Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'o cañito'. Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë Tonë Plus Faktet e Biografisë së Patreguar sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e yllit të futbollit argjentinas përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të njohura pak për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij për të bërë lojë, por vetëm disa tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Mauro Icardi, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Mauro Icardi Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Mauro Emanuel Icardi Rivero ka lindur në 19th ditën e shkurtit 1993 në Rosario, provincën e Santa Fe, Argjentinë nga Analia Rivero (Nëna) dhe Juan Icardi (At).

Mauro u lind në një familje emigranti që emigroi nga Argjentina në Spanjë. Në 2001 familja e tij u detyrua të migronte në Spanjë sepse babai i tij nuk mund të gjente punë në Argjentinë.

Në fillim, familja Mauro Icardi vendosi të jetonte në Ishujt Kanarie, të vendosura në bregdetin e Afrikës veriperëndimore. Atje, babai i tij gjeti punë si menaxher i restoranteve.

Mauro, si djalë, nuk ishte shumë i interesuar të merrte futbollin si profesion. Në fakt, ishte babai i tij që donte që ai të luante lojën.

Shih edhe
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Juan Icardi, babai i Mauro, i ishte ndërprerë karriera para kohe. Sidoqoftë, ai donte që djali i tij të arrinte atë që nuk mundej. Ai gjithmonë ishte mësuar të bërtiste djalit të tij'Mauro..Duhet të kesh sukses atje ku unë dështova. Ashtë një domosdoshmëri ” 

Mauro Icardi Fakte të Biografisë - Fillimi i Karrierës:

Për shkak të shtytjes së madhe të babait të tij, i riu Mauro u detyrua të fillonte të luante futboll kur ishte vetëm pesë vjeç në Sarratea, një ekip i të miturve në veri të Argjentinës.

Shih edhe
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pak ai e dinte se ishte në të vërtetë thirrja e tij për fatin.

Duke luajtur për ekipin spanjoll Unión Deportiva Vecindario, në Las Palmas, Mauro i vogël shënon më shumë se 500 gola midis 2002 dhe 2008 dhe, edhe nëse nuk është një ekip i lartë botëror i famshëm, një performancë e tillë merr shumë gjuetarë dhe menaxherë të ekipeve kryesore vëmendje

Që nga fëmijëria e tij ai ka parë shumë gjëra, por ai gjithmonë ka dashur të luajë futboll. "Pa marrë parasysh se ku luajti, ai gjithmonë shënoi" thotë Juan Carlos, babai i tij.

Pasi analizoi shumë mundësi, familja Icardi vendosi që Barcelona kancerin ishte opsioni më i mirë, duke lejuar Icardi të vazhdonte studimet e tij dhe të rritet në një nivel personal. Të guximshëm dhe të vendosur, në jetë si në lojë.

Shih edhe
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në akademinë e të rinjve të Barcelonës, ai përsosi teknikën e tij dhe me 18 gola ai ndihmoi Juvenil B duke fituar titullin.

Ashtu siç është mësuar të marrë vendime të shpejta në fushë, me të njëjtën shpejtësi në 2011, ai vendosi që idetë taktike të Pep Guardiola në ekipin kryesor të mos i përshtateshin lojës së tij. E vërteta është, nuk ka ndonjë rol klasik numër nëntë. Për shkak të kësaj, ai mori një shans të madh edhe një herë:

Shih edhe
Gianluigi Buffon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Icardi u largua nga statusi i sigurt dhe global i Barcelonës për një ekip futbolli italian të divizionit të dytë (në atë kohë). Ai u shit në Sampdoria me një mundësi blerjeje 400.000 euro. Ai arriti ngritjen në Serie A në vetëm 6 muaj, duke luajtur vetëm 79 minuta dhe duke shënuar golin e tij të parë italian.

Mauro Icardi Fakte të Biografisë - Rritja e Famës:

Ai së pari luajti si i rregullt në Serie A me Sampdoria.

Shih edhe
Alex Telles Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Një ditë, ndërsa Sampdoria ishte me një gol dhe po mungonte një njeri që prej 30 ′ në pjesën e parë, Mauro shënoi dy herë duke ndryshuar historinë e ndeshjes dhe duke i lënë të kuptojë botës se lindi një xhevahir i vërtetë. Ishte në atë sezon që Mauro u bë popullor, duke fituar një rol të qëndrueshëm në ekip.

Disa ekipe të tjera zhvilluan një interes në të ashtu siç ndodhi në 2008, kur Barcellona e bleu atë nga Las Palmas. Ekipi fitues ishte Internazionale di Milano, i cili pagoi 13 miliona euro për lojtarin.

Shih edhe
Javier Pastore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Mauro Icardi Jeta Familjare:

Së pari, Mauro Icardi erdhi nga një familje e varfër familjare. Babai i tij, Juan Carlos Icard ishte një kasap profesionist i cili e do menaxhimin e restoranteve përveç që bën punën e tij kasap për të siguruar familjen e tij, veçanërisht djalin e tij në pjesën e hershme të karrierës së tij.

Familja Mauro Icardi- Babai, Juan Carlos dhe Nëna, Analia Rivero.
Familja Mauro Icardi- Babai, Juan Carlos dhe Nëna, Analia Rivero.

Aktualisht, ai është ndarë nga gruaja e tij shumë e re Analia Rivero. Kur u ndanë, Juan Carlos Icard u kthye në Rosario, ku jeton pranë djalit të tij më të vogël Guido Icardi i cili kujdeset shumë për të.

nËNA: Nëna e Mauro Icardi, Analia Rivero është e re dhe shumë e bukur. Ajo lindi djalin e saj në moshën 17 vjeç. Mauro aktualisht është 24 vjeç dhe nëna e tij, 41 vjeç në kohën e shkrimit.

Shih edhe
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold
Mauro Icardi dhe Nëna, Analia Rivero.
Mauro Icardi dhe Nëna, Analia Rivero.

VËLLA: Vëllai i Mauro Icardi është Guido Icardi.

Ai është ai që pëlqen të bashkohet së bashku me vëllain e tij dhe e mbështet atë nëse ai merr vendime të mira apo të këqija. Guido aktualisht jeton në Rosario ku kujdeset mirë për prindërit e tij.

Sidoqoftë, i dhimbset që vëllai i tij nuk kujdeset shumë si ai për të. Sipas fjalëve të tij, “Mauro nuk ka aq shumë marrëdhënie me mua sa unë me të.

Por mendoj se ai më do mua si vëlla. Do të më pëlqente ta takoja Françeskën, vajzën e tij dhe t'i thosha që unë jam xhaxhai i tij. Mauro ka një jetë shumë të ngarkuar si jashtë ashtu edhe në fushë. ”

SISTER: Ivana Icardi është motra e Mauro Icardit. Ajo ka lindur më 2 qershor 1995. Ajo është një mbështetëse krenare e karrierës së vëllait të saj.

Shih edhe
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Motra e Mauro Icardi- Ivanna Icardi.
Motra e Mauro Icardi- Ivanna Icardi.

Ajo është një dashnore e kafshës së saj ekzotike: një lepur lepur gri të cilin ajo e emëron Calvin. Ivana Icardi e mban atë kudo që shkon. Ajo gjithashtu e do të dashurin e saj, Luifa Galesio ndërsa e etiketon atë përgjatë Calvin në postimin e saj në rrjetet sociale më poshtë.

Ivana ka qenë një herë pjesëmarrëse në shfaqjen e famshme të aventurave Big Brother në Argjentinë.

Historia Mauro Icardi Maxi Lopez - Vjedhja e Wanda Nara:

Jeta jashtë fushës së Argjentinasit ka qenë nën kritika vitet e fundit. Ai ka jetuar një marrëdhënie të diskutueshme martesore me Wanda Nara e cila është një ish grua e mikut të tij të mirë dhe ish shokut të skuadrës Maxi Lopez.

Histori e diskutueshme e dashurisë së Mauro Icardi.
Histori e diskutueshme e dashurisë së Mauro Icardi.

Trekëndëshi i dashurisë midis dy lojtarëve dhe WAG argjentinas Nara u ekspozua në nëntor 2013 kur u zbulua se Icardi kishte bërë lëvizje mbi gruan e ish-mikut të tij ndërsa martesa e tyre u prish.

Shih edhe
Christian Eriksen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përfaqësuesi i Interit në Twitter kishte deklaruar: 'Të dua [Wanda Nara], nuk do të jetë kurrë e lehtë të them atë që ndiej, sepse zbulova se ato dy fjalë (' Të dua '=' te amo 'në spanjisht) mbajnë me vete një ndjenjë pa kufij!'

Cicërima përkoi me një intervistë të dhënë nga Nara lëshuar nga Revista People, në të cilën modelja zbuloi: 'Kanë kaluar tre muaj që kur burri im bëri seks. Maxi më ka lënë pas dore. Edhe pse kam jetuar në luks, po jetoj edhe me dhimbje të fshehur. 

'Unë mendoj se ka kaluar koha që unë të shpëtoj familjen time. Unë nuk do të luftoj për paratë, sepse ai më njeh mua. '

Dyshja që atëherë janë bërë të njohur për postimin e deklaratave pothuajse të përditshme të dashurisë së tyre në mediat sociale si dhe fotografi të shumta 'selfie'.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Dasma u zhvillua në Buenos Aires para vetëm 12 të afërmve (dhe dhëndri kishte veshur xhinse).

Nara hodhi poshtë ish shokun e tij të skuadrës dhe mikun e mirë të Icardit, Maxi Lopez, në mënyrë që të fillonte një përplasje me 23-vjeçarin në 2013. Tani ai po kujdeset për tre fëmijët e Lopez.

Lopez, i cili ka tre fëmijë me Nara gjatë martesës së tyre, më vonë refuzoi të shtrëngonte dorën e Icardit kur Inter Milan u përball me ekipin e tij, Torino.

Shih edhe
Fabrika e Fëmijërisë së Gabriel Barbosa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gjithçka filloi me një iPad:

Në librin e Icardi, ai zbuloi se Nara së pari kishte kontaktuar me të ndërsa ajo ishte ende e martuar me mikun e tij më të mirë.

Ajo thotë: “Një ditë para se të nisesha për një turne miqësor në SH.B.A., mora një mesazh nga Wanda.

“Unë isha i befasuar sepse zakonisht flisja me Maksin, jo me të. Ajo më pyeti nëse mund të blija një iPad të ri në SH.B.A., nuk ishte ende i disponueshëm në Itali në atë kohë.

“Megjithatë, ai episod më bëri të mendoj. A e donte vërtet Wanda atë tablet, apo po kërkonte një justifikim për të hyrë në kontakt me mua?

“Kur u ktheva në Milano, një nga gjërat e para që bëra ishte të njoftohem përsëri me Wanda. Ndërsa më duhej t’i dorëzoja iPad-in e ri, kjo do të kishte qenë justifikimi i përsosur.

“Ne kemi dërguar mesazhe shumë herë dhe ishte në atë kohë që kemi filluar të flasim për ne pak më lirshëm. Ajo më shkruajti: 'Mauro, ne [Maxi Lopez dhe ajo] po shkojmë për një udhëtim në Ishujt Aolian me Gonzalo Bergessio dhe gruan e tij. Pse nuk vjen me ne? '

“Sigurisht që doja. Ndërsa isha vetëm në katin e dytë të anijes, i shtrirë në divan dhe duke dëgjuar pak regje, Wanda papritmas erdhi dhe u ul pranë meje, pa asnjë siklet. Në atë kohë marrëdhënia e saj me Maxi Lopez po mbaronte ”.

Pjesa tjetër siç thonë ata, tani është histori. Nara tani është një nga femrat më të fuqishme në futbollin italian dhe është agjentja e Icardi. Wanda dhe Icardi nuk kalojnë shumë shpesh pa u vërejtur kur dalin në qytet. 

Shih edhe
Javier Pastore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ajo ishte truri që siguroi Icardi kontratën e tij të dytë me Inter që përfshin një klauzolë të madhe lirimi prej 98 milion £.

Një periudhë e paharrueshme erdhi për Mauro Icardi kur Nara lindi, fëmijën e tij të parë të tij.

Me rekordin e tij personal për golat në Serie A përveç që ishte baba për herë të parë me ardhjen e vajzës së tij të çmuar Francesca, Inter Channel shfrytëzoi rastin për të folur me sulmuesin e Interit:

Shih edhe
Dennis Bergkamp Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

“Lindja e Françeskës është një gëzim i madh, ishte e bukur. Jam shume e lumtur sepse me ne fund arriti princesha jone te cilen e prisnim 9 muaj.

Isha në dhomë për një orë, atëherë kur mjeku më dha mundësinë ta marr ndjeva emocione të mëdha, Wanda ka vuajtur më së shumti, por tani mund të pushoj para se të kthehem në shtëpi.

Ata thonë se ajo duket si babai i saj, por ne do ta shohim kur ajo të rritet. Përkushtim? Për të, sigurisht, edhe pse nuk e di kur trajneri do të më bëjë të luaj, nesër apo të dielë. Qëllimi im i ardhshëm do të jetë për nënën e këtij fëmije. ”

Historia e Dashurisë e Mauro Icardi është mjaft e ngjashme me Cesc Fabregas i cili gjithashtu pretendoi gruan e një burri tjetër. Quiteshtë krejt ndryshe nga Robert Lewandowski, Radamel Falcao Antonio Griezmann të cilët e gjetën gruan e tyre dhe u martuan pa çështje.

Shih edhe
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Faktet e Tattoo Mauro Icardi:

Marrëdhënia e diskutueshme e Mauro Icardi me Wanda Nara, ish-bashkëshortja e mikut të tij më të mirë dhe shokut të ekipit Maxi Lopez, ka lexuar si opera sapun më të keq.

Një nga episodet më të mira ka arritur të arrijë një ulje të re pasi sulmuesi i Inter Milan vendosi të bënte një tatuazh të tre fëmijëve të ish-mikut më të mirë në krahun e tij.

Icardi pasi bëri tatuazh dorën e tij shkroi me bojën e tij të re, me mesazhin: 'Unë i dua këta tre engjëj të vegjël'.

Lopez reagoi; 'Unë mund ta kuptoj që, duke qenë një figurë publike, ai publikon foto. Por nuk jam mirë me fëmijët e mi që janë në ato foto, 'tha Lopez për Sky Sport. 

Ai shtoi: "Fëmijët janë forca ime ... dhe ata e dinë që unë do të bëj gjithçka për t'i mbrojtur, sepse ata do të thonë gjithçka për mua".

Tani, këtu vjen tatuazhi më i fuqishëm nga të gjithë. Tatuazhi gjigant luan i cili përfaqëson figurën e tij në fushën e lojës. Icardi shpërndau imazhin në llogarinë e tij në Instagram dhe deklaroi: “Pas tre ditësh dhe pesë muajsh, po duket mirë.

Arturholykoi është emri i artistit tatuazh të Icardi.

Shih edhe
Yacine Adli Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Mauro Icardi Bio - E quajtur 'tradhtar':

Sulmuesi i talentuar i Interit është përballur me shumë kritika për pjesën e tij në prishjen e martesës së Nara dhe Lopez. Si kohët e fundit, Diego Maradona krijoi një luftë fjalësh me Mauro Icardi, duke etiketuar kapitenin e Interit si një "tradhtar".

Kur u pyet për të dhënë një pamje të jetës martesore të burrit të vendit të tij ai tha; "Unë nuk flas për tradhtarë". 

Icardi nuk ishte një njeri që të rrijë dhe të marrë fyerjen në heshtje, ndërsa ai gjithashtu bëri një përgjigje të ashpër, duke pretenduar se legjenda argjentinase donte të bënte një rrëmujë jashtë situatave.

Shih edhe
Alex Telles Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Dhe nuk mbaron këtu pasi ish-menaxheri i Interit, Frank De Boer, gjithashtu u bashkua me betejën për të mbrojtur lojtarin e tij duke pretenduar se përgjigja e Icardi ndaj legjendës së Napolit ishte gjëja e duhur për të bërë.

Gjëja e habitshme është; Asnjë nga këto nuk e ka prekur formën e Icardi pasi ka vazhduar të shënojë gola të mahnitshme për klubin e tij.

Mauro Icardi Fakte të Biografisë - Përleshje me fansat e tij:

Në një ndeshje jashtë Serie A kundër Sassuolo në 2015, Interit iu dha një humbje poshtëruese nga minnows.

Icardi u prezantua si një zëvendësues në pjesën e dytë me Nerazzurri që zvarritet me dy gola. Argjentinasi shënoi një për Inter, por një penallti në minutën e 83-të nga Sassuolo vulosi ndeshjen.

Shih edhe
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pas ndeshjes, shumë nga lojtarët e Interit shkuan pranë tribunave për të falënderuar tifozët për mbështetjen e tyre. Icardi, ndër të tjera, hodhi fanellat e tyre në turmë gjatë procesit.

Sidoqoftë, një numër këmishash u hodhën menjëherë drejt lojtarëve nga tifozët e pakënaqur të cilët kishin parë humbjen e dytë të njëpasnjëshme të skuadrës së tyre.

Icardi, në veçanti, ishte i zemëruar me aktin dhe i ftonte tifozët në zemërim. Ai madje duhej të mbahej i mbrapshtë nga kapiteni Andrea Ranocchia ndërsa koka i shkonte sipër vlimit.

Shih edhe
Kylian Mbappe Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Shefi i Interit Roberto Mancini kritikoi argjentinasin duke deklaruar se ai ishte gabim. Sidoqoftë, ai gjithashtu e minimizoi çështjen duke thënë: 'Unë i thashë se nuk duhej të kishte shkuar në tribuna sepse pritej që tifozët të ishin të zemëruar. "

Mauro Icardi Fakte të Biografisë - Rekord i Shënimit të Golave

Ai është argjentinasi i shtatë që pushton titullin e golashënuesit më të mirë, duke u bashkuar me një rreth shumë ekskluziv që numëron emra të mëdhenj si Enrique Omar Sivori, Diego Maradona, Gabriel Batistuta dhe Crespo ndër të tjerët. Mauro Icardi fitoi Këpucën e Artë në Serie A në moshën 22 vjeç.

Shih edhe
Gianluigi Buffon Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Mauro Icardi, është pa dyshim një armë vdekjeprurëse në 15 metrat e fundit. Ai gjithashtu mban një rekord tjetër si një nga lojtarët më të mirë në botë i cili ka shënuar 51 herë në vetëm 95 përpjekje. Gati një gol çdo dy përpjekje.

Mauro Icardi Fakte të Kapitenerisë:

Mauro u emërua kapiten i Interit nga trajneri i ekspertëve Roberto Mancini. Ai është kapiteni më i ri i Interit ndonjëherë në vitet e kaluara 50. Pyetja e madhe që njerëzit kanë kërkuar është; Pse Mauro Icardi mori rolin e kapitenit?

Roberto Mancini i dha atij rolin, sepse e shihte atë si më të mirën në cilësitë e mëposhtme. Mauro ishte më profesional gjatë trajnimit. Ai ka përqendrimin më të madh dhe është një lexues i shpejtë i lojës. Kjo përmbledh pjekurinë e tij në fushë.

Shih edhe
Javier Pastore Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

dhe - një nga karakteristikat e tij më të mira - një vrapues shumë i shpejtë. Ndërsa ai është vetëm në prag të moshës 23 vjeçare, pjekuria e tij në dhe jashtë fushës me të vërtetë është mbresëlënëse.

Fakte Mauro Icardi - Stili i lojës:

Icardi është një sulmues i shpejtë, inteligjent taktik dhe fizikisht i fortë. Ai është i ngarkuar me teknikë të mirë, lëvizje sulmuese, pozicionim dhe një sy për gol. Ai është ai që vepron kryesisht në zonat qendrore brenda zonës së penalltisë.

Shih edhe
Philippe Coutinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Më shumë, Icardi është një finalizues i saktë dhe efikas me kokën dhe të dy këmbët brenda kutisë, ai është i njohur për aftësinë e tij për të shënuar nga disa prekje, edhe pse ai mund të mbajë topin në mënyrë që të krijojë hapësirë ​​apo shanse për shokët e tij .

Kjo është arsyeja pse ai u mbiquajtur El Niño del partidodhe O cañito.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet