Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Bisha'. Historia e Fëmijërisë së Nemanja Matic-it dhe Biografia e patregueshme Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë i njohin aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë biografinë Nemanja Matic, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të filloni.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Nemanja Matic ka lindur në 1st të muajit gusht, 1988 në Sabac, SFR Jugosllavi nga Dragan Matić (babai) dhe Biljana Matić (nëna) të cilët ishin të dy atletë.

Matiq është me origjinë maqedonase, e cila ishte pjesë e Jugosllavisë dhe e sotme Serbia. Prindërit e tij ishin survirorë të fëmijërisë të Luftës së Dytë Botërore. Si Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia, Maqedoni, Mali i Zi, Serbia dhe Sllovenia u unifikuan dikur si Jugosllavi.

Ai u rrit pranë vëllait të tij, Uros, të cilët trashëguan atletizmin nga prindërit e tyre.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Karriera e të rinjve

Young filloi karrierën e tij në moshën pesë vjeçare (1993) me klubin e futbollit Vrelo, i cili ishte në atë kohë i stërvitur nga babai i tij i cili hodhi themelet për nisjen e karrierës së tij të mirë të djalit të tij të parë. Në moshën 10, prindërit e Matiqit e lejuan që të merrte një hap të guximshëm që e shihte të largohej nga shtëpia për t'u përballur me një karrierë pa ndërhyrjen e babait të tij. Obrenovac 1905 ishte destinacioni i tij i parë në vitin 1999.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic

"[Largimi nga shtëpia] ishte e vështirë për mua, sepse isha vetëm 9," ai shtoi. "Ishte gjithashtu një hap i madh nga karriera ime e të rinjve në Serbi. Nuk ishte aq afër vendlindjes time kështu që nuk mund të kthehesha çdo fundjavë dhe kur je vetëm një djalë i 9, mund të ndjesh dhimbjen. Më vonë, gjërat u bënë normale. Futbolli mbeti puna ime dhe më pëlqen. Mbështetja nga familja ime ndihmoi. Ëndrra ime për të dashur të luaj futboll diku u bë një sukses "

Më vonë, me sukses vazhdoi karrierën e tij të të rinjve në 3 të klubeve të ndryshme të të rinjve të futbollit: Red Star Belgrade, Obrenovac 1905, Red Star Beograd, Partizan, Jedinstvo Ub. Kjo ndodhi midis 1997 në 2005. Mbështetja e mëparshme e babait të tij ishte çelësi i suksesit të tij në këto klube. Matic ishte i njohur për trajnim shumë të vështirë dhe gjithashtu ishte lojtari më i mirë për të gjitha klubet e lartpërmendura. Viti 1997 në 2005 ishte i njohur si vitet kur ai u rrit shumë i gjatë.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:profesional i karrierës

Performanca e tij e shkëlqyer u pa nga Kolubara, ku ai mori fillimin e karrierës së tij profesionale në vitin 2005. Ai luajti në klub për tre vjet, por nuk arriti të marrë një vend në të njëmbëdhjetët e parë, duke bërë vetëm paraqitje 16. Pra, për të ardhur keq djalë i ri i cili ndjeu karrierën e tij do të më në fund do të vijë në një qëndrim ende.

Në vend që të mbetej në mjerimin e tij, ai nisi transferimin e tij në klubin sllovak Košice në 2007 që favorizoi atë.

Gjithashtu, ndërsa jetonte në vend, ai gjithashtu mori nënshtetësinë Sllovake.

Në të vërtetë, koha e kaluar me klubin u kthye të ishte shumë me fat për lojtarin, pasi trajneri e konsideroi atë si një lojtar shumë të mundshëm dhe e lejoi atë në fushë shumë shpesh. Në total, serbija bëri paraqitjet e 70 dhe grumbulloi katër gola në dy sezone për skuadrën. Qëndrimi i tij i vrazhdë bëri që skautët e Chelsea FC trokitnin në hapat e derës. Chelsea ishte seriozisht në kërkim të një zëvendësimi të Makalele në atë kohë.

Karriera Rinore e Nemanja Matic

Pikërisht në 2009, skautët nga Chelsea u interesuan për Matic. Në verën 2009, u nënshkrua një kontratë dyvjeçare. Fillimi i tij për të jetuar në klubin e Londrës nuk ishte shumë i suksesshëm, pasi ai u shfaq vetëm sporadikisht si nën.

Në fjalët e tij, "Isha shumë i ri", kujton ai. "Në pozicionin tim atë kohë ishin lojtarë të mëdhenj, Ballack, Lampard dhe Essien. Unë kam ardhur këtu të plagosur - unë kam qenë katër muaj jashtë - kështu që ishte e vështirë për mua. Liga Premier nuk është e lehtë për lojtarët e rinj sepse është shumë e vështirë, shumë e vështirë ".

"Nga një skuadër sllovake për të ardhur në Premier League nuk është e lehtë. Për mua ishte një ëndërr, por isha e re dhe ishte një përvojë e mirë. "

Matiç ishte shumë i lumtur kur zbuloi se do të huazohej në Vitesse. Kishte një akomodim midis Chelsea dhe Vitesse me anë të të cilit disa futbollistë nga klubi londinez mund të marrin një stërvitje në akademinë e klubit holandez gjatë një sezoni.

Nemanja e kaloi sezonin 2010 / 2011 me klubin e përkohshëm, duke lidhur dy gola në ndeshjet 27. Në fjalët e tij, "Në Portugali unë luaja kundër lojtarëve të vegjël dhe fitoi çdo top. Ishte më e lehtë për mua sesa në ligën e kryeministrit që kishte lojtarë më të gjatë ".

Ishte në Portugali se karriera e tij u transformua, nga trajneri Jorge Jesus.

Në verën 2011, futbollisti serb vendosi të merrte një vendim të fortë në jetën e tij. Kërkimi për të mos qenë kurrë një hajdut.

Matic bëri një transferim te Benfica. Ju të lumtur duke u përdorur si një karrem nga Chelsea për të marrë David Luiz, ai ndjehet i kënaqur në largimin nga klubi. Ai u bashkua me ekipin e parë menjëherë dhe u paraqit në ndeshjet 95 dhe shënoi golat 9 për klubin portugez në vetëm tre sezone. Ndërsa luante për klubin, Matic e pa atë të pabesueshme. Skuadra e tij përballet me Chelsean në finalen e Europa League. Edhe ti humbja ekipin e tij të ngushtë, ai siguroi që ai të ishte i lumtur me David Luiz. Kjo bëri që Chelsea të rindezin interesin e tyre për këtë, duke premtuar këtë herë që ta bënte atë një lojtar të parë.

Matic's Zgjerohet me David Luiz

E gjitha kjo ndodhi në janar 2014 kur Chelsea bëri një lëvizje shokuese për ta kthyer Serbin në skuadër dhe për të paguar € 25 milion për të. Pjesa tjetër, (madje edhe transferimi i tij te Manchester United) siç thonë ata, është historia.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta familjare

Namanja Matic vjen nga një sfond i pasur familjar i atletëve. Prindërit e tij Dragan dhe Biljana e bënë vendin e tyre krenar në sporte. Babai i Matic ishte një futbollist profesionist, duke luajtur për FK Macva Sabac në 1980 në Serbi.

Vëllai më i ri i Matiqit, Uroš, është gjithashtu një futbollist profesionist që luan për kampionët danezë FC Copenhagen si në kohën e shkrimit. Rruga e karrierës së Uros ka qenë e ngjashme me atë të vëllait të tij, pasi të dy palët u trajnuan nga babai i tyre dhe shkuan në mënyra të ndara.

Historia e Urosh Matic

Njëherë e një kohë, mesfushori u bë shumë i emocionuar nga perspektiva e përballjes me vëllezërit e tij Chelsea në Ligën e Kampionëve. Ishte Matiq i ri i cili përfundoi në humbje.

Kur Nemanja Matic u përplas me Vëllain, Uros

Uros dikur u përpoq të arrijë suksesin e Nemanja, por dështoi dhe vazhdonte të mbetej në hijen e vëllait të tij. Ai e sheh vëllanë e tij më të madh si dikush që jeton ëndrra.

Në fjalët e tij; 'Nemanja mund të jetë vëllai im, por unë jam lojtari im duke kuptuar ëndrrën time në fc koppenhandë. Unë mendoj se mund të gjej një pozitë vërtet të mirë këtu në këtë klub dhe të bëj një emër të madh për veten time " tha ai Caku.

Të dy palët kalojnë pushimet së bashku me miqtë e tyre më të mirë 'një futboll' nga anët e tyre.

Vëllezërit Gëzuar - Namanja dhe Uroš Matić

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e marrëdhënieve

Gjatë magjisë së tij të parë në Chelsea, një kohë e pa shumë vështirësi, Matiq vendosi të jepte një shans për jetën e tij personale. Ai u takua dhe ra në dashuri me Aleksandra Pavić i cili gjithashtu vjen nga vendi i origjinës.

Jeta e Marrëdhënieve Nemanja Matic

Në fjalët e tij; 'Arritja ime më e shkëlqyer ishte aftësia ime për të bindur Aleksandrën që të martohej me mua'. Të dy palët kishin një martesë sekrete në 2010.

Matiq ka bërë Aleksandra

Martesa e Nemanja Maticit me Aleksandrën me të vërtetë solli sukses në karrierën e tij. Ajo i dha atij inkurajimin e nevojshëm që i mungonte. Ajo pa dyshim është shtylla e tij dhe motivuesi i tij. Që të dy kanë ndarë disa momente të suksesshme së bashku.

Aleksandra Paviq feston me burrin e saj

Martesa Nemanja dhe Aleksandra kanë marrë bekimin e saj. Të dy kanë një djalë.

Familja Matic

Më poshtë është një pamje e tyre duke kërkuar në një agjent pasuri pasi ata përgatiten të zhvendosen nga Londra në Mançester.

Nemanja Matic dhe dashuria e jetës së tij

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Pagimi i fshatit të tij Depët

Ai është i njohur për gjeneratën e tij në qytetin e tij Sabac në Marcedonia, Serbia. Ai e ka ndihmuar fshatin e tij të paguajë përsëri deptin e saj të vjetër.

Nemanja Matic paguan fshatin Dept

Matic gjithashtu i ka dhënë klubit të tij të vjetër Obrenovac 1905. Ai dhuroi një muze në klub.

Nemanja Matic Dhuron Muzeun në Klubin e Vjetër

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Ri-bashkimi me atë të veçantë

Matiç ishte i kënaqur që u ribashkua me ish-shefin e tij Jose Mourinho.

In Jose Mourinho fjalë; "Dëshiroj ta falënderoj atë për dëshirën e tij për t'u bashkuar me ne, sepse pa këtë, do të ishte e pamundur ta kishim këtu. Jam i sigurtë që lojtarët dhe mbështetësit tanë do ta duan. Një mirëseardhje e madhe për numrin tonë të ri 31. "

Në fjalët matike; "Jam i kënaqur që jam bashkuar me Manchester United" ai shtoi. "Për të punuar me Jose Mourinho edhe një herë ishte një mundësi që unë nuk mund të refuzoj. Kjo është një kohë shumë emocionuese për klubin dhe unë pres që të luaj rolin tim në krijimin e më shumë historisë për këtë klub të madh "."

Jose Mourinho dhe dashuria e Nemanja Matic për njëri-tjetrin nuk është e dyta.

Bono ndërmjet Nemanja Matic dhe Jose Mourinho

Mourinho pa një dritë jeshile në ndjekjen e tij për Matiq pas vërejtjes Antonio Conte mbrojtja e mesfushës që shtrihet më shumë Tiemoure Bakayoko, N'Golo Kante.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Marrja e ndihmës nga një mik i vjetër

Matic është i mirëpritur në sesionin e tij të parë të stërvitjes nga një tjetër ish Chelsea lojtar -Juan Mata i cili e tregoi atë përreth dhe e ndihmoi të vendoset poshtë.

Nemanja Matic bashkim me një mik të vjetër

Si Matic ashtu dhe mata ndanë miqësi të ngushtë gjatë magjisë së tyre në Chelsea FC.

Historia e fëmijërisë së Nemanja Matic Plus Biografia e patreguar Fakte:Zgjedhja e makinave

Së fundmi, gjërat rreth Matiqit janë zgjedhja e makinës së tij. Për çdo klub që ai shkon, ai zgjedh që të ketë të paktën një makinë që ka të njëjtën ngjyrë si triko e klubit. Ky është rasti për të dyja Chelsea dhe Manchester United siç shihet më poshtë.

Zgjedhja e makinës së Matic për të përputhur ngjyrat e klubit

Ai është një dashnor i Mercedesit kur vjen puna te makinat më të mëdha.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu