Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Njeriu i akullit". Historia e fëmijërisë sonë Gylfi Sigurdsson dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij mesfushore, por shumë pak e konsiderojnë Gylfi Sigurdsson Bio tonë, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Gylfi Sigurdsson ka lindur në 8th ditën e shtatorit 1989 në Reykjavik, Islandë. Ai lindi nga babai i tij, Sigurdur Adalsteinsson, një peshkatar Islandez.

Sigurdsson ishte duke nisur një futboll sapo ai mund të ecë. Ai u formua në një futbollist nga babai i tij dhe vëllai më i madh, Olafur. Babai i tyre edhe me qira një depo për dimrin, kështu që regjimi i trajnimit të djalit të tij të vogël nuk u ndërpre. Vëllai i tij i madh, Olafur duhej të mësonte veten dhe gjithashtu shkoi në një shkollë stërvitore para se të bëhej trajner i Gylfit. "Po përpiqesha të gjeja çdo kasetë VHS që mund të gjeja dhe u përpoqa të mësoja si të trajtoja një fëmijë të ri".

Si babai ashtu edhe vëllai i madh e morën atë në moshën 13 dhe e çuan atë në Breiðablik nga FH Hafnarfjörður (emrat e Islandës), pasi kushtet për të luajtur futboll ishin më të mira atje. Ai u mor atje për të lulëzuar.

Fífan, një sallë shtëpie me një hapësirë ​​artificiale me madhësi të plotë, ishte ndërtuar kohët e fundit dhe ky ishte një faktor kyç në Sigurðsson duke nënshkruar për Breiðablik në epokën e vetëm 13. Sigurðsson ishte gjithmonë një lojtar me potencial gjatë viteve të tij të rinj dhe aftësia e tij për të kaluar dhe qitje ishte e dukshme shumë herët, thotë Magnús Jónsson, trajner i Sigurðsson në mes të moshave të 11 dhe 14.

"Ai kishte një aftësi të lartë teknike kur e takova në moshën 14, sidomos kur erdhi për të goditur një futboll. Shumë nga djemtë e tjerë ishin po aq të mirë, por teknikat e tij të kalimit dhe shtënimit ishin milje përpara, " thotë Jonsson.

"Sigurðsson ishte, si fëmijë të panumërt në moshën e tij me një mentaliteti i fortë islandez, i prirur për të përmirësuar, trajnuar orë të gjata dhe vullneti i tij për të fituar ishte i madh, pavarësisht situatës " shton Jónsson.

"Ai gjithmonë u trajnua shumë mirë dhe donte të fitonte çdo garë në trajnim, pavarësisht nëse kjo ishte një penallti e penalltive ose golfi i futbollit. Mbi tep e , hE gjithmonë ka bërë gjëra shtesë, ai gjithmonë ishte duke marrë pjesë në shkollat ​​e futbollit dhe mbeti prapa pas çdo trajnimi për të bërë diçka shtesë, " thotë Jónsson.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Rritja në Fame

Gylfi filloi karrierën e tij profesionale me Reading në Kampionatin, dhe në 2010 u shit në Hoffenheim, që ishte shitja më e madhe e Reading.

Ai u votua Lojtar i sezonit për dy sezone të njëpasnjëshme - për leximin në 2009-10 dhe për Hoffenheim në 2010-11. Pas një sezoni në futboll anglez me Swansea City ai u bashkua me Tottenham Hotspur për £ 8.8 milion, dhe në 2014 u kthye në Swansea si pjesë e një shkëmbimi për Ben Davies. Pas garës së tij të mahnitshme në Euro 2016, Gylfi mori njohje të gjërë ndërkombëtare, duke u bërë kështu versioni islandez i Tiger Woods.

Pas Euro 2016, Gylfi, biri i një peshkatari, u bë futbollisti më i famshëm i vendit. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Ajo është zonja që mban çelësin e zemrës së Gylfit. Alexandra fitoi seksionin Miss World Sporty të garës Miss World në Afrikën e Jugut në 2008. Ajo gjithashtu fitoi Mis Islandën po atë vit.

Kur Alex eci pista në Afrikën e Jugut 9 vite më parë nga kjo datë, Alexandra ishte një student i psikologjisë, i cili i radhiste dashuritë e saj si jashtë dhe udhëtime, si dhe zbulimin e ushqimit të saj të preferuar ishte bisht i renë dhe sallatë pule. Sot ajo është një bloger i biznesit dhe modës që blogon rrugën e saj nëpër botë.

Si në kohën e shkrimit, të dy dashamirët jetojnë në një jetë të qetë në Merseyside me qenin e tyre, pasi kanë jetuar më parë në Swansea dhe Londër.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Siç u tha më parë, babai i Gylfi Sigurdsson është një peshkatar i cili renditet ndër më të mirat në vendin e tij. Më poshtë është Sigurdur Adalsteinsson dhe djali i tij i preferuar, Gylfi.

Sigurðsson gjithashtu është bekuar me mbështetje të madhe nga familja e tij, gjë që padyshim e ka ndihmuar gjatë karrierës së tij. Ai u largua nga Islanda për t'u bashkuar me Reading, kur ai ishte ende vetëm 15, por u mbështet financiarisht nga familja e tij. Sot, investimi i futbollit është paguar për familjen e tij të dikurshme të klasës së mesme.

"Unë e shoh qartë atë si një gjë të rëndësishme që ata që ishin pranë tij të bënin shumë përpjekje për ta ndihmuar. Vëllai i tij i madh ishte veçanërisht i mirë për të punuar me të on fogjërat që lidhen me otball. Mendoj se nëna dhe motra e tij po e ndihmojnë atë me anën mendore të gjërave. Kjo është një arsye e madhe për atë se si është poshtë në tokë ai është " thotë Jónsson.

Pas Olafur, vëllai i tij më i madh e vuri re se vëllai i tij ishte i mirë për të shkuar, ai mori një karrierë në fushën e golfit.

Ai ishte një lojtar golfi i aftë edhe pse kualifikimi i fituar në turneun evropian nuk u materializua kurrë për të.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

Gylfi Sigurdsson ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë: Gylfi është Besnik, analitik, i sjellshëm, i vështirë duke punuar shumë praktik në natyrë.

dobësitë: Ndonjëherë, Gylfi mund të shprehë drojë, shqetësim për veten apo për të tjerët që ai e do. Ai është tipi që do të preferonte të ushtronte futbollin gjatë gjithë ditës pa pasur kohë për veten, përveçse nëpërmjet ndërhyrjes së Alexandrës.

Atë që ai e pëlqen: Gylfi i do kafshët, ushqim të shëndetshëm, libra, natyrë dhe pastërti.

Çfarë nuk i pëlqen: Gylfi nuk i pëlqen Vrazhdësia e çdo lloji.

Në përmbledhje, Gylfi është dikush që i pëlqen t'i kushtojë vëmendje detajeve më të vogla qoftë kur merr udhëzime stërvitore ose në komunikim.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Kthim prapa

Vëllai më i madh ndërkombëtar i Islandës dikur ndau një kthim prapa nga 2001 duke treguar 12-vjeçaren atëherë jashtë Goodison.

Sigurdsson paraqet pranë statujës së famshme të Dixie Dean-it, e cila mban bluzë një-në-një të Blu që duket mjaft i madh për të. Postimi i tij lexon; "Trajnuar për një javë me Everton, u bë një djalë i topit në Goodison dhe më pas shkoi me Evertonin në Gjermani për një turne".

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Floki

Floki, një personazh i luajtur nga aktori suedez Gustaf Skarsgard në televizionin popullor të Vikingëve, thuhet se është themeluesi i vendit të Gylfi Sigurdsson, Islanda.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Ai ishte pothuajse një armëpushim

Të tregohet e vërteta!. Para se të ulej në Reading, Sigurdsson ishte në gjyq arsenal - rivalët e tij të klubit aktual. Kush e di, Sigurdsson mund të kishte luajtur për gjysmën e Kuqe të Londrës së Veriut, kur gjykimi u zhvillua. Përkundër mungesës, ai ende rezervon një vend të butë për klubin e Londrës Veriore.

Gylfi Sigurdsson Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Phedhur kundër Swansea

Ati i tij e dinte mirë. Natën para se ai ishte gati për t'u përballur me një ribashkim të ndërlikuar me punëdhënësit e tij të vjetër, Gylfi Sigurdsson vendosi të telefononte në shtëpi. Këshilla që ai mori ishte vendimtare.

'Kam biseduar me babanë tim, Sigurd,' mesfushori i Evertonit shpjegoi një herë. Ai tha: "Çfarëdo që të bëni, mos festoni". Unë kisha kaluar tre vjet e gjysmë në Swansea, kam luajtur ndeshjen time të parë të Premier League atje. Kam shumë respekt. Kur ai tha se nuk do të festojë unë i thashë, "E di". Unë kurrë nuk do ta bëja atë. '

Sigurdsson përfundoi duke shënuar një gol të mrekullueshëm përmes një goditjeje, goditje të djathtë këmbë që u votua për qëllimin e muajit. Pas shënimit, ai mori mirë të drejtën e tij për të lënë të gjithë emocionet e tij jashtë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Gylfi Sigurdsson Childhood Story dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

KOMENTE 2

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu