Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të patundura Biografia

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Tail Rat". Historia e fëmijërisë së Kingsley Coman tonë dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më tani. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij të shpejta, por shumë pak e konsiderojnë Bio-n tonë Kingsley Coman e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme dhe premtimi

Kingsley Coman u lind në 13th të qershorit 1996 në departamentin e Seine-et-Marne, Paris, Francë. Ai ka lindur nga mamaja e bardhë franceze dhe babai i tij, Christian Coman i cili përshëndet nga Guadeloupe, i cili është një origjinë e ngjashme Thierry Henry, Claude Makelele, Lilian Thuram dhe Frank Leboeuf. Kingsley ishte një tifoz i Thierry Henry talenti i të cilit e motivonte atë të merrte futbollin seriozisht si fëmijë.

Kingsley kishte filluar karrierën e tij të të rinjve kur ai ishte gjashtë vjeç, duke u bashkuar me SHBA Sénart-Moissy në 2002 para se të bashkohej me Paris Saint-Germain në 2004.

Siç e thotë babai i tij, "Kingsley ishte një fëmijë që qau pas çdo loje të humbur apo turneu. Mbaj mend një turne futbolli në Lille. Ekipi i tij mori një gol në gjysmëfinalet dhe kjo çoi në 1-0. Menjëherë filloi të qajë. Pak Kingsley e mori topin në golin e tij, e solli atë në qendër të angazhimit dhe filloi një fitore. Shoku i tij e kaloi topin tek ai dhe 'King' driblonte ekipin kundërshtar për të barazuar. Ky ishte viti i tij i parë në PSG. Sot, duke qarë nuk është kështu. Kur humb një ndeshje të rëndësishme, e dashura e tij dhe gruaja thonë se ai nuk flet me askënd për të paktën një ditë. "

Kingsley u rrit në renditjen e PSG-së, siç konsiderohej si lojtari më i ri dhe më premtues i PSG-së. Në moshën 10, ai tashmë po luante me gradat nën 14 për shkak të aftësive të tij të jashtëzakonshme. Kingsley dikur dukej pak më ndryshe në vitet e tij në rritje në PSG.

Coman bëri debutimin e tij profesional për PSG në 17 Shkurt 2013. Shfaqja e bëri atë lojtar më të ri në historinë e PSG në vitet 16, tetë muaj dhe katër ditë të vjetra. Coman u transferua te Juventus në 2014 me skadimin e kontratës së tij, duke fituar Serie A dhe Coppa Italia në sezonin e tij të parë në Itali. Në gusht 2015, ai transferoi në kredi në Bayern Munich, duke fituar një tjetër dyfishtë në sezonin e tij të parë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Ka një thënie që; "Burrat e vërtetë nuk i duan vajzat më të bukura, ata e duan vajzën që mund ta bëjë botën më të bukur." Për Coman, ai është në një marrëdhënie me një bukuri që ende e bën botën e tij të bukur. Modeli francez Sephora Goignan ka një fëmijë për të.

Beautiful Sephora Goignan është njohur gjerësisht nga bashkëmoshatarët e saj për mbështetjen e saj të pavdekshme për burrin e saj siç shihet në foton më poshtë. Ajo duket aq e bukur dhe engjëllore dhe e aftë për të bërë një burrë ka shumë flutura në stomak.

Sephora Goignan është aq përgjegjëse saqë edhe merr kohën e saj për të bërë rrobaqepën e Kinsley-t që do të thotë botën për të.

Pavarësisht nga dashuria, shumë prej tyre kanë pyetur pse Coman ende nuk është i përfillur në llojin e zonjës që ka. Të tregohet e vërteta. Marrëdhënia e tyre shkoi në qershor 2017 pasi Kingsley e sulmoi atë. Do t'ju japim një avari.

Kingsley ishte dënuar me gjobë për 4,390 për sulmin ndaj Sephora Goignan që e la atë të paaftë për të punuar për tetë ditë. Coman, kur u pyet, pretendoi se ai humbi durimin pasi ish partneri i tij postoi një foto në llogarinë e tij Instagram pa lejen e tij. Në vend që të merrte pjesë në trajnime, ai kaloi javë në gjykatat franceze pasi u deklarua fajtor për dhunën në familje. Anësori pranoi akuzat, por refuzoi të bënte një deklaratë pas paraqitjes së tij në gjykatë. Komani më vonë u dënua nga Bayern Munich për sulmin që ai më vonë i pendoi.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte personale

Kingsley Coman ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë e Kingsley Coman: I adaptueshëm, aftësia për të mësuar shpejt dhe për të shkëmbyer ide. Kingsley Coman është një emër sinonim i shpejtësisë siç shihet më poshtë.

Dobësitë e Kingsley Coman: Ai nganjëherë merr nervoz që mund të çojë në dhunë në familje. Më shumë, ai mund të jetë i paqëndrueshëm dhe i pavendosur.

Çfarë i pëlqen Kingsley Coman: Marrja e udhëtimeve të shkurtra rreth qytetit, duke luajtur muzikë, duke lexuar të gjitha llojet e revistave, dhe duke biseduar me vetëm miq të ngushtë.

Çfarë nuk i pëlqen Kingsley Coman: Të qenit i vetëm, duke u mbyllur, përsëritje e detyrave të çuditshme të stërvitjes dhe rutinë.

Në përmbledhje, Coman përfaqëson dy personalitete të ndryshme në të cilat vështirë se mund të dini se me të cilat do të hasni. Ai mund të vepronte i shoqërueshëm, komunikativ dhe i gatshëm për argëtim. Coman mund të bëhet papritmas serioz në raste kur nuk prisni. Shumë prej tyre kanë thënë se shoku i tij Renato Sanchez e kupton më së shumti.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Mallkimi i flokeve

Kingsley Coman dikur kishte një natë të keqe - si në fushë dhe në kokën e tij. Drama filloi kur francezi ishte në veprim për gjigantët e Bundesligës në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madrid, ku Athletico fitoi falë gabimeve të tij.

Por përveç qëllimit mahnitës që shënoi kundër skuadrës së tij, një gjë tjetër e kapi syrin e tifozëve duke parë ndeshjen në shtëpi: Ishte flokët qesharake e Coman-it e paraqitur më poshtë.

Në thelb, siç mund të shihni nga imazhi i mësipërm, Coman vendosi të luajë para mijëra shikuesve dhe miliona shikuesve që tregojnë flokët e bishtit të miut në anën e kokës së tij. Pas humbjes së ndeshjes, tifozët e morën veprën e tyre me flokët e tij. Shembull i tweets janë parë më poshtë.

Natyrisht, siç mund të imagjinoni, tifozët ishin të shpejtë për të gjetur flokët dhe ishin shumë të pafalshëm për ta fajësuar atë për humbjen e tyre. Përkundër të gjitha sulmeve në flokët e tij, Kingsley kurrë nuk kishte një fjalë me berberin e tij. Flokët mbetën ende si në kohën e shkrimit.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -I patrembur

Coman nuk është i turpshëm për të shprehur mendimin e tij. Duke treguar kohën e tij duke luajtur së bashku me Zlatan Ibrahimovic në PSG, Coman tha për suedezin: "Marrëdhënia ime me Ibrahimovic ishte plotësisht neutral. Ai nuk është lloji i lojtarit që t'i afrohet lojtarëve të rinj dhe t'u japë atyre këshilla. Ai vetëm kujdeset për veten. "

Megjithatë, Coman ka një vlerësim më të lartë për të Pep Guardiola: "Ai është trajneri më i mirë në botë, sipas mendimit tim. Unë kam zhvilluar mirë nën Pep, unë kam got a shumë e ndeshjes praktikë dhe ai ka treguar shumë besim tek unë ".

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Kosta partnere

Coman dhe Douglas Costa kanë kombinuar me efekt të madh që kur u takuan në FC Bayern Munich. Me lëndime në Arjen Robben dhe Franck Ribery duke mohuar allianz Arena besnik shikimin e 'grabitjes' në fluturim të plotë, shfaqjet e Kosta dhe Coman në krahët shpejt panë tifozët Bayern dub duo e tyre 'Analiza CoCo'.

Kingsley Coman Fëmijëria Story Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Personaliteti i Futbollit

Shpesh konsiderohet si një nga lojtarët më premtues të rinj të brezit të tij, Coman është një anësor i shpejtë, i talentuar dhe teknikisht i talentuar, me aftësi të mira dribbling, vizion, ritëm dhe madje edhe përshpejtim. Kingsley është i aftë të luajë në të dy anët, madje edhe në qendër, si një mesfushor sulmues ose si sulmues.

Edhe ti është natyrisht i drejtë, pozita e tij e preferuar është në të majtë, që i lejon atij të mundë kundërshtarët në një në një situatë, të prerë në qendër mbi këmbën e tij të djathtë dhe ose të qëllojë, të krijojë shanse për shokët ose të bëjë sulme shkon në zonë. Në vitin 2015, Don Balon me emrin Coman një nga lojtarët më të mirë 101 të rinj në botë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Kingsley Coman Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu