Harry Winks Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të Geniusit të Futbollit i cili njihet më së miri me pseudonimin "Pak Iniesta". Historia e fëmijërisë së Harry Winks plus fakte të paturpshme të biografisë ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhënien dhe jetën personale.

Po, të gjithë e dinë pamjen e tij të bukur, kornizën e vogël dhe stilin e lojës. Megjithatë, vetëm pak njerëz e konsiderojnë biografinë e Harry Winks, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta e hershme dhe familjare

Duke filluar, emri i tij i plotë është Harry Billy Winks. Harry Winks siç dihet ka lindur në ditën e 2nd të shkurtit 1996 me nënën e tij, Anita Winks dhe babanë, Gary Winks në Hemel Hempstead, Mbretëria e Bashkuar.

Harry u lind në një familje të dashur të futbollit. Babai i tij Gary ishte një ish futbollist gjysëm-profesional që luajti për Hemel dhe Berkhamsted. Familja Winks kishte qenë një përkrahës i gjatë i Spurs gjatë gjithë kohës që 1984 pasi Spurs fitoi Kupën UEFA.

Duke folur për historinë familjare ose origjinën, Harry Winks vjen nga një familje me prejardhje spanjolle përmes nënës dhe gjyshërve të tij. Ai është megjithatë krenar për të qenë një britanik përmes babait të tij. Harry u rrit me motrën e tij të vogël me emrin Milli të cilin ai është shumë mbrojtës.

Nëse në shtëpi ose në lidhjen me kushërinjtë e tij, Harry në foto më poshtë do të shikonte gjithmonë për motrën e tij të ëmbël të vogël.

Sot, është shumë e ftohtë dhe shumë krenare për Millin që të shoh vëllain e saj të madh, personin më të afërt dhe partnerin e mëparshëm në krimin që merr aq shumë sukses në futboll.

Aktualisht, si në kohën e shkrimit, askush në botë nuk ka lidhje të forta që ndahej midis Harry, Milli dhe mamaja e tyre Anita.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ndërtimi i karrierës

Duke folur për të qenë një tifoz i Spurs, babai i Harry, Gary, tha një herë:

Natyrisht që Harry është një tifoz i Spurs, i cili u detyrua nga ai!

Harry ashtu si mamaja dhe babai i tij kishin qenë a Tottenham Hotspur tifoz edhe para se të fillonte të luante futboll. Harry ndoqi ndeshjen e tij të parë të paharrueshme në White Hart Lane kur ai ishte gjashtë vjeç. Duke parë pëlqimet e Michael Carrick, Robbie Keane dhe Teddy Sheringham e motivoi atë të fillonte të shkelmonte gjithçka që dukej si një top futbolli.

Duke folur për përvojën e djalit të saj të futbollit si një fëmijë, mamaja e Harry Wink, Anita, një herë i tha gazetës:

"Edhe sikur një fëmijë i vogël Harry do të luante me një çorapë të mbështjellë. Ai do të dribbling atë kudo gjatë gjithë kohës. Pastaj ai u zhvendos mbi një top tenisi. Ai do të ishte gjithmonë duke e gjuajtur në të gjithë shtëpinë, duke më bërë të çmendur! "

Nëse nuk po shkelmonte një top futbolli përreth apo brenda shtëpisë së tij familjare, Harry do të shihej duke u paraqitur afër pranë posterave të David Beckham dhe Michael Owen.

Pavarësisht nga dashuria e Harry për Spurs, ai vendosi të ngjitej me këmisha dhe pantallona të shkurtra në Angli. Duke parë fotot e tij më lart, do të shihni se ishin artikujt e tij të preferuar të triko.

Si në kohën e shkrimit, kombëtarja e Anglisë përshtatet me një akt shumë të bukur.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Fillimi i karrierës së hershme

Potenciali i Harry u zbulua për herë të parë në moshën 5 kur prindërit e tij e regjistruan atë në listën e kampeve të futbollit Ross & Andy. Ai më tej vazhdoi të luajë me Echoes FC në Hemel Hempstead ku talentet e tij natyrore u bënë të njohura.

Harry ishte i njohur si një njeri me një energji të mirë dhe përkundër kornizës së tij të hollë, ai do të vazhdonte të merrte një hapësirë ​​të mirë me qëndrueshmëri të mirë. Herët, Harry kishte edukimin e tij të hershëm të futbollit me Shkollën prestigjoze Cavendish ku ai u diplomua në moshën 11.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e hershme në Spurs

Falë aftësisë së tij për të trajtuar topin si fëmijë, Harry u rekomandua nga mësuesi i tij në kampet e futbollit Ross & Andy për të marrë pjesë në gjyqet e Tottenham Hotspurs. Ai kaloi dhe u regjistrua në klub. Edhe në akademinë e Tottenhamit, shumë klube ende e dinin si djalë.

Prindërit e Harry Anita dhe Gary ishin të prirur për të theksuar shumë sakrifica që Harry kishte bërë gjatë ditëve të tij të para në Tottenham. Së pari, si një adoleshent i ri, Winks vuajti nga lëndimet në rritje dhe problemet e mbrapshta. Përkundër kësaj, shefi i akademisë McDermott kishte besim tek djali i vogël ashtu siç bëri me zhvilluesit e vonshëm, të tillë si Kane dhe Andros Townsend. madje Teddy Sheringham mori një interes të ngushtë për Winks të rinj dhe Scott Parker doli si mentor.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Vendimi i Madh & Ngrihet në Famë

në mënyrë që t'i kushtonte jetën ëndrrave të tij, Harry vendosi të largohej nga shtëpia e familjes në moshën 16 për të jetuar afër terrenit të trajnimit Spurs. Vendimi nuk ishte i lehtë për familjen Winks. Sipas nënës së tij Anita;

Harry duhej të ndryshonte, mendërisht. Ai ishte shumë i përzemërt dhe lëvizja në atë moshë ishte shumë e vështirë. Të tre ne - Gary, dhe Milli qëndruan dhe bërtitën ndërsa ai e mbylli derën para nesh.

Prindërit e Harry do ta shihnin vetëm një mbrëmje në javë. Sipas Harry, lëvizja nga shtëpia e familjes për të jetuar me njerëzit që ai kurrë nuk e kishte takuar ishte ndoshta gjëja më e vështirë që kishte bërë gjatë gjithë jetës së tij. Harry vazhdoi të jetonte në Southgate, një zonë periferike në veri të Londrës. Ai qëndroi me një çift të bukur të martuar, me emrin Lesley dhe Matt, shtëpia e të cilit ishte afër Spurs. Për fat të mirë, Matt i cili ishte një instruktor ngarje mësoi Harry se si të përzënë.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Ngrihu në famë

Vendosmëria e Harry për t'u bërë një profesionist nuk shkoi si fantazi kaluese. Në 27 korrik 2014, ai nënshkroi kontratën e tij të parë profesionale me Tottenhamin pas impresionimit Mauricio Pochettino i cili shikonte në mënyrë të veçantë videot e shfaqjeve të tij.

Pochettino pa Harry si një lojtar të ngjashëm me vëllezërit e tij spanjollë Xavi dhe Iniesta. Ai gjithashtu e shikoi atë duke qenë krejtësisht ndryshe nga mesfushorët e tij përkatësisht; Victor Wanyama, Eric Dier, Mousa Dembélé dhe Moussa Sissoko. Festimi i parë i Harry për qëllimin e ligës tregoi se si ai dhe ai Mauricio Pochettino kishin zhvilluar një lidhje të fortë që nga takimi i tyre i parë.

Shockingly, Harry u thirr për Anglinë, pavarësisht se i bëri vetëm katër fillimet në ligë për Spurs. Gareth Southgate e mori atë në sajë të rekordit të tij të kalimit.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta e marrëdhënieve

A e dini? ... Në çdo film adoleshent, vajza do të binte më shumë kohë për futbollistin popullor. Në një moment në jetën e asaj vajze, thellë poshtë, gjithmonë ka dëshirë të bëhet një lojtar yll. Për fat të keq, Filmat mezi na tregojnë dobësitë e takimit të lojtarit të futbollit. Kjo është një arsye e vetme pse Harry ka qenë e vetme gjatë viteve të hershme të karrierës së tij të lartë.

Historia e parë e marrëdhënieve me Harry erdhi në moshën e 22 (korrik 2018), kur ai ishte i ndotur me zonjën britanike të shfaqjes së realitetit, Rosie Williams, i cili është 4 vjet i tij i lartë. Çifti ishte parë dikur duke lënë një hotel yll 5, hotelin Shangri-La të Londrës.

Në foto, Harry duket të jetë zotëri i përsosur për Rosie ndërsa mbajti derën e hapur për të. Kjo ishte një kohë që Rosie sapo doli nga Show realiteti britanik i Dashurisë. Duke dalë në një xhaketë sportive me ngjyrë të zezë, zonja e Uellsit duhej të vinte në një ekran shumë të butë për njeriun që admiron. Vetëm koha do të tregojë nëse Harry do ta marrë atë si një të dashur apo një grua.

Harry Winks Childhood Story Plus Biografia e patreguar Fakte- Jeta personale

Harry u lind i turpshëm dhe i qetë, por nga ana tjetër, ai mund të jetë i çuditshëm dhe energjik. Siç vërehet nga ditët e tij rinore, Është dikush që lehtë mund të përshtatet me një ndryshim të mjedisit ose ndonjë energji të re që e rrethon.

A e dini? ... Ndryshe nga disa futbollistë, Harry Winks nuk është shumë më afër me tifozët. Kjo ishte për shkak se një herë ishte paguar keq për të bërë mirë. Tani më lejoni të ju tregoj se çfarë ka ndodhur me të vërtetë!

Harry ishte parë një herë në një klub në Watford nga një tifoz, i cili i kërkoi seriozisht mesfushorit për një fotografi me Winks duke mos e ditur motivin e mëtejshëm. shockingly, i njëjti tifoz i quajtur Nikhil Shah ka postuar foton në faqen e tij të medias sociale duke ekspozuar Winks në vazhdimësinë e klubit, pavarësisht nga infeksioni i një lëndimi.

Tifozët shkuan aq larg sa po përpiqeshin të vinin në kontakt Sun per te diskutuar një shitje e fotografisë që ka kaluar ndoshta. Më poshtë është një fotografi e asaj që Nikhil Shah e ka kërkuar thjeshtë, por me mendime të këqija, pasi ka ngarkuar foton në llogarinë e Instagram-it.

Kjo shpjegon arsyen pse Winks nuk ka aq shumë të ngatërruar me tifozët sidomos në vendet e gabuara. Përkundër të gjitha përpjekjeve për të fituar popullaritet të lirë, Shah u shkatërrua nga tifozët për përpjekjen për të nxjerrë Winks.

Një Fan CoD: Harry e konsideron veten të varur nga loja Call of Duty.

Harry, pavarësisht orarit të tij të futbollit të zënë ende gjen kohë për të marrë pjesë në ngjarjet e Call of Duty.

Harry nuk është aq i varur sa Hector Bellerin i cili dikur ka luajtur CoD për 30 orë në javë.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për leximin e Harry Winks Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu