Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu mbrojtës më të njohur me nofkën; "Becho"Me Historia jonë e Fëmijërisë Marcos Rojo plus Fakte të patreguara të Biografisë ju sjell një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe Fakteve jashtë Marcos Rojo.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij mbrojtëse, por pak e kanë konsideruar Biografinë e Marcos Rojo e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Marcos Rojo Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme:

[Emri i plotë] Faustino Marcos Alberto Rojo lindi në 20 Mars 1990 në La Plata, Argjentinë. Ai lindi nga Carlina Rojo nëna e tij dhe Marcos Rojo Snr babai i tij.

Ai u rrit në El Triunfo në La Plata, një qytet i varfër 40 kilometra larg Buenos Aires (Kryeqyteti i Argjentinës). Shtë një qytet i njohur për bandat e tij kriminale famëkeqe dhe banorët e saj që duan futboll.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në një përpjekje për ta bërë atë të nisë karrierën e tij në një zonë të prirur kundër krimit në La Plata, prindërit e Marcos e çuan atë në Estudiantes LP, ku ai u regjistrua si një futbollist i ri në moshën 4 vjeçare.

Më poshtë është një pamje e mahnitshme e arkivuar e mbrojtësit duke bërë hapat e tij të parë në lojën e bukur si fëmijë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Siç shprehet Marcos Rojo, “Në kohën kur fillova të luaja futboll, babai im nuk kishte makinë. Ai ishte i varfër dhe stërvitja ime nuk ishte shumë afër shtëpisë sonë.

Kështu që na u desh të shkonim me biçikletë. Ne të dy shkuam me biçikletë për një kohë të gjatë. Babai im shiste gjëra në rrugë dhe ai kthehej të më merrte në shtëpi për udhëtim.

Ishte një udhëtim mjaft i gjatë dhe do të ngrohesha shumë ndërsa ai ngiste biçikletën e tij! ”. 

Rojo kishte për të kaluar në stërvitje, një udhëtim rreth orëshe 20 nga shtëpia e tij në terrenin e tij të trajnimit. Ai bëri një numër sakrificash për të realizuar ëndrrën e tij për t'u bërë futbollist profesionist.

"Unë mund të shoh pasionin e tij," tha Rojo Snr (babai i tij). “Unë mund ta shihja tek ai dhe mund ta shihja veten tek ai sepse ai shkonte pas çdo topi. Ai ishte gjithnjë ndryshe nga djemtë e tjerë të moshës së tij. ”

 Trajneri i të rinjve të klubit (Estudiantes) Gabriel San Millan gjithashtu njohu potencialin e Marcos dhe ndihmoi në zhvillimin e talentit të tij në klubin e tij të parë profesional. "Teknikisht, ai ishte një lojtar i mirë," tha San Millan.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai vazhdoi“Ai kishte aftësi të mira dhe një bazë të mirë. Por gjëja që qëndronte gjithmonë në sy të tij ishte ajo dëshirë për të bërë gjithnjë më mirë.

Evolucioni i Marcos Alonso si lojtar ishte i pabesueshëm. Kur ishte 18 ose 19 vjeç, ai filloi të zhvillohej fizikisht.

Në fund të viteve të tij të adoleshencës, Marcos tashmë ishte duke luajtur me skuadrën vendase, Estudiantes, i cili është në Divizionin e Parë Argjentinas. Vitet e adoleshencës së Marcos u acaruan nga luftimet dhe ai e la shkollën herët.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alex Ferguson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ka shumë grabitje, luftime dhe madje edhe vdekje. Futbolli ishte shpëtimtari i tij. Ai gjithmonë merrte futboll që kur ishte i vogël.

Gjithmonë futboll, ditë e natë. Shumë, shumë herë Marcos do të hynte në zënka. Ai zemërohet shumë dhe ka shumë konflikte. It'sshtë normë në këto rrugë. Duhet të jesh i fortë.

Pasi fitoi Copa Libertadores në vitet e tij të fundit të adoleshencës, Marcos u transferua në Spartak të Moskës dhe më pas, në Sporting të Lisbonës. Ai me të vërtetë bëri shenjën e tij në finalet e Kupës së Botës 2014 në Brazil pasi Argjentina shkoi deri në finale para se të humbte ngushtë nga Gjermania.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo çoi në një telefonatë nga Man United. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Marcos Rojo Gruaja:

Rojo është i martuar me Eugenia Lusardo, një modele të brendshme të bazuar në Lisbonë. Të dy të dashuruarit u takuan dhe u dashuruan me njëri -tjetrin kur Rojo ishte në Sporting CP.

Eugenia që atëherë punonte në firmën e brendshme të Lisbonës të quajtur Dama de Copas. Ajo është një zonjë me bukuri të dashuruar.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daniel James Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Çifti ka një vajzë të quajtur Morena (të cilën me dashuri e quajnë 'Më shumë').

Jeta e Rojo me të dashurën modele mahnitëse Eugenia Lusardo është një botë larg edukatës së ashpër të Argjentinës në një barrio të dobët.

Çështja: Në Dhjetor 2014, Rojo kishte një lidhje me një grua që kishte takuar në një klub nate. Ai e akuzoi atë për shantazh dhe mori një urdhër për të ndaluar gazetat të botonin emrin e tij në histori.

Urdhri për emrin e tij u hoq në prill 2015 për shkak të shqetësimeve se futbollistë të tjerë mund të dyshoheshin për këtë çështje, por mbetet në fuqi për të parandaluar publikimin e imazheve të Rojos.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jeta Familjare Marcos Rojo:

Futbolli e shpëtoi Marcos nga një jetë në rrugët e vështira të El Triunfo dhe e ka hequr familjen e tij nga varfëria. Më poshtë është një foto e Marcos dhe mamasë së tij, Carlina e cila është përfituesi më i madh i pasurisë dhe suksesit të tij.

Marcos Rojo Snr, me nofkën 'Titi', ishte një ish -lojtar amator me El Cruce dhe ndihmoi që djali i tij të hynte në lojë në një moshë të re.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Babai i tij fitonte vetëm 2.50 £ në ditë si një shitës churros në qoshe të rrugës, i cili duhej të ishte i mjaftueshëm për të ushqyer Marcos dhe katër vëllezërit e motrat e tij-Franco, dhe tre motrat-Noelia, Micaela dhe Sol. Më poshtë është një fotografi e Marcos dhe tre vëllezërve e motrave të tij gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.

Fama dhe pasuria e Marcos Rojo e ka lënë familjen e tij në shtëpi duke jetuar nga frika se mos vritet. Kriminelët në Argjentinë tashmë kanë rrahur babanë e tij dhe i kanë vënë një armë në kokë nënës së tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Një anëtar i veçantë i bandës që sulmoi shtëpinë e tij të fëmijërisë kërcënoi të vriste motrën e tij nëntëvjeçare Sol dhe Godson, një vjeç.

Ata shpresonin të merrnin në dorë disa nga miliona paund, të cilat ai shpesh ua kthen tek të dashurit e tij. Kjo erdhi kur fitimet e tij kolosale u bënë publike nga një pastrues i Old Trafford.

Vëllai i Marcos Franco dhe motra Noelia kanë folur me guxim për frikën e familjes se ata janë viktima të suksesit të Marcos në fushë

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në një intervistë ekskluzive për The Sun, ata thanë se që kur ai u bashkua me Man Utd në gusht, familja ka ndaluar së përgjigjuri derës së tyre dhe ka shtuar sigurinë.

Duke folur nga shtëpia e saj në La Plata, Noelia tha: "Ne jemi gjithmonë të frikësuar. Ata na synojnë për shkak të Marcosit. Ata e njohin shtëpinë, të gjithë e dinë. Ne duhet të marrim çdo masë paraprake dhe ne mos i përgjigjeni derës askujt.

Na u desh të vendosnim shufra në të gjitha dritaret tona - përpara, mbrapa dhe dyert lart. Dangerousshtë e rrezikshme të jesh familja e Marcos Rojo. Por ne nuk do të largohemi sepse kjo është shtëpia jonë. ” 

Ajo ishte aq e zemëruar nga sulmi i bandës ndaj shtëpisë së nënës dhe babait të saj, saqë ajo postoi një fotografi në llogarinë e saj në Twitter që tregonte pasojat e sprovës së dhunshme.                 

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cristiano Ronaldo Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të Biografisë

Ndërkohë, një Marcos i zemëruar i kishte kërkuar policisë të gjejë fajtorët - ata kurrë nuk e bënë atë - dhe doli në Twitter për të denoncuar sulmuesit.

Edhe kur familja e tij u largua nga shtëpia e tyre, ata mbetën ende një viktimë e
një komplot i ri për të zhvatur para prej tyre.

Peshtë e rëndësishme të theksohet se kur Marcos u bashkua me United në verë, marrëveshja u zgjidh për shkak të çështjeve të lejes së punës të shkaktuara nga akuzat për një sulm në qytetin e tij të lindjes.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Menaxhimi i situatave të humbjes:

Vëllai i tij Franco tha: “Ai gjithmonë donte të ishte Veron dhe do të pretendonte të ishte ai kur luante futboll në shtëpi. Marcos shpesh do të ulet në një dhomë vetë për ditë të tëra në qoftë se skuadra e tij është mundur në një ndeshje të rëndësishme. 

Pasi Argjentina humbi nga Gjermania në Finalen e Kupës së Botës 2014, Marcos nuk foli apo takoi askënd për gati një javë. Ai mund të jetë i mërzitur për shumë ditë.

Ai qëndron i zemëruar. Në këtë kohë, ai duhet të lihet vetëm dhe pastaj do të kthehet i qetë. Pas Kupës së Botës, atij iu deshën rreth pesë ditë. Ai fik telefonin dhe nuk flet me askënd. Por kjo nuk ka ndodhur ende në Manchester United ”.

Faktet e Biografisë së Marcos Rojo - Kontradiktat:

Marcos dikur shkaktoi një polemikë pasi postoi një foto të lordit të drogës Pablo Escobar në faqen e tij në Instagram me fjalët:

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Alex Ferguson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

"Vetëm ata që ishin të uritur me mua dhe më qëndruan pranë kur kalova një kohë të keqe në një moment të jetës do të hanë në tryezën time."

Marcos, kur u përball, tha se posti nuk ishte një punë e madhe dhe shtoi: "E vendosa foton sepse më pëlqyen thëniet dhe fjalët." Peharbs, he ka parë historinë e jetës së Escobar në TV dhe i pëlqen frazat. Nuk do të thotë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Radamel Falcao Plus Fakte të paqarta të biografisë

Në fakt, ai mbështet atë që bëri. Sidoqoftë, pavarësisht suksesit të tij, Marcos nuk i ka harruar rrënjët e tij dhe sigurohet që e gjithë familja e tij të ketë përfituar nga suksesi i tij.

Kjo nuk do të kishte ndodhur nëse ai do të kishte ndjekur pasionin e tij tjetër në jetë, që është 'duke kënduar'. Marcos dëshironte të ishte këngëtar nëse nuk mund të ishte futbollist. Në fakt, Ai këndon dhe vallëzon në të gjitha ahengjet, të gjitha ngjarjet familjare.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta personale e Marcos Rojo:

Marcos Rojo ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Marcos Rojo: Ai është i mëshirshëm, artistik, intuitiv, i butë, i mençur dhe shumë muzikor (talenti i tij i parë para futbollit).

Dobësitë e Marcos Rojo: Pamundësia për të menaxhuar humbjet.

Çfarë dëshiron Marcos Rojo: Të qenit vetëm, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale dhe not.

Çfarë Marcos Rojo nuk i pëlqen: Mediocres, duke u kritikuar, e kaluara kthehet për të ndjekur atë dhe mizori të çdo lloji.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Daniel James Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Marcos është shumë miqësor, kështu që ata shpesh e gjejnë veten në shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm. Ai është gjithashtu vetëmohues dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët, pa shpresuar të marrë asgjë mbrapsht.

Marcos Rojo Fakte të patreguara të Biografisë - Të hash banane:

Marcos Rojo siguroi një nga pikat kryesore të bisedimeve të një prej ndeshjeve të Manchester United në Europa League me Rostov - duke ngrënë një banane në fushë!

Ajo ishte Jose Mourinhoskuadra e cila kaloi në çerekfinale të garës 2-1 në total falë Juan Matagreva e gjysmës së dytë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Carlos Tevez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Të dy grupet e Tifozëve u mistifikuan kur Ashley Young u pa duke i dhënë Rojos një banane të qëruar që ai të hante gjatë kohës që ishte në fushën e lojës.

Jose Mourinho pranoi se pamja e pazakontë erdhi si rezultat i lodhjes, një faktor që ka të ngjarë të luajë një rol në rritje tani dhe në fund të sezonit.

Tha Mourinho BT Sport: “Marcos ishte lodhur shumë herë. Ai e di që trupi i tij ka nevojë për diçka. Ai thjesht kërkoi një banane. Situata e bananes nuk është aspak qesharake, ne duhet të respektojmë situatën fizike të një lojtari. ”

Tattoo Marcos Rojo:

Rojo tashmë mund të flasë anglisht, sipas tatuazheve të këmbëve, të cilat lexojnë 'Krenari' dhe 'Lavdi'.

Ai ka shumë tatuazhe të tjera:

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Marcos Rojo Rabona Pastrimi:

por duke gjykuar nga kjo 'Rabonapastrimi në Kupën e Botës ai nuk ka shumë besim në këmbën e tij të djathtë. Mark Lawrenson me kujdes sugjeron "ai do të dukej gomar" nëse do ta kishte ngatërruar atë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat historinë tonë të fëmijërisë Marcos Rojo plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Eric Bailly Plus Fakte të paqarta të biografisë

Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet