Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Portier Qëllimi i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Kary". Historia jonë e fëmijërisë Loris Karius plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij të mirë dhe zhvendosjen e tij Simon Mignolet por pak e konsiderojnë Loris Karius Bio tonë e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Loris Sven Karius ka lindur në 22nd të qershorit 1993 në Biberach an der Riss, Gjermani. Ai ka lindur nga nëna e tij, Christine Karius dhe babai, Harald Karius, i cili dikur kishte për qëllim djalin e tij të bëhet një kalorës i motocross.

Megjithatë, gjyshi Loris, Karl, e inkurajoi atë të përqëndrohet në futboll. "Babai im nuk e shikonte futbollin dhe ishte gjyshi im që më mori në të". Karius deklaroi në një intervistë të 2016, "Ai ishte ai që më çoi gjithmonë gjysmë ore për të stërvitur çdo ditë kur prindërit po punonin. Ai ishte mbështetësi im më i madh. "

Loris Karius duhej të detyronte me guxim të informonte babanë e tij, Harald, se ai nuk do të ndiqte një karrierë motocross dhe do të ndiqte ëndrrat e tij. Nëna e tij Christine e mbështeti atë duke miratuar më tej kalimin. Karius në një orvatje për të marrë më shumë mbështetje dhe për të provuar se babai i tij gaboi vazhdoi të ndiqte Pestalozzi-Gymnasium Biberach ku ai u privatizua në antics e nevojshme të portierit. Aftësia e tij për të mësuar shpejt ka çuar tek babai i tij duke i dhënë atij më përpara.

Karius vazhdoi karrierën e tij të rinisë me klubet e mëposhtme (FV Biberach, G Mettenberg, SSV Ulm 1846 dhe VfB Stuttgart) përpara se të finalizohet në Manchester City në 2009.

Pas dy vjetësh në sistemin e të rinjve të Manchester City, ai u kthye në Gjermani me Mainz 05 dhe u vendos si portieri i parë i zgjedhur për skuadrën e Bundesligës para se të transferohej në Liverpool në 2016 ku ai e zhvendosi jashtë favorit Simon Mignolet si një portier i parë i zgjedhjes. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Kariu ka demaskuar dashamirë të ndryshëm sekretë. Shtypi i ndaluar filloi publikisht duke takuar modelin gjerman Annelie Alpert (foto poshtë).

Bjonde e bukur dikur bëri më të lumtur marrëdhënien e të dashurit të saj. Për fat të keq, gjërat filluan të ndryshonin më vonë.

Modeli gjerman Annelie Alpert me siguri nuk di të shohë përsëri në shfaqjen e saj publike të dashurisë. Duke parë gjuhën e trupit të tij, Kariu nuk duket aq i shqetësuar apo i lidhur në foto.

Të dy u ndanë pas një marrëdhënieje dyvjeçare, jo falë famës së tij të Liverpulit që e solli atë në zemrat e zonja.

Në hapësirën e asnjë kohe, Loris Karius me modelin britanik të të brendshmeve, i cili luajti në reality show televiziv Made in Chelsea.

Kohët e fundit, mars 2018, tapë gjermane u hodh duke lënë kafe Cafe Vegan në Hale në një pasdite të shoqëruar nga një bjonde e bukur që mendohet të jetë modeli Daniella Grace.

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta personale

Loris Karius është me të vërtetë një futbollist i nxehtë. Ai ka atributin në vijim për personalitetin e tij.

Loris Karius Pikat e forta: Qëndrueshëm, shumë imagjinative, besnike, shumë emocionale, simpatike dhe lehtë mund të bindë zonjat.

Loris Karius Dobësitë: Ai mund të vepronte keq. Më shumë, duke qenë pesimist, dyshues, manipulues dhe i pasigurt në marrëdhënie.

Çfarë i pëlqen Loris Karius: Arti, hobi i bazuar në shtëpi, zbavitje pranë ose në ujë, të paturit e të dashurave dhe një vakt të mirë me miqtë

Çfarë nuk i pëlqen Loris Karius: Të panjohurit, çdo kritikë ndaj nënës, mbështetja e të cilëve e çoi atë në futboll dhe zbulimin e jetës personale.

Në përmbledhje, Karius është thellësisht intuitiv dhe sentimental. Ai është shumë emocional dhe i ndjeshëm, dhe kujdeset shumë për çështjet e marrëdhënieve.

Para popullaritetit, Karius ka qenë gjithmonë kritik për suksesin. Ai e di se ai ka një rrugë të gjatë për të shkuar dhe për këtë arsye nuk e le jetën e futbollistit të tij më të madh dhe më të pasur dhe makinat që ata të përzënë ju ndikojnë

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta familjare

Loris Karius vjen nga një familje e lartë e klasës së mesme gjermane. Kreu i familjes, Herald Karius dikur ishte një kampion motocross i njohur në të gjithë Gjermaninë për ditët e tij të lavdishme.

Për fat të keq, Herald pësoi disa dëmtime në gjunjë gjatë karrierës së tij prestigjioze. Ishte nëna e Kariut që mbështeti bashkëshortin e saj për të parë përmes kësaj. Kjo është arsyeja pse ajo e refuzoi djalin e saj, Kariusin në futjen e futbollit. Siç e thotë Karius; "Babai im nuk e shikonte futbollin dhe ishte baba im i cili mori me ajo ".

Për fat të keq, djali i Kariut nuk pati shansin të më shihte të luaja në mënyrë profesionale. Ai vdiq para debutimit tim. Një Karius e vë atë; "Unë kam emrin e gjyshes sime në një tatuazh dhe pastaj kam disa engjëj mbrojtës atje për të. Ishte e trishtueshme të shihte që ai të më linte, por nuk mund ta ndryshoja. E di që ai do të më shikojë, kështu që nuk ka problem ".

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fakte Tattoo

Loris Karius me të vërtetë ka forcuar veten në vendin e portierëve të elitës tattooed.

Pjesa e gjoksit të tij përmban motive të ndezura të artit flash të një diamanti, trëndafila, dhe një palë gëlltitje. Në mes të ekstremit janë elemente të mëdha me lule mbi shpatullat e tij, një çift tjetër zogjsh dhe një palë pupla të kryqëzuara të projektuara për t'u dukur sikur e kanë shpuar lëkurën në shpinë.

Parakrahja e djathtë e tij shkon 180 ° në drejtimin e kundërt, duke përqafuar dorezat e Mickey Mouse, kafkat e kartoonit dhe yjet, dhe një flluskë tingujore BOOM-in e librit komik BOOM-onomatopoeik.

Krahu i tij i majtë është i përkushtuar pothuajse tërësisht për imazhet fetare, me një figurë lutëse që sundon bicepin e tij dhe një skenë qiellore që paraqet një zemër me rreze drite, yje dhe engjëj nga gjyshi i tij në një shumëllojshmëri të posaçme duke marrë parakrahin e tij. Së fundi, një kryq i vogël ulet pas veshit të tij të djathtë.

Kariu me të vërtetë ka marrë një qasje të pazakontë në artin e tij. Tatuazh i tij. Ai ka kombinimin më të mirë të Color vs Black & White plus imazhe për një portier.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Loris Karius dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu