Historia e fëmijërisë së Jordi Alba Plus Fakte të paqarta të biografisë

0
5068
Historia e fëmijërisë së Jordi Alba

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më të njohur me pseudonimin; "Moto GP". Historia e fëmijërisë tonë Jordi Alba plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës përpara famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se ai është një sulm i shpejtë që ka mbetur prapa me ritmin dhe qëndrueshmërinë. Megjithatë, vetëm një dore pak tifozë di shumë për Jordi Alba's Bio e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Jeta e hershme

Jordi Alba Ramos lindi në ditën 21st të marsit 1989 në L'Hospitalet, Spanjë. Ai u lind në grupin etnik katalanas për nënën e tij, Maria Jose dhe babanë, Alba Miguel.

Të jesh i lindur dhe edukuar në komunën e dytë më të madhe në Barcelonë, do të thoshte një shans të lartë për të marrë futbollin si një hobi falë një qyteti të njohur më shumë për futbollin se çdo gjë tjetër. Pak Jordi u rrit duke luajtur futboll me vëllain e tij David Alba në lagjen L'Hospitalet të Barcelonës.

Duke u rritur, ai kishte arsimimin e tij të hershëm në shkollën spanjolle të Barcelonës, i cili i dha atij mundësinë për të me pasion luajnë futboll konkurrues gjatë periudhave sportive. Në moshën 7 në vitin 1996, familja e Jordi Alba vendosi ta bënte djalin e tyre të futte futbollin si karrierë. Në të njëjtin vit, pak Jordi Alba filloi udhëtimin e tij të futbollit me klubin e tij katalanas Hospitalense. Ai konsiderohej si më i vogli, më i guximti dhe kapiteni i ekipit të tij siç vërehet më poshtë.

Jordi Alba Historia e Fëmijërisë - Fakte të patreguara

Duke pasur një traditë popullore të lënë lojtarët e tyre më të mirë të shkojnë në Le Masia (klubi i futbollit Rinor FC Barcelona), Hospitalense nuk mund të hezitonte të linte lojtarin e tyre të yjeve për sprova. Jordi Alba shkoi në Akademinë e futbollit në Lemasia me shpresë të plotë. Pavarësisht se ishte aq i vogël që ishte një kufizim, Jordi shfaqi një ritëm të ashpër që tundoi menaxherin e atëhershëm të rinisë për ta pranuar atë me shpresën se ai do të rritet më shumë gjatë viteve të ardhshme.

Alba në të vërtetë karrierën e tij në rradhët e të rinjve të Barcelonës si një krah të majtë. Ai gëzonte kohë të hershme në klub. Një nga momentet e tij të paharrueshme përfshin që ai të ketë darkë me ish-trajnerin e FC Barcelona, Louis Van Gaal. Siç tregohet në foton më poshtë, të dy u ulën në tryezë duke diskutuar pozitën më të mirë të Jordi-t për të luajtur në futboll.

Jordi Alba Faktet e Fëmijërisë - Takimi me Van Gaal

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Duke u përballur me vështirësi dhe duke u rritur në famë

Duke pasur një shkallë të lartë zhvillimi dhe fraternizing me Louis Van Gaal nuk garanton favorizim në akademinë Le Masia të Barcelonës. Jordi Alba kishte një problem të madh. Fakti që ai ishte "shumë e vogël". Ndërsa shokët e tij u rritën më gjatë me moshat e tyre, Jordi i dobët vuajti nga rritja e ngadaltë. Kjo shkaktoi debate të rënda mes menaxhimit të Barça Infantil B edhe ti Lionel Messi u fal. Në 2005, Barcelona lëshoi ​​Jordi Alba për t'u konsideruar "Shumë e vogël dhe e hollë". Pak e dinin se ai do të shfaqej në filmin botëror të FIFA 5 vite më vonë. Është e rëndësishme të theksohet se Jamie Vardy pësoi të njëjtin fat si një futbollist rinor.

Falë motivimit nga prindërit e tij dhe vëllai më i madh, Jordi i vogël vazhdoi. Ai u pranua nga klubi i tij i lagjes Cornellà. Jordi Alba tërhoqi motivim nga dhimbjet e tij dhe gjeti ngushëllim me shokët e tij. Futja e shpeshtë e shtesave të rritjes u bashkua me një breshëri të ekraneve të shpejta në katran. Më në fund erdhi rritja që korrespondon me një kohë që Jordi arriti pseudonimin "MotoGP"

Jordi Alba Historia e Fëmijërisë - Rritja në FamePas dy vitesh që e panë atë të rritet më lart, FC Valencia vendosi të holla në pjesën e majtë mbrapa për një tarifë prej € 6,000. Ishte në Valencia Jordi Alba më në fund përfundoi karrierën e tij të të rinjve pasi ndihmoi ekipin e tij të rinisë të merrte promovim në Divizionin Tercera.

Alba bëri debutimin e tij profesional në sezonin 2008 / 2009. Performanca e tij e jashtëzakonshme në Kupën e Botës 2010 FIFA më në fund e tërhoqi FC Barcelona, ​​i cili fillimisht iu lut për mëshirë dhe falje. Jordi Alba fali klubin e tij të vjetër dhe iu bashkua atyre në 2012. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Jeta e marrëdhënieve

Futbolli është një pemë e artë, një vend ku Jordi Alba në rininë e tij ka gjetur hije dhe ngushëllim duke e bërë atë një person i madh. Tani, bNë këtë spanjoll të madh erdhi një wags që rolled sytë e saj në zemrën e tij.

Fillimisht, Jordi Alba në 2009 (vitin që ai mori në ekipin spanjoll U20) filloi një marrëdhënie me ish të dashurën e tij Mellisa Morilas. Melissa i cili kaloi vitet e fundit 3 me futbollistin është një student dhe ata u takuan në një klub nate të njohura të Valencias.

Jordi Alba Relationship Life - Historia e tij me Mellisa Morilas ish të dashurën e tij

Vajza e nxehtë spanjolle e mbajti Jordi-n në një mbikëqyrje të ngushtë dhe larg syve të vështira të mërzitjeve të tjera. Kjo nënkuptonte se ajo ishte një dashnore xheloze. jordi ka thënë gjithashtu se ajo ka shqetësime çështje dhe e trajtoi atë sikur ai ishte një fëmijë siç shihet nga foto më poshtë.

Si u trajtua Jordi Alba nga ish-e dashura e tij

Mellisa dikur tha se e sheh Jordi si të aftë për të "Duke qenë të përulur dhe shumë të dashur me GIRLS". Ajo dikur i zbuloi shtypit spanjoll se ishte i dashuri i saj "Gjithmonë në mbikëqyrje dhe mirë në shtrat". Vëzhgimi i vazhdueshëm i Melisës, me kalimin e kohës, nuk hynte mirë me Jordi Albin. Kjo çoi në një fund të marrëdhënies së tyre që zgjati katër vjet.

Në 2014, vitin e kupës botërore të FIFA-s, Jordi filloi takimin me Romarey Ventura. Ata ishin parë së bashku para 2014 por më parë kishin mohuar të kishin marrëdhënie.

Jordi Alba Marrëdhënia Jeta - e dashura e tij dhe gruaja, Romarey Ventura

Romarey është nga Sevilla. Ajo dikur ishte student i turizmit në universitet dhe gjithashtu është i përfshirë në modelim. Çifti ka ndarë disa fotografi së bashku (foto të mrekullueshme të plazhit) disa kohë prapa, ndërsa thuhej se po takonin njëri-tjetrin.

Përveç kësaj, Romarey Ventura ka një marrëdhënie të mirë me motrën e Albës (gruaja e Davidit).

Disa kohë mbrapa, të dy Jordi dhe Romarey donin të tregojnë lumturinë e tyre për tifozët. Si në gusht 2017, Romarey Ventura ishte shtatzënë me fëmijën e parë. Ajo ka postuar një fotografi në Instagram me Alba në atë në të cilën ai e prek barkun e saj. "Plot me shumë dashuri" ajo shkruajti.

Jordi Alba Biografia Fakte- Kur ai njoftoi botës se ai do të ishte një baba

Prindërit e Alba duhet të jenë të lumtur, sepse edhe vëllai i tij David po pret një fëmijë me partnerin e tij Carol në të njëjtën kohë. "Duket se e ka planifikuar atë"

Biografi i patreguar Fakte - Jordi Alba dhe gratë e vëllait që presin foshnje

Jordi dhe Romarey kishin djalin e tyre të parë Piero në 18th të janarit 2018.

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Faktet personale të jetës

Jordi Alba Fakte personale

Në intervistën e Jordi Alba-s me Mundo Deportivo, mbrojtësi i plotë gjithashtu iu përgjigj pyetjeve rreth jetës së tij personale. Për shembull…Alba pranoi se ai fle 12 orë në ditë!. Më poshtë janë sesionet Q dhe A të mëposhtme.

Pyetje: Çfarë është jeta juaj normale në l'Hospitalet?

Jordi Alba përgjigjet: "Të jetosh atje, shkova në kinema, qendra tregtare apo shitore. Gjithashtu shkoj në teatrin "Joventut", ku vepron nëna e dashurisë sime ".

Q: A jeni tifoz i shahut?

Jordi Alba përgjigjet: "Dua ta luaj atë dhe vazhdoj ta bëj atë me babanë tim. Kjo më bën të mendoj dhe kjo është arsyeja pse unë mendoj se është e mrekullueshme që shahu të mësohet në shkolla ".

Pyetje: A jeni me të vërtetë orë të gjumit 12?

Jordi Alba përgjigjet: "Mund të fle për orët 12 ose 13. Natën bëj nga 12am në 9am dhe kam një gjumë të 2,3 ose 4 orë në mesditë "

Pyetje: A je i çmendur Sallatë?

Jordi Alba Përgjigjet: "Sallata më sillet i çmendur. E hani për drekë dhe darkë ... Nuk mund të bëj mëngjes, por jam i kënaqur me sallatë, me pulë dhe me oriz. Pini rreth 3 litra ujë në ditë ".

Q: A jeni një Fan i Muzikës, ndoshta Kevin Roldan?

Jordi Alba përgjigjet: "Më pëlqen rumba dhe" flamenco ". Kevin Roldan? Unë nuk e di kush është ai "

P: A e doni Televizionin?

Jordi Alba përgjigjet: "Dua shfaqjen televizive spanjolle" La que se avecina ". Unë mund të shikoj të njëjtin episod pesë herë dhe vazhdoj të qesh ".

Së fundi, në Jordi Alba Jeta Personale, ai është thënë të jetë ambasadori i markës së Braun dhe promovon produktet. Ai zotëron disa makina luksoze duke përfshirë Audi.

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Çmime individuale

Arritja e Jordi Alba me FC Barcelona si në 2017

Alba ka fituar disa tituj vendas dhe ndërkombëtarë. Para sezonit 2017 / 2018, ai ka ndihmuar FC Barcelona të arrijë La Liga dhe Copa del Rey katër herë secili. Ai e fitoi Supercopa de España dy herë dhe FIFA Club World Cup në 2015. Më shumë me Barcelonën, ai arriti edhe UEFA Champions League dhe UEFA Super Cup në 2015. Përveç suksesit të klubit të tij, ai ka marrë disa çmime individuale deri tani. Disa nga çmimet më të dallueshme në mesin e tyre janë si më poshtë:

  • Ekipi UEFA i Torinos: 2012
  • FIFPro World XI: Ekipi i Dytë [2015], Ekipi i Tretë [2013, 2014 dhe 2016]
  • UEFA Champions League: Ekipi i sezonit [2014-15]
  • La Liga: Ekipi i sezonit [2014-15]

Jordi Alba Fëmijëria Story Plus Biografi i patundur Faktet -Stili i lojës

Jordi Alba Stili i lojës

Alba është një teknikisht shumë i talentuar dhe i shpejtë sulmues majtas mbrapa që mund të përdoret gjithashtu si një krah i majtë. Ritmi dhe qëndrueshmëria e tij e lejojnë atë të jetë shumë i përfshirë në të dyja veprat dhe mbrojtjen pasi ai mund të marrë nga një fund të fushës në tjetrën shumë shpejt.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar historinë tonë të fëmijërisë së Jordi Alba plus fakte të patregueshme të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu