Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

0
8476
Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit më i njohur nga Pseudonimi; 'Sonaldo'. Historia e fëmijërisë sonë Heung-Min Son plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë OFF dhe ON-Pitch fakte pak të njohura rreth tij. Pa adieu të mëtejshëm, le të fillojë

Heung-Min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Vitet e hershme

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisëHeung-Min Son ka lindur në 8 korrik 1992 në Chuncheon, Korenë e Jugut nga Wong Jung Son (babai) dhe Eun Ja Kil (nëna). Të dy prindërit duan të udhëtojnë. Djali kaloi shumicën e viteve të tij në rritje në Zelandën e Re ku ai mori pjesë në Misioni i Misionit në një program shkëmbimi për të përmirësuar anglishten dhe letërsinë e tij.

Familja e tij u zhvendos atje kur ishte 3. Ai u kthye në Korenë e Jugut në moshën 9 para se të marrë pjesë në shkollën fillore Dongbuk ku ai u diplomua me sukses. Dashuria e tij për futboll filloi atje në shkollën e tij fillore deri në shkollën e mesme. Për fat të keq, Djali braktisi shkollën e mesme më pak se një vit pasi filloi.

Ai vendosi të regjistrohet për akademinë e FC Seul, i njëjti klub që ishte mbrojtësi i Spurs Lee Young-pyo luajtur për të. Ndërsa përparonte në futboll, Biri herë pas here do të punonte për klubin si djalë i topit. Ai e bëri atë deri në 2008. Në atë kohë, modeli i tij i rolit ishte mesfushori Lee Chung-yong, i cili aktualisht luan për të Crystal Palace.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Babai i djalit, Son Wong-jung ishte një futbollist i pensionuar i cili u kthye në menaxher.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai dikur ka luajtur për ekipin kombëtar të Koresë së Jugut. Kthehu në ditët e tij të lojës, ai bëri miq me Mauricio Pochettino. Kjo shpjegon pse djali i tij ishte shumë i favorizuar për një këmishë Nr7 dhe kohën e lojës në Tottenham.

Nëna e Birit, Eun Ja Kil ishte dikush që gjithmonë e përkrahte djalin e saj herë të panumërt. Ajo e ndihmoi atë të ngjitej në shkallën e tij të suksesit pavarësisht vendimit të tij për të braktisur shkollën.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sipas Heung-min Son "Dashuria e nënës sime është si qielli, ajo ishte atje për përmes të trasha dhe të hollë". Heung-min Son ka një vëlla më të madh të quajtur 'Heung-yun Son'. Ai ishte i lindur në 18 Janar 1989.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Heung-yun Son është menaxheri aktual i vëllait të tij më të vogël.

Heung-min Son Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e marrëdhënieve

Biri Heung Min ka qenë gjithmonë e përfshirë në thashethemet e takimeve me një të famshëm të ndryshëm të Hong Kongut. Ai dhe ish shokët e klasës Yoo So Young janë parë kohët e fundit në një datë.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Djali pëlqen të blejë dhurata të shtrenjta për të. Në një intervistë telefonike me 'Fakti', Yoo So Young ndau, "Heung Min dhe unë kemi ndjenja të mira ndaj njëri-tjetrit. Ai gjithmonë më thotë se prania ime rreth tij i jep atij energji. Unë dua të vazhdoj në këto dashuri të thellë në një mënyrë të bukur".

Të dy marrëdhëniet zgjatën vetëm një vit më parë Heung Min Son filloi një tjetër me Minah. Bang Min-ah (i lindur Maj 13, 1993), i njohur më mirë në mënyrë mononame Minah, është një këngëtare dhe aktore e Koresë së Jugut.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisëMinah ka zbuluar një herë se ajo doli me Son Heung Min dy herë me ndjenja të mira.

Pas mbajtjes së një miqësie dhe inkurajimit të njëri-tjetrit, Minah dhe Son Heung Min filluan të takoheshin me synime të mira para se ai të udhëtonte në ekipin e tij të futbollit në Gjermani. Ishte marrëdhënia me distancën që shkaktoi ndarjen e tyre. Të dy ishin vazhdimisht të nevojshme në linjën e tyre të detyrave në vendet e tyre përkatëse.

Heung-min Son Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Karriera në Përmbledhje

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Heung-min Son Career në Përmbledhje

Në 2008, Djali braktisi shkollën e mesme dhe u bashkua Hamburger SVnë moshën 16.

Më 13 Qershor 2013, Bayer Leverkusen konfirmoi transferimin e Sonit për thuajse € 10 milion, tarifën më të lartë të transferimit që klubi ka paguar ndonjëherë në historinë e tij. Ai pranoi një marrëveshje pesëvjeçare me ekipin. Djali i përshtatur shpejt në klubin e tij të ri në sezonin e parë, duke shënuar tre gola në tre paraqitjet e tij të para për ekipin në ndeshjet e ekspozitës (respektivisht 1860 Munich, Udinese dhe KAS Eupen).

Në 28 Gusht 2015, Son u bashkua Premier League klub Tottenham Hotspur për £ 22 milion (€ 30 milion) për një kontratë pesëvjeçare, në varësi të lejes së punës dhe pastrimit ndërkombëtar.

Heung-min Son Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Lojtari më i shtrenjtë aziatik në histori

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisëShumë pyetje janë ngritur në lidhje me Tottenham spërkatje një shumë të madhe për pak të njohur superstar të Koresë së Jugut, Son Heung-min. Në £ 22m, Biri bëhet më i shtrenjtë në historinë e futbollit, £ 7m më shumë se ajo që Manchester United pagoi për Shinji Kagawa dhe £ 8m më shumë se AC Milan paguar për Keisuke Honda.

Megjithëse, rekord ishte mbajtur që nga 2001 nga Japanese Hidetoshi Nakata, i cili transferoi nga Roma në Parma për € 25 milion. Ai u zotua për të provuar kritikët e tij të gabuar duke shlyer besimin e vendosur nga Spurs.

"Ndihem përgjegjës, gjithashtu krenar, sepse Tottenham më vlerësoi shumë. Është shumë e rëndësishme për lojtarët që të ndihen të vlefshëm. Tani do të tregoj se ia vlen ". ai u citua nga London Evening Standard të thoshte.

Heung-min Son Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Sjellja e mundësive tregtare për të nxitur

Djali tashmë është një yll i madh në Korenë e Jugut, një fakt që nuk do të kalojë pa u vënë re nga Daniel Levy, pronar i Tottenhamit. Që nga ardhja e tij në Spurs, Biri ka rritur shitjet e këmishave globale dhe tifozët e rinj ndërkombëtarë.

Heung-min Son Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Tifozët Heung-min Son nga Koreja e Jugut

Ky është një shqetësim i vazhdueshëm për ekipet e Premier Ligës dhe Spurs është i lumtur që Biri mund të hapë dyert për ta. Është raportuar edhe se Biri është arsyeja kryesore e marrëveshjes së sponsorizimit të Leverkusenit me LG elektronike. Ata nuk e ripërtërijnë atë pasi e kanë parë Birin që po largohet nga klubi.

Heung-min Son Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Gjetjet e fuqishme të shënuara përpara se të bashkohen me Spurs

Ju do të gobsmacked nga disa nga përpjekjet sublime ai është mundësuar në qepë qepë gjatë kohës së tij në Gjermani. Shikoni më poshtë;

[arve url = ”https://youtu.be/Qlo8yELjgVk” /]
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu