Fernando Llorente Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Lion King". Historia jonë e fëmijërisë së Fernando Llorente plus biografi e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura jashtë tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij fyese, por shumë pak e konsiderojnë Fernando Llorente Bio tonë, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e hershme

Emri i tij i plotë është Fernando Javier Llorente Torres. Llorente ka lindur në 26th ditën e shkurtit 1985 në Pamplona, ​​Spanjë. Ky është i njëjti vendlindje e Cesar Azpilicueta. Fernando Llorente ka lindur nga nëna e tij, Torres Isabel dhe babai, Fernando Llorente Sr.

Llorente u rrit në komunën e Rincón de Soto në La Rioja. Futbolli ishte rendi i ditës në këtë qytet.

Llorente kishte futbollin e tij bazë në Funes (1994-1995) dhe lumin Ebro (1995-1996). Ndërsa luante për këto klube, ai shënoi rrugën e tyre përmes rangjeve të ndryshme të të rinjve dhe u bë një nga lojtarët më të rëndësishëm të rinjve ofensivë.

Llorente u bashkua me sistemin e të rinjve të Athletic Bilbaos në 1996 në moshën 11, duke qenë i pranueshëm nëpërmjet rrënjës së tij Navarrese.

Fernando Llorente u përshkrua si një "legjendë e Bilbaos" që kishte luajtur për klubin për 8 vite. Në 2013 ai nënshkroi me Juventusin, duke fituar Serie A në vitin e tij të parë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Njihuni me Maria Lorente. Ajo është ish-dashnore e bukur dhe bashkëshortja e Fernando Llorente. Ajo është njëri që ka vendosur të qëndrojë larg syve publikë dhe i pëlqen të mbajë veten.

Llorente është takuar me Maria që nga vitet e tyre adoleshente. Maria lindur në San Sebastian aka Donostia në bask autonom Komuniteti, Spanja. Ajo është vajza e spanjollëve edukatorët Severino dhe Pili Lorente. Nëna e saj mësoi një herë në shkollën e San Bartolome, ku mori pjesë Maria. Ajo ka një motër më të madhe, Isabel.

Maria nuk e ndoqi rrugën e njerëzve, ajo zgjodhi të bëhej endokrinolog (Endokrinologjia është një degë e biologjisë dhe mjekësisë që merret me sistemin endokrin, sëmundjet e saj dhe sekrecione të veçanta të tij të njohura si hormone.) Ajo kishte një kohë të vështirë kur Fernando nënshkroi me Juventusin dhe e gjeti veten duke zgjedhur që të bashkohej me të ose të qëndronte dhe mbaronte studimet e saj, në fund ajo qëndroi, mbaroi kolegjin dhe iu bashkua njeriut të saj të dashur.

Maria dhe Fernando u martuan në San Sabastian ku ai luajti për një kohë të gjatë.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta personale

Fernando Llorente ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë e Fernando Llorente: Ai është i mëshirshëm, artistik, intuitiv, i butë, i urtë, muzikor.

Fernando Llorentedobësitë e tij: Frika, tepër besimi, dëshpërimi, dëshira për t'i shpëtuar realitetit, mund të jetë viktimë ose martir

Çfarë Fernando Llorente pëlqen pëlqen: Të qenit vetëm, duke fjetur, muzikë, romancë, media vizuale, not, tema frymore

Çfarë nuk i pëlqen Fernando Llorente: Njerëzit që pretendojnë se e dinë-të-gjitha, duke u kritikuar, e kaluara që kthehet për të ndjekur, mizori të çdo lloji.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Renditja e popullaritetit

Më poshtë është renditja e popullaritetit të Fernando Llorente që kemi përpiluar për ju.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Jeta familjare

Fernando Llorente vjen nga një sfond i familjes së klasës së mesme, përpara se futbolli të paguante më në fund për të dhe për të dashurit e tij. Më poshtë janë prindërit e tij; Isabel Torres dhe Fernando Llorente Lartë.

Babai dhe mamaja e Fernando Llorente janë relativisht të vjetra. Të dy prindërit lëshuan djalin e tyre ndërsa ishin në mes të 30-it.

VËLLA: Fernando Llorente ka një vëlla me emrin Chus Llorente. Chus pictured më poshtë është gjithashtu një agjent për vëllain e tij të madh.

Chus është përgjegjës për lëvizjen e vëllait të tij në Tottenham, të cilin shumë tifozë e kanë cilësuar si një veprim të dështuar. Kjo është për shkak të paaftësisë së tij për të konkurruar Harry Kane. Chus Llorente dikur fitoi reputacionin e të qenit i ashpër në negociatat me klubin Athletic, madje duke shkuar aq larg sa të prekte shijen e keqe në disa raste. Ai është emërtuar si një mjeshtër i kërcënimit të negociatave.

Fernando Llorente Fëmijëria Story Plus Biografi patreguar Fakte -Fakte të tjera

Kjo histori e Lion King nuk është aq e ndryshme nga ajo që ne njohim dhe duam. Në fakt, ato rreshtohen në mënyrë perfekte. Pa ado më tej, ne paraqesim figurat e rëndësishme në jetën futbollistike të Fernando Llorente si personazhe në "Mbreti Luan."

Një lojtar i gjatë, i madh dhe fizikisht i fuqishëm, tiparet kryesore të Llorente janë aftësia dhe forca e tij në ajër, që i mundëson atij që të funksionojë në mënyrë efektive si një target-njeri në qendër të vijës sulmuese të ekipit të tij.

Ai është i njohur edhe për lëvizjen e tij ofensive, kuptimin pozicional dhe aftësinë për të arritur brenda zonës së penalltisë; Përveç kësaj, ai është gjithashtu i talentuar me aftësi të mira teknike dhe lojëra lidhëse, e cila i lejon atij të luajë mirë me shpinën e tij në gol dhe të mbajë topin për shokët e tij në mënyrë që të krijojë mundësi për hapësirë ​​dhe për të shënuar.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së Fëmijërisë së Fernando Llorente dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu