Mile Jedinak Story Childhood Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Barra që duhet të frikësohemi". Historia e fëmijërisë sonë Mile Jedinak plus Biografia e paturpshme Faktet ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë për atributet e Lidershipit të tij, por shumë pak e konsiderojnë Bio tonë Mile Jedinak që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Mile Jedinak Story Childhood Plus Biografi i patreguar Faktet -Jeta e hershme

Emri i tij i vërtetë është Michael John Jedinak. Ai lindi në Dita 3rd e muajit Gusht 1984 në Sidnej Australi. Michael është me prejardhje kroate dhe pseudonimin e tij 'Mile' është një nga ato pseudonime që ka një lloj të bëhet emri i tij zyrtar.

Mile u rrit si një kec në periferi të jashtme të egra dhe të rrënuara të Rooty Hill, Sydney me prindërit e tij dhe gjyshërit, vëllezërit dhe motrat. Në të vërtetë, nëse e kuptoni zonën, njerëzit në tokë, kohërat e vështira që kanë kaluar, atëherë ju merrni një kuptim të mirë se si Mile Jedinak zhvilloi forcën dhe vendosmërinë mendore për të shkuar në dhe të ketë sukses në një nga futbollistët më të mëdhenj faza.

Jedinak dikur rikujtoi. "Gjyshërit e mi ishin gjithashtu në zonë kështu që kishim një rrjet të madh familjar. Mami dhe babai punuan shumë vështirë. Ata ndoshta e kanë bërë paksa të vështirë, por nuk do të thoja se ishte ekstreme. Çështja është, ajo që fituan ata punuan shumë për t'u marrë. Nuk erdhi lehtë dhe mendoj se shumë prej edukimit tim ishte bazuar në punën për atë që mund të merrni. Unë shikoj prapa dhe mund të them që këto vlera të rriten është diçka që jam jashtëzakonisht krenar dhe shumë mirënjohës ndaj prindërve të mi për mënyrën se si më kanë sjellë ".

Si një fëmijë, Mile mori pjesë në Shkollën e Mesme Katolike të Shën Augustinit në Rooty Hill. Në shkollë ishte një ekip futbolli. Ai ra në dashuri me lojën dhe e bëri atë pasionin e tij dhe karrierën e ardhshme që nga mosha e hershme. Ndërsa në shkollë, Mile mori pjesë dhe udhëhoqi ekipin e tij për të fituar në disa gara. I paharrueshëm ishte PDSSSC, konkurrenca e cila u kundërshtua nga të gjitha shkollat ​​katolike australiane.

Pas ngritjes së tij të rinisë, Mile mori futbollin në nivelin e ardhshëm duke nënshkruar me Sydney United për karrierën e tij të të rinjve. Mile vazhdoi të bëhej një klub i preferuar pasi hyri në anën e tyre të lartë. Për të fituar shumë përvojë, ai shkoi në Kroaci (NK Varaždin) dhe Turqi (Antalyaspor) në Huazim përpara se të nisej për në Evropë dhe ku më vonë u bë kapiteni i Crystal Palace si dhe kombi i tij. Ashtu si Mark Viduka, duke e udhëhequr vendin e tij do të thotë botën për të dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori

Mile Jedinak Story Childhood Plus Biografi i patreguar Faktet -Jeta e marrëdhënieve

Në 2010, Jedinak u martua me Natalie Peacock. Ata ishin në një marrëdhënie për një kohë të gjatë dhe kanë një lidhje të mirë me njëri-tjetrin. Ky çift shpesh është i ndotur në ngjarje dhe funksione të ndryshme.

Gruaja e tij, Natalie Peacock është një model i mëparshëm nga Sydney. Çifti ka një djalë të quajtur Andre pas martesës së tyre në 2010.

Mile Jedinak Story Childhood Plus Biografi i patreguar Faktet -Jeta personale

Mile ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Mile Jedinak Përparësitë: Ai është krijues, i pasionuar, bujar, i ngrohtë, i gëzuar, humorist.

Mile Jedinak Dobësitë: Në një moment në kohë, Mile mund të jetë arrogant dhe kokëfortë.

Çfarë i pëlqen Mile Jedinak: Me siguri ai pëlqen të marrë pushimet dhe të argëtojë me miqtë.

Çfarë Mile Jedinak nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret ose kapiten.

Në përmbledhje, Mile Jedinak është një lider i natyrshëm i lindur. Ai është dramatik, kreativ, i sigurt dhe mbizotërues.

Ai është në gjendje të arrijë çdo gjë që dëshiron në çdo fushë të jetës në të cilën ai vetë angazhohet. Pa dyshim, ekziston një forcë e veçantë në Mile dhe statusi i tij "mbreti i xhunglës".

Mile Jedinak Story Childhood Plus Biografi i patreguar Faktet -Jeta familjare

Michael John vjen nga një sfond familjar i madh dhe i mesëm me shumë vëllezër e motra. Ishin gjyshërit e tij që së pari migruan nga Kroacia në Australi gjatë Lufta e Frontit Lindor i cili është pjesë e Luftës së Dytë Botërore.

Mamaja dhe babai i tij që kanë trashëgimi kroate erdhën në Sydney si fëmijë dhe u rritën me gjyshërit e tyre që nuk flisnin shumë anglisht. Ashtu si shumë para dhe pas tyre, ata u martuan, blejnë shtëpinë e tyre të parë dhe panë që familja e tyre e zgjeruar shumëfishohet.

Mile vjen nga një familje me vlera thelbësore. Në pjesën e prapme të punës tipike të emigrantëve dhe etikës familjare, prindërit e Mile Jedinak ndihmuan të fusnin të gjitha vlerat e drejta në fëmijët e tyre, sidomos Mile. Sot, Miles shihet si një që ka trashëguar një fetë të mirë të vlerave të tij familjare që shihet në mënyrën se si ai drejton Socceroos ashtu si Tim Cahill, Harry Kewell dhe Lucas Neill kishte bërë në të kaluarën.

Mile Jedinak Story Childhood Plus Biografi i patreguar Faktet -Tregimi prapa emrit të tij

Mile Jedinak ka zbuluar se emri i tij i vërtetë është Michael - por ishte shkurtuar për shkak të trashëgimisë së tij kroate. Jedinak u bë i preferuari i tifozëve gjatë sezonit të tij të parë në Aston Villa dhe u mbiquajt 'Barra që duhej të frikësohej' nga besimtarët e Villa Park.

Ndërkombëtar i Australisë ka lindur në Sydney, por vjen nga një familje kroate. Ai shkon me një shkurtim të emrit të tij, Mile - shqiptoi Me Lay.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë Mile Jedinak dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu