Historia e fëmijërisë së Fernandinho Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Fernandinho Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një futbollisti afro-brazilian më të njohur me Nofkën; 'Mbajtësi'. Historia jonë e fëmijërisë Fernandinho plus Fakti i biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të njohura jashtë fushe për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij në mbajtjen e mesfushës, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Fernandinho e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e fëmijërisë së hershme

Fernando Luiz Roza lindi në ditën e 4-të majit 1985, në Londrina, Paraná, Brazil.

Futbollisti i Demi i lindur nga e ëma, Cristiano Machado de Oliveira dhe babai, Luis Carlos Roza i cili fillimisht e quajti Fernando. Ata ndryshuan emrin e tij Fernando te Fernandinho për shkak të popullaritetit të të parit në Brazil. Emri 'Fernandinho' do të thotë 'Fernando i Vogël'.

Fernandinho u rrit në një shtëpi të varfër për të cilën të gjithë ishin praktikë dhe të mirë-bazuar. Ashtu si Didier Drogba, ai kurrë nuk luajti futboll të të rinjve siç bënë shumica e futbollistëve brazilianë pavarësisht se ëndërronte të bëhej futbollist. Besimi e mbarti atë gjatë gjithë rrugës. Për shkak të varfërisë në shtëpinë e tij, Fernandinho preferoi të bënte punë të rënda për të ndihmuar familjen e tij të ushqehej. Ai vetëm mund të kalonte pak kohë duke luajtur futboll me miqtë në rrugë.

Fernandinho vazhdoi në gjyqet e futbollit të lartë sa më shpejt pas kursimit të shumave të mjaftueshme. Për fat të mirë, pas një gjyqi të suksesshëm, Fernandinho kërceu drejt filloi një karrierë profesionale në klubin brazilian Atlético Paranaense. Pasi kaloi tre vjet dhe kapi vëmendjen e skocezëve evropianë, ai u dërgua për në Shakhtar Donetsk në 2005, ku ai është një prej lojtarëve të huaj më të mirë për të luajtur në Premier të Ukrainës Ligë. Kjo i dha atij një lëvizje në Manchester City në 2013. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Kur fitoni një pagë të lartë, marrja e modeleve më të nxehta në Brazil nuk do të ishte një gjë e vështirë. Sidoqoftë, ky nuk ishte rasti i Fernandinhos siç mund ta prisni të jetë. Kjo për të mos harruar faktin se ai ka një grua shumë të bukur dhe të përulur.

Siç shprehet Wolexis, dyshja ishin së pari në Brazil kur Fernandinho nuk ishte i pasur. Kjo ishte para se ai të ushqejë ëndrrat për të ardhur në Evropë. Glaucia Roza ishte aty për të gjatë gjithë luftimeve të tij. Ai u martua me të në Brazil dhe e çoi në Evropë (Ukrainë) me vete. Më poshtë është një foto e dasmës së tyre.

Sot, Fernandinho po jeton një martesë të lumtur me bashkëshorten e tij, Glaucia Roza. Si ai ashtu edhe Roza janë të krishterë dhe janë martuar për nëntë vjet. Si shenjë e dashurisë së tij të pafund, Fernandinho ka tatuazh emrin e Rozës në pjesën e brendshme të kyçit të majtë.

Ata janë prindërit krenarë të djalit të tyre të bukur Davi Roza. Fernandinho shpesh vendos fotot e familjes së tij në mediat sociale. Shembujt janë parë më poshtë.

Fernandinho, Glaucia dhe Davi janë mësuar me jetën e tyre në Britani të Madhe.

Fotografia më poshtë tregon se sa i gjatë është Roxa dhe Davi kur krahasohen me kreun e shtëpisë.

Deri në këtë datë, nuk ka zëra për divorcin ose ndarjen e tyre.

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Çështja me Fabregas

Pasi të keni parë këtë video më poshtë, ju lutemi pyesni veten ... Kush e keni gjykuar si person të gabuar, Fernandinho dhe Fabregas?

Nëse keni gjetur Fernandinho të meta, atëherë JU JENI TË GABUAR!!. Ndoshta, ana e errët e Cesc Fabregas ka luajtur ndoshta një budalla prej jush.

E vërteta është, Fernandinho erdhi vetëm për të ndarë situatën duke pasur simpatinë e bashkëkombasit të tij David Luiz duke u plagosur nga Sergio Aguero. Qëllimi i Fernandinho ishte t'i jepte fund problemit. Pak e dinte ai Fabregas do t'i jepte një shuplakë të fshehur në fytyrë. Më poshtë është një pamje dhe video e incidentit të vërtetë.

I varfër Fernandinho…, ishte Fabregas i dha atij një shuplakë dhe pastaj u bë viktimë dhe fitimtar. Cesc Fabregas ishte me fat të shpëtojë nga ndëshkimi i FA për veprimet e tij. Videoja më poshtë u jep tifozëve një mësim që thotë…"Para se të supozoni, mësoni faktet dhe para se të gjykoni, kuptoni pse"

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Fernandinho është djali i vetëm i Cristiane Machado de Oliveira (nëna e tij) dhe Luis Carlos Roza (babai i tij). Ai u rrit së bashku me vëllain ose motrën e tij të quajtur Thaís Fernanda Roza. Dihet shumë pak për babanë e tij kur krahasohet me nënën e tij Cristiane.

Të dy Fernandinho dhe familja e tij janë me fat që shohin investime në futboll duke u paguar pavarësisht prejardhjes fillestare të dobët të familjes. Sot, ata ndajnë pagën javore prej 90,000 € të djalit të tyre.

Sipas SoccerSunday Raportoni, nëna e Fernandinho, Cristiane dha një herë bombën që ish-dyshet e mesfushës së Manchester City, Fernando dhe Fernandinho (djali i saj) janë të dy fëmijët e saj biologjikë.

Kjo gjë i tronditi shumë tifozë të futbollit. Zonja 70 vjeç gjithashtu zbuloi"Ka pak për t'u fituar në përpjekjen për të shkëputur misterin që Fernando dhe Fernandinho janë djemtë e mi biologjikë. 

Sipas SoccerSunday raportojnë se spitali i Sao Paulos ka pranuar se mesfushorët e Manchester Cityt Fernando dhe Fernandinho u ndërruan aksidentalisht në lindje.

Futbollistët janë dy nga tetëmbëdhjetë foshnje që zbulohen se janë dërguar në shtëpi me prindër të gabuar, pas një hetimi për gabimet në spital në mes të viteve '80.

Të dy lojtarët më vonë u bashkuan me familjet e tyre të vërteta për herë të parë pas viteve 30. edhe pse secili pranon të jetë ende pak i hutuar.

Deri në datën, të dy futbollistët duken fizikisht të njëjtë. Atëherë, nëse nuk e kapni numrin, nuk e dini se çfarë është ajo kur ata luajnë në një pozicion të ngjashëm. Për më tepër, është e vështirë të vendosësh role të dallueshme për të dy futbollistët. Fernandinho është më i fortë si mesfushor mbajtës ndërsa Fernando ka më shumë përvojë në futbollin e nivelit të lartë.

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Personalitet

Fernandinho ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Përparësitë: Fernandinho është i besueshëm, miqësor, i durueshëm, praktik, i përkushtuar, i përgjegjshëm dhe shumë i qëndrueshëm.

dobësitë: Fernandinho është i shpejtë në zemërim. Më shumë, ai është kokëfortë, posedues dhe pa kompromis

Demi i pëlqen: Fernandinho pëlqen kopshtarinë, gatim, muzikë, romancë, rroba me cilësi të lartë dhe duke punuar me duart e tij.

Demi nuk i pëlqen: Fernandinho nuk i pëlqen ndryshimet e papritura të gjërave, komplikimet e marrëdhënieve, pasiguria e çdo lloji dhe pëlhura braziliane sintetike.

Fernandinho Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Natyra miqësore

Fernando është një mik i vërtetë për mançuesin e Manchester Cityt. Natyra e tij miqësore zbulohet në GIF më poshtë.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Fernandinho Plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet