Historia e fëmijërisë së Leighton Baines Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet historinë e plotë të një mbrapa të besueshëm të majtë i cili më së shumti dihet me emrin; " 'Duka". Historia jonë e fëmijërisë Leighton Baines plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para fama, jeta familjare dhe shumë fakte të panjohura dhe jo të njohura rreth tij.

Po ai eshte më i njohur për ekspertizën e tij të caktuar dhe dënimet. Megjithatë, vetëm një dorë e vogël e tifozëve di shumë për Leighton Baines Bio e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Leighton Baines Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Leighton John Baines ka lindur në 11th dhjetor 1984 në Kirkby, Mbretëria e Bashkuar për Z. dhe znj. John Baines. Ai lindi një Shigjetari.
I ngritur në Kirkby, Merseyside, Baines u shkollua në Shën Jozefin Shkollën Fillore Katolike të Punëtorëve. Shkolla lokale fillore Liverpool i dha atij mundësi për të luajtur me pasion futbollin konkurrues gjatë periudhave sportive. Pasi pa premtime të hershme në karrierën e tij, prindërit e tij vendosën ta bënin djalin e tyre të bashkohej me futbollin e ligë të së dielës, aktiviteti javor i të cilit nuk ndërhynte me studimet e Leighton Baines.

Ju lutemi Shënim: Futbolli i ligave të së dielës është një term në Mbretërinë e Bashkuar për të përshkruar ligat e shoqatave të futbollit që luajnë të dielën, në krahasim me të shtunën më të zakonshme.

Në moshën 10 pavarësisht se u bashkua me futbollin e ligës si një fëmijë premtues, një çështje mbeti. Leighton Baines ishte një fëmijë i trembur dhe i mbyllur. Të qenët i ndrojtur e bëri atë të ketë pasoja jashtëzakonisht negative që e bëri atë të mos kishte fëmijë të tjerë si miq. Fatmirësisht, prindërit e tij dhe mësuesit e shkollave e ndihmuan atë të kapërcente ndërgjegjen e tij. Kjo ndezi pasionin e karrierës për t'u bërë futbollist.

Leighton Baines Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ngrihu në famë

Preferenca e djalit të Leighton Baines ishte më shumë për Evertonin se Liverpoolin pasi ai kishte ngatërruar me interes në Everton. Siç i tha një herë Ruajtësit;

Isha vetëm i ri. Kam humbur interesin për Liverpool, por unë ende e pëlqente shikimin e futbollit. Isha në 1995 të 9 FA Cup në moshën e fundit kur Everton mundi Manchester United 1-0. Kjo ishte kur fillova të shikoj Evertonin si duhet.

Nëna e tij nuk do të më lejonte të shkoj në My Goodison Park. Ajo do të këmbëngulë kushëririn tim që është tre vjet më i vjetër se unë për udhëzim. Ne do të merrnim autobusin, 50p nga Kirkby, dhe pastaj do të uleshim jashtë derisa të mund të hanim. Do të prisnim derisa të hapnin portat pas minutave 75 në një ndeshje për të larguarit e hershëm për të shkuar.

Kishte kujdestarë në portat dhe nëse ata ishin në një gjendje të mirë, ata do të na vidhnin sy dhe do të na linin. Një djalë, në veçanti, kishte parë për ne. Por nganjëherë, nëse ishim të pafat, do të kishte një punë të mirë në derë dhe nuk do të shihnim asgjë ".

Si një djalë shumë i rritur, Baines e hoqi vazhdimisht drojën e tij pasi kishte përjetuar shumë gjëra me botën e jashtme dhe me ndërhyrjen e prindërve dhe mësuesve të tij, siç u tha më herët. Ai vazhdoi të luante ligën e së dielës për një ekip të quajtur Mënyrat Kryesore së bashku me profesionistët e ardhshëm Ryan Taylor (i cili përfundoi në Newcastle) dhe David Nugent (Portsmouth dhe Leicester, ndër të tjera).

Është e rëndësishme të theksohet se Leighton Baines u diplomua nga Ligji i së Dielës dhe u ftua nga Everton. Pas pjesëmarrjes në sprova, ai u pranua pjesërisht në akademi. Në një tjetër gjurmë konfirmimi me klubin, Baines u hodh poshtë nga Akademia. Një tjetër gjyq nga Wigan shkoi me sukses. Ai mbeti në Wigan deri në 2002 kur ai u promovua në ekipin e tyre të lartë. Baines luajti në mesfushë dhe sulm; kjo ishte vetëm kur ai filloi karrierën e tij të lartë në Wigan se ai filloi të luajë në pozicionin e majtë mbrapa.

Mrekullisht, Liverpuli vendosi të shkojë për të majtën mbrapa, pasi ata kishin aq shumë interes për të. Pas dëgjimit të kësaj, Baines ndjeu se ishte fundi i botës dhe ishte i tronditur që edhe Everton erdhi duke thirrur. Ai pranoi Evertonin pas shumë bindje dhe falje dhe gjithashtu në një përpjekje për të qëndruar afër prindërve të tij. Pjesa tjetër, siç thonë shpesh, tani është histori.

Leighton Baines Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti anglez, ka një grua apo të dashurën magjepsëse.

ashtu si Toby Alderweireld, Baines filloi marrëdhënien e tij në shesh lojërash me dashurinë e tij të fëmijërisë me emrin Rachel. Marrëdhënia e tyre i mori prej statusit bestie në dashuri të vërtetë. Baines kujtoi një herë se një nga kujtimet e tij më të hershme të fëmijërisë e cila deklaronte dashurinë e tij për Rakelën dhe besonte se mund të martoheshin një ditë, gjë që ndodhi.

Në 2009, Leighton Baines u martua me Rakelën në një ceremoni sekrete. Çifti ka fëmijë 3 së bashku me të parën që lindi kur Leighton ishte vetëm 18 vjeç. Më poshtë është një foto e zogut të Baines, i cili është i dyti nga e majta.

Rachael është një ndër gratë e tjera Evertoniane dhe të dashurën që kanë zotimin e burimeve financiare të burrit të saj për të ndihmuar në mbledhjen e parave për fushatat e kancerit të gjirit.

Leighton Baines Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

Leighton është kureshtar dhe energjik. Mendja e tij e hapur dhe pikëpamja filozofike e motivojnë atë që gjithmonë të kërkojë dhe të endet për kuptimin e vërtetë të jetës. Ai është ekstrovert, optimist dhe entuziast, dhe i pëlqen ndryshimet. Baines është në gjendje të transformojë mendimet e tij në veprime konkrete dhe do të bëjë gjithçka për të arritur qëllimet e tij.

Leighton Baines Pikat e forta: Leighton Baines është bujare, idealiste dhe ka një ndjenjë të madhe humori.

Leighton Baines Dobësitë: Do të them asgjë pa marrë parasysh sa undiplomatic.

Çfarë i pëlqen Leighton Baines: Liria, udhëtimi, filozofia dhe të qenit jashtë me mikun e tij të ngushtë, Miles Kane.

Çfarë nuk i pëlqen Leighton Baines: Njerëzit e kapur, duke u kufizuar, teoritë jashtë mureve, hollësitë.

Leighton Baines Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Leighton vjen nga një sfond familjar i klasit të ulët. Njëherë e një kohë, prindërit e tij nuk ishin aq të pasur sa të kishin një biletë të plotë të sezonit Everton për të si fëmijë. Ata nuk ishin në gjendje të blinin as një biletë të vetme Everton për djalin e tyre Leighton. Dy babai dhe mamaja e kanë lejuar djalin e shoqëruar me vëllain e tij për të pritur jashtë Goodison Park për të hapur portat e daljes. Dhjetë minuta të çmuara falas!

Është e rëndësishme të theksohet se të gjithë në familjen e tij duke përfshirë të afërmit e tij janë ose Liverpool apo tifoz Evertonian. Baines ka mbetur në Everton për një kohë kaq të gjatë për shkak të prindërve të tij të dashur që duan të qëndrojnë afër djalit të tyre.

Baines ka përshkruar një herë se si qëndronin prindërit e tij pas tij, pasi u shkatërrua nga refuzimi i Evertonit për ta futur atë në akademinë e tyre. Në fjalët e tij

"Unë erdha në shtëpi atë ditë dhe mendova se ishte ajo. Të thuhet se nuk isha mjaft mirë ishte një goditje masive. Nga atje shkova në Wolves dhe luaja një ndeshje prove.

Pas disa vitesh, Everton u bë i lumtur me të dhe donte që ai të kthehej. Gjeografikisht ishte më e lehtë për prindërit e mi, kështu që unë shkova dhe ku qëndrova ".

Baines tha.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e Fëmijërisë së Leighton Baines dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu