Houssem Aouar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Houssem Aouar Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Biografia jonë e Houssem Aouar përshkruan Fakte në lidhje me Historinë e Fëmijërisë së tij, Jeta e Hershme, Familja, Prindërit, E dashura / Gruaja që duhet të jetë, Stili i Jetës, Jeta Personale dhe Vlera Neto.

In simple terms, this is a story of the Footballer’s Life Journey. It begins from his boyhood days, to when he became famous.

To whet your autobiography appetite, checkout his boyhood to adult gallery — a perfect summary of Houssem Aouar’s Bio.

LEXO
Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Yes, you and I know he is both poisonous in the duel and technically outstanding like Hakim Ziyech.

Little wonder, Hansi Flick ra në dashuri dhe u përpoq të përforconte ekipin e tij FC Bayern Munich me Houssem Aouar. Despite the accolade, only a few know his complete Life Story. Without further ado, let us begin.

Houssem Aouar Historia e Fëmijërisë:

Për fillestarët e Biografisë, ai mban pseudonimin "Houss". Houssem Aouar lindi në 30th ditën e qershorit 1998 nga prindër të Afrikës së Veriut, në Lyon, kryeqyteti në rajonin Auvergne-Rhône-Alpes të Francës.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Corentin Tolisso Plus Fakte të patreguara të biografisë

No doubts, Houssem Aouar’s mom has defiled the law of ageing as she looks pretty young despite being in her late 40s.

Even though the footballer has not displayed his dad to the public, Lifebogger is pleased for something. To give you a glimpse of one of his lookalike parents whom he is most attached to.

Growing up in Lyon:

Duke qenë të rritur në zonën e dytë më të madhe urbane të Francës, ne e dimë që Aouar ka fillime të përulura. Në atë kohë, ai kënaqej të kalonte kohë me fëmijë të tjerë që kujdeseshin më pak për dallimet e tyre racore.

LEXO
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

From the onset, Houssem believed he could accomplish great things in football. This was because of the common dream shared amongst his peers.

Speaking about his childhood dreams, which never remained a passing fantasy, the Playmaker once told the French press.

“Dikur argëtohesha së bashku me fëmijët e tjerë në Lyon. Futbolli u bë një pasion që të gjithë kishim të përbashkët. Ajo na bashkoi pavarësisht dallimeve në origjinën familjare dhe kombësitë tona.

Deri më sot, ne ende mbajmë miqësinë tonë. Shtë një reflektim perfekt i lagjes ku prindërit e mi më rritën. Mbi të gjitha, uniteti u bë një nga pikat tona të forta. "

Historiku i familjes Houssem Aoua:

The fact that his mother worked as a reputable nurse implies our boy didn’t suffer lack during his childhood.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

The Playmaker grew up in a middle-class family background and has no rag to riches childhood story.

Thanks to the earning of Houssem Aouar’s parents, his entire household lived and fared comfortably as above-average citizens.

Origjina e Familjes Houssem Aouar:

Për të gjetur me lehtësi prejardhjen e tij, së pari duhet të mësoni të shqiptoni emrin e tij, i cili thotë shumë për prejardhjen e tij algjeriane. Fatmirësisht, Goal ka shpjeguar se si të shqiptohet emri i Houssem Aouar siç duhet.

Me të dëgjuar origjinën e tij është Algjeria, ju mund të filloni të mendoni ... A vjen Aouar nga linjat e gjakut të legjendave si Zinedine Zidane, kush aktualisht është modeli i tij?

LEXO
Ibrahima Konate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

No doubt, Algeria is home to many multi-faceted dialects as seen in their language map below.

Assuming Houssem Aouar’s parents had raised him in the North African country, he may have learnt to speak different varieties of dialects, most notably Algerian Saharan Arabic.

Historia e Futbollit Houssem Aouar:

It took great wisdom for his parents to consider setting a path for him in soccer — the only thing he loved as a child.

LEXO
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

On this note, Aouar’s mother had him join the local soccer academy of AC Villeurbanne when he clocked 8.

Fillimi i karrierës së tij të të rinjve në akademi nuk ishte ndonjë çështje e madhe. Edhe migrantët e tjerë algjeriano-francezë - (si Nabil Fekir) - e panë të përshtatshme të fillonin ekspeditat e tyre të futbollit atje.

Back then, Aouar was more concerned about making his parents proud by performing better than other kids at the academy.

LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Of course, the young lad thrilled not only his family members but also threw his coaches into some moment of euphoria. His most memorable moment with AC Villeurbanne remains helping the team to win one of the academy’s famous trophies.

Udhëtimi në Olympique Lyonnais:

Me ndihmën e vazhdueshme nga Adidas, mesfushori i ardhshëm nuk kishte asnjë problem në lidhje me kompletet që i duheshin. Pas tre viteve të edukimit të talenteve të tij në Villeurbanne, Aouar u dha lamtumirën shokëve të tij të skuadrës. Ai vazhdoi të bashkohej me akademinë e Olympique Lyonnais në 2009.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Apparently, his parents did go through lots of stress before the eleven-year-old could join the big house of Lyon.

Being able to access more advanced facilities at his new academy, Aouar worked on perfecting his flair and technicality in dribbling.

With hard work and better guidance from his coaches, the prolific talent excelled above his peers.

Biografia e Houssem Aouar - Rruga drejt famës:

Ashtu siç bënë ata Corentin Tolisso, Olympique Lyonnais couldn’t turn a blind eye to his compelling potential by the time he turned 18.

LEXO
Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Hence, Houssem Aouar signed a three-year deal with the Ligue 1 club in 2016. While the iconic dribbler was making his father and mother proud on the pitch, his country of family origin (Algeria) was left at the wrong end of the gun.

Duke ndjekur gjurmët e Kylian Mbappe, Aouar turned his attention towards playing for France instead of Algeria.

His decisions raised a lot of questions amongst sports analyst who kept on worrying about the lojtarë potencialë monstruozë XI të klasit botëror (përfshirë Aouar) që vendi i Afrikës Veriore i kishte humbur.

Ndërsa shkruaj këtë Bio, madje edhe Francezi i Dëbuar Karim Benzema has tried to convince the prolific talent to join the Algerian national team.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë

Again, the Desert Foxes manager, Djamel Belmadi did persuade Houssem Aouar’s parents to talk him into featuring for Algeria. However, Houss still remain glued to the French team.

Bio e Houssem Aouar - Histori Suksesi:

Upon his glorious ascension in Ligue 1, the Finesse shooter knew the journey to stardom has only begun. It was humility and dedication that helped Aouar remain an integral player in Lyon’s armoury.

LEXO
Samir Nasri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

His technicality and composure made him an invincible midfielder who supplies Memphis Depay me mundësi perfekte për shënim të golit.

As Aouar continued to leave his fans in awe of his potential, many clubs have begged for his signature.

Arsenal almost signed him in the 2020/2021 summer transfer but instead went for Thomas Partey — only for the club to begin regretting their decision.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë

In retaliation, playmaker refuzoi lutjen e Arsenalit - me zhgënjim pasi përjashton largimin nga Lyon për Gunners në janar 2021.

Perhaps you have paid little attention to his playing style. That is why we have prepared the clip below which highlights his unbelievable soccer prowess and the reason why Mikel Arteta do ta dojë përgjithmonë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Corentin Tolisso Plus Fakte të patreguara të biografisë

Me siguri, Aouar dhe Riyad Mahrez do të bënte një kombinim të përgjakshëm të FIFA-s në lojën tënde të preferuar video - PS5. Pjesa tjetër, siç thonë ata për Biografinë e tij, është histori.

Kush është e dashura dhe gruaja e Houssem Aouar?

For being successful and rising to the huge demands of French football, most fans must have asked if there is a woman behind his gentle heart. Of course, his handsome looks would place him high for a girl’s boyfriend.

LEXO
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa shkruaj këtë Bio, Aouar u ka shurdhuar pyetjet nëse ai ka një të dashur apo grua në dorë. Ne dyshojmë se mesfushori i bukur mund të jetë në një marrëdhënie, por refuzon ta bëjë atë publike, të paktën tani për tani.

Jeta personale e Houssem Aouar:

A keni menduar ndonjëherë se çfarë e bën i nominuari për çmimet e Champions League kaq speciale? Të them të drejtën, Aouar ka një natyrë besnike, mbrojtëse dhe të kujdesshme, prandaj ai fiton lehtësisht besimin e njerëzve.

LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

Outside the pitch, he maintains a quiet life devoid of too many boisterous events including anything that endangers his health.

What we see him do on the field is probably the product of his thorough thinkings at the river banks and beaches when no one is watching.

Lifestyle:

Like - tha Benrahma, Houss loves to be addressed by the way he dresses.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Apparently, his gigantic salary of €1.5 million (2020 Stats) can afford him big houses, fancy clothes and shoes and cars. However, the Footballer prefers to live the average lifestyle.

Ndërsa përpiloj këtë Histori Jete, Aouar jeton me nënën e tij dhe pjesën më të madhe të pushimeve i kaloi duke u ftohur në lagjen e tij Lyon. Sipas fjalëve të tij;

“Unë ende jetoj me mamanë time. E vërteta është, ajo ka bërë gjithçka për mua dhe unë ndihem mirë në vendin e saj. Sigurisht, ajo më sjell ekuilibër.

Të luash në ndeshje të mëdha dhe të kthehesh në vendin e saj më pas më lejon të mbaj këmbët në tokë - kjo është e rëndësishme. Unë i jap shumë familjes time të afërt. ”

Jeta Familjare Houssem Aouar:

Houss has made us believe the fact that what makes one feel at home is not where they live but the people who surround them.

LEXO
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Truth be told, the Footballer feels more accomplished each time his family members celebrate his success. Hence, we bring you fact about Houssem Aouar’s father, mother and siblings in this section of his Bio.

Rreth Nënës së Houssem Aouar:

Great mums have produced successful footballers and Houss’ mum isn’t an exception. Since he was a little boy, she had cherished him and held the young lad like a fragile egg.

LEXO
Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

To help her son excel in football, Aouar’s mother had to learn about the pros and cons of the game.

In her opinion, she needed to be prepared to provide the best advice for her son whenever the tides of the sports turned out to be unfavourable.

While monitoring the progress of Aouar, his mom even accompanied him to the 2018 Ballon d’Or event.

LEXO
Ibrahima Konate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

Who would have imagined that motherly love can compel her into learning about soccer despite being a nurse?

Rreth babait të Houssem Aouar:

He is one person who remained anonymous even before his son’s rise to stardom. Of course, Aouar’s Dad must have played a vital role in his upbringing.

Thou his wife does more. the proud father still remains a point of contact for his beloved son whenever things go wrong.

LEXO
Djibril Sidibe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Rreth vëllezërve dhe motrave Houssem Aouar:

Just like he is silent about his father, so also are inquiries on the existence of a brother or sister.

Maybe the rest of his family (except his mother and grandad) wishes to live a more private life without attracting the media’s attention.

Rreth të afërmve të Houssem Aouar:

Do you know?… While his Dad maintains his private life, his grandfather chooses not as he has been making waves on social media.

LEXO
Steven Nzonzi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ever since Houss shared a picture of one of his grandparents on Instagram, many fans have applauded his old man for having a rare talent for a grandson.

Houssem Aouar Fakte të pathëna:

Për të përmbledhur Historinë e Jetës së Dribluesit Teknik, këtu janë disa të vërteta që do t'ju ndihmojnë të kuptoni plotësisht Biografinë e tij.

Fakti # 1: Karriera vjen e dyta:

Even while he works towards having a successful career, Aouar has made us understand that he prioritizes his family and health (first) – before anything.

LEXO
Boubakary Soumare Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehur

Në rast se nuk e dini, Aouar një herë refuzoi të merrte pjesë në lojëra në Stade de Reims sepse ai e konsideron katranin të jetë mjaft i rrezikshëm për aftësinë e tij.

Although his club penalised him for his actions, he had his family cheer him at such a phase of misunderstandings.

Fakti # 2: Ndarja e pagës dhe fitimet në sekondë:

BANESORE / FITIMIFitimet në Euro (€)
Në vit€ 1,500,000
Per Muajit€ 125,000
Në javë€ 28,802
Në ditë€ 4,115
Në orë€ 171
Për minutë€ 2.9
Për sekond€ 0.05
LEXO
Historia e fëmijërisë Hugo Lloris Plus Fakte të paqarta të biografisë

A e dini?… Një qytetar mesatar francez do të duhet të punojë për rreth katër vjet e gjysmë për të fituar atë që Aouar bën në një muaj.

Ne kemi vendosur në mënyrë strategjike një analizë të pagës së tij kur ora bie. Gjeni vetë se sa ka fituar që kur keni ardhur këtu.

Që kur keni filluar të shikoni Houssem AouarBio, kjo është ajo që ai ka fituar.

€ 0

Fakti # 3: Feja:

Houssem Aouar is part of the 5.8% of the population of Muslims in France which totals 3.7 million people. As a member of Islam, the Lyon star adheres to the code and conducts of his religion.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Corentin Tolisso Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakti # 4: Statistikat e FIFA-s:

With his excellent performance in competitive games, Aouar has established himself as a formidable force in computer games. The French man shares a similar FIFA potential with Eduardo Camavinga.

Përfundim:

From the beginning, the Biography of Houssem Aouar teaches us that early peer influence (in sports) is the most natural way to lay a child’s career foundation.

No doubt, our boy’s future became shaped by wanting to belong to a group of friends who formed a family by playing football.

LEXO
Ibrahima Konate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte Biografia e Untold

It behoves us to appreciate Houssem Aouar’s mother for the incredible display of motherly love throughout his journey to fame. Not to forget his granddad who has played a role in nurturing his grandchild.

Kini parasysh që ekipi ynë përpiqet t'ju kënaqë me histori të ligjshme për ju më të nderuarit Lojtarët e Futbollistit Francez.

Kindly contact us if you find any misappropriation in our article. Otherwise, make a comment after taking a quick tour of his Aouar’s Biography summary in our Wiki table.

LEXO
Jules kounde Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Kërkimet e biografisëPërgjigjet e Wiki
Emri i plotë:Houssem Aouar
pseudonimi:Banesave
Mosha:22 vjeç dhe 11 muajsh.
Vendi i lindjes:Lyon, France
Te ardhura neto:2 milion € (Statistikat e vitit 2020)
Paga vjetore:1.5 milion € (Statistikat e 2020)
Profesioni:Futbollist (Mesfushor)
Kombësia:francez
Paraardhja:Prejardhja Algjeriane
Gjatesia:1.75 m (5 ft 9 në)
Feja:Islam

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet