Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Nord". Historia e Fëmijërisë tonë Gareth Southgate plus Fakte të patreguara të Biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza e Biografisë së Gareth Southgate përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, prindërve, gruas (Alison), stilit të jetës, jetës personale, pasurisë neto dhe shumë fakteve jashtë fushës për të.

LEXO
Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për rolin e tij menaxherial në Angli, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Gareth Southgate, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Gareth Southgate Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Gareth Southgate lindi në ditën e 3-të të Shtatorit 1970 në Watford, Mbretëria e Bashkuar. Ai lindi nga nëna e tij, Barbara Southgate dhe babai, Clive Southgate.

LEXO
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Bërja e portës së Gareth South tregon si një 'i hijshëm' djali i cili fantazonte një karrierë në gazetari mbijetoi shaka me hundën e tij për të bërë atë të gjithë rrugën për të menaxhuar vendin e tij. Si fëmijë, Southgate ndoqi shkollën Hazelwick në Crawley, West Sussex dhe më tej kaloi nëntë nivele O.

LEXO
Jordan Ayew Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Sado i shkëlqyeshëm që ishte, Gareth ishte në gjendje të ndërthurë akademikë dhe sport kur u regjistrua në akademinë e Crystal Palace. Ndërsa ishte atje, ai luajti fillimisht në mbrojtësin e djathtë dhe më pas në mesfushën qendrore. Ai është pozicionuar (prapa, majtas) në një foto të anës së tij lokale nën 12 vjeç që mban lart trofeun e tij të fundit.

LEXO
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Southgate ishte i paqartë në ditët e tij të hershme në Palace. Ai vazhdoi futbollin e tij, duke treguar një etikë mbresëlënëse të punës. Ishte larg se e sigurt që ai do të kalonte në radhët profesionale pasi kishte më të rinj të talentuar në klub.

LEXO
Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Sidoqoftë, Southgate përparoi nëpër grupmoshat, duke kryesuar pothuajse çdo anë të Pallatit që ai përfaqësonte.

Është me vend të theksohet se ende në Pallatin, Southgate ishte një shakaxhi. Ai ishte i njohur gjerësisht për aftësinë e tij për të organizuar pijetore dhe shkollat ​​e kartelave në udhëtime të largëta derisa u tallën me përmasat e hundës së tij.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Southgate ishte i pasigurt në fillim nëse e ardhmja e tij qëndronte në futboll. Ai kaloi kohë në zyrat e Croydon Advertiser për përvojën e punës kur ishte 16 vjeç, duke planifikuar të bëhej gazetar nëse nuk e arriti atë në lojën profesionale.

LEXO
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Një nga arsyet për këtë erdhi për shkak të diskriminimit nga shokët e tij të skuadrës dhe tifozët që vazhdimisht godisnin në hundë.

Përkundër kësaj, ai ende qëndroi shumë i sjellshëm dhe i sjellshëm. Ai mori opsionin më të mirë për mbijetesë / ndjekje duke nxitur shakatë e tij jashtë fushe dhe duke mbetur shakaxhi më i mirë në klub.

LEXO
Historia e fëmijërisë Ian Wright Plus Fakte të paqarta të biografisë

Por Southgate mbërthyer në atë dhe çfarë karriere ai e gdhend, duke e çuar Pallatin, Aston Villa dhe Middlesbrough në Premier League, duke fituar kapele 57 për Anglinë dhe më pas duke u bërë menaxher i Anglisë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Gruaja e Gareth Southgate - Alison:

Pas menaxherit të suksesshëm, ekziston një grua joshëse. Më 22 Qershor 2007, Gareth Southgate u martua me nusen e tij Alison në Kishën Parish të Shën Nicholas, Worth, Crawley.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Çifti ka dy fëmijë, një vajzë Mia dhe një djalë Flynn. Southgate kalon shumë kohë me familjen e tij, gjë që ai thotë se e bën atë të ndihet i relaksuar. Ai në të vërtetë nuk përzihet me njerëzit e futbollit larg punës dhe mban një rreth të vogël miqsh.

LEXO
Harry Maguire Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Jeta personale e Gareth Southgate:

Gareth Southgate ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Gareth Southgate: Besnik, analitik, i sjellshëm, i zellshëm dhe shumë praktik.

Dobësitë e Gareth Southgate: Ai shpesh është i ndrojtur. Për më tepër, ai shqetësohet i panevojshëm, mund të jetë tepër kritik ndaj vetes dhe të tjerëve. Më në fund, ai mund të përqendrohet në punën e tij në Angli gjatë gjithë ditës dhe të mos ketë kohë për të luajtur.

LEXO
Erling Haaland Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Çfarë i pëlqen Gareth Southgate: Ai i do kafshët, ushqim të shëndetshëm, libra, natyrë dhe pastërti

Çfarë Gareth Southgate nuk i pëlqen: Vrazhdësi, duke kërkuar herë pas here ndihmë, dhe duke marrë në qendër skenën.

Në përmbledhje, Gareth Southgate është dikush që gjithmonë do t'i kushtojë vëmendje detajeve më të vogla. Ndjenja e tij e thellë e njerëzimit e ka bërë atë të jetë një person shumë i kujdesshëm.

LEXO
Rob Holding Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ka një qasje metodike për jetën e cila siguron që asgjë të mos i mbetet rastësisë. Southgate ka një zemër të butë që mund ta bëjë atë të mbyllur për botën e jashtme dhe të hapur vetëm për bashkëshorten e tij Alison dhe fëmijët (Mia dhe Flynn) që ai e do me gjithë zemër.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Jeta familjare e Gareth Southgate:

Gareth Southgate vjen nga një sfond i klasës së mesme, por në futboll, ai kishte një edukim të vërtetë të vështirë. Më poshtë është një foto e prindërve të tij të bukur.

Gareth Southgate Fakte të patreguara të biografisë - Përzierja me njerëzit e vështirë:

Përvojat e Gareth Southgate e ndihmuan atë të përzihej me trimat e futbollit, Roy Kuane për shumë kujtime në një barazim të Kupës së FA në 1995 në Villa Park.

LEXO
Historia e fëmijërisë Ian Wright Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kur Roy Keane u pyet pse ai vulosi Southgate në gjoksin e tij, ai u përgjigj"Ai u përpoq të thyejë këmbën time në një lojë gjysmë-finale," Keane tha më parë këtë javë, duke kujtuar një lojë në të cilën u dërgua për vulosje në Southgate.

LEXO
Cenk Tosun Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gjatë karrierës së tij, ai kishte probleme të vazhdueshme me të Ian Wright të cilat shpesh rezultojnë në një përleshje mes të dyjave.

Gareth Southgate Bio - Jeta e Hershme Menaxheriale:

Southgate u dorëzua rolin e tij të parë drejtues në Middlesbrough në qershor 2006 pasi Steve McClaren kishte lënë për të menaxhuar Anglinë. Emërimi i tij nxori polemika pasi ai nuk kishte kualifikimet e kërkuara të stërvitjes ( Licenca Pro UEFA) për të menaxhuar një klub të lartë fluturimi.

LEXO
Chris Wilder Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai u lejua të qëndrojë si menaxher, megjithatë, nga Liga Premier në nëntor 2006; Middlesbrough me sukses argumentoi se, për shkak se Southgate kishte qenë kohët e fundit një lojtar ndërkombëtar, ai nuk kishte asnjë mundësi për të ndërmarrë kurset e stërvitjes. Ai vazhdoi të përfundonte kualifikimet e tij të stërvitjes. Për fat të keq, ai e udhëhoqi ekipin e tij në rënie.

LEXO
Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Më 20 tetor 2009, menjëherë pas një fitore 2-0 ndaj Derby County, Southgate u shkarkua si menaxher me Middlesbrough në vendin e katërt në Championship. Shkarkimi ishte i diskutueshëm pasi ai e kishte çuar Boron brenda një pike të pozitës së lartë.

LEXO
Jordan Ayew Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Gibson tha se ai kishte marrë vendimin për të shkarkuar Southgate javë më parë në interesin më të mirë të klubit. Shumë tifozë të Boro zbuluan se Gibson thjesht nuk e donte atë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Gareth Southgate plus Fakte të patreguara të Biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet