Historia e fëmijërisë së Marcos Rojo Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet historinë e plotë të një gjeniu mbrojtës më të njohur nga Pseudonimi; "Becho". Historia jonë e fëmijërisë së Marcos Rojo plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe Fakteve të Jashtëta të Marcos Rojos

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij mbrojtëse, por pak kanë konsideruar bio-n tonë Marcos Rojo, i cili është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

[Emri i plotë] Faustino Marcos Alberto Rojo lindi në 20th të marsit 1990 në La Plata, Argjentinë. Ai u lind nga Carlina Rojo, nëna e tij dhe Marcos Rojo Snr, babai i tij. Ai u rrit në El Triunfo në La Plata, një qytet i varfër 40 milje nga Buenos Aires (kryeqyteti i Argjentinës). Është një qytet i njohur për bandat e famshme kriminale dhe banorët e saj të futbollit.

Në një përpjekje për ta bërë atë të fillojë karrierën e tij në një zonë jo të krimit në La Plata, prindërit e Marcos e çuan atë në Estudiantes LP ku u regjistrua si futbollist i ri në një epokë të tenderit të 4. Më poshtë është një pamje e mahnitshme arkivore e mbrojtësit duke marrë hapat e tij të parë në lojë të bukur si fëmijë.

Siç e thotë edhe Marcos Rojo, ... "Në kohën kur fillova të luaja futboll, babai im nuk kishte një veturë. Ai ishte i varfër dhe trajnimi im nuk ishte shumë afër shtëpisë sonë. Pra duhej të shkonim me biçikletë. Ne të dy shkuam me biçikleta për një kohë të gjatë. Babai im përdori për të shitur gjëra në rrugë dhe ai do të kthehej të më merrte në shtëpi për udhëtimin. Ishte një udhëtim mjaft i gjatë dhe do të isha shumë e ngrohtë ndërkohë që drejton biçikletën e tij! ". Rojo kishte për të kaluar në stërvitje, një udhëtim rreth orëshe 20 nga shtëpia e tij në terrenin e tij të trajnimit. Ai bëri një numër sakrificash për të realizuar ëndrrën e tij për t'u bërë futbollist profesionist.

"Unë mund të shoh pasionin e tij," tha Rojo Snr (babai i tij). "Unë mund ta shihja atë në të dhe unë mund të shihja veten në të sepse ai do të shkonte pas çdo topi. Ai ishte gjithmonë i ndryshëm nga djemtë e tjerë të moshës së tij. " Trajneri i rinisë i klubit (Estudiantes) Gabriel San Millan gjithashtu njohu potencialin e Marcos dhe ndihmoi në zhvillimin e talentit të tij në klubin e tij të parë profesional. "Teknikisht, ai ishte një lojtar i mirë". tha San Millan. Ai vazhdoi ..."Ai kishte aftësi të mira dhe një bazë të mirë. Por gjëja që gjithnjë qëndronte rreth tij ishte se dëshira për të bërë gjithmonë më mirë. Evolucioni i Marcos Alonsos si një lojtar ishte i pabesueshëm. Kur ai ishte 18 ose 19, ai filloi të zhvillohet fizikisht.

Në fund të viteve të adoleshencës, Marcos tashmë po luante me anën lokale, Estudiantes, të cilët janë në Divizionin e Parë Argjentinas. Vitet e adoleshencës së Marcos u dëmtuan me luftime dhe ai e la shkollën herët. Ka shumë grabitje, luftime dhe madje edhe vdekje. Futbolli ishte shpëtimtari i tij. Ai gjithmonë e bëri futbollin që kur ishte djalë i vogël. Gjithmonë futboll, ditë e natë. Shumë, shumë herë Marcos do të hyjë në luftime. Ai bëhet shumë i zemëruar dhe ka shumë konflikte. Është normë në këto rrugë. Duhet të jesh i fortë.

Pas fitores së Copa Libertadores në vitet e fundit të adoleshencës, Marcos u transferua në Spartak Moskë dhe më pas në Sporting Lisbon. Ai me të vërtetë bëri shenjën e tij në finalet e Kupës së Botës 2014 në Brazil, pasi Argjentina shkoi deri në finale përpara se të humbte ngushtë në Gjermani. Kjo çoi në një thirrje nga Man United. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Rojo është e martuar me Eugenia Lusardo, një model lingerie me bazë në Lisbonë. Të dy dashamësit u takuan dhe ra në dashuri me njëri-tjetrin kur Rojo ishte në Sporting CP. Eugenia si në atë kohë ishte duke punuar në firmën e brendshme të Lisbonës me emrin Dama de Copas. Ajo është vërtet një zonjë me bukuri të dashuruar.

Çifti ka një vajzë të quajtur Morena (të cilët me dashuri e quajnë 'Më shumë').

Jeta e Rojos me të dashurën modele mahnitëse Eugenia Lusardo është një botë larg nga edukimi i ashpër i Argjentinës në një barrio të dobët.

Çështja: Në dhjetor 2014, Rojo kishte një lidhje me një grua që kishte takuar në një klub nate. Ai e akuzoi atë për shantazh dhe mori një urdhër për të ndalur gazetat që botonin emrin e tij në histori. Ndalimi në emër të tij u hoq në prill të 2015 për shkak të shqetësimeve se futbollistët e tjerë mund të dyshoheshin për këtë çështje, por ai mbetet në vend për të parandaluar lirimin e imazheve të Rojos.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Futbolli shpëtoi Marcos nga një jetë në rrugët e ashpra të El Triunfo dhe e ka hequr familjen e tij nga varfëria. Më poshtë është një foto e Marcos dhe mamaja e tij, Carlina, që është përfituesi më i madh i pasurisë dhe suksesit të tij.

Marcos Rojo Snr, me nofkën 'Titi', ishte një ish-lojtar amator me El Cruce dhe ndihmoi të shtyjë djalin e tij në lojë në një moshë të re. Babai i tij bëri vetëm £ 2.50 një ditë si një shitës i kurtëve të rrugës-qoshe, e cila duhej të ishte e mjaftueshme për të ushqyer Marcos dhe katër vëllezërit e motrat e tij - Franco, dhe tre motra - Noelia, Micaela dhe Sol. Më poshtë është një foto e Marcos dhe tre vëllezërve të tij gjatë ditëve të tyre të fëmijërisë.

Fama dhe pasuria e Marcos Rojo e ka lënë familjen e tij në shtëpi duke jetuar në frikën e vrasjes. Kriminelët në Argjentinë e kanë rrahur tashmë babin e tij dhe i kanë vënë një armë kokës së nënës. Një anëtar i veçantë i bandës që hyri në shtëpinë e tij të fëmijërisë kërcënoi të vriste motrën e tij nëntë vjeçare Sol dhe Godson, e moshës një vjeçare.

Ata shpresonin të merrnin duart mbi disa nga miliona paunde të cilat ai shpesh i kalon nëpër të dashurit e tij. Kjo erdhi kur të ardhurat e tij kolosale u bënë të njohura publikisht nga një pastrues i vjetër Trafford. Vëllai i Marcos, Franko dhe motra Noelia, kanë folur me guxim për frikën e familjes se ata janë viktima të suksesit të Marcosit në fushë

Në një intervistë ekskluzive me The Sun, ata i thanë se pasi që ai u bashkua me Man Utd në gusht, familja u ndal duke u përgjigjur në derën e tyre dhe duke ngritur sigurinë. Duke folur nga shtëpia e saj në La Plata, Noelia tha: "Ne jemi gjithmonë të frikësuar. Ata na synojnë për shkak të Marcosit. Ata e njohin shtëpinë, të gjithë e dinë. Ne duhet të marrim çdo masë paraprake dhe ne
mos u përgjigjni derës askujt. Ne kishim për të vënë bare në të gjitha dritaret tona - para, mbrapa dhe dyert lart. Është e rrezikshme të jesh familja e Marcos Rojos. Por ne nuk do të largohemi sepse kjo është shtëpia jonë ". Ajo ishte aq e ndezur nga sulmet e bandës në shtëpinë e nënës dhe atit të saj që ajo postoi një foto në llogarinë e saj të Twitter duke treguar pasojat e vuajtjeve të dhunshme. Ndërkohë, një Marcos i zemëruar kishte kërkuar nga policia të gjente fajtorët - ata
kurrë nuk - dhe mori në Twitter për të denoncuar sulmuesit.

Edhe kur familja e tij u largua nga shtëpia e tyre, ata mbetën ende një viktimë e
një komplot i ri për të zhvatur para nga ato. Është e rëndësishme të theksohet se kur Marcos u bashkua me Unitedin gjatë verës, marrëveshja u mbajt për shkak të çështjeve të lejes së punës të shkaktuara nga pretendimet për një sulm në vendlindjen e tij.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Menaxhimi i situatave të humbura

Franco vëllai i tij tha:Ai gjithmonë donte të ishte Veron dhe do të pretendonte të ishte ai kur luante futboll në shtëpi. Marcos shpesh do të ulet në një dhomë vetë për ditë të tëra në qoftë se skuadra e tij është mundur në një ndeshje të rëndësishme. Pasi Argjentina humbi ndaj Gjermanisë në finalen e Kupës Botërore të 2014, Marcos nuk do të fliste apo shihte askënd për gati një javë. Ai mund të shqetësohet për shumë ditë. Ai mbetet i zemëruar. Në këtë kohë, ai duhet të lihet vetëm dhe pastaj ai do të kthehet në qetësi. Pas Kupës Botërore, ai e mori atë për pesë ditë. Ai e kthen telefonin dhe nuk flet me askënd. Por kjo nuk ka ndodhur në Manchester United ende. "

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte - Kontradiktat

Marcos dikur ka shkaktuar një polemikë pasi ka postuar një fotografi të zotit të drogës Pablo Escobar në faqen e tij Instagram me fjalët: "Vetëm ata që ishin të uritur me mua dhe qëndronin pranë meje kur kalova një kohë të keqe në një moment në jetë, do të hanë në tryezën time".

Marcos, kur u përball, tha se posti nuk ishte një punë e madhe dhe shtoi: "Kam vendosur foton sepse më pëlqen fjalët dhe fjalët". Peharbs, he ka parë historinë e jetës së Escobar në TV dhe i pëlqen frazat. Kjo nuk do të thotë. Në fakt, ai mbështet atë që bëri. Megjithatë, përkundër suksesit të tij, Marcos nuk i ka harruar rrënjët e tij dhe e bën të sigurt që të gjithë familja e tij të ketë përfituar nga suksesi i tij.

Kjo nuk do të kishte ndodhur nëse ai do të kishte ndjekur pasionin e tij tjetër në jetë, që është 'duke kënduar'. Marcos donte të ishte një këngëtare nëse nuk mund të ishte futbollist. Në fakt, Ai këndon e këndon në të gjitha partitë, të gjitha ngjarjet familjare.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

Marcos Rojo ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë e Marcos Rojo: Ai është i mëshirshëm, artistik, intuitiv, i butë, i mençur dhe shumë muzikor (talenti i tij i parë para futbollit).

Dobësitë e Marcos Rojos: Pamundësia për të menaxhuar humbjet.

Çfarë dëshiron Marcos Rojo: Të qenit vetëm, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale dhe not.

Çfarë Marcos Rojo nuk i pëlqen: Mediocres, duke u kritikuar, e kaluara kthehet për të ndjekur atë dhe mizori të çdo lloji.

Marcos është shumë miqësor, kështu që shpesh e gjejnë veten në një shoqëri njerëzish shumë të ndryshëm. Ai është gjithashtu vetëmohues dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët, pa shpresuar që të marrë ndonjë gjë mbrapa.

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ushqimi Banane

Marcos Rojo siguroi një nga pikat më të rëndësishme të një prej lidhjeve të Manchester United me Europa Rostov - duke ngrënë një banane në fushë!

Ajo ishte Jose Mourinhoe cila përparoi në çerekfinale të garës 2-1 në falënderim të përgjithshëm Juan Mata Greva e dytë e gjysmë. Të dy grupet e Tifozëve mbetën të mistershme kur Ashley Young u pa dorëzuar Rojo një banane të peeled për atë për të ngrënë ndërsa në fushën e lojës.

Jose Mourinho pranoi se pamja e pazakontë erdhi si rezultat i lodhjes, një faktor që ka të ngjarë të luajë një rol në rritje në mes të tani dhe në fund të sezonit.

Tha Mourinho BT Sport: "Marcos ishte shumë i lodhur. Ai e di se trupi i tij ka nevojë për diçka. Ai thjesht kërkoi një banane. Situata e bananes nuk është fare e çuditshme, ne duhet ta respektojmë gjendjen fizike të një lojtari ".

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Tatuazh

Rojo tashmë mund të flasë anglisht, sipas tatuazheve të këmbëve, të cilat lexojnë 'Krenaria' dhe 'Lavdi'.

Ai ka shumë tatuazhe të tjera:

Marcos Rojo Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Pastrimi i Rabones

por duke gjykuar nga kjo 'Rabona'pastrimin në Kupën e Botës ai nuk ka shumë besim në këmbën e tij të djathtë. Mark Lawrenson sugjeron me ndihmën e tij "ai do të dukej një gomar" në qoftë se ai e kishte copëtuar atë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Marcos Rojo dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...
Regjistrimi
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet