Stili i fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Majtë të Mbajtur më të njohur nga Pseudonimi; 'Pëllumb'. Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso dhe biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij, por shumë pak e konsiderojnë Biografinë e Marcos Alonso, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Marcos Alonso u lind në 28th ditën e dhjetorit 1990 në një Marid, Spanjë. Ai lindi një Bricjapi.

Ai erdhi në këtë botë nëpërmjet prindërve të tij të dashur që shkon nga Z. dhe Znj Marcos Alonso Peña.

Ashtu si Juan Mata dhe Alvaro Morata, Marcos është djalë i Madridit. Për Marcos pak, duke i dhënë futbollit një fillim ishte e lehtë. Ai filloi të luajë futboll të drejtë që nga momenti që filloi të zvarritet.

Një avantazh tjetër është se Marcos gjithashtu vjen nga një familje që luan futbollin me babanë dhe gjyshin e tij, të dy që kanë luajtur futboll profesional në një nivel të lartë. Kjo mënyrë e shtruar për të që të marrë futbollin seriozisht që nga mosha e hershme.

Në vitet e tij të para, ai filloi të luajë për Alcobendas, i cili është një ekip i vogël (klubi ushqyes për Real Madridin) në rajon që Marcos u rrit. Prindërit e tij vlerësuan shumë arsimin e djalit të tij dhe për këtë arsye ai zgjodhi Alcobendas si anën e tij të parë të rinisë, për shkak të afërsisë me familjen.

Storie e fëmijërisë së Marcos Alonso

Marcos Alonso ishte një tifoz i Atleticos së djalërisë dhe nuk kemi dyshim se ai ka dashur Atletikun për shkak të babait të tij Marcos Alonso Peña luajti për klubin kur Marcos ishte ende një fëmijë.

Athletico Madrid një herë i ofroi atij një vend në akademinë e tyre të gjitha falë ndikimit të babait të tij. Dhënia e djalit të tij një vend i përhershëm në akademinë e tyre ishte gjithashtu një mjet për të paguar babanë e tij për shërbimin e tij me klubin.

I ri Marcos Alonso në Athletico Madrid

Megjithatë, kishte një problem. Terreni i tyre i trajnimit ishte shumë larg nga shtëpia e tij. Babai i tij nuk donte që edukimi i tij të ndahej nga udhëtimet shtesë që lidhen me të luajtën për ekipin e të rinjve të Atleticos, kështu që Alonso ndryshoi lidhjet dhe u bashkua me akademinë në Real Madrid, e cila është më vendore në shtëpinë e tij familjare. Atje, ai filloi një karrierë më të qëllimshme.

Në akademinë e të rinjve të Real Madridit, Marcos përparon çdo vit për të përfaqësuar anën në çdo nivel të të rinjve.

I ri Marcos Alonso në Real Madrid

Ishte në këtë kohë ai u rrit për të pasur Marcos Alonso duket ne e dimë sot.

Ndërsa në Real Madrid, i riu luajti si anësor, shumë për zhgënjimin e babait dhe gjyshit të tij. Ne do t'ju themi se pse ata ishin të frustruar.

Pa dyshim, Madridi nuk ishte një klub i njohur për zhvillimin e të rinjve si një përparësi kryesore. Klubi kurrë nuk ka gjasa të jetë vendi për një adoleshent Alonso për t'u dhënë kohë për t'u pjekur.

Pas pritjes për moshat, Manuel Pelligrini i ofroi atij paraqitjen e tij të parë në ekipin e lartë të Real Madridit 2010. Për fat të keq, ai u prezantua në 89th minutë kundër Racing Santander. Mjerisht, ai ka qenë i vetmi moment që ai ka qenë në fushë në ngjyrat e Realit.

Duke ditur se ai kërkoi më shumë mundësi për të provuar veten, Alonso mori vendimin e guximshëm për të lënë Bernabeu për Boltonin e zakonshëm pasi luajti vetëm me 1 minutë me ekipin rinor të Madridit.

Marcos u soll në Bolton Wanderers në verën e 2010 kur Owen Coyle zbuloi talentin e tij. Ai e udhëhoqi një herë në gjysmëfinalen e FA Cup në Wembley.

Karriera e Boltonit të Marcos Alonso

Kjo bëri që gjigandët italian Fiorentina ta rrëzonin atë. Ata i dhanë atij në hua Sunderland para se të kthehej përsëri në Fiorentina që e përdori atë si mesfushor.

Marcos u bashkua me Chelsean në 31st Gusht 2016, afati i transferimit një ditë pasi Antonio Conte premtoi ta merrte atë pas shfaqjeve të tij mbresëlënëse në Serie A të Italisë. Ishte Chelsea që fitoi më shumë nga produkti i akademisë së Real Madridit në Alonso. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Duket se Marco Alonso nuk dëshiron që jeta e tij e dashurisë të ekspozohet si paparacët e supozuar një herë.

Megjithatë, një njeri i mençur dikur tha: "Zgjoheni vëmendjen tuaj dhe ushqeni fokusin tuaj". Marcos Alonso ka zgjedhur rrugën e mençur të paktën për momentin duke mbajtur një fokus në karrierën e tij të futbollit.

Është ose Alonso aktualisht nuk është në një marrëdhënie të konfirmuar ose ai është fshehur të dashurën e tij si foto sugjeron më poshtë OSE marrëdhëniet e tij është në të vërtetë e komplikuar.

Marcos Alonso dhe të dashurën e tij të supozuar

Megjithatë, mund të besoni Lifebogger për një përditësim të menjëhershëm sa më shpejt që Marcos Alonso merr të lidhur.

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Është e drejtë të thuhet se Alonso ka origjinë pothuajse të pakrahasueshme kur është fjala për elitën e futbollit.

Në të vërtetë, Ai është nga një prejardhja krenare e futbollit. Gjyshi i tij, Marcos Alonso Imaz (me emrin "Marquitos"), fitoi pesë Kupat Evropiane duke luajtur së bashku me Alfredo Di Stefano dhe Ferenc Puskas për legjendën e Real Madridit të 1950s, duke shënuar në finalen 1956.

Babai i tij, Marcos Alonso Pena, luajti për Atletico Madridin dhe Barcelonën, duke u bërë lojtari më i shtrenjtë i Spanjës kur u transferua nga kryeqyteti në Katalonjës për një tarifë prej 150 milion pesetas në 1982. Ai gjithashtu përfaqësoi vendin e tij në raste 22, më së shumti duke i ndihmuar ata në finalen e Kampionatit Evropian 1984 në Francë. Babai i Alonso gjithashtu u bë menaxher i Athletico Madrid gjatë fushatës 2001 / 02.

Alonso Jr është me të vërtetë duke ecur më afër daljes nga hijet e futbollit të paraardhësve të tij të shquar.

nËNA: Marcos Alonso mori emrin e tij përmes nënës së tij ishte hebre. Nëna e tij ishte e lidhur me një familje Garza që u ekzekutua në Ishujt Kanarie. Pra, zonja e re duke u adoptuar nga halla e saj dëshmoi marrëdhënien e saj me atë familje. Kjo shpjegon pse Marcos Alonso u emërua ndryshe nga pjesa tjetër e vëllezërve dhe motrave të Sosës. Duke ndjekur traditën e grave hebreje duke zëvendësuar linjën e tyre të rënë familjare me të paktën një djalë nga martesa e tyre. Emri Alonso është një version spanjoll i emrit portugez të Alphonso.

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Aksidenti i makinës

Fatkeqësisht, Marcos Alonso u arrestua më 2nd maj, 2011 pas përfshirjes së tij në një aksident me makinë në Madrid.

Aksidenti i makinës Marcos Alonso-The Scene

Ai ishte shoferi i një makine që u përplas me një mur, duke vrarë një nga pasagjerët, një grua 19-vjeçare. Një provë u krye mbi të në skenën e aksidentit. Është raportuar se Marcos Alonso po voziste në 112.8 km / h (70 mph) në kushte të lagështa në një zonë 50 km / h (30 mph). Më shumë, me një nivel alkooli në gjak të 0.93 mg për mililitër të gjakut. Rezultati tregon se nivelet e tij të alkoolit ishin pothuajse dy herë më shumë se ato të lejuara sipas ligjit spanjoll.

Gruaja nuk mori frymë pasi u tërhoq nga rrënojat dhe u shpall vdekur 30 minuta pas mbërritjes në spital. Tre udhëtarë të tjerë në makinë, përfshirë mikun e Alonso dhe ish-bashkëlojtarin e Real Madridit, Jaime Navarro, u dërguan në spital me lëndime që mendohet se nuk janë kërcënuese për jetën. Ai u akuzua pastaj në gjykatë për vrasje.

Ai do të përballet me 21 muaj burg. Megjithatë, dënimi i tij u ndryshua në një gjobë prej € 61,000 dhe një ndalim ngarjeje prej tre vjetësh dhe katër muajsh. Alonso e kishte kaluar tashmë ndalimin e tij.

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Pal i Vjetër

Alonso gjithashtu goditi një miqësi me të De Gea kur dy palët ishin të dy ndërkombëtarët e të rinjve për Spanjën dhe u bënë edhe më afër portierit gjatë kohës së tij në Bolton, me dy spanjollët duke parë futbollin së bashku, si dhe duke rregulluar rregullisht restorantet, dyqanet dhe kinematë e Mançesterit.

Rezultati i imazhit për Marcos Alonso dhe juan mata

Një vit pasi Alonso ndihmoi Sunderlandin të eliminohej De Geae Bashkuara në një goditje dramatike të penalltive në Old Trafford në garën e tyre drejt finales së Kupës së Ligës 2014, ai e ngacmonte shokun e tij duke postuar një video të goditjes së tij të pashpirt në Instagram me mesazhin e gjallë "Vëllai i pafat".

Historia e fëmijërisë së Marcos Alonso Plus Biografia e patreguar Fakte -Karakteristikat e Zodiacit

Marcos Alonso është Bricjapi dhe ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij;

Pikat e forta të Marcos Alonso: Përgjegjës, disiplinuar, vetëkontroll, menaxherë të mirë.

Dobësitë e Marcos Alonso: Di të gjitha, pa falje, mospërfillës, duke pritur më të keqen.

Çfarë dëshiron Marcos Alonso: Familja, tradita, muzika, statusi i nënvlerësuar, zanati i cilësisë.

Çfarë Marcos Alonso nuk i pëlqen: Pothuajse çdo gjë në një moment. Ai ka një ritëm të tmerrshëm të humorit.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Marcos Alonso dhe fakteve të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu