Son Heung-min Fëmijëria Historia e Fëmijëve Plus Faktet e Biografisë së Untold

Kjo bio ju jep një përmbledhje të plotë të Jetës Familjare të Son Heung-min, Tregimi i Fëmijërisë, Jeta e Hershme, Faktet e Biografisë, Faktet e Dashurisë, Jetesa, Jeta personale dhe ngjarje të tjera të rëndësishme nga ditët e tij të fëmijërisë e deri kur ai u bë i famshëm.

Jeta dhe ngritja e Son Heung-min. 📷: Instagram.

Po, tifozët e dinë për shkathtësinë e krahut dhe aftësinë për t'i përdorur të dy këmbët në mënyrë të barabartë. Sidoqoftë, vetëm disa individë kanë lexuar biografinë e Son Heung-min, që jep një pamje të plotë të tij. Pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë së Son Heung-min:

Duke filluar, Biri Heung-min lindi në ditën e 8 të korrikut 1992 në Chuncheon, kryeqyteti Gangwon në Korenë e Jugut. Ai është i dyti nga dy fëmijët e lindur për nënën e tij, Eun Ja Kil dhe babanë e tij, Son Woong-Jung.

Një nga fotot e njohura më të hershme të fëmijërisë së Son Heung-min. 📷: LB.

Djali i ri u rrit në vendlindjen e tij në Chuncheon. Ishte në qytet që ai kishte një fëmijëri sportive dhe një adoleshent produktiv përkrah vëllait të tij të vetëm dhe motrës dhe vëllait të madh - Heung-Yun Son.

Vitet në rritje:

Duke u rritur në Chuncheon, djali i ri filloi të luante futboll sapo mësoi të shëtiste. Falë sportit, Son nuk kishte asnjë interes të luante lojëra kompjuterike ose të kishte lodra rreth tij.

Sfondi familjar:

Në një pikë të fëmijërisë së princit të futbollit, babai i tij - Son Woong-Jung pyeti nëse ai kishte vërtet pamjet e bëra për një karrierë në futboll. Përgjigja e djalit ishte "po" dhe babai i tij ishte i lumtur që e trainoi atë. Trajnimi i të riut nuk ishte i vështirë për Son Woong-Jung. Kjo kryesisht për shkak të faktit se ai ishte një futbollist profesionist një herë. Si i tillë, ai tërhoqi përvojat e tij të kaluara në stërvitjen e Birit së bashku me vëllanë e tij më të madh. Nga ana e saj, nëna e Son ishte e lumtur të shikonte dhe të kujdesej për djemtë e saj pas çdo seance të lodhshme trainimi.

Si filloi Futbolli i Karrierës për Son Heung-min:

Flisni për sesionet e lodhshme të stërvitjes, a e dini se Son dhe vëllai i tij i madh ishin bërë me zell për të praktikuar bazat e futbollit jo më pak se 6 orë në çdo ditë të javës? Për më tepër, të rinjve iu dhanë 4 orë mbajtje pa ndalje Keepy Uppies (i njohur edhe si Juggling). Në fakt, ata shpesh panë tre topa përmes syve të lodhur të kuq të përgjakur pas rreth tre orësh të aktivitetit.

Son Heung-min dhe vëllai i tij i madh kaluan një regjim të rreptë prej 4 orësh 'Keepy Uppies' si fëmijë. 📷: BBC.

Vitet e hershme të Son Heung-min në futbollin konkurrues:

Në kohën kur Biri ishte 14 vjeç, babai i tij i dha lirinë të fillonte të luante ndeshje. Me fjalë të tjera, Biri nuk ishte i lirë të luante lojëra konkurruese deri në moshën 14 vjeç, sepse babai i tij kishte besimin se aktiviteti shkatërron potencialin e sportistëve të rinj duke punuar shumë mbi muskujt e tyre.

Produkti i futbollit ishte vetëm 14 vjeç kur ai filloi të luante lojëra konkurruese. 📷: Instagram.

Falë faktit se ishte një nxënës i shpejtë - përveç që kishte një bazë të mirë të bazave të futbollit, Son nuk kishte asnjë problem të futej në sistemet rinore të akademisë rinore të Hamburger SV, pasi u bashkua me palën gjermane në nëntor 2009.

Biografia e Son Heung-min - Historia e rrugës drejt famës:

Pas kësaj, karriera e Sonit filloi të regjistrojë progres në kërcime dhe kufij, posaçërisht pasi Hamburger SV i dha kontratën e tij të parë profesionale ditën e ditëlindjes së tij në korrik 2010. Djali ambicioz vazhdoi të kalojë edhe dy vjet me Hamburger para se të fillonte një transferim rekord në Bayer Leverkusen në 2013. Ishte në klub që Son la shenja tërheqëse vetëm brenda dy viteve. Kjo tërhoqi interesim nga shumë klube përfshirë Tottenham Hotspur të cilit ai Son i dha hua nënshkrimin e tij.

Ai ishte Son Sionacional ’në Bayer Leverkusen. 📷: GiveMeSports.

Biografia e Son Heung-min - Rise To Fame Story:

Kur Son zyrtarisht hapi këmbë mbi të vjetrën e mirë të White Hart Lane në Shtator 2015, ai pati vetëm një besim të famshëm për besimin e tij. Ishte askush tjetër përveç se të ishte lojtari më i shtrenjtë aziatik në historinë e futbollit në atë kohë.

Duke hipur mbi valën e pritjeve të tifozëve dhe ambicien personale, anësori vendosi një vrapim të shkëlqyeshëm, i cili e ndihmoi atë të krijonte një përshtypje të mirë në dy sezonet e tij të para për Side English. Son vazhdoi të bëhej golashënuesi më i mirë aziatik në historinë e Premier League në sezonin e tij të tretë. Pas shumë kohësh, ai u bë lojtari me rezultatin më të lartë aziatik në historinë e Ligës së Kampionëve gjatë sezonit të tij të katërt.

Shpejt përpara për kohën e shkrimit të kësaj Biografie të Sonny, ai shihet si një nga pasuritë e vlefshme të Tottenham, si dhe Koreja e Jugut më e madhe që ka luajtur ndeshjen në Evropë. Cilado qoftë mënyra e pasurive për të, për të tjerët, pjesa tjetër, siç thonë ata, do të ishte gjithnjë histori.

Ai renditet në mesin e lojtarët më të mirë aziatikë të cilët kanë luajtur lojën në Evropë. 📷: Qëllimi.

Rreth të dashurave të Son Heung-min:

Regjistrimet e vëna në dispozicion të LB-së që nga maji i vitit 2020 tregojnë se Biri është beqar në kohën e shkrimit, por ka dy gra në historinë e tij të datimit. Ato përfshijnë yjet pop-koreanë Bang Min-ah dhe Yoo So-rinj. Megjithëse është e sigurt që anësori dhe Bang Min-ah janë histori, e njëjta gjë nuk mund të thuhet për marrëdhëniet e tij me Yoo So-Young, sepse dueti janë mjeshtër të artit për të mbajtur marrëdhëniet e tyre private.

Gratë që e bënë atë në jetën e dashurisë së Son Heung-min. Bang Min-ah (majtas sipër) dhe Yoo So-rinj (poshtë djathtas). 📷: WTFoot.

Mbi të gjitha, do të kalonte një kohë para se Biri të bëjë një grua nga ndonjë nga interesat e tij të njohura ose të panjohura të dashurisë. Soni bëri një herë zbuloi se ai po ndjek këshillat e babait të tij për të përmbushur ëndrrat e tij të futbollit. Sipas Sonit, babai i tij e këshilloi që të përqëndrohej plotësisht në karrierën e tij dhe të shmangte gruan ose fëmijët sepse nuk do të ishin me interesin e tij më të mirë deri në pension.

Jeta familjare e Son Heung-min:

Historia e fëmijërisë së Son Heung-min do të ishte gjithmonë një frymëzim i madh për futbollistët që aspirojnë, falë familjes së tij që e bëri të mundur. Ne ju sjellim fakte në lidhje me anëtarët e familjes së Son Heung-min që fillojnë me prindërit e tij.

Më shumë për babanë e Son Heung-min:

Son Woong-Jung është një baba, shok trajner i gjeniut të futbollit. Ai lindi në 10 qershor 1962. Babai i dy fëmijëve pati një karrierë të konsiderueshme duke luajtur futboll profesional në Korenë e Jugut para se karriera e tij të shkurtohej nga një dëmtim kur ai ishte vetëm 28. Ai ka mësuar që prej futbollistëve që aspirojnë në Gangwon lindor Provinca dhe ka atë që duhet për t'u bashkuar me stafin trainues të klubit futbollistik Tottenham në të ardhmen e afërt.

Djali Heung Min me babanë e tij. 📷: Instagram.

Rreth nënës së Son Heung-min:

Eun Ja Kil është prindi nga i cili Son mori 75% të pamjeve të tij të lezetshme. Si nëna më mbështetëse, Eun Ja Kil ka qenë gjithmonë atje për fëmijët e saj. Ajo është krenare për sa larg ka ardhur Son në futbollin profesional dhe i uron atij më të mirën në përpjekjet e tij.

Djali Heung-min me nënën e tij. 📷: Instagram.

Rreth motrës së Son Heung-min:

Djali nuk ka motra por një vëlla më të madh që kalon me emrin Heung-Yun Son. Ashtu si Son, Heung-Yun kishte një karrierë të gjerë të bazuar në bazat e futbollit nën tutelën e babait të tij përpara se të fillonte të paraqiste për lojëra konkurruese. Ai ishte i fundit i njohur se ishte në anën gjermane - SV Halstenbek në 2013. Që atëherë, nuk dihet shumë për karrierën e tij më pak ilustruese në futboll.

Djali Heung-min me vëllain e tij më të madh. 📷: Instagram.

Për të afërmit e Son Heung-min:

Duke kaluar në prejardhjen dhe rrënjët e familjes së Son Heung-min, nuk ka të dhëna për gjyshërit e tij. Në mënyrë të ngjashme, detajet e përkatësisë etnike të tij janë mjaft skica. Për më tepër, xhaxhai, hallat dhe kushërirat e krahut nuk dihen ndërsa ai ende nuk do të zbulojë mbesat dhe nipërit e tij.

Jeta personale e Son Heung-min:

Larg jetës familjare të Son Heung-min dhe personalitetit të tij në terren për torturimin e mbrojtjeve, mendimeve dhe fakteve të opozitës, në lidhje me personalitetin jashtë fushës së Sonit, e pikturojnë atë si një individ të pëlqyeshëm, i cili është i kujdesshëm, elastik, ambicioz, emocionalisht inteligjent dhe ambicioz. Anësori i gjithanshëm Shenja Zodiac e të cilit është Kancer bën rregullisht një numër aktivitetesh që shumë prej tyre i konsiderojnë si interesin dhe hobi të tij. Ato përfshijnë udhëtime, duke punuar jashtë, duke luajtur lojëra video, duke parë filma dhe duke kaluar kohë të mirë me familjen dhe miqtë e tij.

Të luani lojëra video është një nga hobi i tij. 📷: Instagram.

Jeta e birit të Heung-min:

Lidhur me mënyrën se si Son Heung-min i bën dhe i harxhon paratë e tij, a e dini se ai ka një vlerë neto të vlerësuar prej 20 milion dollarësh që nga viti 2020? Shtë njohuri e përgjithshme që shumica e pasurisë së Sonit e kanë origjinën në pagat, pagat dhe shpërblimet që ai merr për të luajtur futboll në ekipin e parë. Sidoqoftë, jo shumë e dinë që Biri fiton fitime të konsiderueshme nga miratimet. Si i tillë, ai ka shumë para që mund të shpenzojë për blerjen e pasurive si makina dhe shtëpi. Megjithëse Son zgjodhi të jetonte me prindërit e tij në një apartament me tre shtretër në Hampstead, nuk po injoron faktin se garazhi i apartamentit ka një udhëtim të shumtë ekzotik që ai përdor për të lundruar në rrugët e Londrës.

Gjeniu i futbollit ka një koleksion udhëtimesh të zbukuruara. 📷: Youtube.

Faktet e Son Heung-min:

Për të përmbledhur historinë dhe biografinë e fëmijërisë së birit tonë Heung-min këtu janë pak fakte të njohura ose më pak të njohura rreth tij.

Fakti 1- XNUMX- Ndarja e pagave:

Kontrata e Sonny me Spurs e sheh atë të fitonte një pagë të madhe prej 140,000 £ në javë. Duke e zbërthyer atë në numër më të vogël, ne kemi si më poshtë.

BANESORE / FITIMIFitimet në Sterling paund (£)Fitimet në dollarë ($)Fitimet në Euro (€)Fitimet në Korenë e Jugut fituan (KRW)
Në vit£ 7,291,200$ 8,825,049€ 8,155,032KRW 10,882,952,647
Per Muajit£ 607,600$ 735,421€ 679,586KRW 906,912,720
Në javë£ 140,000$ 169,452€ 156,587KRW 206,966,065
Në ditë£ 20,000$ 24,207€ 22,370KRW 29,852,294
Në orë£ 833$ 1,009€ 932KRW 1,243,845
Për minutë£ 13.8$ 16.81€ 15.53KRW 20,731
Për sekonda£ 0.23$ 0.28€ 0.25KRW 346

Kjo është ajo Biri Heung-min ka fituar që kur fillove të shikosh këtë faqe.
£ 0

A e dini?… Qytetari mesatar i Koresë së Jugut që fiton rreth 9,800,000 KRW do të duhet të punojë për rreth shtatë vjet dhe tetë muaj për të bërë atë që fiton Son Heung-min brenda një muaji.

Fakt #2 - Përjashtimi ushtarak:

Son ishte në gjendje të fitonte një përjashtim nga pjesëmarrja në shërbimin ushtarak të detyrueshëm të Koresë së Jugut 21 muaj duke çuar Korenë e Jugut të fitojë ar në Lojërat Aziatike në vitin 2018. Sidoqoftë, ai përfundoi një trajnim bazë të detyrueshëm 4-javor ushtarak në maj të vitit 2020. Shërbimi themelor i shkurtër ka për qëllim Koreanët e rinj që kanë qenë në gjendje të fitojnë një përjashtim nga shërbimi i afërt dy-vjeçar.

Foto e djalit Heung Min në përfundimin e stërvitjes së tij Ushtarake. A e përmendëm që ai ishte një trainer fitues i çmimeve? Po, ai ishte. 📷: TheSun.

Fakti # 3 - ndikojnë:

Rritja e shkëlqimit të Sonit ka bërë mirë për të frymëzuar rritjen e një numri të talenteve të futbollit të Koresë së Jugut për të garuar profesionalisht në European Football. E dukshme mes tyre është Lee Kang-in i cili shtron tregtinë e tij si mesfushor për Valencian.

Fakti # 4 - Vlerësimi i Fifa:

Emrat e mëdhenj që njohim në futboll kanë vlerësime të shkëlqyera që justifikojnë pse shihen si të mëdhenj. Son nuk është një përjashtim me vlerësimin e tij të shkëlqyer të FIFA-s me 87 pikë. Sidoqoftë, tifozët besojnë se ai meriton një pikë ekstra për t’u rrafshuar Raheem Sterling që krenohet me 88 pikë.

Vlerësimi i përgjithshëm i winger është në rritje dhe në rritje. : SoFIFA.

Wiki:

Biografia e Son Heung-min - Të dhëna WikiPërgjigjet e Wiki
Emri i plotëBiri Heung-min
NicknameSonaldo
Data e lindjesDita e 8 e korrikut 1992
Vendi i lindjesCuncheon në Gangwon, Koreja e Jugut.
moshë28 vjet (nga 15 maj 2020)
Pozicioni i lojëskrah
PrindëritEun Ja Kil (nënë), Son Woong-Jung (babai)
vëllezërit e motratBir Heung-Yun (vëllai më i madh).
GirlfriendBang Min-ah, Yoo So-rinj.
HobbiesUdhëtoni, punoni jashtë, luani lojëra video dhe shikoni filma.
ZodiakKancer
lartësi1.83m
peshë77kg

përfundim:

Faleminderit shumë për leximin e këtij shkrimi ndryshues për Biografinë e Son Heung-min. Në Lifebogger, ne dëshirojmë të sigurojmë saktësi dhe drejtësi në rutinën tonë të ditës për të dhënë fakte për biografinë dhe histori fëmijërore. A keni parë ndonjë gjë që duket e çuditshme në këtë artikull? Ju lutem na kontaktoni. Përndryshe, merrni një moment për të komentuar se çfarë mendoni për shkrimin tonë dhe futbollistin e Koresë së Jugut.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu