Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nathaniel Clyne Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një mbrojtësi të majtë të besueshëm i cili njihet më shumë me emrin; "Makineria". Historia jonë e fëmijërisë Nathaniel Clyne plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

LEXO
Ozan Kabak Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Po, të gjithë e dinë për qëndrueshmërinë e tij si një mbrojtës i djathtë i besueshëm. Sidoqoftë, vetëm disa dashamirës dinë shumë për Biografinë e Nathaniel Clyne, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Nathaniel Clyne Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Nathaniel Edwin Clyne lindi në ditën e 5-të të Prillit 1991 në Stockwell, London, Mbretëria e Bashkuar. Ai u rrit në Stockwell, një rreth në pjesën jugore të Londrës, Angli.

Kujtimet e tij për të luajtur futboll qëndrojnë akoma me të ndërsa ai filloi si një fëmijë tre vjeçar që do të luante dhe më pas do ta mbante futbollin e tij gjatë gjithë ditës. Nathaniel deri më sot ka ende një tatuazh të tij si një trevjeçar në krah duke mbajtur një futboll.

LEXO
Historia e Fëmijërisë e Rigobert Song dhe Fakte të patreguara të Biografisë

Në kyçin e majtë të Clyne ai ka mbishkrimin: 'Balerinë nga lindja' e cila është mbi një fotografi të tij si një foshnjë me një futboll. Udhëtimi i tij i futbollit filloi të luante futboll në kafaz në një pasuri Stockwell. Si Clyne e vë atë;

"Kjo jam unë kur isha rreth tre vjeç," tha ai. “Unë në të vërtetë kam foton time në shtëpinë e mamasë time si një foshnjë që mban një futboll, kështu që mendova se do të ishte mirë ta shkruaja në krahun tim. Që nga fillimi, gjithmonë kam dashur të jem futbollist. Jam krenar se nga jam, patjetër. Në pasurinë tonë në Stockwell filloi si 'Pa Lojë me Top' derisa u mjaftuan që ne të nxirrnim topat dhe ata ndërtuan një kafaz për futbollin, i cili ishte mjaft i mirë. Footballshtë futboll i të gjitha veprimeve sepse topi nuk del kurrë jashtë loje ”.

Clyne ishte i ndotur në atë kafaz nga Steadman Scott, i cili drejton Akademinë Afewee në Brixton.

LEXO
Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Z. Steadman Steadman Scott ka lindur në St. James, Xhamajka, në 1956. Ai u zhvendos në Mbretërinë e Bashkuar në moshën 10 vjeç dhe është vendosur në Brixton gjithë jetën e tij. Ai ishte ai që realizoi një talent të rrallë në Klinë.

Për shkak të talentit të tij natyror dhe pas shumë bisedimesh midis z. Steadman dhe prindërve të Nathaniel Clyne, Akademia Afewee e cila është e mirënjohur për ndihmën e atletëve të rinj të realizojnë ëndrrat e tyre për t'u bërë profesionistë, pranoi Nathaniel Clyne.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Charlie Austin dhe fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Biografisë së Nathaniel Clyne - Rritja e Famës:

Në Akademinë Afewee, Clyne filloi si sulmues dhe më pas u bë një krah. Ai gjithmonë donte topin dhe donte të rrëzohej për ta marrë atë.

Steadmann Scott mentori i tij më vonë dërgoi Clyne në Arsenal për një gjykim në moshën 10, duke i thënë atij të kapte këtë shans të madh. Gjithçka shkoi me sukses për Clyne. Ai luajti mirë dhe madje shënoi katër gola. Për fat të keq, Arsenali e dërgoi atë në shtëpi duke thënë se ishte shumë i vogël.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas kthimit në klubin e tij të të rinjve, Clyne filloi seancë të re stërvitore në trajtimin e topit. Kjo ishte koha kur ai realizoi pozicionin e tij natyror (mbrojtës i djathtë) në fushë. Nathaniel përfundoi si një mbrojtës i djathtë i konfirmuar në moshën 13. Nathaniel Clyne e kuptoi se do të ishte një futbollist profesionist pasi trajnerët e tij vazhduan t'i thoshin se ai ishte shumë i mirë dhe shumë më i mirë se fëmijët e tjerë në klubin e të rinjve. Nuk kaloi shumë dhe klubet e tjera (Tottenham dhe Crystal Palace) erdhën në telefon.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pavarësisht se Tottenham kishte një interes të vazhdueshëm, Clyne i pëlqente ata dhe ndihej i gatshëm të udhëtonte në Veri të Londrës. Crystal Palace u ndje shumë mirë për të dhe ai shkoi atje.

Clyne përfundoi karrierën e tij të të rinjve në Crystal Palace dhe luajti 139 ndeshje për ta në një kohë të vështirë për klubin - që përfshinte administratorin që përpiqej të shiste të riun te Wolves. Ai duroi konkurrencën dhe fitoi betejën me rivalin e tij, Calum Chambers për vendin e mbrojtjes së djathtë. Kjo tërhoqi Liverpoolin i cili kishte nevojë për të zëvendësuar mbrojtësin e tyre të djathtë, Glen Johnson.

LEXO
Andy Carroll Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Clyne u bë i teti i historisë për të lëvizur nga Southampton në Liverpool. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Sahara Santo dhe Nathaniel Clyne Historia e Dashurisë:

Pas çdo burri të shkëlqyeshëm, ekziston një grua e mrekullueshme, ose thuhet kështu. Dhe pas pothuajse çdo futbollisti të Anglisë, ekziston një e dashura joshëse. Nathaniel është i njohur të jetë në një marrëdhënie me modelin brazilian Sahara Santos.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Moisiut Moisiu dhe Fakte të patreguara të biografisë

Sahara Santos është popullor për rolin e saj në shfaqjen e komedisë online 'TrollStationUK' dhe një video për rapper amerikan Trey Songz.

Pavarësisht nga marrëdhënia e tyre, kishte dalë edhe zëra se Clyne po takon një zonjë me bomba Carla Howe.

Carla është gjithmonë zgjedhja e tij e preferuar çdo herë që udhëton me ekipin e tij të Anglisë për ndeshje jashtë ose turne. Ajo një herë u punësua nga ylli kolumbian i Chelsea Juan Cuadrado për të mësuar atë anglisht.

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Të zënë ngushtë në Reality TV Show:

Në vitin 2017, Kur Nathaniel Clyne kishte një sezon zhgënjyes me Liverpoolin përmes lëndimit, ai gjeti mënyra të tjera për të mbushur kohën e tij. Një nga ato përfshin shkuarjen në Miami për të bërë një kameo shumë të çuditshme prej 30 sekondash në një shfaqje TV realitet. Clyne u shfaq në reality show muzikor 'Love & Hip Hop': Miami. Në shfaqje, Clyne po bisedonte me njeriun kryesor "Princi" siç shihet më poshtë, ndërsa një zonjë (DJ Michelle Pooch) ballafaquar me ta.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Para ardhjes së saj, Princi shpreh kënaqësinë e tij për të pasur 'super ylli i futbollit ndërkombëtar Nathaniel Clynie me të'. Siç është paraqitur më sipër, Prince dhe Clyne - Clynie - më pas tregohen se duhet të flasin për një pije në një aheng, kur DJ Michelle Pooch, erdhi.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Me t'u afruar zotërinjve, u vu re se DJ Michelle ishte më shumë i shqetësuar për personat e saj publikë se çdo gjë tjetër. Ajo që pasoi ishte një turp për futbollistin e Anglisë, pasi rrjedha e tij me Princin u ndërpre pa mirësjellje.

Për ta bërë atë më të turpshme për Clyne, DJ Michelle Pooch pa asnjë hyrje tha Nathaniel Clyne të 'bëj një shëtitje' të cilën ai shpejt iu bind.

Pas fjalëve tronditëse nga Michelle, Clyne qëndroi e shtangur dhe e tronditur. Kjo bëri Clyne është lënë duke qëndruar në mënyrë të çuditshme në njërën anë.

Tifozët e futbollit ishin aq të zemëruar me Clyne dhe duhan vazhdoi me javë. Ja se si reaguan disa nga adhuruesit e tij në Twitter;

LEXO
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet