Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjuetar pa leje më të njohur me nofkën; 'Pipita'. Historia e fëmijërisë së Gonzalo Higuain dhe biografia e patrembur Faktet ju sjellin llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më tani. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij për të luajtur, por vetëm pak tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Gonzalo Higuain, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të fillojë.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e hershme

Gonzalo Higuain lindi në 10th të Dhjetorit, 1987 në Brest, Francë nga Jorge Higuaín (babai), një ish-futbollist dhe Nancy Zacarías (Nëna), një artist i njohur.

Ai ishte i treti nga katër fëmijët (të gjithë meshkujt) në Jorge dhe Nancy. Gonzalo u rrit në një familje ku dominonin meshkujt. Babai i tij duke qenë një futbollist popullor në pjatën e lumit ngriti statusin e famshëm të tij dhe kecit të tij, të cilin tifozët kanë shpresuar se do të ndiqnin hapat e tij. Në atë kohë, ai do t'i merrte tre djemtë e tij në festimet e trofeve, të gjitha me këmisha të lumit Plate. Pak Gonzalo ishte më i riu në atë kohë.

Gonzalo Higuain (Qendra), Nicolas Higuain (Djathtas) dhe Federico Higuain (majtas).
Gonzalo Higuain (Qendra), Nicolas Higuain (Djathtas) dhe Federico Higuain (majtas).

Ishte Gonzalo dhe vëllai i tij i menjëhershëm i madh Federico që morën hapat e babait të tyre. Ata janë dy djemtë e mesëm të Jorge Nicolas Higuane. Të dy filluan karrierën e tyre profesionale në River Plate.

I riu Gonzalo Higuain në River Plate.
I riu Gonzalo Higuain në River Plate.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta familjare

Gonzalo Higuane vjen nga një sfond i pasur familjar me të dy prindërit që kanë bërë mirë në karrierën e tyre përkatëse profesionale.

Babai i tij, Jorge Nicolás Higuaín aka "El Pipa" (lindur më 8 qershor 1957) është një ish-futbollist i njohur argjentinas i cili luajti si një mbrojtës qendror.

Babai i Gonzalo Higuain- Jorge Nicolás Higuain.
Babai i Gonzalo Higuain- Jorge Nicolás Higuain.

Ai filloi karrierën e tij në Neuva Çikago përpara se të shkonte në Gimnasia La Plata në 1981. Pas stints me San Lorenzo dhe Boca Juniors, Jorge Higuain bëri një lëvizje jashtë vendit për të Stade Brestois 29 në 1987, vitin që lindi djalin e tij, Gonzalo. Gonzalo deri më tani i referohet babait të tij si 'mësuesi i tij më i madh'. 

nËNA: Nancy Zacarías është mamaja e Gonzalo. Ajo është vajza e Santos Zacarias. Vëllezërit e saj janë Claudio dhe Alberto gjithashtu merren me sport. Ky i fundit ishte një njeri i shkëlqyer në fushë. Ajo beson se djali i saj Gonzalo përgjoi të dy gjenet e Albertos dhe Jorge babait të tij.

Gonzalo Higuain dhe Nëna- Nancy Zacarías (Pas Punës së Artit).
Gonzalo Higuain dhe Nëna- Nancy Zacarías (Pas Punës së Artit).

Gonzalo duket se është shumë afër nënës së tij e cila është me të vërtetë, damari artistik i familjes.

Gonzalo dhe Nëna, Nancy Zacarías.
Gonzalo dhe Nëna, Nancy Zacarías.

Nancy është e njohur të jetë një nënë e lumtur që ka kaluar shumicën e pikturës së saj të jetës dhe duke përkrahur bashkëshortin dhe djemtë e saj. Personaliteti i saj i mirë është ajo që sjell shumë lumturi dhe unitet për familjen e saj.

Nancy Zacarías ndihet e lumtur.
Nancy Zacarías ndihet e lumtur.

Ajo është përgjegjëse për shumicën e veprave artistike të Gonzalo siç shihet në atë më poshtë.

Vepra arti e Nancy Zacarías e djalit të saj, Gonzalo.
Vepra arti e Nancy Zacarías e djalit të saj, Gonzalo.

Nancy ka pasur gjithmonë një figurë të djalit të saj që nga rinia e tij.

Nancy Zacarías Vepra arti i djalit të saj, Gonzalo Higuain.
Nancy Zacarías Vepra arti i djalit të saj, Gonzalo Higuain.

BROTHERS: Më poshtë është një fotografi e vjetër e katër djemve të lindur nga Jorge Higuaín dhe Nancy Zacarías. Nicolas Higuain (majtas) është djali i parë, Federico Higuaín (djathtas ekstremit) është djali i dytë, Gonzalo Higuane (në qendër) është djali i tretë dhe Lautaro Higuain i vogël është i fundit.

Vëllezërit Gonzalo Higuain - Historia e pathënë.
Vëllezërit Gonzalo Higuain - Historia e pathënë.

Siç u tha më parë, vetëm Federico dhe Gonzalo morën në futboll pas babait të tyre. Të dy vëllezërit janë çifte të miqve më të mirë, të cilët kalojnë kohën e cilësisë së bashku.

Gonzalo dhe Federico Higuain.
Gonzalo dhe Federico Higuain.

Peshtë me vend të theksohet se Federico është një futbollist i respektuar mirë, ti jo aq popullor dhe pjellor në shënimin e golave ​​sa vëllai i tij i vogël, Gonzalo. Ai luan si mesfushor sulmues dhe sulmues për Columbus Crew SC. Ai aktualisht është kapiten i klubit të tij si në kohën e shkrimit.

Nicolas, djali i madh i familjes së Higuain aktualisht shërben si agjent i vëllait të tij fëmijë, Gonzalo. Ai dikur ishte fotografuar me të Jürgen Klopp i cili u përpoq ta bindte atë të lejonte që vëllai i tij të luante për Liverpulin.

Të dyja figurat e mësipërme, erdhën për të parë Gonzalo Higuane të performojë në një kualifikues të kupës së botës. Ishte një kohë kur sulmuesi kishte në shënjestër qëllimet e Serie 36, më shumë se Daniel Sturridge, Christian Benteke dhe Divok Origi.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Jeta e marrëdhënieve

Gonzalo Higuain Love Story dhe Life Emotional ka qenë e komplikuar gjatë viteve. Ti, ai është një prejardhje dhe djalë i bukur çdo grua që do të donte të bënte një sanduiç.

Për sa kohë e dimë, filloi marrëdhënia e tij e parë Soledad Fandiño (i lindur 7 prill 1982). Ajo është një aktore argjentinase, aktore televizive dhe filmike e cila është 5 vite më e vjetër se ai. Ajo filloi të takonte Gonzalo pas suksesit të tij në 2010 World Cup.

Gonzalo Higuain dhe Soledad Fandiño.
Gonzalo Higuain dhe Soledad Fandiño.

Marrëdhënia e tyre zgjati vetëm disa muaj. Ata u prishën në të njëjtën 2010.

Akoma në të njëjtin vit, Gonzalo vazhdoi takimin me Natalie Pérez e cila është një tjetër aktore dhe këngëtare argjentinase më e njohur për rolet e saj antagoniste në serialin "pëlqimet".

Marrëdhënia e Gonzalo me Natalie Pérez.
Marrëdhënia e Gonzalo me Natalie Pérez.

Lidhja e tyre zgjati për disa muaj. Në vitin 2011, Higuain filloi një marrëdhënie jashtëzakonisht private me gazetaren dhe producenten TV, Daniela Saurwald. Daniela është vajza e një financieres të pasur evropiane e cila e paralajmëroi atë në lidhje me argjentinasin për shkak të frikës nga reklamat. Kjo i dha fund marrëdhënies së tyre në asnjë kohë.

Daniela Saurwald dhe Gonzalo.
Daniela Saurwald dhe Gonzalo.

Gonzalo filloi një marrëdhënie tjetër të fshehtë me Ailén Bechara në 2011 e cila zgjati deri në 2013. Ailén Bechara pretendoi se ata janë vetëm miq madje edhe kur thuhet se do të dilnin me të.

Ailén Bechara dhe Gonzalo.
Ailén Bechara dhe Gonzalo.

Pas marrëdhënieve të tij me Ailén Bechara, Gonzalo kishte një goditje të shkurtër me Lucía Fabiani në 2013.

Gonzalo dhe Lucía Fabiani.
Gonzalo dhe Lucía Fabiani.

Për një kohë tani, Gonzalo ka qenë me Lara Wechsler e cila është e dashura mahnitëse më e fundit për të cilën shumë mendojnë se është dashuria e tij e vërtetë.

Lara Wechsler dhe Gonzalo.
Lara Wechsler dhe Gonzalo.

Lara Wechsler është një model i mrekullueshëm i cili është 5 vite më i ri se Gonzalo. Nuk dihen shumë detaje për marrëdhënien e saj apo të saj, gjë që duket se është shumë private dhe e drejtë.

Sipas disa faqeve, çifti i dyshuar u takua në të vërtetë kur Gonzalo luajti në Spanjë me Real Madridin, në atë kohë Lara Wechsler ishte studente. Ata u bënë serioze vetëm kohët e fundit. Bjondja seksi thuhet se vjen nga një familje zyrtare dhe serioze. Raportet sugjerojnë gjithashtu se ajo ka krijuar një marrëdhënie të bukur me nënën e Higuain.

Pa dyshim, Lara thuhet të jetë materiali i gruas së Higuain dhe stacioni i fundit i autobusit.

Gruaja e Gonzalo të jetë, Lara Wechsler.
Gruaja e Gonzalo të jetë, Lara Wechsler.

Gonzalo Higuain Love Story ynë është me të vërtetë i detajuar. Ai ka datë me shumë zonja ashtu si Raheem Sterling, Karim Benzema ka. Ti, ai Gonzalo i ndershëm dhe i drejtë në krahasim me të dyja I pastër Benzema.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Origjina Franceze

Pasi u largua nga vendi në moshën 10 muajsh, ai nuk u kthye në Francë deri në Kupën e Botës FIFA 1998. Edhe pse nuk flet frëngjisht, ai mban një pasaportë franceze sepse babai i tij ishte natyralizuar në Francë. Gonzalo aplikoi me sukses për kombësi argjentinase në janar 2007.

Gonzalo Higuain Origjina Franceze.
Gonzalo Higuain Origjina Franceze.

Vëllai i tij i menjëhershëm i madh, Federico mban një karton jeshil amerikan ndërsa vëllai i tij Gonzalo mban pasaportën franceze.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Origjina e pseudonimit

Pseudonimi i Gonzalo "el pipita" erdhi nga babai i tij Jorge Higuain i cili ishte gjithashtu i mbiquajtur "El pipa" gjatë ditëve të karrierës që shtrihej nga 1976 në 1992.

Gonzalo Higuain Historia e Nofkave.
Gonzalo Higuain Historia e Nofkave.

Gonzalo u dha pseudonimi nga tifozët pasi u vu re se kishte trashëguar guximin, personalitetin, fizikun dhe qëndrimin e babait të tij.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Dashuria për tenis

Për ata që nuk e njohin Gonzalo Higuain, ai gjithashtu ka një jetë jashtë futbollit. Në kohën e tij të lirë, ai pëlqen të luajë disa tenis dhe ai pretendon se është shumë i mirë në të.

"I dua tenisit dhe do të ishte një ide e mirë për të praktikuar duke pasur parasysh nivelin që është në qark. Po, do të kisha dashur të bëhesha një lojtar i tenisit, por ëndrra ime ishte të bëhesha futbollist dhe e kuptova. Do të ishte mirë për të shkëmbyer goditje me Rafael Nadalin, të cilin unë e dua, Roger Federer, si dhe bashkatdhetarët e mi David Nabaldián dhe Martin del Potro " - Gonzalo Higuain

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Stili i lojës

Futbolli me të vërtetë ka evoluar në kohët e fundit dhe një nga tiparet që çdo lojtar ka nevojë të ketë në një nivel bazë është teknikë.

Gonzalo Higuain është i njohur gjerësisht për aftësinë e tij klinike përpara qëllimit, por pozicionimi i tij dhe lëvizja jashtë loje për një kalim është shembull.

Ai gjithashtu posedon një sasi të mirë të ritmit dhe ambivalësia e tij me të dy këmbët e bën atë një pasuri shumë të mirë, pasi ai mund të përfundojë me të dy këmbët me lehtësi të përkryer.

Prekja e parë e Higuain është një atribut kyç që ai e përdor mirë për të kaluar në pasimet disi të vështira nga shokët e tij të skuadrës disa herë. Ka raste kur Argjentinasi e trajton futbollin si një kafshë shtëpiake, veçanërisht kur ai dëshiron ta vendosë atë në një pozicion për të tërhequr këmbëzën.

Gonzalo Higuain Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Qasja e tij personale ndaj jetës është e vlefshme për të emuluar

Futbollistët kapin titujt për aftësitë e tyre në fushë, si dhe jashtë fushave të lojës. Ndërsa një lojtar pëlqen Bacary Sagna është i njohur për pozitat e tij ambasador në Grassroots Soccer, një lojtar si Cristiano Ronaldo është i njohur për arratisjet e tij me seksin e kundërt.

Mario Balotelli sigurisht që është në një botë të tij. Nuk ka argumente këtu.

Nga ana tjetër, Gonzalo Higuain është një njeri i sinqertë, i pëlqen lojërat me video, i duhet shumë kohë për t'u çlodhur, kënaqet në udhëtime, i pëlqen muzika dhe nuk ka asnjë palosje kur flet për ëndrrat e njerëzve dhe preferencat e tyre kur detyrohet të zgjedhë përparësitë në jetën e tij .

Më e rëndësishmja, vendos një përparësi të lartë kur merret me familjen dhe miqtë e tij. Sipas Gonzalo,

"Për mua, familja dhe miqtë e përjetshëm janë gjëja më e rëndësishme që keni. Kur jam me ta harroj çdo gjë, dhe shpresoj që t'i kem gjithmonë në krah, kjo është ëndrra ime.

Është diçka që nuk mund ta lë. Për familjen, sepse është gjaku im, sepse miqtë e vërtetë janë thesare për t'u vëzhguar me kujdes, pasi ata do të jenë me ju me anë të trashë dhe të hollë "

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet