Historia e fëmijërisë së Gabriel Jezusi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Gabriel Jezusi Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; 'Pak Neymar'. Historia jonë e fëmijërisë Gabriel Jesus plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për qëllimin e tij duke shënuar aftësitë, por vetëm disa tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Gabriel Jesus, e cila përfshin të mësosh më shumë për prindërit, vëllezërit, motrën dhe mënyrën e jetesës së tij etj. Jeta e tij jashtë fushës është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të fillojë.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Gabriel Fernando de Jesus lindi në ditën e 3-të të Prillit, 1997 në Sao Paulo, Brazil nga Vera Lúcia Jesus (Nëna) dhe Diniz de Jesus (Babai).

 

Ai lindi si fëmija i fundit në një familje të fëmijëve 4 (djemtë 3 dhe një vajzë).

Në të vërtetë, duke qenë një fëmijë dhe fëmijë i fundit i shtëpisë vijnë me shumë përparësi. Për Gabriel, shkaku ishte mjaft i ndryshëm. Mamaja e tij ngriti disiplinë dhe ende e lejoi që të ngutet në rrugë.

LEXO
Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai u rrit në lagjen Jardim Peri të vendosur në përhapjen veriore të Sao Paulo. Ashtu si shumë futbollistë (p.sh. pëlqimet e Marcus Rashford) i cili u rrit më shumë nga prindërit, Gabriel Jesus u rrit nga rrugët. Ai e bëri futbollin rrugor thirrjen e tij. Si një fëmijë i vogël në moshën 5 vjeç, duke luajtur Samba Brazilian nëpër rrugë, Gabriel ishte mësuar të luante Central Midfield sesa të sulmonte. Ashtu si Alex Oxlade-Chamberlain, ai ishte i njohur të ishte një demon me shpejtësi gjatë fëmijërisë së tij. Ai më vonë u kthye në sulm të plotë pas Kupës së Botës 2002. Kjo pikë kthese erdhi pasi zbuloi dhe përshtatej me idhullin e tij të Kupës së Botës, Ronaldo Luis Nazario de Lima.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo pikë kthese erdhi gjithashtu me të duke qenë më serioze me futbollin. Ajo nënkupton bashkimin me një akademi të futbollit siç paraqitet më poshtë.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Rritja në Fame

Pasi u paraqitën për një numër skuadrash të rinjsh (disa me emra të ftohtë si Fëmijët e Vogël të Mjedisit). Ai erdhi në vëmendjen e disa anëve më të mëdha të rajonit kur plaçkiti 29 gola për klubin amator Anhanguera Associacao Paulista në një turne lokal nën 15 vjeç. Më poshtë është karta e tij e identitetit për klubin.

LEXO
David Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 
Gabriel Jesus ID për klubin e të rinjve.
Gabriel Jesus ID për klubin e të rinjve.

Më shumë progres i dha atij mundësinë për të shkuar në klubin prestigjioz të futbollit Palmeiras për të luajtur për ekipin e tyre të të rinjve.

Edhe në moshën 15 vjeç Gabriel kishte një agjent, i cili organizoi një provë në Palmeiras, një nga ekipet më tradicionale të Brazilit. Vetëm një vit më vonë, tashmë kishte zhurmë nga tifozët që ai të ngjitej në anën e të moshuarve. Kjo sepse ai ishte aq i mirë në moshën e tij të butë. Në atë kohë, skuadra e vjetër e Palmeiras po flirtonte me rënien nga avionët kryesorë të Brazilit. Gabriel Jesus i vetëm i drejtoi drejtpërdrejt në regjistër në masën e fitimit të titullit të kampionatit për klubin.

LEXO
Kelechi Iheanacho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në ditën e fundit emocionuese të sezonit, Gabriel shkëlqeu linjë kurrë më parë. Performanca e tij në një moshë të butë 18 vjeç e bëri atë të shikohej nga skautët në të gjithë botën. Pavarësisht nga të gjitha gumëzhitjet rreth tij, Gabriel kurrë nuk u shpërqendrua. Ai vazhdonte të shënonte gola dhe kurrë nuk ktheu prapa. Ai shpejt u vendos si një nga lojtarët më të rëndësishëm të Palmeiras në histori dhe braziliani tjetër për të marrë një lëvizje të madhe parash në Evropë. Kjo më në fund ndodhi, falë Manchester City. Pjesa tjetër siç thonë shpesh, është histori.

LEXO
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta familjare

BABAI: Babai i Gabriel Jezusit, Diniz e la atë kur ai ishte shumë i butë. Raportet e Bijog pretenduan se ai iku me të dashurin e tij, duke braktisur Gabrielin e vogël, vëllezërit e tij, motrën dhe nënën. Ky është gjithashtu rasti i Alexis Sanchez.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

nËNA: Nëna e Jezuit Vera Lucia është një figurë e shquar në jetën e tij ashtu si ajo e Henrikh Mkhitaryan. Ajo e telefonon atë para çdo lojëje. Kur Gabriel Jezusi arriti Anglinë, ai erdhi me nënën e tij dhe vëllain më të vjetër së bashku me dy miq, edhe pse ai tha se ai do të kishte sjellë të gjithë lagjen e tij vetëm nëse e lejonte vetëm mamaja e tij. Të dyja janë shumë afër dhe e respekton shumë.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Gabriel Jesus dhe Nëna, Vera Lucia.
Gabriel Jesus dhe Nëna, Vera Lucia.

Ajo është gjithashtu një disiplinore që ndonjëherë do të tërhiqte veshët e Gabriel Jesus për humbjen e shansit në ndeshje të rëndësishme. Megjithëse, respekti dhe disiplina nuk janë një çështje për Jezusin. Kjo sepse ai është i trajnuar si duhet. Vera Lucia përfundoi duke rritur vetë katër vëllezërit e motrat e saj ndërsa punonte si një shërbëtore shtëpiake në rrethin e varfër Jardim Peri në Sao Paulo.

LEXO
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gabriel Jesus ndodh të jetë më i riu nga të gjithë.

Foto e Familjes Gabriel Jesus.
Foto e Familjes Gabriel Jesus.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Marrëdhënie

Ndoshta, shumë kanë kërkuar. Kush është Gabriel Jesus Girlfriend. Përgjigjja e pyetjes është e thjeshtë. Gabriel Jezus ndryshe Anthony Martial nuk është në lidhje falë nënës së tij. Nëna e tij ka nën kontroll vajzat që ai zgjedh të ndjekë dhe gjithashtu, statusin e jetës së tij të marrëdhënies që është 'single' si në kohën e shkrimit. Sipas implikimeve ai është beqar. Nëna e tij mendon se ai nuk duhet të shpërqendrohet dhe të përqendrohet vetëm në karrierën e tij të re. Ajo është gjithçka për të, përfshirë edhe të dashurën e tij.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi
Faktet e nënës së Gabriel Jezusit.
Fakte të nënës së Gabriel Jezusit.

Ajo është plotësisht e ngarkuar me punët e tij jashtë fushës.

Gabriel - të cilin ajo e quan me pseudonimin e saj 'Foshnje' - është e ndaluar të dalë në qytet, të pijë alkool ose pirja e duhanit, ndërsa WAGS / Të dashurat e të dashurës së futbollit gjithashtu janë paralajmëruar të qëndrojnë larg djalit të saj.

LEXO
Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vera kohët e fundit tha në një intervistë me të DailyMail: 'Mikeshat duhet të jetojnë sipas rregullave të mia dhe nuk do të ketë puthje të rënda dhe foto publike. Qëndrimi i gjatë mund të ndodhë vetëm një herë në një kohë. Unë kurrë nuk do të pranoj që djali im të mos respektojë bijat e të tjerëve. Asnjë bir i imi nuk do të mbetet me barrë vajza e dikujt tjetër. Unë kërkoj respekt sepse i rrita të tre vetë, me ndihmën e Zotit. ' 

Dhe ajo gjithashtu zbuloi se sulmuesi 'duhet ta ulë kokën kur ajo t'i flasë. Gjithashtu sipas saj, .. 'Unë mund të jem me natyrë të mirë, por kërkoj të më respektojnë. Gabriel nuk më ka respektuar kurrë. '  ajo tha.

LEXO
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë
Gabriel Jesus vëllai dhe nëna.
Gabriel Jesus vëllai dhe nëna.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Kontrolli i pagave

Ndryshe nga shumica e futbollistëve, Gabriel Jesus lejon nënën e tij të kontrollojë financat e tij. Në fakt, ai ende merr para xhepi nga nëna e tij 'e cila këmbëngul të kontrollojë pagën e tij prej 90,000 £ në javë.

LEXO
Mario Balotelli Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas Gabriel, Sipas fjalëve të tij; 'Nëna ime është luftëtarja… ajo është shefi'

Që nga transferimi i tij në qytet, Vera Lucia Diniz de Jesus është siguruar që ajo të marrë pagën e djalit të saj në mënyrë që ajo të mund të kalojë vetëm aq sa i nevojiten - 'për të mbajtur këmbët e tij në tokë'.

Ajo gjithashtu kontrollon ushqimin që ai ha aty ku shkon. Në vend që të ndihet i bllokuar siç do të bënin shumë, Jezui ende vlerëson ndikimin e nënës së tij mbi jetën e tij. Sipas mamasë së tij, 'Gabriel do të jetë gjithmonë fëmija im'.

Nëna e tij jeton nën çatinë e tij dhe e bën atë të ndjekë rregullat e saj! Lojtarja një herë e përshkroi atë si 'më e vështirë për tu dribluar se çdo mbrojtës që kam hasur ndonjëherë'. Gjithashtu, në një post prekës Instagram, ai gjithashtu i referohej asaj si një 'grua luftëtare që gjithnjë kujdesej për mua dhe vëllezërit e mi'. 

Kemi shumë yje të rinj, mamaja e të cilave ushtron shumë kontroll, por nuk e kalon kufirin e pagave. Ky është rasti i Osmane Dembele.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Dashuria për Jezu Krishtin

Së pari, emri i tij është mjaft i dukshëm në fushë ashtu si ajo e Danny Drinkwater. Gabriel Jesus vjen nga një familje fetare dhe thuhet se ka veshur këmishën me numrin 33 për Man City në shenjë nderimi të epokës që Jezusi besohej se ishte kryqëzuar.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë
Numri i këmishës së Gabriel Jezusit (33) fakte.
Numri i këmishës së Gabriel Jezusit (33) fakte.

Gabriel ka premtuar se do të veshë këmishën e Numrit 33 dhe e sheh atë më mirë se çdo numër tjetër i këmishës.

Gabriel dhe Neymar JR kanë shfaqur dashurinë e tyre për Jezu Krishtin në mënyrën më të adhurueshme dhe me pasion. Të dy ishin kampion olimpik me Ekipin Brazilian në Rio de Janeiro 2016.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Gabriel Jesus dhe Neymar Dashuria për Krishtin.
Gabriel Jesus dhe Neymar Dashuria për Krishtin.

Besimi i tyre i ka bërë edhe ata miq të mirë.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Udhëtimi në qytet

Jo çdo ditë një futbollist 19-vjeçar merr një telefonatë nga një prej trajnerëve të shkëlqyeshëm të lojës, por kjo është vetëm ajo që ndodhi me Gabriel Jezus.

LEXO
Fabian Delph Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Starlet braziliane, e cila ishte në qendër të një grindjeje transferimi midis Manchester City dhe Barcelona po kujdesej për biznesin e tij kur një numër i panjohur u shfaq në ekranin e tij.

Në anën tjetër të linjës nuk ishte askush tjetër përveç Pep Guardiola, i cili i tha të riu në asnjë mënyrë të paqartë se karriera e tij do të shërbente më së miri nga një lëvizje në Etihad.

Ish sulmuesi i Palmeiras, kuptohet starstruck, u ndikua deri në atë masë sa City goditi në krye të listës së tij të destinacioneve të preferuara. Barcelona bëri një sulm sharm të udhëhequr nga Neymar në përgjigje, por ishte shumë pak, shumë vonë: Gabriel u bashkua me Cityn për 28 milion. Prerë vetëm disa muaj më vonë dhe ai po luan për ekipin e vjetër të Brazilit. Pjesa tjetër që ata thonë është histori.

LEXO
Emmanuel Adebayor Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Stili i lojës dhe forca

Gabriel Jesus është një sulmues i gjithanshëm dhe i aftë të luajë në të gjithë vijën e frontit. Goditësi i mprehtë ka luajtur më shpesh në mes, ku lëvizja dhe lëvizja e tij ndihmojnë në krijimin e hapësirës për shokët e skuadrës dhe sjelljen e të tjerëve në lojë.

LEXO
Kelechi Iheanacho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Gabriel është gjithashtu një atlet i shkëlqyer, i aftë për të tejkaluar shumicën e mbrojtësve dhe për t'u forcuar gjatë gjithë kohës. Ai është eksploziv pa qenë i stërmadhuar, gjë që i lejon atij të shkojë me lehtësi në hapësirë ​​kur i shtrin këmbët. Ai gjithashtu ka një vetëdije pozitive dhe një aftësi për të lëvizur në hapësirë, gjë që e bën atë të vështirë për mbrojtësit. Mbarimi i tij është aq i pamëshirshëm sa ai i shokëve të tjerë të skuadrës Sergio Aguero.

LEXO
David Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia 

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Dobësi

Për shumë trajnerë veçanërisht Pep, shqetësimi kryesor për Gabriel është pjekuria e tij. Ai herë pas here mund të duket pak i investuar shumë në çështjet në fushë, ndonjëherë duke u ardhur afër lotëve kur gjërat nuk po shkojnë sipas tij (gjë që nuk jepet shumë shpesh). Këtë ai e bëri në klubin e tij të vjetër.

Goodshtë mirë të kujdesesh, sigurisht, por të luash në një ligë të panjohur në një vend të huaj kërkon që një lojtar të zhvillojë një lëkurë të trashë të cilën Gabriel ende nuk e ka.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Bernardo Silva Plus Fakte të patreguara të biografisë

Plus për City është se, ndërsa është i papërpunuar, ai po piqet me një ritëm marramendës, duke marrë përgjegjësi më të mëdha çdo javë. Me udhëzimet e Guardiola dhe miqtë e tjerë brazilianë në League për ta ndihmuar atë të vendoset, nuk ka asnjë arsye për shqetësim të madh.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Idhulli i tij

Idhulli i tij është Ronaldo Luis Nazario de Lima. Ti nuk ke lindur kur Legjenda dëshmoi lulëzimin e tij. Gabriel u njoh me të Ronaldo Luis Nazario de Lima në moshën 5 kur e shikon atë dhe festoi atë në kupën botërore 2002 FIFA. Prej asaj dite përpara, ai kurrë nuk pushoi së ëndërruari për të ndjekur hapat e tij. Siç u theksua më poshtë, ai ndryshoi krahun e tij nga mesfushë qendrore në rolin sulmues për shkak të legjendës braziliane.

LEXO
Nicolas Otamendi Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Jezusi papritur u bë gjëja tjetër kur Ronaldo i Brazilit doli në rekord dhe tha se ai pa shumë ngjashmëri mes tij dhe sulmuesit të atëhershëm Palmeiras. Në një intervistë televizive, Ronaldo tha:

Sipas Ronaldo Luis Nazario de Lima,

“Shikoj Gabrielin dhe shoh veten në të kaluarën. Unë shoh ngjashmëri ... ai ishte kaq i ri, por tashmë ka arritur kaq shumë dhe ka kaq shumë përgjegjësi. Ai ka një të ardhme fantastike përpara tij dhe ai tashmë po na magjeps me atë që po bën ”. 

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Pëlqen Maska Pig

Ylli i futbollit u mblodh më shumë se 40,000 Pig maskuar tifozët në Allianz Parque gjatë kohës së tij në Sao Paulo. Ashtu si Aubameyang, Gabriel kishte zhvilluar një kulturë të veshur me maskë. Për fat të keq ai ndaloi ta mbante atë në ndeshjen e tij të fundit për klubin e tij të vjetër, Palmeiras.

LEXO
Kyle Walker Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Derri është nuskë e Palmeiras, pasi klubi i ktheu bishtat e tyre të rivalëve në kokën e tyre në 1990s duke miratuar talljet si karakterin e tij zyrtar.

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Një Fan Falas

Ai është një mbështetës i madh i ekipit profesional amerikan të basketbollit, Golden State Warriors. Ai vesh fanellën e ekipit në stërvitjet në palestër. Stephen Curry është arsyeja që ai i mbështet ata.

LEXO
Pep Guardiola Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Gabriel Jesus Historia e fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte:Rage e tij

Kartoni i parë i kuq i Gabriel Jesus në karrierën e tij nuk shkoi mirë. Ai u përjashtua për goditje të një administratori gjatë një ndeshje kundër Rosario Central. U desh ndihma e sigurimit të Stadiumit për ta nxjerrë nga fusha. Kjo ishte hera e parë që ferri lihej i lirë për sulmuesin.

LEXO
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet