Ivan Perisic Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Futbollit Genius i cili njihet më së miri me pseudonimin; "femër". Historia jonë e fëmijërisë Ivan Perisic plus faktet e pambaruara të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes së familjes, jetës së marrëdhënieve, dhe shumë fakteve të tjera jashtë Fokusit (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për shfaqjet e tij verbuese si një sulmues i krahut ose i dytë. Sidoqoftë, vetëm pak prej tyre e konsiderojnë Bio Ivan Perisic, i cili është mjaft interesant. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Ivan Perisic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e hershme

Ivan Perisic ka lindur në 2nd ditën e shkurtit, 1989 me nënën e tij, Tihana Perišić dhe babai Ante Perisic në Split, Kroacia.

Ivan Perisic vjen nga një sfond familjar bujqësor. Së bashku me prindërit e tij, Ivan u rrit me motrën e tij të vetme, Anita Perisic. Në atë kohë, gjatë kohës së fëmijërisë, miqtë e tij e përdorën atë Koka që do të thotë fjalë për fjalë "femër" në gjuhën e tij amtare. "Puna"femër"Pseudonimi erdhi për shkak të faktit se Ivan i ri është parë gjithmonë duke ndihmuar për babain e tij femër fermë të shpezëve vetëm jashtë qytetit të tij të Omis në bregdetin kroat.

Pëllumba që mbante ishte një biznes i madh për Ante (babai i Ivanit) dhe familjes së tij. Pavarësisht se quhet pseudonimi "femër", Ivan kurrë nuk u kujdes shumë, pasi ai ishte krenar për biznesin e të atit.

Ivan Perisic Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Dashuria dhe sakrifica e këmbëve

Përveç ndihmës së prindërve të tij në fermën e pulave, Ivan i ri zhvilloi një talent në futboll në fillim. Ai përdorte kohën e tij të lirë për të luajtur futboll dhe pasioni i tij për ndeshjen e panë të regjistrohej me një ekip lokal, Hajduk Split i cili i dha atij skenën për të shfaqur talentin e tij.

Kërkimi i Ivan për të marrë karrierën e tij shumë serioze dhe në nivelin e ardhshëm erdhi me një problem financiar për familjen Perisic. Prindërit e tij nuk mund të përballonin taksat e akademisë së tij. Erdhi nevoja për para sakrifica të mëdha për babain e tij i cili me dhimbje kishte për të shitur stoqet e fermës së tij të pulave për t'u kujdesur për kërkesat e karrierës së djalit të tij.

Babai i Ivanit, Ante Perišić është një njeri që beson në investime për djalin e tij edhe nëse kjo do të thotë të heqësh dorë nga çdo pronë që ka. Ante shiti pajisjet e tij të pulave në një përpjekje për të rritur shumat për të dërguar djalin e tij në akademinë më të mirë të futbollit në Kroaci.

Në një orvatje për të marrë familjen e tij dhe për të drejtuar, Ante kishte për të blerë pajisje bujqësore me kredi që më vonë e mori atë në vështirësi (Shpjegoi më poshtë në Fakte të Familjes Ivan Perisic). Antie Perisic ishte aty për djalin e tij në çdo hap të rrugës.

Ivan Perisic Fëmijëria Story Plus Biografi pakufizuar Fakte- Flijimi i Fundit dhe Ngritja e Fama

Megjithatë, kjo ishte biznesi familjar i shpendëve që përcaktoi kursin për karrierën e Ivanit në fillim. Ivan kaloi gjashtë vjet në Hajduk, duke luajtur futbollin e tij dhe duke shkuar në shkollë. Përkundër luftimeve me deptin e tij nga blerjet e pajisjeve të pulave, vizioni i Ivanit vendosi të merrte një hua tjetër. Këtë herë, paratë e huave u përdorën për dërgimin e djalit të tij në Francë për të fituar mundësi më të mëdha në karrierën e tij. Si në këtë kohë, Ivan u thirr për sprova nga Sochaux, një klub francez i themeluar nga Jean-Pierre Peugeot, një anëtar i shquar i familjes Peugeot.

Për Ivanin e ri, qëllimi parësor për të shkuar në Francë, duke përfituar një mundësi në karrierën e tij, ishte të qëndronte i pavarur dhe të rriste para për të paguar borxhet e mëdha të babait të tij.

Pa dyshim, shumë nga këto para u derdhën në lëvizjen e tij Sochaux. Ky veprim ndodhi në sezonin 2006 / 2007. Për fat të mirë për të, Ivan shpërtheu sa më shpejt që ai luajti ndeshjen e tij të parë për klubin. Atë verë, në 2006, gazetat franceze filluan të shkruanin rreth një djalosh me kaçurrela foto më poshtë i cili donte të impresiononte turmën.

Performanca mbresëlënëse e Ivanit çoi në lëvizjen e tij në Belgjikë ku ai besonte se do të rritet më shpejt. Ivan filloi me një hua në Roeselare përpara se të transferohej në klubin Brugge ku ai më në fund bëri një emër për vete. Me klubin belg, Ivan u bë golashënuesi më i mirë i Ligës së Ligës Belge dhe Futbollisti më i mirë belg i vitit për 2011.

Ky feat e bëri atë një lëvizje për të Borussia Dortmund ku ai fitoi Bundesliga 2011-12. Në këtë kohë, ai nuk ishte më i njohur si djalë me flokë të kaçurreluar, por një futbollist i pjekur dhe vdekjeprurës në krahë dhe përpara qëllimit. Udhëtimi i tij në VfL Wolfsburg dhe Inter Milan pasoi tjetër dhe pjesa tjetër, siç do të thoshin, tani është histori.

Ivan Perisic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Në çdo futbollist të suksesshëm kroat, ka një magji joshëse, të dashurën dhe gruan. Ivan Perishiç takoi të dashurën e tij të fëmijërisë, Josipën në shkollën e mesme. Në atë kohë, të dy dashamësit ishin shokë klase që ndanin të njëjtin stol të shkollës në klasë.

Që të dy filluan marrëdhëniet e tyre si miqtë më të mirë dhe më vonë u përfshinë me njëri-tjetrin. Ivan dhe Josipa u martuan në 2012 gjatë kohës së tij me Borussia Dortmund. Ata kanë qenë çifte të lumtura që nga martesa e tyre.

Së bashku, të dy çiftet kanë një vajzë të quajtur Manuela dhe një djalë, Leonardo i cili është tre vjet më i vjetër se motra e tij. Leonardo Perisic ka lindur në Volfsburg dhe thuhet se ka një lidhje shumë të fortë me babain e tij, i cili beson se djali i tij do të bëhet një futbollist si ai. Këtë herë, pa ndonjë luftë financiare si ai përjetoi me familjen e tij.

Ivan Perišić është plotësisht i përkushtuar ndaj familjes së tij. Ti nuk i pëlqen shumë publiciteti, Ivan dikur mori një fotografi me familjen e tij përballë panoramës së bukur të liqenit Lugano në Zvicër.

Ivan Perisic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fakte familjare

Monies Ivan Perisic bërë në futboll ishte e dobishme për familjen e tij. Ai u kujdes për nënën dhe motrën dhe i vendosi borxhet e babait të tij nga pajisjet bujqësore që bleu në hua, në një orvatje për të mbajtur familjen e tij të mbijetuar.

Siç pohoi një burim, pajisjet bujqësore Antie të blera me kredi nuk u paguan në kohë dhe kjo çoi në beteja ligjore të cilat me të vërtetë e fituan familjen Perisic. Frika e tyre më në fund erdhi në përfundim pasi Ivan pagoi çdo qindarkë të vetme.

Ivan Perisic Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte -Fakte karriere

  • Ivan Perišić dikur ra me Jurgen Klopp në Dortmund për shkak të mungesës së kohës së lojës. Klopp figura e mëposhtëme mbante gjithmonë memecë në shpirtrat e Perisic dhe dikur e kishte quajtur atë "fëmijëror"Për shkak të sjelljes së tij. Brenda, Ivan Perisic nuk i pëlqen të ulet në pankinë. Kur u intervistua për këtë, ai tha;…

"Kur unë rri në bankë, unë po vdes," Mos luajtur një lojë ndihet si ndëshkim për mua. Më duhej të mësoja si të jem profesional në lidhje me këtë mënyrë të vështirë. Unë kam për të pjekur mentalisht "

  • Ivan Perisic nuk është mik me paguesit e Juventusit. Kur zemërohet, ai e kap kundërshtarin e tij nga qafa dhe nofullat siç shihet në rastin e Juan Cuadrado dhe Alvaro Morata.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë tonë Ivan Perisic dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu