Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius të Futbollit rus i cili njihet më së miri me pseudonimin; "Fedor". Story Fyodor Smolov Childhood Story plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve OFF-Pitch (pak të njohur) rreth tij.

Po, të gjithë e dinë se Fyodor ka shënuar shumë gola në karrierën e tij. Sidoqoftë, vetëm pak tifozë dinë shumë për Bio-n Fyodor Smolov, i cili është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Fjodor Mikhaylovich Smolov lindi në ditën e 9th të shkurtit 1990 për nënën e tij, Irina Smolova dhe babai, Mikhail Smolov në Saratov, Rusi Jugperëndimore. Ai lindi si biri dhe fëmija i vetëm i patentave të tij konservatore.

Si fëmijë, familja e Fjodorit jetonte në lagjen e krimit të rrethuar të qytetit Saratov të Rusisë. Kjo bëri që pajisja e prindërve të tij të ketë disa mënyra për të mbrojtur djalin e tyre nga ndikimi i keq i djemve. Në të tjera për të shmangur djalin e tij përzier me miqtë e keq, babai i tij Mikhail mori Fyodor në klubin e tyre të qytetit të futbollit të qytetit, Sokol për regjistrim. Për fat të keq, Fjodor Smolov nuk ishte një tifoz i klubit të tij të futbollit të qytetit (Sokol Saratov) ku babai i tij e mori atë për të filluar karrierën e tij të të rinjve. Zemra e tij ishte me të "Lokomotiv Moskë" që ndodhet në Rusi kapitale. Kjo ishte ku ai ëndërronte të fillonte karrierën e tij.

Ai kishte ëndërruar të bëhej anëtar i klubit një ditë. Duke e ditur se nuk kishte resurse financiare për ta bërë këtë, Fyodor Smolov vazhdoi me klubin që nuk e mbështeti. Vendimi i babait të tij kishte një efekt të kundërt në suksesin e karrierës së tij të rinisë.

Fjodor Smolov vazhdimisht përpiqej të përballonte futbollin rinor. Ai madje dështoi në provimet e tij të futbollit në moshën 14. Kjo ishte një kohë që babai i tij filloi të ndjehej që adoleshenti i tij i vogël ishte i lidhur dhe i rraskapitur me sportin. Babai i tij më pas insistoi që djali i tij të merrte provimin e fundit të futbollit këtë herë, nga një klub tjetër. Mikhail arriti në përfundimin se djali i tij do ta linte futbollin nëse nuk do të kishte sukses në provimin e katërt.

Për fat të mirë, Fyodor kaloi provimin nga klubi i ri i futbollit Master Saturn nga Yegoryevsk, rajoni i Moskës. Ata me kënaqësi e pranuan djalin premtues të ri dhe Fyodor vazhdoi të zotëronte aftësitë e tij në sportin e tij të preferuar. Ai më në fund përfundoi karrierën e tij të të rinjve në Saturn Moskë, ku ai luajti në mes 2006 dhe 2007.

Në 16, Fjodor Smolov nënshkroi marrëveshjen e parë profesionale me Dinamo Moskën. Këtë herë, ai u bë i zotëruar me një vendosmëri të vendosur për t'i bërë ëndrrat e tij të realizohen dhe ambiciet e tij për t'u bërë një makinë qëllimi nuk ishin thjesht një dashuri kaluese. Sa i përket historisë së karrierës së tij, tai pushon, siç thonë ata, tani është histori.

Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Pas çdo njeriu të madh, ka një grua të madhe, apo kështu shkon duke thënë. Dhe prapa pothuajse çdo futbollisti të suksesshëm rus, ka një grua joshëse, vallëzim apo të dashur. Pa dyshim, aftësitë e mrekullueshme të Fjodorit, si dhe mënyra e jetesës së tij jashtë fushës, krijojnë një pasqyrë të plotë të tij.

Në 2012, ai u takua me modelin rus dhe zonjën televizive, Victoria Lopyreva në partinë e tij të ditëlindjes së shokut të tij (Yuri Zhirkov). Duke gjykuar nga bukuria e saj, është e rëndësishme të thuhet se Victoria ishte fituesi i konkursit Miss Russia 2003.

Një tjetër pikë e rëndësishme për t'u theksuar është se; Victoria Lopyreva është 7 vite më e vjetër se burri i saj. Ky fakt, megjithatë, nuk e pengoi marrëdhënien e tyre serioze romantike nga zhvillimi dhe më e rëndësishmja, një propozim martese që ndodhi në një mënyrë unike [no-unazë] stil. Në Dhjetor 2013, dashamirët; Lopyreva dhe Fyodor kishin një martesë të bukur dhe romantike në Maldive. Martesa e tyre zgjati vetëm dy vjet para se të ndaheshin. Të dy palët pushuan së komunikuari në korrik 2016.

Arsyeja e hollësishme për divorcin e tyre gjendet më poshtë në faktet familjare të Fyodor Smolov siç shpjegohet nga mamaja e Fjodorit. Mediat ruse, megjithatë, raportuan se divorci erdhi pasi Fyodor Smolov thuhej të shihte Miranda Shelia, një model tjetër rus i paraqitur më poshtë.

Është e rëndësishme të theksohet se Miranda (foto e sipërpërmendur) shpesh krahasohet me të Irina Shayk, një tjetër model i bukur që dikur ishte Cristiano Ronaldo's dashuruar. Pas performancës së dobët të Rusisë në Kampionatin Evropian të 2016 UEFA, Fyodor shkatërroi me të dashurën e tij Miranda Shelia.

Përsëri, në vjeshtë 2016, mediat ruse raportuan se miu i dashurisë kishte filluar të takonte Sofia Nikitchuk, i cili ishte fituesi 2015 Miss Russia.

Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Fakte familjare

Gjuha amtare: Irina Smolova e paraqitur më poshtë me djalin e saj të dashur është nëna e Fjodorit.

Nëna e Fedor Smolov publikisht komentoi publikisht divorcin e djalit të saj me modelin dhe prezantuesin televiziv Victoria Lopyreva. Ajo pranoi se zemra e djalit të saj u thye nga gruaja e tij, e cila mori shumë nga koha e saj duke u kujdesur për karrierën e saj dhe jo për nevojat emocionale dhe personale të burrit të saj.

Irina vuri në dukje se të dy lojtarët dhe modeli kanë kaluar nëpër një shpërbërje të dhimbshme. Ajo dhe Victoria kishin marrëdhënie shumë të ngrohta dhe ish-vjehrra e preku me prekje nënë. Në fjalët e saj ...

"Në tre vitet që ata ishin së bashku, unë ndërtova marrëdhënie shumë të mira me të, ajo ishte aq prekëse dhe hijeshuese, kur ajo më thirri nënë. Vika dhe unë komunikojmë në një mënyrë krejtësisht normale tani ".

"Nuk mund të them, natyrisht, por ndoshta ata thjesht nuk ishin në gjendje të ruanin marrëdhënien e tyre. Për Fjodorin ishte mjaft e vështirë: mendoj, e donte. Ndoshta në një moment, distanca luajti një rol negativ.

Kur Fyodor është duke u stërvitur në kampin e trajnimit, Victoria është gjithashtu e zënë me karrierë - ajo është një prezantuese televizive dhe modeli i modës, ajo është e suksesshme, me kërkesë të lartë dhe puna e saj kërkon shumë përpjekje. Diku, del, ishte mungesa e kohës për Fjodorin. Ai është dikush që e do rehati në shtëpi, vëmendje. Ndoshta kjo është arsyeja pse një vajzë që vendos të jetë me të, duhet ta përshtatë atë ".

thotë Irina Smolova (nëna e Fjodor Smolov).

Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Faktet personale të jetës

  • Fjodor Smolov pëlqen tatuazhet. Sporti kishte tatuazhin e tij të parë në 17 dhe tani, ai nuk mund të thotë se sa tatuazhe ka. Të gjithë tatuazhet e tij tani shkrihen dhe formojnë një model të vetëm fotografik siç shihet në foton më poshtë.
  • Ai mbështet AC Milan që nga sezoni i 1997 / 98 dhe një herë ka cituar George Weah dhe Andriy Shevchenko si lojtarët e preferuar të fëmijërisë së tij.
  • Dobësia e Fyodor: Ai shkon nga shprehja emocionale. Më shumë, ai mund të jetë temperament, pa kompromis dhe jo miqësor.
  • Çfarë Fyodor nuk i pëlqen: Ai nuk i pëlqen premtimet e thyera, duke qenë situata të vetmuara, të mërzitshme ose të mërzitshme, njerëz që nuk pajtohen me të.
  • Frika më e madhe e Fjodorit është ta shohësh veten të kufizuar ose të kufizuar. Kjo e bën atë të ftohtë dhe të pandjeshëm. Megjithatë, ai ka një mekanizëm mbrojtës kundër intimitetit të parakohshëm. Fjodori duhet të mësojë si të besojë zonjat, gjithashtu të shprehë emocionet e tij në një mënyrë të shëndetshme.
  • Lojtar futbolli është gjithashtu i dashur për të lexuar romane që nga ditët e tij të fëmijërisë siç është paraqitur më poshtë.

Detektivë kriminalë, la Mario Puzo dhe Arturo Pérez-Reverte, romanet e Fyodor Dostojevskit dhe veprat e Mikhail Bulgakov janë librat e tij të preferuar.

Fyodor Smolov Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Nuk është i lumtur me Klubet e Mëdha të Evropës

Në një shënim të trishtuar, Fyodor Smolov ka thënë një herë për Maxim Online se klubet e huaja gjithmonë ndjehen hezitues për të nënshkruar lojtarë nga Rusia. Në fjalët e tij ...

Anët e nivelit të Ligës së Kampionëve nuk do të largohen nga rruga për të na futur. Pashë atë gjatë dritares së transferimit. Kam pasur disa oferta, por të gjitha ishin kredi me të drejtë për blerje. Klubet e mëdha evropiane na konsiderojnë si të zhgënjyer dhe introvertë.

Smolov shtoi se ka një stereotip të caktuar në Evropë kur është fjala për lojtarët rusë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Story Fyodor Smolov tonë të fëmijërisë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu