Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
6062
Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Giraffro". Historia e fëmijërisë tonë Marouane Fellaini plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e hershme të jetës së tij para famës, fakteve të jetës personale, jetës së marrëdhënieve, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij afroge dhe aftësitë gjigante, por shumë pak e konsiderojnë biografinë e Marouane Fellainit e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Marouane Fellaini-Bakkioui u lind në 22nd të nëntorit 1987 në Etterbeek, Belgjikë. Ai është një Shigjetar nga lindja.

Ai lindi nga e ëma, Hafida Fellaini dhe babai, Abdellatif Fellaini (ish-portieri dhe shoferi i autobusit). Të dy prindërit janë emigrantë marokanë nga qyteti i Tangier në vend. Ata migruan në Bruksel për të pasur fëmijët e tyre dhe për të kërkuar një jetë më të mirë.

Fellaini u soll në Bruksel së bashku me binjaken e tij të njëjtë me emrin Mansour Fellaini (mos u habitni, ai është një binjak).

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fillimi i karrierës

Dashuria e parë e Fellainit ishte ngjarje të pista. Ai filloi si një kontrabandist 10,000-metër. Kjo u kombinua me futbollin që ai filloi në moshën 8 për Akademinë Anderlecht. Si fëmijë, ai do të vraponte në shkollë, ndërsa shokët e klasës do të shkonin me autobus apo makinë.

Megjithatë, babai i Fellainit, Abdellatif, i cili ishte një futbollist profesionist, e udhëhoqi djalin e tij drejt pranimit të futbollit dhe largimit nga largësia. Ai iu bind dëshirën e babait të tij dhe u zotua për angazhim të plotë ndaj futbollit.

Në sezonin e tij të parë në Akademinë e Anderlehtit, ai shënoi golat 26 dhe në të dytin e tij shënoi 37. Ai ishte në akademinë e Anderlecht deri në moshën 10 para se të bashkohej me Mons, për shkak të babait të tij duke marrë një punë të re në qytet.

Në moshën 17, ai nënshkroi kontratën e tij të përhershme të përhershme me Standard Liège. Atje, ai ishte i njohur për aftësinë dhe qëndrueshmërinë e tij, gjë që e bëri atë një nga mesfushorët më të mirë në fushë në Divizionin e Parë Belge. Performanca e tij rezultoi në atë që fitoi Këpucën Ebony në 2008, një çmim dhënë për lojtarin më të mirë të sezonit me prejardhje afrikane.

Pas refuzimit të avancimeve të Manchester United, Real Madrid dhe Bayern Munich, Fellaini nënshkroi për Everton në shtator 2008. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Marka e tij

Tifozët e tij veshin wigs të mëdha afro për të përfaqësuar krenarinë e tyre për superheron e tyre, Fellaini.

Faktet e Marouane Fellaini Wig
Faktet e Marouane Fellaini Wig

Parukë Afro e markës tregtare Fellaini është duke u trajtuar nga duart më të mira siç shihet më poshtë.

Marouane Fellaini Parukier Afro Parukeri
Marouane Fellaini Parukeri i Afro Wig është më i miri në qytet

Parukë e Fellainit ka qenë subjekt i interesimit në mesin e komunitetit të internetit që nga fillimi i tij në qendër të vëmendjes. Fotot si ajo më poshtë kanë dalë në internet.

Faktet Marouane Fellaini fun
Faktet Marouane Fellaini fun

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Jeta e dashurisë së Marouane Fellainit ka qenë e komplikuar. Ai është dikush që gëzon jetën si një njeri i vetëm. Njëherë e një kohë, Lara Binet ishte personi më i rëndësishëm në jetën e Fellainit.

Fellaini dhe Miss Belgjika Lara Binet u lanë në punë me vite të tëra, derisa u ndanë në 2012.

Lara dhe Fellaini u ndërprenë menjëherë pasi ai nënshkroi për kampionët e Premier Ligës, burime të tjera pohuan se ishin të martuara.

Binet ishte mbushur me njerëz Miss Liège në 2011. Ajo ishte një finalist në 2011 Miss Belgium konkurs bukurie.

Fellaini mori një ndjenjë të ndryshme të jetës së tij të marrëdhënieve që pas transferimit në Manchester United. Në fjalët e tij ...

Ndërsa në Everton, gratë po zvarriteshin për mua, ' Tha Fellaini. "Ishte shumë. Në Mançester, njerëzit nuk më njohin aq shumë dhe kanë tendencë të më trajtojnë në mënyrë më të respektueshme.

Kohët e fundit, ai ka qenë me Jeffers Roxanne. Ajo u takua me Fellaini përmes një miku të përbashkët. Jeffers është ish-e dashura e dashurisë rat Ashley Cole. Ajo është vërtet në të, sepse mendon se flokët e tij janë shumë të bukur.

Fellaini dhe Jeffers Roxanne
Fellaini dhe Jeffers Roxanne

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Marouane Fellaini vjen nga një sfond familjar i klasës së mesme i drejtuar nga babai i tij, Abdellatif Fellaini. Kjo ishte para se investimet e futbollit të paguheshin.

Babai i tij, Abdellatif dikur luajti në kampionatin maroken si një portier për klubet Raja Casablanca dhe Hassania d'Agadir. Në 1972 ai donte të ndryshonte në Evropë dhe të nënshkruante me klubin e parë të ndarjes belge KRC Mechelenz. Megjithatë, klubi i tij maroken e refuzoi atë veprim në Evropë.

Në vend që të kthehej në Marok, Abdellatif përfundoi karrierën e tij aktive, u transferua në Evropë dhe u bë një shofer autobus për transportin publik të Brukselit. Sot ai është krenar që u ka dhënë bijve të tij mundësinë të lindin dhe të rriten në Evropë. Abdellatif gëzon një marrëdhënie të mirë me bijtë e tij. Ai mori një pension të parakohshëm nga drejtimi i autobusëve për të mbikëqyrur karrierën e Marouane.

Fellaini dhe babai Abdelatif
Fellaini dhe babai Abdellatif

nËNA: Hafida Fellaini është nëna e Marouane Fellaini. Natyrisht, ne e dimë të pavërteta, por një burim interneti zbuloi zonjën më poshtë është nëna e Marouane Fellaini. Të gjitha në sajë të saj parukë.

Mamaja e rreme e Fellainit, Hafida Fellaini
Mamaja e rreme e Fellainit, Hafida Fellaini

Vellezerit: Emri i vëllait të tij më të madh është Hamza Fellaini. Ai është gjithashtu një specialist i parukerisë.

Hamza Fellaini.
Hamza Fellaini (fotoja e djathtë)

Mansour dhe Marouane të paraqitur më poshtë janë binjakë identikë. Të dy vëllezërit binjakë duan të varin në modë të ngjashme të flokëve.

Marouane Fellaini- Ngrirja me vëllain e tij binjak, Marouane
Marouane Fellaini dhe vëllai binjak, Mansour.

Ti, ata janë identikë në pamje, por sigurisht jo në lartësinë e tij. Marouane është shumë më i gjatë se Mansour.

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Image

Njëherë e një kohë, Marouane Fellaini u bë futbollisti më i fundit që e gjeti veten të pavdekshëm si një pjesë e artit rrugor ... çuditërisht në formën e fytyrës së tij të hedhur.

Marouane Fellaini
Marouane Fellaini Copë e Artit - Fytyra e Gurning

Ky incident ndodhi kur belgët paraqitën për Devilët e Kuq gjatë humbjes së tyre të fundit në Super Cup ndaj gjigantëve spanjollë Real Madrid.

Gjatë përplasjes, Fellaini u godit në ballë pasi u ngjit për një kokë, me një aftësi të hollë të fotografit që do të thotë se momenti ishte në gjendje të kapet në mënyrë unike përgjithmonë. Imazhi i fytyrës së Fellaini-t, i cili ishte gërvishtur në gojë, u zmbraps nga ndikimi i topit, ishte një goditje e menjëhershme në mediat sociale.

Snap shpejt shkoi viral, me shumë personalitete të lartë dhe futbollistë të tjerë profesional flasin për foto. Pas ndeshjes, vetë Fellaini u njoftua shpejt për imazhin dhe zgjodhi ta ndante atë nëpërmjet llogarisë së tij personale Instagram.

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Debati i agjërimit

Ashtu si Mesut Ozil, Fellaini vendos nëse duhet apo jo të shpejtohet. Në shumicën e rasteve, ai nuk agjërohet. Ju mund të kërkoni internetin për futbollistët e tjerë muslimanë në veshje duke u lutur, por asnjëherë në Fellaini, pavarësisht se ishte një pasardhës i trashëgimisë së pasur marokene islame.

Agjërimi gjatë Ramazanit kërkon që muslimanët të shkojnë pa ushqim dhe lëngje nga agimi deri në perëndim të diellit. Fellaini mendon se mund të jetë jashtëzakonisht e rrezikshme për të, kur luan në një klimë të caktuar si ajo e Brazilit në kupën e botës 2014.

Pjesa më e madhe për pakënaqësinë e komunitetit musliman, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Valon Behrami nga Zvicra dhe Mesut Ozil i Gjermanisë dikur njoftoi vendimet e tyre për të kapërcyer agjërimin për hir të shëndetit të tyre dhe cilësisë së lojës.

Në mbrojtjen e tyre, nënkryetari i Federatës së Shoqatave të Muslimanëve në Brazil, Ali Zogbhi tha:

Shkenca tashmë ka provuar se nëse ushtroni fizikisht pa ngrënë, përjetoni probleme serioze. Prandaj, është më e ndjeshme që të lejohen lojtarët të mos agjërojnë gjatë kësaj periudhe ".

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Karakteristikat e Zodiacit

Marouane Fellaini është një Shigjetari dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Përparësitë e Marouane Fellainit: Bollëk, idealist, ndjenjë e madhe e humorit

Dobësitë e Marouane Fellainit: Premtimet më shumë sesa mund të dorëzojnë, shumë të paduruar, do të thonë asgjë pavarësisht se sa joliplomatike

Çfarë pëlqen Marouane Fellaini: Liria, udhëtimi, filozofia, të qenit jashtë

Çfarë nuk i pëlqen Marouane Fellaini: Njerëzit e kapur, duke u kufizuar, teoritë jashtë mureve, hollësitë.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për të lexuar Story Childhood Story tonë Marouane Fellaini plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu