Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Jude Bellingham ju tregon Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Prindërit, Familja, E dashura / Gruaja që do të jetë, Vlera Net, Stili i Jetës dhe Jeta Personale.

Me pak fjalë, ju prezantojmë me një Histori të plotë të Jetës së futbollistit Anglez, që nga ditët e tij të hershme, deri kur u bë i famshëm.

Për të hapur oreksin tuaj, shihni përmbledhjen e Bio të Jude Bellingham në foto. A tregon një histori apo jo?

Shih edhe
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Pa asnjë dyshim, mënyra sesi Dortmund integron lojtarët e rinj është gati e pakrahasueshme.

Përsëri, ti dhe unë e dimë që Jude është ai super fëmijë nga Anglia që ndoqi hapat e Jadon Sanço - duke bërë emër në Gjermani.

Pavarësisht nga vlerësimi, ne e kuptojmë se jo shumë e kanë lexuar historinë e tij të plotë të jetës. Ajo është e mbushur me përralla që janë edhe argëtuese edhe prekëse. Pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë me historinë e viteve të tij të hershme.

Shih edhe
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë:

Për Starters Biography, ai mban pseudonimin 'Jude Ball' Jude Victor William Bellingham lindi në 29th ditën e qershorit 2003 nga nëna e tij, Denise Bellingham dhe babai, Mark Bellingham (një oficer policie) në qytetin e tregut të Stourbridge, Angli.

Vendasit në West Midlands është më i madhi nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis prindërve të tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në foton më poshtë, vë bast se mund të shihni reflektimin e tonit të fytyrës dhe lëkurës të nënës së Jude Bellingham në të. Pa pyetje, Denisi zotëron gjenin mbizotërues në familje.

Njihuni me prindërit e Jude Bellingham - babait të tij, Mark Bellingham dhe nënës së njëjtë.
Njihuni me prindërit e Jude Bellingham - babait të tij, Mark Bellingham dhe nënës së njëjtë (Denise).

Jude Bellingham rritet vite:

Lojtari anglez i kaloi vitet e tij të para në pjesën qendrore të Anglisë së bashku me vëllain e tij të vogël Jobe Bellingham.

Në atë kohë, Jude u pa nga shumë si një djalë premtues - një fëmijë i bindur i cili (herët) u bë i vetëdijshëm për atë që donte në jetë.

Shih edhe
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Si djalë, Mark babai i tij i tregoi atij një histori të ditëve të tij si një futbollist jo-ligë, ku ai shënoi më shumë se 700 gola. Gjithashtu, si ai nuk arriti të dilte në ligat e mëdha.

Në një përpjekje për të korrigjuar këtë të fundit, Jude i vogël u zotua të bëjë tërë jetën e tij në futboll. Kjo pa fillimin e ditëve të tij themelore të bazave të cilat do t'i shpjegojmë në pjesën e fundit të Bio-s së tij.

Shih edhe
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Historia e familjes Jude Bellingham:

Me sa mund të themi, ai vjen nga një familje që është e ekuilibruar financiarisht. Babai i Jude Bellingham (Mark) - i cili punon si rreshter policie në West Midlands - fiton dy herë më shumë sesa një punonjës anglez me kohë të plotë.

Mamaja e Jude Bellingham (Denise), nga ana tjetër, është gjithashtu një qytetare e klasës punëtore të Anglisë.

Prandaj, është e qartë se ai u rrit në një familje të rehatshme të klasës së mesme, një pa shqetësime financiare.

Shih edhe
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Origjina e familjes Jude Bellingham:

Duke gjykuar nga vendlindja e tij, mesfushori i ri vjen nga rajoni perëndimor i Anglisë - shumë afër Uellsit. Përsëri ju duhet ta keni vërejtur ... një vështrim në pamjen e tij fizike ju bën të merrni me mend rrënjët e tij amtare që shkojnë përtej kufijve të Evropës.

E vërteta është, Origjina e familjes së Jude Bellingham përfshin rrënjët angleze dhe afrikane. Kërkimet tregojnë se djaloshi i ri i detyrohet Etnisë së tij Afrikane përmes prejardhjes së nënës së tij.

Shih edhe
Jack Harrison Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Jude Bellingham Histori e Patreguar e Karrierës:

Përrallat e futbollit të Judës filluan kur ai ishte gjashtë vjeç. Kjo ishte një kohë kur ai filloi të mbështeste Blues - një pseudonim për Birmingham City FC. Në atë kohë, Bellingham i pëlqeu klubit që i ngjan emrit të tij. Ai shpresonte shumë të bashkohej me akademinë e klubit falë pasionit të tij të trashëguar dhe në emër të jetesës së ëndrrave të familjes së tij.

Shih edhe
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Hyrja në Arsim dhe Akademi:

Si të detyrueshëm, prindërit e tij siguruan që ai të shkonte në shkollë. Ndërsa studionte në Shkollën Priory në Edgbaston, babai i Bellingham e bëri atë të bashkohej me ekipin nën-8 të Birmingham City. Nga pamja e tij e fytyrës, mund të kuptoni se si ndihet. Kjo ishte një ndjenjë e kalimit të provave të akademisë - një nga momentet e tij më të mëdha të fëmijërisë.

Ashtu si një tjetër lojtar i lindur në West Midlands - Daniel Sturridge - Bellingham mori shumë mësime trainimi nga babai i tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jude Bellingham's Early Life with Birmingham City:

Tek Blutë, ai shfaqi një aftësi të pakonkurueshme futbolli më shumë sesa kolegët e tij. Me përmirësimin meteorik, nuk kishte fund për atë që Jude nuk mund të bënte.

Aftësitë e tij fituan besimin e trajnerit të tij dhe i dhanë atij privilegjin për të marrë promovime të shpejta në ekipin U-18 dhe U-23 të Birmingham në moshën 14 dhe 15, respektivisht.

Shih edhe
Harvey Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Së shpejti, lojtari i ri anglez u bë po aq me fat Demarai Grey dhe mori një bursë dy-vjeçare me Birmingham City në korrik 2019.

Erdhi momenti në të cilin ëndërron çdo i ri. Prindërit dhe anëtarët e familjes së Jude Bellingham ishin krenarë që nënshkruan një kontratë për të moshuarit në 16 vjet e 38 ditë.

Biografia e Jude Bellingham - Rruga drejt famës:

Duke kaluar në një kapitull të ri të jetës, i riu filloi të thyejë rekorde. Së pari, Jude u bë golashënuesi më i ri në Birmingham ndonjëherë në moshën 16 vjeç dhe 63 ditë.

Shih edhe
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në këtë pikë të jetës së tij, shumë ekipe prestigjioze - veçanërisht Man United - erdhën duke kërkuar për nënshkrimin e tij.

Për t'i bërë gjërat siç duhet, prindërit e Jude Bellingham menduan shumë - nëse United kishte të drejtë për djalin e tyre.

Pas shumë rishikimesh, ata refuzuan transferimin e Djallit të Kuq prej 20 milion £. Për hir të qartësisë, Bellingham më vonë zbuloi pse ai e rrëmbeu Manchester United.

Historia e Suksesit të Jude Bellingham:

Duke ndjekur gjurmët e disave Lojtarët e Futbollit në Angli të cilët e kanë bërë atë jashtë vendit, ai filloi të respektojë ofertat e kontratave jashtë Anglisë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndër të gjitha klubet, Dortmund doli në nënshkrimin e një Teen Anglez me Vlerësim të Lartë.

Duke iu përgjigjur thirrjes qartësore të fatit, Bellingham u bashkua Erling Haaland në Dortmund për një tarifë të raportuar prej 25 milion £.

Me transferimin, ai u bë 17-vjeçari më i shtrenjtë në historinë e Futbollit.

Interesante me Dortmundin, ai nuk tregoi asnjë shenjë tërheqjeje dhe vazhdoi të ngrihej e të ngrihej.

Shih edhe
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

A e dini? Jude Bellingham u bë golashënuesi më i ri i Borussia Dortmund me një gol debutues. Kjo arritje e pa atë duke u bërë një nga pronat më të nxehta të adoleshencës në Evropë.

Për të mos harruar, ai theu një rekord të mbajtur nga Phil Foden si lojtari më i ri anglez që filloi një ndeshje të Champions League.

Duke parë arritjet e tij në një moshë shumë të re, Gareth Southgate nuk humbi kohë në ftesën e të riut për debutimin e tij të vjetër për Anglinë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pjesa tjetër, siç themi për Highlight Video e tij, tani është histori.

Kush është e dashura / gruaja e Jude Bellingham?

Duke qenë relativisht i ri dhe i përqendruar në suksesin e tij në karrierë shpjegon pse ai i ka kushtuar më pak vëmendje jetës së tij të dashurisë.

Nuk ka dyshime, ka materiale të dashura dhe bashkëshorte të mundshme që tërhiqen nga pamja e tij e bukur e errët.

Shih edhe
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pas shumë hulumtimesh, kemi arritur në përfundimin se prindërit e Jude Bellingham (në kohën e shkrimit) nuk e kanë lejuar atë të ketë një të dashur. Më shumë për këtë në pjesën e tij të jetës familjare.

Jude Bellingham Jeta Personale:

Larg punës së tij si futbollist, të kuptuarit e personalitetit të tij jashtë fushe do t'ju ndihmonte ta njihni më mirë.

E para dhe më e rëndësishmja, Jude është një natyrë e ftohtë, e butë dhe më introverte. Së dyti, ai vështirë se ha dhe nuk i pëlqen gatimi. Juda varet nga mamaja e tij për të gjitha detyrat e kuzhinës.

Shih edhe
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sjellja si introvert nuk e kufizon atë të tregojë një sens të shkëlqyeshëm humori, veçanërisht te miqtë dhe anëtarët e familjes.

Në fakt, Bellingham herë pas here i bën shokët e tij të skuadrës të qeshin, pavarësisht se komedia nuk ishte puna e tij. Për ironi të fatit, ai është një këngëtar qesharak, siç mund ta shihni në videon më poshtë.

Stili i jetës dhe vlera neto:

Derisa u transferua në Dortmund, prindërit e Jude Bellingham siguruan që djali i tyre të jetonte në shtëpi me familjen e tij të ngushtë. Sidoqoftë, pasi u bashkua me palën gjermane, ai bleu shtëpinë e tij dhe një makinë ekzotike.

Shih edhe
Harvey Barnes Childhood Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ndërsa analizonim të ardhurat e tij, zbuluam se Bellingham fiton një Rrogë javore prej rreth 57,000 € me Dortmund.

A e dini? Ing fitimi i tij në Birmingham City ishte badiava - vetëm 145 £.

Fatmirësisht, kontrata e BVB ka ndikuar pozitivisht në pagën e tij dhe ka rritur në mënyrë dramatike vlerën e tij neto e cila tani është midis 2 deri në 3 milion paund (statistikat e vitit 2020).

Jude Bellingham Fakte të Jetës Familjare:

Për të riun, rruga e yjeve kurrë nuk do të ishte e qetë pa ndihmën e shtëpisë së tij të ngushtë. Në këtë pjesë, ne ju paraqesim më shumë të vërteta në lidhje me familjen e Jude Bellingham duke filluar me babanë e tij.

Shih edhe
Jack Harrison Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Fakte rreth babait të Jude Bellingham:

A keni menduar ndonjëherë se ku e preku futbollin? Epo, këtu është e vërteta; Talenti i Bellingham u trashëgua qartë nga babai i tij, Mark Bellingham.

Para se të bashkohej me forcën e Policisë dhe madje edhe pas hyrjes në punë, Mark luajti futboll për të mbajtur familjen e tij deri në të dyzetat.

Në atë kohë, aftësia unike e Mark-ut për të shënuar gola bëri që shumë mbrojtës jo-ligë të dridheshin nga pamja e pranisë së tij.

Shih edhe
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë karrierës së tij jo në kampionat, babai i Bellingham shënoi mbi 700 gola. Mjerisht, ai kurrë nuk e bëri atë larg nga Jo-League si Jamie Vardy e bëri.

Fakte rreth Nënës së Jude Bellingham:

Për shkak se Jude është ende një rishtar në kuzhinë, Denice mamaja e tij ra dakord të largohej nga Anglia për të ndarë një apartament me djalin e saj në Dortmund.

Ndërsa Mark siguron që djali i tij të ketë një marrëveshje më të mirë, ajo bën shtëpinë duke siguruar që Juda nuk i mungon asgjë në shtëpi.

Shih edhe
Jordan Pickford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ato ditë, Denice u kujdes shumë për Jude dhe Jobe kur burri i saj merrej me zbatimin e ligjit në Midlands. Ja nëna dhe djali që duken shumë.

Fakt për vëllain e Jude Bellingham:

Futbollisti i Anglisë ka një lidhje shumë të ngushtë me vëllain e tij të vogël, Jobe. Të dy vëllezërit dhe motrat u rritën nën kujdestarin e prindërve të tyre dhe të dy u bashkuan me akademinë e Birmingham City FC.

Shih edhe
Che Adams Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vëllai i Bellingham ende luan futboll dhe kujdeset për vëllain e tij të madh si një model.

Ndoshta, nëse anësori i ri kishte një motër, edhe ajo mund të ishte bashkuar me vëllezërit e motrat e saj në ekspeditën e tyre të futbollit. Pavarësisht, ne shpresojmë që karriera e të riut Jobe të tejkalojë atë të babait të tij (Markut).

Rreth të afërmve të Jude Bellingham:

Të flasësh për përkatësinë e tij britanike-zezake, veçanërisht gjyshërit e tij është e ngjashme me lundrimin e ujërave të paeksploruara. Në këtë kohë, nuk ka pasur asnjë informacion në lidhje me xhaxhain e tij, tezen, gjyshet etj.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Declan Rice Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jude Bellingham Fakte të pathëna:

Për të përfunduar Historinë tonë të Jetës në Anglez, këtu janë disa realitete që do t'ju ndihmojnë të kuptoni plotësisht Biografinë e tij.

Fakti # 1: Numri i Xhersit në pension:

Kur ai u bashkua me Birmingham City për karrierën e tij të moshuar, Jude iu dha fanella e skuadrës me numrin 22. Për shkak se ai ishte aq i mirë, klubi vendosi të tërhiqte numrin e tij të fanellës në emër të nderimit të tij.

Shih edhe
Curtis Jones Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kjo nuk shkoi mirë me tifozët që morën Birmingham FC u pye për tërheqjen e fanellës së tyre number 22 për një djalë që sapo luajti 44 ndeshje.

Fakti # 2: Ndarja e pagave dhe fitimet për sekondë:

Quiteshtë mjaft e pabesueshme se si pagat e tij morën një hap nga disa qindra paund në rreth 58,000 € në javë.

Hulumtimet tregojnë se anglezi mesatar do të duhet të punojë për një vit e gjysmë për të bërë atë që fiton Bellingham në një javë.

Shih edhe
Jordan Henderson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë
BANESORE / FITIMIPagat në Euro (€)
Në vit€ 3,000,000
Per Muajit € 250,000
Në javë€ 57,604
Në ditë€ 8,229
Në orë€ 343
Për minutë€ 5.7
Për sekond€ 0.09

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të fitimeve të tij Bellingham kur tik-tak. Shikoni vetë se sa ka bërë që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar shikimin Bio e Jude Bellingham, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 3: Mundësia e humbur e Gunner:

A e dini? Club klubi i Londrës veriore ishte klubi i parë që kishte skautuar mrekullinë adoleshente. Arsenali erdhi më afër nënshkrimit me Jude Bellingham por humbi për shkak të tranzicionit në menaxhimin e tyre.

Shih edhe
Gary Cahill Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakti # 4: Potencial i mirë i FIFA-s, vlerësim i dobët aktual:

Pavarësisht moshës së tij të re, Bellingham ka treguar tipare që e kanë renditur atë më lart në mesin e kolegëve të tij.

Nga profili i tij, mund të shihnim që lojtari premtues ka më shumë potenciale në mëngë. Mjerisht, vlerësimi i tij aktual vuan - vetëm 4 pikë më poshtë Sean Longstaff.

Shënim:

Si përfundim, nuk mund të mohojmë faktin se Jude Bellingham e dinte se çfarë donte që nga fëmijëria. Ashtu si Nick Pope, ai ka paguar detyrimet e tij duke luajtur nga ligat e ulëta dhe më pas në nivelin e lartë.

Shih edhe
Jack Harrison Fëmijëria Story Plus Fakti i patreguar i biografisë

Për më tepër, duke e ditur atë Borussia Dortmund ishte vendi më i mirë për të nuk do të ishte e mundur nëse nuk do të kishte vlera familjare.

Prindërit e Jude Bellingham (Mark dhe Denice) kanë qenë atje në çdo moment vendimtar të jetës së tij. Falë tyre, ai ishte në gjendje të merrte një vendim fitimprurës që i ka ndryshuar jetën.

Faleminderit që lexuat Biografinë e Jude Bellingham. Ju lutemi na kontaktoni nëse gjeni ndonjë problem me këtë artikull.

Shih edhe
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Përndryshe, na tregoni mendimet tuaja rreth historisë së mesfushorit në pjesën e komenteve. Tani për të kuptuar plotësisht Bio të Jude Bellingham, përdorni tryezën tonë Wiki.

Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Jude Victor William Bellingham
Emri i Nickit:Jude Bellingham
Data e lindjes:29th Qershor 2003
Mosha:17 vjeç e 10 muajsh
Vendi i lindjes:Stourbridge, West Midlands, Angli
prindërit:Z. dhe Znj. Mark Bellingham
Vëllezërit e motrat:Jobe Bellingham (Vëllai)
Zodiaku:Kancer
Te ardhura neto:2 deri në 3 milion £ (statistikat e vitit 2020)
Paga vjetore:3 milion €.
Kombësia:Albanian
Gjatesia:1.86 m (6 ft 1 në)
Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Jadon Sancho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet