Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Marouane Fellaini Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Gjirafër". Historia jonë e fëmijërisë Marouane Fellaini plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e Legjendës Ex-United dhe Everton përfshin Historinë e tij të Hershme të Jetës para famës, faktet personale të jetës, jetën e marrëdhënieve, jetën familjare dhe fakte të tjera pak të njohura për të.

Shih edhe
Dennis Praet Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij afrobike dhe aftësitë gjigante, por pak e konsiderojnë biografinë e Marouane Fellaini e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Marouane Fellaini Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Marouane Fellaini-Bakkioui lindi më 22 nëntor 1987 në Etterbeek, Belgjikë. Ai është një Shigjetar nga lindja.

Ai lindi nga nëna e tij, Hafida Fellaini dhe babai, Abdellatif Fellaini (ish-portieri dhe shoferi i autobusit). Të dy prindërit janë marokenë migrantë nga qyteti Tangier i vendit. Ata migruan në Bruksel për të pasur fëmijët e tyre dhe për të kërkuar një jetesë më të mirë.

Shih edhe
Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Fellaini u rrit në Bruksel së bashku me binjakun e tij identik me emrin Mansour Fellaini (mos u habitni, ai është një binjak).

Marouane Fellaini Biografia - Fillimi i Karrierës:

Dashuria e parë e Fellaini ishte ndjekja e ngjarjeve. Ai filloi si një vrapues 10,000 metra. Këtë ai e bashkoi me futbollin të cilin e filloi në moshën 8 vjeç për akademinë e Anderlecht. Si fëmijë, ai do të vraponte në shkollë, ndërsa shokët e klasës do të shkonin me autobus apo makinë.

Shih edhe
Adnan Januzaj Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Sidoqoftë, babai i Fellaini, Abdellatif, i cili ishte vetë një futbollist profesionist, e drejtoi djalin e tij drejt pranimit të futbollit dhe lëshimit të vrapimit në distanca të gjata. Ai iu bind dëshirës së babait të tij dhe u zotua për përkushtim total ndaj futbollit.

Në sezonin e tij të parë në Akademinë e Anderlecht, ai shënoi 26 gola dhe në të dytin shënoi 37. Ai ishte në akademinë e Anderlecht deri në moshën 10 vjeç para se të bashkohej me Mons, për shkak të babait të tij që merrte një punë të re në qytet.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Në moshën 17 vjeç, ai nënshkroi kontratën e tij të parë të përhershme me Standard Liège. Atje, ai ishte i njohur për aftësinë e tij drejtuese dhe qëndrueshmërinë, gjë që e bëri atë një nga mesfushorët më të mirë kuti në kuti në Divizionin e Parë të Belgjikës.

Performanca e tij rezultoi në fitimin e Këpucës Ebony në 2008, një çmim që iu dha lojtarit më të mirë të sezonit me prejardhje Afrikane.

Pasi refuzuan përparimet e Manchester United, Real Madrid dhe Bayern Munich, Fellaini nënshkroi për Everton në Shtator 2008. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Mousa Dembele Plus Faktet e Biografisë së Untold

Marouane Fellaini Fakte të Biografisë - Marka e tij:

Tifozët e tij veshin paruke të mëdha Afro për të përfaqësuar krenarinë e tyre për superheroin e tyre, Fellaini.

Paruka Afro e markës tregtare Fellaini po trajtohet nga duart më të mira siç shihet më poshtë.

Paruka e Fellaini ka qenë një temë me interes në mesin e komunitetit të internetit që nga fillimi i tij në qendër të vëmendjes. Fotografitë si ajo më poshtë janë shfaqur në internet.

Kush është Lara Binet? I dashuri i Marouane Fellaini:

Jeta e dashurisë së Marouane Fellaini ka qenë e komplikuar. Ai është dikush që gëzon jetën si një njeri i vetëm. Dikur, Lara Binet ishte personi më i rëndësishëm në jetën e Fellaini.

Shih edhe
Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Fellaini dhe Miss Belgjika Lara Binet u lanë në punë me vite të tëra, derisa u ndanë në 2012.

Lara dhe Fellaini u ndanë menjëherë pasi ai nënshkroi për kampionët e Premier League, burime të tjera pretenduan se ishin martuar. Binet ishte e mbushur me njerëz Mis Liège në 2011. Ajo ishte një finalist në 2011 Miss Belgium konkurs bukurie. 

Fellaini mori një ndjenjë të ndryshme të jetës së tij të marrëdhënieve që kur u transferua në Manchester United. Sipas fjalëve të tij

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Radja Nainggolan dhe fakte të paqarta të biografisë

'Ndërsa në Everton, gratë po zvarriteshin për mua, ' Tha Fellaini. 'Ishte shumë. Në Mançester, njerëzit nuk më njohin aq shumë dhe kanë tendencë të trajtojnë mua në një mënyrë më të respektueshme.

Kohët e fundit, ai ka qenë me Jeffers Roxanne. Ajo u takua me Fellainin përmes një mikeshë të përbashkët. Jeffers është ish e dashura e miut të dashurisë Ashley Cole. Ajo është me të vërtetë në të sepse mendon se flokët e tij janë shumë të lezetshëm. Këtu është Fellaini dhe Jeffers Roxanne.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë

Jeta familjare Marouane Fellaini:

Marouane Fellaini vjen nga një prejardhje familjare e klasës së mesme, e operuar nga babai i tij, Abdellatif Fellaini. Kjo ishte para se investimet e futbollit të paguanin.

Babai i tij, Abdellatif dikur ka luajtur në ligën Marokene si një portier për klubet Raja Casablanca dhe Hassania d'Agadir. Në 1972 ai dëshironte të ndryshonte në Evropë dhe nënshkroi me klubin belg të divizionit të parë KRC Mechelenz. Sidoqoftë, klubi i tij marokenë e refuzoi transferimin në Evropë.

Shih edhe
Jeremy Doku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në vend që të kthehej në Marok, Abdellatif përfundoi karrierën e tij aktive, u zhvendos në Evropë dhe u bë shofer autobusi për transportin publik të Brukselit.

Sot ai është krenar që u ka dhënë bijve të tij mundësinë të lindin dhe të rriten në Evropë. Abdellatif gëzon një marrëdhënie të mirë me djemtë e tij. Ai mori një pension të parakohshëm nga ngarja e autobusit për të mbikëqyrur karrierën e Marouane. Këtu është Fellaini dhe babai- Abdellatif.

Shih edhe
Dries Mertens Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia

nËNA: Hafida Fellaini është nëna e Marouane Fellaini. Ndërsa identiteti i saj ishte ende në sipërfaqe, një burim interneti zbuloi se zonja më poshtë është nëna e Marouane Fellaini. Të gjitha falë parukës së saj. Sigurisht, ne e dimë që nuk është e vërtetë. Këtu është nëna e rreme e Fellaini, Hafida Fellaini.

Vellezerit: Vëllai i tij i madh quhet Hamza Fellaini. Ai është gjithashtu një specialist paruke. Hamza Fellaini është fotografuar djathtas.

Shih edhe
Eden Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Mansour dhe Marouane të paraqitur më poshtë janë binjakë identikë. Të dy vëllezërit binjakë duan të varin në modë të ngjashme të flokëve.

Marouane Fellaini dhe vëllai binjak, Mansour.
Marouane Fellaini dhe vëllai binjak, Mansour.

Ti, ata janë identikë në pamje, por sigurisht jo në lartësinë e tij. Marouane është shumë më i gjatë se Mansour.

Marouane Fellaini Fakte të Biografisë - Imazhi:

Njëherë e një kohë, Marouane Fellaini u bë futbollisti i fundit që e gjeti veten të përjetësuar si një pjesë e artit rrugor… çuditërisht në formën e fytyrës së tij të ndezur.

Shih edhe
Dries Mertens Story fëmijërisë Plus Fakte të patreguar Biografia

Ky incident ndodhi kur belgët paraqitën për Djajtë e Kuq gjatë humbjes së tyre në finalen e Super Kupës ndaj gjigandëve spanjollë Real Madrid

Gjatë përplasjes, Fellaini u godit në fytyrë nga topi pasi u ngrit për një goditje me kokë, me një aftësi të hollë të një fotograf që do të thotë se momenti ishte në gjendje të kapet në mënyrë unike përgjithmonë.

Imazhi i fytyrës së shkrirë të Fellainit, goja e gojës në tërheqje nga ndikimi i topit, ishte një hit i menjëhershëm në mediat sociale.

Shih edhe
Thorgan Hazard Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Snap shpejt shkoi viral, me shumë personalitete të lartë dhe futbollistë të tjerë profesional flasin për foto. Pas ndeshjes, vetë Fellaini u njoftua shpejt për imazhin dhe zgjodhi ta ndante atë nëpërmjet llogarisë së tij personale Instagram.

Marouane Fellaini Faktet e Biografisë - Debati i Agjërimit:

Ashtu si Mesut Ozil, Fellaini vendos nëse do të agjërojë apo jo. Në shumicën e rasteve, ai nuk agjëron. Ju mund të kërkoni në internet për futbollistë të tjerë myslimanë me veshje duke u lutur, por kurrë me Fellaini pavarësisht se ai ishte një pasardhës i një trashëgimie të pasur islamike marokene.

Shih edhe
Dennis Praet Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Agjërimi gjatë Ramazanit kërkon që muslimanët të shkojnë pa ushqim dhe lëngje nga lindja në perëndim të diellit. Fellaini mendon se mund të jetë jashtëzakonisht i rrezikshëm për të kur luan në një klimë të caktuar si ajo e Brazilit në kupën botërore 2014.

Pjesa më e madhe për pakënaqësinë e komunitetit musliman, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka dhe Valon Behrami nga Zvicra dhe Mesut Ozil e Gjermanisë njoftoi një herë vendimet e tyre për të anashkaluar agjërimin për hir të shëndetit të tyre dhe cilësisë së lojës.

Shih edhe
Histori të Fëmijërisë Mousa Dembele Plus Faktet e Biografisë së Untold

Në mbrojtje të tyre, nënkryetari i Federatës së Shoqatave Myslimane në Brazil, Ali Zogbhi tha:

Shkenca tashmë ka vërtetuar se nëse bëni ushtrime fizike pa ngrënë, keni probleme serioze.

Prandaj, është më e arsyeshme të lejosh lojtarët të mos agjërojnë gjatë kësaj periudhe. ”

Tipari i Zodiakut Marouane Fellaini:

 Marouane Fellaini është një Shigjetar dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Pikat e forta të Marouane Fellaini: Bollëk, idealist, ndjenjë e madhe e humorit

Shih edhe
Divock Origi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Dobësitë e Marouane Fellaini: Premtimet më shumë sesa mund të dorëzojnë, shumë të paduruar, do të thonë asgjë pavarësisht se sa joliplomatike

Çfarë i pëlqen Marouane Fellaini: Liria, udhëtimi, filozofia, të qenit jashtë

Çfarë nuk i pëlqen Marouane Fellaini: Njerëzit e kapur, duke u kufizuar, teoritë jashtë mureve, hollësitë.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit që lexuat Historinë e Fëmijërisë tonë Marouane Fellaini plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Thomas Meunier dhe fakte të paqarta të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet