Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një roje të golit i cili njihet më shumë me nofkën; "Kary". Historia jonë e fëmijërisë Loris Karius plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Loris Karius Bio përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, prindërve, stilit të jetës, jetës personale dhe shumë fakteve jashtë katranit për të.

Shih edhe
Mario Gotze Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për pamjen e tij të mirë dhe zhvendosjen e tij Simon Mignolet por pak e konsiderojnë Loris Karius Bio-n tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Loris Karius Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Loris Sven Karius lindi më 22 qershor 1993 në Biberach an der Riss, Gjermani. Ai lindi nga nëna e tij, Christine Karius dhe babai, Harald Karius i cili dikur synonte që djali i tij të bëhej një kalorës i motocross.

Shih edhe
Antonio Rudiger Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sidoqoftë, gjyshi i Loris, Karl, e inkurajoi atë që të përqendrohej në futboll. "Babai im nuk shikonte futboll dhe ishte gjyshi im ai që më futi në të," Karius deklaroi në një intervistë të 2016, “Ai ishte ai që gjithmonë më çonte gjysmë ore në stërvitje çdo ditë kur prindërit e mi po punonin. Ai ishte mbështetësi im më i madh. ”

Loris Karius duhej të detyronte me ca guxim të informonte babanë e tij, Harald, se ai nuk do të ndiqte një karrierë motocross dhe do të ndiqte ëndrrat e tij. Nëna e tij Christine e mbështeti atë duke miratuar më tej ndërrimin.

Shih edhe
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Karius në një orvatje për të marrë më shumë mbështetje dhe për të provuar se babai i tij gaboi vazhdoi të ndiqte Pestalozzi-Gymnasium Biberach ku ai ishte nën tutorë privatisht në mashtrimet e nevojshme të portierit. Aftësia e tij për të mësuar shpejt bëri që babai i tij më në fund t’i jepte të drejtën.

Karius vazhdoi të fillojë karrierën e tij të të rinjve me klubet e mëposhtëm (FV Biberach, G Mettenberg, SSV Ulm 1846 dhe VfB Stuttgart) përpara se ta finalizonte atë në Manchester City në 2009.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së zotit Goretzka Plus Fakte të paqarta të biografisë

Pas dy vitesh në sistemin e të rinjve të Manchester City, ai u kthye në Gjermani me Mainz 05 dhe u vendos si portieri i zgjedhjes së parë për ekipin e Bundesligës para se të transferohej në Liverpool në 2016 ku u zhvendos jashtë favorit Simon Mignolet si një portier i zgjedhjes së parë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kush është Annelie Alpert? Loris Karius Dashnor:

Kariu ka demaskuar dashamirë të ndryshëm sekretë. Shtypi i ndaluar filloi publikisht duke takuar modelin gjerman Annelie Alpert (foto poshtë).

Shih edhe
Julian Draxler Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bjonde e bukur dikur bëri më të lumtur marrëdhënien e të dashurit të saj. Për fat të keq, gjërat filluan të ndryshonin më vonë.

Modelja gjermane Annelie Alpert me siguri nuk di të kthehet në shfaqjen e saj të dashurisë publike. Duke parë gjuhën e trupit të tij, Karius nuk duket aq i shqetësuar apo i lidhur në foto.

Të dy u ndanë pas një marrëdhënieje dyvjeçare, jo falë famës së tij të Liverpulit që e solli atë në zemrat e zonja.

Shih edhe
Ilkay Gundogan Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në hapësirën e asnjë kohe, Loris Karius me modelin britanik të të brendshmeve, i cili luajti në reality show televiziv Made in Chelsea.

Kohët e fundit, mars 2018, ndaluesi gjerman u këput duke lënë kafenenë Garden Vegan në Hale një pasdite të shoqëruar nga një bjonde e bukur që mendohet të jetë modelja Daniella Grace.

Jeta personale e Loris Karius:

Loris Karius është me të vërtetë një futbollist i nxehtë. Ai ka atributin në vijim për personalitetin e tij.

Shih edhe
Leroy Sane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Loris Karius Pikat e forta: Qëndrueshëm, shumë imagjinative, besnike, shumë emocionale, simpatike dhe lehtë mund të bindë zonjat.

Loris Karius Dobësitë: Ai mund të vepronte keq. Më shumë, duke qenë pesimist, dyshues, manipulues dhe i pasigurt në marrëdhënie.

Çfarë i pëlqen Loris Karius: Arti, hobi i bazuar në shtëpi, zbavitje pranë ose në ujë, të paturit e të dashurave dhe një vakt të mirë me miqtë

Çfarë nuk i pëlqen Loris Karius: Të panjohurit, çdo kritikë ndaj nënës, mbështetja e të cilëve e çoi atë në futboll dhe zbulimin e jetës personale.

Shih edhe
Jamal Musiala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në përmbledhje, Karius është thellësisht intuitiv dhe sentimental. Ai është shumë emocional dhe i ndjeshëm, dhe kujdeset shumë për çështjet e marrëdhënieve.

Para popullaritetit, Karius ka qenë gjithmonë kritik për suksesin. Ai e di që i duhet një rrugë e gjatë për të bërë dhe prandaj nuk lejoi që jeta e futbollistit të tij më të madh dhe më të pasur dhe makinat që ata drejtojnë të ndikojnë tek ju

Loris Karius Jeta Familjare:

Loris Karius vjen nga një familje e lartë e klasës së mesme gjermane. Kreu i familjes, Herald Karius dikur ishte një kampion motocross i njohur në të gjithë Gjermaninë për ditët e tij të lavdishme.

Shih edhe
Mesut Ozil Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Për fat të keq, Herald pësoi disa lëndime në gjunjë gjatë karrierës së tij prestigjioze. Ishte nëna e Karius ajo që mbështeti burrin e saj për ta parë atë. Kjo është arsyeja pse ajo refuzoi djalin e saj, Karius për të zgjedhur futboll. Siç thotë Karius; "Babai im nuk e shikonte futbollin dhe ishte baba im i cili mori me atë ”. 

Për fat të keq, djali i Kariut nuk pati shansin të më shihte të luaja në mënyrë profesionale. Ai vdiq para debutimit tim. Një Karius e vë atë; "Unë kam emrin e gjyshes sime në një tatuazh dhe pastaj kam disa engjëj mbrojtës atje për të. Ishte e trishtueshme të shihte që ai të më linte, por nuk mund ta ndryshoja. E di që ai do të më shikojë, kështu që nuk ka problem ".

Loris Karius Fakte të Tattoos:

Loris Karius me të vërtetë ka forcuar veten në vendin e portierëve të elitës tattooed.

Shih edhe
Bernd Leno Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pjesa e tij në gjoks përmban motive të artit flash të nderuar për kohën, një diamant, trëndafila dhe një palë dallëndyshe. Në mes të secilës ekstrem janë elementë të mëdhenj me lule në shpatullën e tij, një palë tjetër zogjsh dhe një palë pendë të kryqëzuara të dizajnuara për t'u dukur sikur i kanë shpuar lëkurën në shpinë.

Parakrahu i tij i djathtë shkon 180 ° në drejtim të kundërt duke përqafuar doreza Mickey Mouse, kafka dhe yje kartoni dhe një flluskë tingulli onomatopoeik në stilin e librit komik.

Shih edhe
Jamal Musiala Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Krahu i tij i majtë i kushtohet pothuajse tërësisht imazheve fetare, me një figurë lutjeje që dominon bicepin e tij dhe një skenë qiellore që shfaq një zemër me rrezet e dritës, yjet dhe engjëjt nga gjyshi i tij në një shumëllojshmëri pozash që i marrin parakrahun e tij. Më në fund, një kryq i vogël ulet pas veshit të tij të djathtë.

Karius me të vërtetë ka marrë një qasje të pazakontë ndaj artit të tij. Tatuazhi i tij. Ai ka kombinimin më të mirë të Color vs Black & White plus imazhe për një portier.

Shih edhe
Joel Matip Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Loris Karius plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
ik
vjet 2 më parë

OMG, shuma e stalking këtu është e madhe .. kini kujdes loris.