Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një menaxheri futbolli që njihet më shumë me pseudonimin “Mister 33“ Historia jonë e fëmijërisë Maurizio Sarri plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për historinë e tij në Napoli. Sidoqoftë, vetëm disa dashamirës e konsiderojnë Bio të Maurizio Sarri, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Maurizio Sarri lindi në ditën e 10-të janarit 1959 nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Amerigo Sarri në rrethin Bagnoli të Napolit në Itali.

Maurizio Sarris vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme e kryesuar nga babai i tij i cili dikur ishte një punëtor ndërtimi për Italsider, një kompani italiane çeliku. Ai u rrit në lagjen Figline Valdarno që ndodhet në Provincën e Firences, Itali.

Si një fëmijë, Sarri kishte interes në edukimin dhe në futboll. Për familjen e tij, arsimi ishte i pari. Sarri studioi shumë dhe përfundimisht u bë një bankier me popullaritetin Banca Monte dei Paschi di Siena (foto më poshtë) në Toscana, Itali.

Ndërsa ishte një bankier, ai e gjeti veten ende duke kryer shumë detyra midis punës së tij bankare dhe lojës së futbollit amator. Ironikisht ishte puna bankare e Sarrit që e nxori nga Italia, ku ai punonte në degët e bankës së tij në Londër, Cyrih dhe Luksemburg.

Pavarësisht nga përkushtimi i tij ndaj futbollit, pasioni i Maurizio Sarri për të luajtur futboll amator nuk ishte thjesht një fantazi kalimtare. Në atë kohë, Sarri punonte në bankë në mëngjes dhe trainonte disa skuadra amatore pasdite dhe në mbrëmje.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Ndërprerja e veprimtarisë bankare

Në 1999, në moshën 40, Maurizio Sarri vendosi të lë punën e tij bankare për ta përkushtuar gjithë jetën e tij të punës në stërvitje të futbollit. Kishte një festë lamtumire të organizuar nga kolegët e tij bankarë, siç shihet në foton më poshtë.

Pas daljes në pension nga puna e tij bankare, Sarri vuri re se ai ishte shumë i moshuar për të luajtur futboll. Mjerisht, ai kishte humbur një karrierë profesionale. Sarri u kthye në Itali për të trainuar një klub të ligës më të ulët AC Sansovino Football Club që ndodhet në Monte San Savino, Itali. Midis vitit 1990 deri në 1999, para se Maurizio Sarri të dilte në pension nga banka, ai kishte menaxhuar 6 skuadra domethënë; Stia, Faellese Cavriglia, Antella, Cavriglia dhe Tegoleto.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë - Ngrihu në famë

Në një moshë të pjekur të 40, Maurizio Sarri kishte marrë të gjitha përvojat në menaxhimin e futbollit. Ai u pa nga klubet e shumta që ai arriti si menaxher i cili nuk bën pyetje dhe nuk mund të qëndrojë në negociata për transferime. Z. 33 ka qenë gjithmonë Pseudonimi i Sarrit për shkak të numrit të rutinave të set-pjesës, ai gjithmonë u kërkonte lojtarëve të kryenin. Midis vitit 2000 deri në 2015, Maurizio Sarri përfundoi duke menaxhuar 10 ekipe para se të thirrej nga Napoli ku më në fund bëri një emër për veten e tij.

Roman Abramoviç e punësoi për shkak se ai e donte faktin se Maurizio Sarri nuk është shumë i interesuar në transferimet e argumenteve ndryshe nga paraardhësit e tij që nuk do të pajtohen me të për vendimet e transferimit. Për këtë arsye, Sarri bëhet shefi i përhershëm 13th i Chelsea Abramovich-së pronësisë që filloi në qershor 2003. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Para se të zinte vendin e nxehtë në Stamford Bridge, Sarri jetoi një jetë monastike dhe të qetë në Rivierën Italiane me gruan e tij introverte bukuroshe Marina djalin dhe qenin e tyre. Gruaja e tij, Marina (foto më poshtë) është veçanti e dashur për ngasjen atë përreth fshatit italian.

Përkundër përdorimit të një udhëtimi të gjatë nëpër fshatra, Sarri nuk do të largohej nga të menduarit rreth lojës.

Riviera italiane, vendi Sarri, bashkëshortja dhe djali i tij kishin jetuar në Itali, është një brez i hënëzuar i bregdetit të Mesdheut në mes të jugut të Francës dhe Toskanës.

Në këtë vendndodhje jo-urbane të Napple, Jeta Personale e Maurizio Sarri është me të vërtetë e qetë dhe larg kamerave me gruan dhe djalin e tij. Para përfshirjes së tij në Chelsea, familja e Maurizio Sarri e sheh atë si dikë që lufton për ta futur futbollin si punë. Siç thotë vetë Sarri;

"Kur shkoj për të udhëhequr një sesion trajnimi, kurrë nuk i them familjes sime:" Do të punoj ","

ai i tha gazetës Avvenire.

"Unë vij nga një familje punëtorësh, dhe nëse dëgjoj dikush duke folur për" sakrificat "në futboll, unë çmendem".

“Më pëlqen të bëj një dremitje të relaksuar para çdo ndeshje, kështu që nuk u shqetësova. Të gjitha fitoret e mia ia kushtoj gruas dhe djalit tim ”

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Faktet e duhanit

Maurizio Sarri është përshkruar nga media online si një zinxhirët e duhanit i cili thuhet se pi duhan Cigare 60 në ditë në një përpjekje për të shkurtuar stresin e tij.

Tani pyetja që shumica e tifozëve do të pyesnin është; Hsi Maurizio Sarri ndonjëherë tymosur gjatë lojërave?Përgjigja është "Po!". Me ndalimin e pirjes së duhanit në stadiume, Sarri ende pi duhan, këtë herë duke përdorur një filtri i cigareve siç shihet më poshtë gjatë lojërave.

Në 2018, kundërshtarët e Napolit të UEFA Europa League, RB Leipzig, ndërtuan një seksion të veçantë për pirjen e duhanit në dhomën e dollapit të stadiumit të tyre për Sarrin, i cili shihet si shumë i uritur gjatë ndeshjeve.

dries Mertens ka vlerësuar një herë konsumin ditor të Sarrit në pesë nga paketat e mësipërme në ditë. Përveç pirjes së duhanit, Sarri gjithashtu i pëlqen kafeja. Në Napoli, ai do të kërkonte që shitësi i klubit t'i sillte një ekspres të freskët gjatë stërvitjes dhe pushimeve të ditës së ndeshjes.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Gojëndyrë

Sarri urren kameramanët dhe gazetarët që i bëjnë pyetje pa kuptim ose i përplasen për intervista pa pëlqimin e tij. Idealisht, ai nuk di të jetë diplomatik në lidhje me deklaratat e tij. Pavarësisht kësaj, ai është gjithmonë i falur nga gazetari dhe tifozët. Sarri dikur kishte një përgjigje me gojë të keqe ndaj një gazetari, e cila shkon me fjalët;

Ju jeni një grua, ju jeni e mirë, kështu që unë nuk do të ju them të f *** off! '

Kjo është Maurizio Sarri që përgjigjet në një mënyrë jo-diplomatike pasi u përball me një gazetare femër. Në një përpjekje për të shpëtuar duke u gjobitur, Maurizio Sarri menjëherë kërkoi falje pas komenteve të tij jo të mira. Biseda me gojën e keqe erdhi sepse ai ishte i zemëruar pas barazimit 0-0 të Napolit me Interin në San Siro. Kjo e bëri ekipin e tij të zë vendin e parë duke e bërë Juventusin të ngrihet mbi ta me një pikë.

Përpara reagimit të tij të përgjakur, Gazetari femër e pyeti këtë pyetje;

“Unë ju pyeta në lidhje me arsyetimin tuaj për të thënë se jeni të kënaqur me rezultatin, nuk e kuptoj atë kënaqësi të zbritjes në tryezë. Ju lutem shpjegoni"

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Replacing Conte

A e dini?, nuk është hera e parë Conte është shkarkuar dhe zëvendësuar nga Maurizio Sarri siç mund ta dini nga perspektiva e Chelsea FC. Por si shumë menaxherë para tij, Conte nuk ishte në gjendje të mbante një marrëdhënie të denjë pune me bordin e Chelsea. Në rastin ideal, ai thuhet se ishte i detyruar të punonte me lojtarë që nuk i kërkoi.

Pas të njëjtave Conte ishte implikuar në Skandali i fiksimit të ndeshjeve të Calciopoli në 2006 (atë që pa Juventusin), puna për të mbajtur punën e tij të parë si trajner në Arezzo i cili ishte në divizionin e dytë italian nuk do të ishte kurrë e lehtë me një gjobë prej gjashtë pikësh në dorë.

Për fat të mirë, presidenti i klubit Piero Mancini filloi kërkimin e tij për një menaxher me përvojë. Antonio Conte u pushua nga puna dhe Sarri u soll për ta zëvendësuar atë. Shpresat dhe mbijetesa e klubit ishin tani në emrin e Sarri. Fatkeqësisht, ishte tepër vonë pasi Arezzo nuk u zbrit vetëm nga rënia, por falimentoi dhe nuk ishte shëruar kurrë.

Maurizio Sarri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Modës së Vjetër

Maurizio Sarri shihet si një menaxher dhe teknik i modës së vjetër që mban leksione si pjesë e sesioneve të tij të trajnimit. Temat e tij kryesore në mbrëmje përfshijnë; "Topat e qëndrueshëm, skemat e këndit dhe goditjet e lira"

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë e Fëmijërisë së Maurizio Sarri-it plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet