Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një futbollisti me sy të shqiponjës më i njohur me nofkën; 'JJ'. Historia jonë e fëmijërisë Jonjo Shelvey plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Historia e Jonjo Shelvey e Lifebogger përfshin një analizë të historisë së tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Po, të gjithë janë të vetëdijshëm për faktin që ai ka "Alopecia Totalis" (një kusht që e lë atë plotësisht tullac) por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Jonjo Shelvey e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Jonjo Shelvey Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Jonjo Shelvey lindi në ditën e 27-të shkurtit 1992 në Romford, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Donna Shelvey dhe babai, Ricky Shelvey. Jonjo i ka rrënjët e tij nga Skocia.

Ai u rrit në një banesë të këshillit në Harold Hill, e cila ishte e ashpër dhe është ende tani. Në atë kohë, prindërit e tij jetonin në një banesë të vogël të këshillit, pranë dyqaneve buzë rrugës, dhe gjithnjë kishte probleme, njerëzit goditeshin me thikë.

Siç shprehet Jonjo,“Një Krishtlindje isha në pub me babanë tim dhe pashë përtej dhe kishte një vrimë plumbi në televizion. Unë i thashë: 'A mund të shkojmë, baba? Të lutem dua të largohem nga kjo lagje ' 

Një pikë tjetër për t'u shënuar në jetën e fëmijërisë së Shelvey është shkaku aktual i tullacit të tij dhe mënyrës se si lindi. E vërteta është, tullacia e Shelvey nuk erdhi natyrshëm. Ajo erdhi si rezultat i një aksidenti disa muaj pas lindjes së tij.

Shelvey mbeti i pambikëqyrur si fëmijë, gjë që e çoi atë të zvarritet drejt shkallëve dhe të binte poshtë. Kjo rezultoi në një traumë të fëmijërisë dhe thyerje të kafkës që shkaktoi alopeci dhe humbjen e flokëve të tij.

Pas trajtimit, mjekët përshkruan një krem ​​për prindërit e tij për ta aplikuar në kokën e tij. Prindërve të tij u tha gjithashtu që ta bënin të flinte me një kapelë leshi për një muaj në mënyrë që të luftonte tullacin.

Fatkeqësisht, koha kaloi dhe trajtimi nuk u vazhdua. Prindërit e tij lejojnë që Shelvey i vogël të braktisë trajtimin e tij për shkak të shqetësimit që i shkaktoi. Kjo nga implikimet rezultoi në një tullacë të përhershme.

Me fjalët e Jonjos… ”Unë rashë nga shkallët kur isha foshnjë dhe theva kafkën time dhe mendoj se kjo e bëri edhe më keq. Unë mendoj se gjithmonë e kam stresuar veten si fëmijë dhe alopecia nuk mund ta ketë kurë natyrale kur ka stres.

Kam provuar gjëra [për ta shëruar] kur isha më i ri por askush nuk punonte për mua. E provova këtë vaj të cilin e fërkonit në kokë dhe më duhej të flija në një kapelë leshi për tre muaj. Kam arritur në ditën e katërt dhe ishte vetëm pjekje. Hoqa kapelën dhe mendova: 'Nëse nuk ju pëlqen Tullacia ime, atëherë mos flisni me mua. '

FRIKË: "Kur isha me Arsenalin [si një nëntë vjeçar] unë shkoja në stërvitje me një kapak bejsbolli, sepse kisha shumë frikë nga ajo që njerëzit po mendonin kur unë të rritesha.

Më kujtohet duke ecur nëpër Romford me motrën time dhe kisha kokën time tullac dhe njerëzit do të vështronin. Motra ime mërzitej për këtë dhe i pyeste njerëzit se çfarë po shikonin. Tani, kam arritur në skenë që as nuk shqetësohem ta rruaj disa ditë. Kjo është vetëm mënyra se si jam, mendoj. "

Shelvey që kur arriti në futbollin e nivelit të lartë ka mbështetur vazhdimisht të rinjtë që ndajnë gjendjen e tij.

LEXO  Jude Bellingham Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jonjo Shelvey Faktet e Biografisë - Përmbledhje e Karrierës:

Pasi pa vëllain e tij të madh të binte në karrierën e tij për shkak të jetës së tij të përafërt, Jonjo ishte i motivuar për të filluar karrierën e tij të të rinjve. Ai filloi në 2001 / 2002 me Arsenalin. Ky ishte i njëjti vit që Stiven Gerrard arriti në skenë. Jonjo i ri ishte i shpejtë për ta bërë atë idhullin e tij të fëmijërisë dhe dikush, stili i të cilit do të kërkonte.

Shelvey u pa si një fëmijë që kishte përvojë përtej viteve të tij. Ai u derdh në skenë vetëm 16 vite dhe 59 ditë kur ai u bë lojtari më i ri ndonjëherë në historinë e Charlton Athletic.

Playmaker-i i lindur në Romford gjithashtu u bë shënuesi më i ri i klubit ndonjëherë, duke shënuar golin e tij të parë 54 ditë para ditëlindjes së tij të 17-të. Kjo bëri që Liverpool të kërkonte shërbimet e tij. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gruaja e Jonjo Shelvey, Daisy Evans - The Histori dashurie:

Futbolli me sytë e shqiponjës së Jonjo Shelvey po plotësohet nga një zonjë e bukur dhe e mrekullueshme. Askush tjetër përveç këngëtarit britanik, Daisy Evans i cili është 3 vjet më i madh se ai (i lindur më 30 nëntor 1989). 

Në qershor 2015, Shelvey u martua me të dashurën afatgjatë Daisy Evans Daisy, the ylli i famshëm S Club 8. 

Aktori i humorit Jimmy Carr, një komedian, prezantues, shkrimtar dhe aktor anglez, i cili mban shtetësi britanike dhe irlandeze, performoi në ngjarjen e tij të dasmës. Me siguri, ai nuk zhgënjeu.

Është e rëndësishme të theksohet se çifti kishte një vajzë (foto poshtë), e cila ishte lindur një vit para martesës së tyre.

Jonjo Shelvey Bio - Punësimi për Post Mariage:

Pas martesës së tij, lojtari i mesfushorit ngriti vetullat kur ai postoi një reklamë online duke kërkuar për një kuzhinier personal që ta kujdeset për të, gruan dhe vajzën e tij duke ofruar një pagë vjetore të pagës £ 65,000. Më poshtë është një foto e reklamës.

LEXO  Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai deklaroi se përgjegjësitë e tij familjare dhe një dietë e re do të përmirësonte sjelljen e tij profesionale. Megjithatë, aplikanti i suksesshëm me siguri do të duhet të fitojë pagën e tyre, duke gatuar për Shelvey, gruan e tij Daisy dhe vajzën e re Lola Fluer dhe duke qenë fleksibël rreth orarit të instalimeve Swans.

Referimi thotë: “Duke punuar mbi baza rota për shtatë ditë, duhet të keni gjithashtu një repertor të madh të kuzhinave të ndryshme. Si një kuzhinier privat, do t'ju duhet gjithashtu përvojë dhe njohuri të të ushqyerit sportiv, vaktet e shëndetshme, me performancë të lartë, ushqimin sportiv dhe vaktet e ekuilibruar mirë për të siguruar një dietë të larmishme.

Ju gjithashtu duhet të keni një përvojë të mëparshme të kuzhinierit privat. Aplikanti i suksesshëm do të duhet të punojë për paratë e tij megjithëse, me aplikantët që pritet të jenë në detyrë të hënën deri të dielën dhe të jenë elastik me Jonorari i ndeshjeve të jo me Swansea. ”

Shelvey justifikoi arsyet për punësimin e një shefi kuzhine për të ndihmuar yllin e Premier League dhe familjen e tij.

Në fjalët e tij ...'Unë kam punuar me një trajner personal gjatë gjithë verës në mënyrë që të bëhem i aftë për sezonin, tha mesfushori i vjetër Swansea. 

"Unë gjithmonë kam pasur pak peshë në krahasim me lojtarët e tjerë, por unë kam punuar shumë për këtë verë. "Unë gjithashtu kam një kuzhinier që vjen për të qëndruar me familjen time për të gatuar për ne, kështu që unë kam shikuar duke mbuluar të gjitha bazat".

Jonjo Shelvey Jeta Familjare:

Jonjo dikur vinte nga një prejardhje familjare e klasës së mesme e operuar nga babai i tij, Ricky para se investimi i futbollit të shlyhej. Babai im, në foto më poshtë, ende jeton në të njëjtën lagje të trazuar të cilën ai rriti dy djemtë dhe vajzën e tij.

Nëna dhe Motra: 

Mamaja e Jonjo dhe motra ime jetojnë në Brentwood. Ndryshe nga burri i saj Ricky, dhe me ndihmën e djalit të tyre të futbollit (Jonjo), Donny e mori vajzën e saj nga Harold Hill pasi vëzhgoi se ajo kishte një shtatzëni të padëshiruar. Siç shprehet Jonjo Shelvey; "Motra ime ishte shtatzënë dhe nuk doja që fëmija i saj të rritet në të njëjtën zonë ku unë u rrita, kështu që i bleva asaj dhe nënës time një shtëpi diku tjetër." Më poshtë është një foto e Donna Shelvey me nipin e saj.

LEXO  Mason Holgate Fëmijëria Story Plus Fakte Biografia e Untold

Është me vend të theksohet se Jonjo Shelvey ka një gjyshje skoceze.

Vëlla:

Jonjo ka një vëlla më të madh me emrin George Shelvey, karriera e futbollit e të cilit ishte shkatërruar nga pirja dhe pikniki.

Jonjo Shelvey mësoi nga gabimet e vëllait të tij të madh George i cili ishte një vëlla i madh i talentuar një herë. Ai dhe bëri sakrifica për të ndihmuar karrierën e tij në futboll.

"George më parë ishte më i mirë se unë, por ai shkoi në rrugën e vajzave, klubeve të natës dhe pijeve,"

Shelvey thotë. “Do të kishte qenë e lehtë për mua të ndiqja atë rrugë, por gjithmonë kisha dëshirë të përkushtohesha. Shoqet e mia do të ishin jashtë dhe unë isha ulur brenda duke parë DVD-tëSteven Gerrard. I knnëse do të mbaja kokën ulur që të kisha aftësinë të bëja diçka nga jeta ime e cila përfundimisht ndodhi ".

Jonjo Shelvey Fakte të patreguara të Biografisë - Sir Alex Ferguson mendon se ai ka topa:

Shelvey shkëlqyeshëm ngriti në ish-bosi i Manchester United Sir Alex Ferguson pasi u dha urdhërat e tij marshimi në një lojë mes Liverpulit dhe Djajve të Kuq.

Në atë kohë, ai akuzoi shefin e pensionuar të United të 'Grassing' atë. Duke refuzuar apologjinë e Shelvey, menaxheri më i suksesshëm britanik i të gjitha kohërave tha: "Jo më pëlqen. Ajo tregon se ju keni një grimë topa për ju. "

Jonjo Shelvey Fakte personale:

Pikat e forta të Jonjo: Ai është i mëshirshëm, artistik, intuitiv, i butë, i mençur dhe muzikor.

Dobësitë e Jonjo: Ai mund të jetë i frikësuar, tepër i besuar, i trishtuar dhe ka dëshirën për t'i shpëtuar realitetit.

Çfarë Jonjo i pëlqen: Ai e do veten, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale, not, tema shpirtërore.

Çfarë Jonjo nuk i pëlqen: Dini të gjithë, duke u kritikuar, e kaluara që kthehet për ta ndjekur dhe mizori të çdo lloji.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e historisë tonë të fëmijërisë Jonjo Shelvey plus Fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet