Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Memphis rrënon historinë e fëmijërisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Ndjekesi i endrrave". Memphis Memorizoni Historinë e Fëmijërisë dhe Biografinë e Paqëndrueshme Faktet ju sjellin një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Futbolli është një pemë e artë, një vend ku miliona të rinj kanë gjetur hije dhe ngushëllim larg realitetit të tyre të trazuar dhe do të vazhdojnë ta bëjnë këtë. Për Memphis Depay, historia nuk ishte shumë e ndryshme. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e hershme

Memphis Deplay ka lindur në 13th të shkurtit 1994 në Moordrecht, Holandë. Historia e tij e fëmijërisë është interesante, nëse jo e pazakonshme - ajo e jetës së trazuar dhe të testimit të fëmijërisë, e cila u bekua me talent të jashtëzakonshëm.

Memphis u lind në një babai të Ghanian, Dennis Depay, dhe një nënë holandeze, Cora Schensema, në fshatin e vogël të Holandës së Jugut në Moordrecht ku nuk ka shumë për të bërë. Moordrehti ishte një qytet migrant afrikan i Holandës ku mbaron boshllëku kur ka një futboll në këmbët e askujt.

Megjithatë, nuk ishte e gjatë, para se marrëdhëniet midis prindërve të Deplay filluan të binin larg dhe kur Depay ishte katër vjeç, babai i tij u largua me guxim nga familja. Memphis dhe nëna e tij duhej të mbijetonin vetë, pa pasur fare para. Shpresa e vetme për mbijetesë ishte lumturia midis tyre.

Pak Memphis Deplay dhe Nënë

Çdo fëmijë që ka përjetuar një çrregullim prindëror do ta dijë shumë mirë dhimbjen e thellë emocionale që mund të shkaktojë; çdo studim do të flasë për pasojat e dëmshme psikologjike që mund të ketë. Depay është një nga shumë që e përjetoi këtë dhe efektet patën një ndikim në zhvillimin e tij që vazhdon deri më sot.

Në një përpjekje për të mbijetuar, Memphis mori për të rrahur në ngjarje që e ndihmuan atë të fitonte para për t'u kujdesur për nënën e tij. Rapper i butë u rrit në rrugë.

Memphis Deplay - rritet

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Rritja në Fame

Memphis ishte një tifoz i futbollit dhe filloi të futbollit të rastit me miqtë edhe kur ai mori për të rrahur. Në një përpjekje për të marrë futbollin seriozisht, Memphis vendosi të bashkohet me një klub rinor. Karriera e tij e të rinjve filloi në moshën e 6 në vor Moordrecht. Pas hyrjes në klub, ish drejtuesi i tij i rinisë, Fred Rutten, kërkoi që ai të bënte një zgjedhje midis muzikës dhe futbollit. Për fat të mirë për tifozët e futbollit, ai zgjodhi futbollin. Pak Memphis do të arrijë në stërvitje me pothuajse lot në sytë e tij.

Memphis Deplay Childhood Story-Kur shkon merr ashpërMemphis i varfër vazhdoi futbollin dhe mbajti muzikë larg. Ai, megjithatë, do të performonte në ngjarjet gjatë pushimeve.

Tre vjet më vonë, ai u transferua në Sparta Rotterdam ku ai qëndroi për 3 vite para se të rinjtë e tij të fundit të kaloni në PSV Eindhoven në vitin 2006. Memphis jetoi një jetë të çuditshme në PSV dhe luftoi me autoritet, duke çuar në perceptimin se ai ishte një fëmijë i përulur dhe i komplikuar. PSV i dha atij një trajner të jetës, i cili e përshkroi atë si "shume i merzitur" në mbledhjen e tyre të parë.

Memphis gjatë gjithë karrierës së tij të rinisë ishte i njohur për të qenë i fundit që e la fushën e trajnimit. Si një krah, qëllimi i tij i vetëm ishte të ishte tjetër Arjen Robben or Cristiano Ronaldo.

Në 2012, vetëm një vit pasi u kthye në profesion, Memphis hoqi mbiemrin e tij 'Depay' nga mbrapa e këmishës së tij, duke arsyetuar se 'Depay ' është emri i babait të tij dhe se nuk ka më dashuri për një njeri që e braktisi atë dhe nënën e tij.

Një ditë pas ditëlindjes së 15th të Depay, gjyshi i tij vdiq. Ai ishte një njeri i ndikuar jashtëzakonisht nga ai. Menjëherë pas vdekjes së tij, Deplay mori fjalë të dedikuara për gjyshin e tij tattooed poshtë krahun e majtë. Në fjalët e tij ..."Ai njeri më dha shumë forcë dhe më mori shumë kujdes për mua". tha Depay ndërsa vazhdoi ... "Në atë moment mendoja me vete: 'Duhet të shkoj për këtë. Unë e di ku unë dua të shkoj, dhe kjo është e lartë. "

Duke përdorur dhimbjen si motivim, Depay u përqëndrua në futbollin e tij. Në 16 ai u thirr për të përfaqësuar vendin e tij nën nivelin e 17 dhe ishte pjesë e skuadrës së Hollandës 2011 European U17. Më vonë, Depay u rrit në një armë të rëndësishme në Louis van Gaal i freskët Oranje, një zëvendësues i ndikimit, ritmi, energjia dhe mashtrimet e të cilit e fituan atë brohoritje. Masa e tij ndaj Manchester United ishte ajo që pasoi tjetër. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Memphis Deplay një herë me personalitetin amerikan Karrueche Tientrese Tran i cili ka lindur në 17th maj, 1988 në Los Anxhelos. Ajo u shkollua në Birmingham High School në vitin 2006. Ajo është e famshme për të qenë e dashura e të qenit Chris Brown në një karrierë që përfshin 2009-2015.

Memphis Deplay dikur me personalitetin amerikan Karrueche Tientrese Tran

Pas marrjes së provës për Tran në dhe jashtë jetës me Chris Brown, Deplay vazhdoi deri më sot bijën e një personaliteti global. Në qershor 2017, u njoftua në mediat sociale se Depay ishte e angazhuar me Lori Harvey, bijën më të re të personalitetit televiziv amerikan Steve Harvey. Ajo u bë arsyeja pse Deplay filloi të shijonte kënaqësitë e Kalifornisë çdo festë.

Memphis Deplay dhe Lori Harvey Dashuria Story

Memphis Depay postuar lajmin e tij dhe angazhimin e të dashurës së tij Lori Harvey në llogarinë e tij Instagram. Kjo ndodhi kur ai e përmbysi pushimin e tij duke i propozuar 22-vjeçarit Lori Harvey i cili u shfaq në dy fotografi me Depay.

Një, e cila u botua në Instagram të futbollistit, e tregoi atë duke u ulur në një gju ndërsa ai hapi pyetjen.

Memphis Deplay i propozon Lori Harvey

Dhe një tjetër foto që 'SHE SAID YESSSS !!!!!!!' siç shihet më poshtë.

Lori Harvey thotë PO! për propozimin e martesës

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Historia familjare

Memphis Deplay vjen nga një trashëgimi afrikano-ghaniane e një sfondi të varfër familjar. Babai i tij Dennis ka lindur në Gana. Dennis u zhvendos në Moordrecht, Hollandë, në moshën 23 në kërkim të një jete më të mirë. Një takim i rastësishëm me vajzën lokale Cora (nëna e Memphis Deplay) në një stacion treni çoi në romancë - pavarësisht nga kundërshtimi i prindërve të saj. Ata nuk ishin të etur për imigrantin afrikan që kishte dy fëmijë nga një marrëdhënie e mëparshme.

Dennis dhe Cora ishin të etur për të filluar një familje dhe së bashku ata fluturuan në Gana për të sjellë përsëri fëmijët e tij Geoffrey dhe Georgina. Këta janë pasardhësit dhe motra e Memphis Deplay. Pastaj në 1994, katër vjet pasi u martuan, ata festuan ardhjen e fëmijës së tyre të vetëm, Memphis.

Baby Memphis, Cora (Nëna), familja e saj dhe Dennis (babai i tij)

Por kur Memphis ishte katër martesa e prindërve të tij u ndërprenë. Dennis dhe fëmijët e tij më të vjetër u larguan. Denis, ka punuar në një fabrikë në Gouda dhe ishte gjithashtu një pastor kishtar. Ai dhe Cora thjesht u larguan. Marrëdhënia e tyre kurrë nuk ka dalë dhe ata kurrë nuk kanë goditur ose bërtitur me njëri-tjetrin. Policia nuk ishte përfshirë gjithashtu.

Më poshtë është një foto e babait të papërmbajtur të Deplayit, që mbante Memphisin në prehër vetëm tre vjet para braktisjes së supozuar. Ai ishte shkaku pse Memphis Deplay jetonte jetën e një fëmijë të zemëruar dhe të ndërlikuar gjatë viteve të tij të futbollit rinor. Pak Memphis Deplay dhe babai

Mungesa e Dennis Deplay nuk ishte mjaft e madhe për të penguar djalin e tij të varfër në ngjitjen e tij deri në shkallë dhe duke përdorur më mirë talentin e tij natyror. Raportet tregojnë se babai i Memphisit kishte fëmijë të tjerë nga një grua tjetër.

Rritja Kur Jeta mori Mirë: Kohët e fundit, Dennis u shfaq duke ditur se i biri i tij e ka bërë atë të jetë një futbollist profesionist. Më poshtë është një foto e 52 vjeçarit Dennis si në kohën e shkrimit.

Zbulimi i Memphis Deplay pas viteve të zhdukjes

Sapo ai u shfaq, ai u bë i bindur se nuk e braktisi Memfisin pas ndarjes, por mbajti kontakte të rregullta. Ai thotë se në vend që të paguante mbështetjen e fëmijëve, ai i ktheu pagesat për një hua 11,000 që çifti kishte. Në fjalët e tij përsëri: "Shkatërrimi ka ndodhur, por unë gjithmonë do ta shoh atë. Po jepja para gjithashtu. Nuk kishte asnjë problem me qasjen. Mund ta shihja Memfisin sa herë që doja. Ai qëndroi me mua shumë herë dhe unë do të blej rroba - dhe futbolli. Unë gjithmonë e vizitova atë dhe ata e dinë atë. "

Ai zbuloi për herë të parë se si Memphis e ka shmangur atë, gjysmën e vëllait dhe gjysmë-motrës që kur u bë futbollist yll. Dennis i shkatërruar, tha me dhimbje:

"Duke thënë se nuk e pashë atë pasi ishte katër vjeç ishte një gënjeshtër. Është e pabesueshme, nuk është mirë. Ai është djali im dhe e dua atë.

Unë jam njeriu i cili i dha topin e tij të parë. Ai nuk u braktis nga unë. Kjo nuk është e vërtetë. Unë kam qenë gjithmonë aty për të.

E pashë atë në YouTube duke folur për babain e tij, duke thënë se ai nuk donte ta vinte emrin tim në shpinë. Kjo më bëri të ndihem e tmerrshme. Do të doja të isha përsëri në kontakt me të. Më mungon aq shumë. "

Dennis Deplay vazhdoi në pretendimet e tij ... "Memphis pëlqente të notonte, por ai e donte futbollin më shumë. Bleva atë futbollin e tij të parë dhe ju mund të shihni se ai ishte i talentuar. Ai ishte aq i fortë. Në atë kohë, edhe ne luanim brenda në shtëpi, sepse dhoma e jetesës ishte kaq e madhe. Kur shkuam ne do të merrnim një top dhe do të luanim jashtë në bar më pas. Kudo që shkonte ai duhej të merrte një top. Kur shkonim në kishë ai do të merrte një top me të. Ai ishte i çmendur për futbollin që nga mosha e hershme, ju mund të shihni se ky ishte një djalë i cili e donte futbollin ".

Babai i Memphis Deplay, Dennis, si në kohën e shkrimit, aktualisht jeton në një shtëpi shumë modeste në një periferi të rrënuar të Amsterdamit.

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Shtrirja nënë dhe Agonia e fëmijërisë

Gjuha amtare: Memphis Deplay natyrisht ka një marrëdhënie të fortë me nënën e tij, Cora Schensema. Burimet e afërta me të zbulojnë se nuk janë në gjendje ta shohin atë rregullisht ndikon në shfaqjet e tij në fushë.

Historia e fëmijërisë së Memphis Deplay

Në atë kohë, fëmijëria e Memphis u trondit përsëri kur nëna e tij Cora u zhvendos me një baba prej dhjetë vetësh. Pak Memphis u largua, u vra dhe u godit nga vëllezërit dhe motrat e tij. Me djalë të ri, Cora kishte një kohë të vështirë dhe kështu bëri edhe Memphis. Por Cora ishte në dashuri me të dhe nuk mund të linte.

Siç pohoi dikur Dennis, "Një ditë, Memphis arriti në shtëpinë time dhe kishte sjellë të gjitha gjërat e tij. Ai tha: "Unë nuk dua të jetoj më me nënën time, dua të jetoj me ty. I thirra mamaja e tij, e cila po qante. Fëmijët e tjerë nuk e pëlqenin atë për shkak të talentit të tij. Ata filluan ta urrenin kështu familja u kthye kundër tij. Kur ai po stërvitej me Spartën, do ta merrja ndonjëherë. Sa herë që ai kishte një argument me nënën e tij, ai do të më kërkonte ta merrja. Dennis beson se familja u kthye në Memphis kundër tij pasi mori kontratën e tij të parë profesionale me PSV Eindhoven në 2012. "

Dennis babai i tij i vërtetë do të shkonte dhe ta ndihmonte kur fëmijët e tjerë duke përfshirë babanë e tyre e goditën djalin e tij për gjënë më të vogël. Kjo përsëri shkaktoi një shkallë. midis familjeve. Fëmijët e tjerë ishin xhelozë ndaj tij dhe kjo u përkeqësua, sepse ai ishte një futbollist i mirë dhe një herë fitoi medaljet e tij.

Sot, ka pohime se familja e tij është pas parave të tij duke përfshirë babanë e tij të vërtetë, të cilët shumë kanë thënë se dëshiron të marrë paratë e tij në Afrikë. Dennis sot ka zbuluar se nuk ka nevojë për paratë e Memphisit që ai kishte punuar gjatë gjithë kohës. Si në kohën e shkrimit, Memphis ka falur vëllezërit dhe motrat e tij nga të dy etërit, por jo babai i tij i vërtetë, Dennis dhe pasardhësi tjetër i tij i panjohur.

Së fundi, Dennis tha këtë për familjen ... "Familja e di që kam bërë shumë për ta, por pastaj vijnë paratë dhe kanë shkatërruar emrin tim. Është e çmendur."

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Fakte Tattoo

Memphis pretendoi se ishte "Solli deri në xhungël," dhe vepra e tij më mbresëlënëse paraqet kohën e përafërt që ka përjetuar në jetën e tij.

Lion në kurrizin e tij: Memphis duhej të qëndronte ende për orë 24 për të krijuar tatuazhin e luanit.

Kuptimi i Memphis Deplay's Lion Tattoo

"Gjithmonë kam pasur një ndjenjë se unë jam rritur në xhungël: Isha gjithmonë jashtë, unë kam qenë në zona të ashpra dhe kam kaluar nëpër kohë të vështira. Luani është për mua, "mbreti i xhunglës", dhe gjithmonë kam qëndruar në këmbë edhe pse ishte e përafërt ".

Tattoo e tij më të mirë: Ish ylli i PSV jo vetëm adhuron tatuazhin e tij monstruoz të luanit, por gjithashtu zbulon se një prej të preferuarave të tij është një nga më të voglat - një rreth i vogël në dore, siç shihet më poshtë.

Kuptimi i tatuazhit të Memphis Deplay

Memphis ka një rreth të vogël në dore, duke zbuluar se është për shkak të rrethit të tij të vogël të miqve.

Tatuazh i tij i brinjës: Tani këtu vjen ai mbi brinjët e tij. Memphis Depay krenohet me një tatuazh të Krishtit Shëlbues përgjatë brinjëve të tij pasi ai shënoi kundër Australisë në Kupën e Botës 2014 për Holandën.

Kuptimi i tatuazhit të gjoksit të Memphis Deplay

Si Memphis e vë atë; "Tatuazh në brinjët e mi nënkupton Jezusin e Rio-s. Kam atë që kam luajtur në Kupën Botërore dhe kam shënuar golin tim të parë. Kjo ndryshoi shumë gjëra në karrierën time kështu që është një nga të preferuarat e mia ".

Data: Qëllimi i tij kundër Socceroos (Australi) ishte qëllimi i tij i parë për vendin e tij dhe ai gjithashtu shënoi kundër Kilit në të njëjtën turne të 2014 WorldCup.

Data e Memphis Deplay në tatuazh të belit

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Jeta personale

Memphis Deplay është shumë i bukur dhe ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë: Ai është progresiv, origjinal dhe shumë i pavarur

dobësitë: Shkon nga shprehja emocionale, shkon në vetvete (i mbyllur), temperament dhe pa kompromis.

Çfarë Memphis pëlqen: Duke u kënaqur me dashurinë e jetës së tij (Lori Harvey), duke luftuar për shkaqe, duke pasur një bisedë intelektuale dhe duke qenë një dëgjues i mirë.

Çfarë Memphis nuk i pëlqen: Kufizimet në karrierën e tij (qëndrimi i tij në Man United), duke qenë të vetmuar dhe duke përjetuar situata të mërzitshme ose të mërzitshme.

Në përmbledhje, Memphis është i turpshëm dhe i qetë, por nga ana tjetër, ai mund të jetë i çuditshëm dhe energjik. Megjithatë, në të dyja rastet, ai është një mendimtar i thellë dhe një person shumë intelektual i cili është në gjendje të shoh pa paragjykime. Ai mund të përshtatet lehtë me energjinë që e rrethon atë siç shihet nga historia jonë e fëmijërisë së Memphis Deplay. Ndonjëherë, Memphis ka këtë nevojë të madhe për të qenë një kohë e vetme dhe larg nga çdo gjë. Në të vërtetë, ai e shikon botën si një vend plot me mundësi.

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -LifeStyle

Talenti i tij në fushën e lojës e ka bërë atë të pasur. Ai është i njohur për makinën e tij të maskuar.

Zgjedhja Car e Memphis Deplay

Memphis zotëron një rezidencë £ 1.3million në Eindhoven, Holandë e cila mburret me një unazë boksi të plotë.

Shtëpia e brendshme e Memphis Deplay

Memphis Deplay Childhood Story Plus Fakte të patreguar Biografia -Një Fan i Madridit

Pas fitores së Madridit ndaj rivalit të tyre të frikshëm të Barcelonës në gjysmëfinale të Copa del Rey Clasico në 2013, Depay kishte tweeted me gëzim "Hala Madrid!"

Memphis Deplay ka shkruar një herë Hala Madrid! në faqen e tij twitter

Prania e Louis van Gaal në Manchester United mund të ketë qenë një faktor në vendimin e Depay për të zgjedhur Manchester United. Oferta nga Real Madrid në të ardhmen me siguri nuk do të merret lehtë nga Depay nëse vjen.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Memphis Memorizoni Historinë e Fëmijërisë dhe faktet e patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu