur.

Helikopteri i Neymar:

Superstari e bleu atë për 15 milionë dollarë, dhe është prodhuar nga Mercedes Benz. A e dini?… Neymar pikturoi Helikopterin E ZI-si një mënyrë për t’i bërë homazh heroit të tij të librit komik të fëmijërisë, Batman.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ai gjithashtu ka inicialet e tij të shkruara në të - me ngjyrë të bardhë. Këtu është një video se si ai shijon helikopterin e tij.

Avioni privat i Neymar:

Avioni mban inicialet e tij "NRJ", dhe menaxhohet nga Power Helicopteros me bazë në Brazil. Embraer Legacy 450 Private Jet i Neymar mund të kapë deri në 531 kilometra në orë me të paktën nëntë në bord.

Sipas TheSun, ai hodhi 10.8 milionë funte për të blerë aeroplanin e tij. Këtu është një video në lidhje me avionin e Neymar.

Shtëpitë (Pallatet) e Neymar në Brazil dhe Paris:

Në Francë, anësori i ndezur fle në pallatin e tij prej 6.5 milion paundësh, pesë katëshe-10,800 metra katrorë, i vendosur në Bougival, një komunë në Parisin perëndimor. Ai gjithashtu jeton në një rezidencë 7 milionë funte në Brazil.

Kjo pronë e shtrenjtë ndodhet në vendpushimin Mangaratiba, në shtetin brazilian të Rio de Janeiro. Këtu është një video -turne në pallatet e Neymar në Paris dhe Brazil.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Orët e kyçit të Neymar:

Futbollisti në modë ka një pasion të madh për orët GaGà Milano. Sipas Business Insider, ai dikur shpenzoi 180,000 dollarë për orë në vetëm një ditë në Boutique GaGà Milano në Tokio. Shikoni videon e orëve të nënshkrimit të Neymar.

Jeta personale e Neymar:

Këtu, ne ju zbulojmë të vërtetat në lidhje me personalitetin e tij. Mbase mund të keni pyetur; Larg futbollit, kush është Neymar? Njohja me jetën e tij personale do t’ju ​​ndihmonte ta kuptonit më mirë.

Njohja me jetën personale të Neymar.
Njohja me jetën personale të Neymar.

E para dhe më e rëndësishmja, ai është një person shumë miqësor, dikush që jo vetëm është gazmor, por nuk kujdeset për atë që njerëzit mendojnë për të.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Neymar thjesht pëlqen të jetojë një jetë të lumtur. Ne kemi një video që vërteton se sa i mrekullueshëm është ai për sa i përket këndimit.

Neymar gjithashtu ka dëshmuar se mund të performojë në vallëzime të vërteta para turmave të mëdha. Njerëzit që ndoqën këtë koncert të tij të veçantë ishin me fat, dhe vetëm tifozët e vërtetë të futbollit mund të kenë nostalgji MEGA për këtë këngë në të cilën ai mori pjesë.

Nëse ndiheni ndonjëherë të padobishëm, mendoni për mikrofonin e Neymar në videon më poshtë.

E fundit por jo më pak e rëndësishme, Neymar është praktik dhe i bazuar mirë. Ai është dikush që ndjen nevojën të jetë gjithmonë i rrethuar nga dashuria dhe gra të bukura, veçanërisht kur feston ditëlindjen. Këtu është një video e një prej festimeve të ditëlindjes së Neymar.

Jeta familjare Neymar:

Një përpjekje për të kuptuar "sekretet" e një familje të begatë fillon me studimin dhe kuptimin e asaj nga braziliani.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ky seksion i Biografisë sonë hedh më shumë njohuri për familjen e Neymar - duke filluar me prindërit e tij.

Rreth babait të Neymar:

Babai i Neymar është një ekspert në Negociatat e Kontratës. Ai është gjithashtu një shtyllë për zhvillimin dhe mirëqenien emocionale të djalit të tij.
Babai i Neymar është një ekspert në negociatat e kontratës. Ai është gjithashtu shtylla e zhvillimit dhe mirëqenies emocionale të djalit të tij.

Lindur në 7 Shkurt 1965, Pundits e konsiderojnë atë si Mjeshtër Kukullash pas çdo lëvizjeje të madhe që bën djali i tij. E shihni këtë njeri?… Ai është truri i transferimit të rekordit botëror të djalit të tij prej 222 milion eurosh.

Neymar Santos Sr nuk ka punë tjetër përveç menaxhimit të punëve të djalit të tij jashtë fushës. Babai i dy fëmijëve vepron si agjent i djalit të tij, dhe kjo e ka bërë atë të pasur përrallësisht.

Në një shënim profesional dhe personal, ai kurrë nuk e lejon Neymar të rrëzohet. Ekspertiza e tij menaxheriale e ka udhëhequr djalin e tij yll në krye. Statistikat zbulojnë se babai dhe djali bashkohen për të qenë më të pasurit sa i përket biznesit të futbollit.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Përveç suksesit, Neymar Snr ka marrë kritikën e tij, disa prej tyre janë të garantuara. Nga ana tjetër, disa mosmiratime kanë lindur nga zilia e rritjes së tij të jashtëzakonshme nga varfëria ekstreme në pasuri të paimagjinueshme.

Gjurma e babait të Neymar do të mbetet përgjithmonë tek ai.
Gjurma e babait të Neymar do të mbetet përgjithmonë tek ai.

Kur mendoni për Etërit dhe Bijtë në biznesin e futbollit, merrni parasysh Neymars. Marrëdhënia midis këtyre të dyve ka qenë thelbësore për suksesin e familjes së tyre. Prandaj, nuk është rastësi që ai vesh Neymar Jr në pjesën e pasme të bluzave të tij.

Në çdo hap të rrugës, Junior ka pasur babanë e tij, Neymar Santos Sr., duke parë mbrapa tij. Këtu është një video e një prej atyre momenteve të patreguara.

Asgjë nuk mund ta ndalonte Neymar Sr që nga aksidenti i tmerrshëm. Ai e bëri djalin e tij qendrën e jetës së tij. Edhe pse, disa kanë thënë se metodat e tij ndonjëherë janë të diskutueshme.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Por Neymar Snr është përqendruar vetëm në bërjen e gjithçkaje për të parë që djali i tij të bëhet futbollisti më i suksesshëm në botë.

Rreth Nënës së Neymar:

Nuk ka dyshim, si nëna dhe djali kanë një lidhje të veçantë.
Nuk ka dyshim, si nëna dhe djali kanë një lidhje të veçantë.

Nuk ka mjaft fjalë për të përshkruar rëndësinë e Nadine Goncalves për jetën e Neymar. E lindur më 19 prill 1967 nënkupton se ajo është 54 vjeç dhe 5 muajshe.

Nëna e Neymar, Nadine Goncalves, ishte e martuar me Neymar Santos Sr në 1991. Megjithatë, martesa e tyre e suksesshme 25 vjeçare mbaroi kur çifti u nda në 2016.

Futbollisti brazilian mbetet shumë afër nënës së tij para dhe pas divorcit nga babai i tij. Ndërsa të tjerët i çojnë të dashurat e tyre në Parti, Neymar Jr bën të kundërtën. Ai e çon mamanë në ahengje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Neymar gëzon një parti së bashku me nënën e tij, Nadine.
Neymar gëzon një parti së bashku me nënën e tij, Nadine.

Sipas yllit të PSG,

“Mami im është një pjesë e madhe e familjes time. Ajo është lloji i personit që, pa të, do të humbnim. Ajo na mbështet. Unë u afrova shumë me mamanë time kur motra ime ishte në kolegj dhe babai im po udhëtonte shumë. ”

Bota së fundmi kapi një vështrim nga ana e butë e Neymar në një video tërheqëse të lëvizjeve të tij vallëzuese virale me nënën e tij. Shikoni shfaqjen e dashurisë së pakushtëzuar këtu.

Rreth Motrës së Neymar, Rafaella Beckran:

Motra dhe motra e tij e vetme lindi në ditën e 11-të Marsit 1996, që nënkupton se ajo është 25 vjeç dhe 6 muajshe. Neymar ka një marrëdhënie shumë të ngushtë vëlla-motër me Rafaelën e tij.

Që nga fillimi, ai është dikush që vështirë se e largon atë nga sytë e tij. Afërsia e tillë platonike e bëri atë të tatuazhonte fytyrën në krah, ndërsa Rafaella, si kthim, i bëri tatuazh sytë e vëllait në krah.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Që nga dita e parë, një marrëdhënie e shkëlqyer vëlla-vëlla ka ekzistuar midis Neymar dhe motrës së tij, Rafaella.
Që nga dita e parë, një marrëdhënie e shkëlqyer vëlla-vëlla ka ekzistuar midis Neymar dhe motrës së tij, Rafaella.

Pavarësisht se sa vjeç bëheni, kur jeni me vëllezërit dhe motrat tuaj, jeni i detyruar të ktheheni përsëri në fëmijëri. Ky është rasti i Neymar dhe Rafaella.

Vëllai mbi-mbrojtës:

A e dini?… Nëse njerëzit i afrohen shumë Rafaella -s, Neymar është i aftë ta humbasë atë. Kjo ndodh sepse ai është ultra-mbrojtës ndaj saj.

Një herë e një kohë, futbollisti brazilian Dani Alves i tha TV Globo për motrën e mikut të tij. Sipas fjalëve të tij;

Një ditë, në 2015, shokët e lojtarëve folën për motrën e Neymar në dhomën e zhveshjes. Me fjalët e tyre: F * ck, motra jote është e bukur, apo jo ?!

Neymar u zemërua dhe super xheloz për këtë. Këto Fjalë e bënë Neymar fjalë për fjalë ta humbasë atë.

Kjo deklaratë vërtetoi se sa mbrojtës është ai. Që nga ajo ditë, Ai nuk pranoi që shokët e tij të skuadrës t’i afroheshin përsëri.

Futbollisti që u bë i dashuri i Rafaella:

Pavarësisht nga kufizimet e Neymar, një nga shokët e tij brazilianë provoi fatin e tij tek motra e tij. Ai nuk është tjetër veçse Gabriel Barbosa, AKA Gabigol.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Të joshësh Rafaelën në vitin 2017 ishte si të shposh një thikë në zemrat e Neymar dhe babait të tij.

Takimi me Rafaella pa pëlqimin e tyre u etiketua si një mosrespekt ndaj Neymar dhe babait të tij.
Takimi me Rafaella pa pëlqimin e tyre u etiketua si një mosrespekt ndaj Neymar dhe babait të tij.

Marrëdhënia midis Gabigol dhe Rafaella nuk zgjati dhe prishja e tyre ishte jashtëzakonisht e komplikuar. Kjo, sigurisht, e la Neymar dhe babanë e tij me një zemër mirënjohëse.

Një ditë, kur po dilte nga një klub nate, babai i Neymar u përlesh me Gabigol. Ai ia bëri të qartë futbollistit se nuk ka vend në familjen e tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ronaldo Luis Nazario de Lima Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Çuditërisht, Rafaella u kthye së bashku me Gabigol në vitin 2019. Duke bërë atë, ajo provoi se autoriteti i babait të saj nuk funksionon për të gjithë fëmijët e tij.

Duket se askush nuk mund t'i ndalojë Gabigol dhe Rafaella në këtë kohë.
Duket se askush nuk mund t'i ndalojë Gabigol dhe Rafaella në këtë kohë.

Pse Rafaella ndryshoi mbiemrin e saj në Beckran:

Në realitet, ka ende një lojtar (një tjetër) që frymëzon Rafaella. Ai nuk është tjetër veçse David Beckham. Ish-futbollisti i Anglisë ishte arsyeja pse ajo ndryshoi emrin e saj nga Rafaella Santos në Rafaella Beckran.

Ndryshimi ishte për shkak të dashurisë së saj për ish -futbollistin e Anglisë. Për këtë, Neymar dhe babai i tij nuk u bënë xhelozë për shkak të personalitetit të Beckham.

Siç është konfirmuar nga talkSPORT, ekziston një mundësi që Legjenda e Anglisë dhe Neymar mund të bëjnë biznes në të ardhmen.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Për gjyshërit e Neymar:

Pasardhësit e futbollit nuk do ta harronin kurrë këtë grua për rolin e saj kur familja e djalit të saj vuante nga vështirësi të mëdha.

Nëse mund ta kujtoni, familja e Neymar u zhvendos në vendin e saj kur vuanin nga vështirësi financiare, duke mos pasur para për të paguar faturat e energjisë elektrike. Ishte në shtëpinë e saj që babai i Neymar, mamaja, vetë dhe motra ndanë një dyshek.

Gjyshja e Neymar mund të jetë e moshuar, por ajo është ende shumë energjike dhe plot jetë. Këtu është një video e Neymar duke shijuar Snapchat me gjyshen e tij. Fytyra e qenit të aplikacionit duket fantastike për të.

Neymar Fakte të pathëna (Jo-Karrierë):

Kjo pjesë e Biografisë sonë ju tregon gjithçka në lidhje me brazilianin në lidhje me jetën e tij larg futbollit. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Fakti # 1 - Rreth të dashurit të nënës së Neymar:

Neymar ka një hap babai i cili është pesë vjet më i ri se ai.
Neymar ka një hap babai i cili është pesë vjet më i ri se ai.

Tiago Ramos është emri i tij, dhe ai është pesë vjet më i ri se Neymar. Ai është një lojtar dhe një model që dikur doli në titujt botërorë kur filloi të takonte nënën e Neymar, Nadine Goncalves.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Përveç profesionit të tij, ai njihet për lëvizjet e tij të vallëzimit, siç vërehet në videon më poshtë.

Sipas mediave braziliane, Tiago Ramos është biseksual. Para se të takohej me Nadine, ai kishte marrëdhënie të mëparshme me kuzhinierin e Neymar Mauro dhe këshilltarin, Irinaldo Oliver.

Ekzistojnë raporte kontradiktore nëse Tiago Ramos është ende duke dalë me nënën e Neymar.

Dikur, babai i hapit të Neymar pretendoi se disa burra e qëlluan me thikë në një restorant meksikan. Ai këmbënguli se sulmi ishte paramenduar nga armiqtë e tij. Shikoni videon më poshtë.

Fakti # 1 - Kuptimi i Neymar Tattoos:

Arti i parë i dukshëm i trupit është portreti i një gruaje në bicepin e tij të djathtë. Mothershtë nëna e tij e dashur, Nadine Santos. Akoma, në parakrahun e tij të djathtë, ka një tatuazh të djalit të tij, Davi Luca.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Zlatan Ibrahimovic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në anën e djathtë të gjoksit të Neymar, një tatuazh lexon, “Toda arma… E toda língua… Bola que é sua… Que não é sua"

Kur u pyet për tatuazhin, Neymar shpjegoi se kjo është një frazë dashurie dhe konsiderate për babanë e tij, të cilën ai gjithmonë e thotë para se të shkojë në ndonjë ndeshje.

Dora e majtë e Neymar përmban tatuazhin e fytyrës së një luani. Ky art i trupit përcjell faktin se ai është i patrembur. Kjo gjithashtu nënkupton aftësinë e tij për të kapërcyer sfidat përmes guximit dhe guximit.

Ana e majtë e qafës së Neymar përmban një tatuazh me tre zogj të vegjël që fluturojnë - së bashku me fjalët; “Tudo Passa“ Termat tregojnë se asgjë nuk zgjat, si mënyra sesi zogjtë nuk mund të qëndrojnë kurrë në një vend.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Martin Braithwaite Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Për më tepër, pjesa e pasme e qafës së Neymar përmban tatuazhin e një kryqi me krahë. Tatuazhi përfaqëson pikëpamjet e tij fetare. Ekziston edhe tatuazhi i tij i Bekuar që është bekimi i karrierës së tij nga Zoti.

Më në fund, ndërsa ishte në PSG, Neymar vendosi të zbukuronte pjesën e pasme me dizajne të reja të Spider-Man dhe Batman. Tatuazhi është një nderim për personazhet e preferuara të librave komikë të fëmijërisë së tij. Neymar mori frymëzim nga këta superheronj.

Fakti # 2 - Feja e Neymar:

Ai është një i krishterë Pentecostal i cili thuhet se paguan të dhjetën e tij. Neymar i jep kishës 10% të të ardhurave të tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ilaix Moriba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga fëmijëria e tij, feja ka qenë gjithmonë një pjesë e rëndësishme e jetës dhe filozofisë së tij. Neymar beson se jeta ka kuptim vetëm kur qëllimi ynë më i lartë është t'i shërbejmë Jezu Krishtit.

Për më tepër, futbollisti fetar ka veshur shirita koke që nga ditët e tij të fëmijërisë, duke përmbajtur fjalët "100% Jesus". Së fundmi, Kaka është modeli shpirtëror i Neymar.

Fakti # 4 - Historia e Përdhunimit të Neymar:

Rreth korrikut 2019, Najila Trindade dhe ish-burri i saj, Estivens Alves, u përpoqën të shantazhojnë anësorin e PSG-së.

Historia e pretenduar e përdhunimit të Neymar filloi kur futbollisti u takua me Najila në internet, pagoi për të një udhëtim në Francë dhe bëri dashuri me të në një hotel. Pas kthimit në Brazil, Najila shkoi në Polici për të raportuar se Neymar e kishte përdhunuar.

Neymar publikoi një video shtatë minutëshe në Instagram në mbrojtje të tij, duke zbuluar se ai akuzohet në mënyrë të rreme për përdhunim.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai gjithashtu publikoi mesazhe dhe imazhe në Whatsapp të cilat ai pretendoi se ishin të gruas. Këtu është një video ku ai mohoi akuzat e tij për përdhunim.

Fatmirësisht, policia njoftoi se do të ndërpresë hetimin e përdhunimit kundër Neymar për shkak të provave të pamjaftueshme.

Më vonë, dëshmitë e reja që favorizojnë Neymar tregojnë Najila Trindade, gruan që akuzoi Neymar për përdhunim, duke u filmuar për Sulmin e tij të parë në dhomën e hotelit.

Videoja, siç kemi më poshtë, vërtetoi se asgjë nuk ndodhi në të vërtetë.

Fakti # 5 - Filmat e Neymar:

Gjatë viteve të fundit, ka pasur një rritje të numrit të lojtarëve që luajnë në filma. Neymar Jr është njëri prej tyre.

Që nga viti 2012, anësori ka bërë hapa gjigantë në filma dhe seri televizive si Encanador, Return of Xander Cage dhe Money Heist etj. Këtu është një paraqitje e shkurtër e filmave të Neymar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Idrissa Gueye Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Neymar Fakte të pathëna (Karriera):

Kjo pjesë përmbyllëse e Bio-s së tij na zbulon të vërteta që lidhen me jetën e tij profesionale. Pa humbur kohën tuaj, le të vazhdojmë.

Fakti # 1 - Krahasimi i pagës së Neymar me PSG-në me qytetarin mesatar:

Që kur keni filluar shikimin Neymar's Bio, kjo është ajo që ai ka fituar me PSG.

€ 0
BANESOREPaga e Neymar për PSG në Euro (€)Paga e Neymar për PSG në dollarë amerikanë ($)Paga e Neymar për PSG në Paund ()
Çdo vit€ 36,800,000$ 43,861,552£ 31,489,145
Cdo muaj€ 3,066,666$ 3,655,129£ 2,624,095
Çdo javë€ 706,605$ 842,195£ 604,630
Çdo ditë€ 100,943$ 120,313£ 86,375
Çdo orë€ 4,205$ 5,013£ 3,599
Cdo minute€ 70$ 83£ 60
Çdo sekond€ 1.17$ 1.4£ 0.9
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë

A e dini?… Qytetarit mesatar në Francë që fiton 49,500 euro në vit do t'i duhen 14 vjet dhe 1 muaj për të bërë atë që Neymar mbledh çdo javë në PSG.

Fakti # 2 - Profili i Neymar (FIFA):

Braziliani, ashtu si Mohammed Salah, shfaq përsosmëri për sa i përket lëvizjes dhe aftësisë. Mentaliteti i tij është po aq i mirë sa ai i Robert Lewandoski. Gjatë viteve, ai ka mbetur zgjedhja ideale për lojtarët e FIFA-s.

Kufizimi i vetëm i Neymar në lojë është përgjimi, forca dhe agresioni i tij. Dribluesi i shpejtësisë ka të meta kur bëhet fjalë për fitimin e sfidave fizike.

Ai gjithashtu ka një kohë të tmerrshme kur bëhet fjalë për titujt drejt portës. Sidoqoftë, ai ka një statistikë të jashtëzakonshme të FIFA -s.

Përfundim:

Historia e Jetës së Neymar filloi në Mogi das Cruzes, një periferi afër São Paulo. Në këtë komunë, ai mori një datë me fatin. Ishte vendi ku ai dhe babai i tij vendosën që futbolli do të ishte një pjesë e rëndësishme e së ardhmes së familjes së tyre.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Miralem Pjanic Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Thyerja e kockave të hipit përmes një aksidenti i dha fund karrierës së babait të tij. Kjo nuk e ndaloi Z. Santos të luftonte për një standard të përmirësuar të jetesës për familjen e tij. Me ndihmën e tij, Neymar mori mbështetje në karrierën e tij të hershme dhe arriti qëllimet e tij të jetës.

Ne të gjithë e dimë se braziliani lëndohet rregullisht. Sidoqoftë, Neymar është dikush që nuk zhgënjen kur kthehet nga dëmtimi.

Me kalimin e viteve, futbollistët pëlqejnë Gareth Bale Eden Hazard kanë rënë nga toka kur kemi të bëjmë me lëndime. Neymar ka mbështetur vrullin e tij.

E vërteta është, nëse nuk do të kishte Lionel Messi or Cristiano Ronaldo dhe Neymar nuk ishte i prirur për dëmtime, ai do të ishte bërë futbollisti më i mirë në botë - jo një herë. Onlyshtë vetëm çështje kohe për të parë nëse ai mund të dalë mes yjeve në rritje - Kylian Mbappe Erling Halland për të fituar Topin e tij të Artë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Paco Alcacer Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Na takon të përgëzojmë prindërit e Neymar - Nadine Santos dhe Neymar Santos Sr për qëndrimin me të në mënyrë të hollë. Rafaella (motra e tij) mbetet një nga burimet e forcës së tij të brendshme. Ditët e durimit të vështirësive familjare dhe pa energji elektrike kanë ikur përgjithmonë.

Faleminderit për leximin e Biografisë së një prej Jewelit më të çmuar të futbollit në Brazil. Ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi ndërsa sjellim Tregimet e Jetës së Futbollistëve Brazilian.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlo Ancelotti Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Na tregoni me mirësi nëse vëreni diçka që nuk duket si duhet në kujtimet tona për Neymar. Përndryshe, le të kemi komentin tuaj në lidhje me shkrimet tona në Junior's Bio.

Wiki:

Tabela më poshtë ofron një përmbledhje të Biografisë së Neymar.

HETIMET E BIOGRAFISPërgjigjet WIKI
Emri i plotë:Neymar da Silva Santos Júnior
pseudonime:Juninho, Joia dhe Zoti i Natës
Data e lindjes:5 shkurt 1992
Mosha:29 vjeç dhe 7 muajsh.
Vendi i lindjes:Mogi das Cruzes, një Komunë në Brazil
prindërit:Neymar Santos Sr (Babai) dhe Nadine Goncalves
vëlla:Rafaella Santos tani Rafaella Beckran
Fëmija:Davi Lucca da Silva Santos (Djali)
Te ardhura neto:236 milion dollarë (statistikat e vitit 2021)
Paga vjetore:36,800,000 € (PSG)
Feja:Krishterimi (Rrëshajëve)
Shenja e Zodiakut:Ujëderdhësi
Gjatesia:1.75 metra OSE 5 këmbë 9 inç
Pesha:68 kg

Regjistrohu
Njoftoni
1 Koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
latif
vjet 2 më parë

neymar jr doit se retrouver au real madrid në 2019 dhe doit viser le ballon d ose në fund të çiftit të botës së bashku me njëri-tjetrin dhe djalin e tij dhe të jetë më e madhe në lidhje me njëri-tjetrin neymar jr