Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të patreguara të biografisë

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet historinë e plotë të një Genius Futbolli më i njohur si- Kylian Mbappe i majtë-mbështet. Historia jonë e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Biografia e patreguar Fakte të sjellë një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së saj deri më sot.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy-Analiza

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetesës para famës, ngjalljen e famës, marrëdhëniet, mënyrën e jetesës dhe jetën personale etj.

Po, të gjithë e dinë se ai ishte një nga më të emocionuarit e Majtas në botë në sezonin 2018-2019, një feat që i dha atij një blerje të Real Madridit. Megjithatë, vetëm disa mendojnë biografinë e Ferland Mendy, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Historia e jetës së hershme dhe familjes

Ferland Mendy ka lindur në 8th ditën e qershorit 1995 për prindërit afrikanë në komunën e Meulan-en-Yvelines, në veri-qendrore të Francës. Vendlindja e tij është e ngjashme me atë të Abdoulaye Doucoure, shokët e tij francezë ndërkombëtarë dhe NUK ajo e Benjamin Mendy të cilët shumë tifozë supozojnë se është vëllai i tij ose anëtar i familjes.

Ferland u lind në një familje modeste. Duke gjykuar nga pamja e tij, ju mund të mendoni lehtësisht se prindërit e tij janë me origjinë afrikane - kjo është e vërtetë.

Sipas një raporti, mamaja e Ferland Mendy ka origjinën e saj nga Guinea (Afrikën Perëndimore) dhe ndërsa babai i tij ka origjinën e tij nga Senegali (Afrika Perëndimore). Është e mundur që prindërit e Ferland Mendy ishin dikur migrantë që dikur largoheshin nga vendet e tyre në Afrikë, u vendosën në Francë, u takuan, u dashuruan dhe lindi.

Një tjetër raport i pakonfirmuar ekziston që Ferland Mendy humbi babain e tij ndërsa ai ishte një fëmijë, duke lënë nënën e tij dhe një të varfër duke mbijetuar të gjitha me veten e tyre, duke patur shumë para.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Edukimi dhe krijimi i karrierës

Ferland u rrit në një lagje të vështirë. Nuk kishte lodra apo lojëra kur ai ishte më i ri, vetëm një futboll ose çdo gjë që ai mund të transformonte në formën e një top futbolli. Më shumë, boshllëku përfundoi në atë kur kishte futboll të drejtë në këmbët e tij.

Në fillim Mendy u krijua nga mamaja e tij për shkak të futbollit të tepruar. Fatmirësisht, ajo më vonë realizoi duke luajtur futboll ishte fati i djalit të saj. Edhe kushëriri i Ferland Mendy, Marc Gomis, dikur shpjegoi se si Mendy ishte si rritja. Në fjalët e tij;

"Ai gjithmonë kishte futboll brenda tij. Edhe pse ishte i vogël, POR ishte gjithnjë i vështirë. "

Para se të merrte futbollin si profesionin e tij, miku i tij i fëmijërisë, Mangane Yaya, dikur kujtonte se Mendyja bërtiste "Shpejtësi, Shpejtësi"Ndërsa ai u largua nga mbrojtësit duke luajtur si një i ri.

Si fëmijë, të gjithë Ferland Mendy donin të bëheshin futbollistë profesionistë. Ai kishte aq shumë vendosmëri dhe urinë që kushdo që e njihte atë, atëherë mund ta shihte atë në sytë e tij. Një vendim i tillë e pa atë duke u ftuar për sprova.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e hershme e karrierës

Pasioni i Mendy për futbollin e pa atë duke kaluar sprova dhe duke u regjistruar në klubin lokal, Ecquevilly EFC, i cili i dha atij mundësinë për të shfaqur talentin e tij dhe themelimin e karrierës. Falë shpejtësisë së tij, Ferland nisi si sulmues. Ai ishte i shpejtë për të bërë një përshtypje me klubin, një feat që tërhoqi Paris Saint Germain.

Në moshën 9 në vitin 2004, Ferland Mendy u pranua nga një Akademi Paris Saint-Germain. Ndërsa në klub, trajneri i tij e transformoi atë në një pasme të majtë. Ashtu si një e majta, Ferland nuk i pëlqeu lojtarët Ashley Cole, Philip Lahm, Roberto Carlos dhe Paolo Maldini. Gjithçka që ai bëri ishte të imitonte heroin e tij - jo tjetër përveç të madhes Ronaldinho.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Rruga e vështirë për famë

Lëndimi:

Qëndrimi i Ferlandit në akademinë e PSG nuk ka shkuar mirë në plan. Vetëm disa vjet poshtë vijës në Paris, djaloshi i varfër pësoi një dëmtim hip i cili u zhvillua në artriti hip. Ferland vuajti nga ënjtja e nyjeve të hipit të tij, dobësia e përgjithshme dhe lodhja, një kusht që e çoi karrierën e tij në një ndalesë të plotë.

Përdorimi i karriges së rrotave:

Ferland kaloi një vit larg nga futbolli. Në tre muajt e parë, ai kishte veshur një hendek të hijshëm, i ndjekur nga një trajtim i dhimbshëm në një tjetër muaj 3. Për shkak se nuk mund të ecnin për shkak të dhimbjeve të hip, Ferland i varfër filloi të përdorte një karrocë që zgjati për muajin 6.

Historia e Ferland Mendy Wheel Story - Kredia për të CL dhe BR

Çfarë një Doktor i tha atij:

A e dini? ... Ndërsa Ferland ishte në spitalin Necker, mjeku i tij i tha atij se kurrë nuk do të luante futboll për shkak të problemeve të tij. Thyerja e këtij lajmi shkaktoi kaq shumë dhimbje për të, për familjen e tij, për miqtë dhe për të afërmit e ngushtë.

Rehabilitimi i dhimbshëm:

Pas largimit nga spitali, Ferland Mendy i varfër iu nënshtrua një rehabilitimi të gjatë dhe të dhimbshëm në Bullion, një komunë në departamentin e Yvelines, në veri-qendrore të Francës. Së pari, ai mësoi se si të ecë përsëri para se të ndërtonte tonin e humbur të muskujve.

Ferland Mendy Rruga për Rimëkëmbjen. Kredia për IG

Ndërsa në rehabilitim, Ferland Mendy mbajti një gjë në mendje - "Dëshira për të provuar mjekun e tij WRONG!"

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Ngritja në Fame Story

Duke iu kthyer futbollit:

Pas muajsh rehabilitimi, Mendy përfundimisht u kthye për të luajtur futboll. Ai u bashkua me Mantois 78, një klub i bazuar në periferi të kryeqytetit francez. Në klub, Mendy tregoi se nuk kishte vetëm një shërim të plotë, por ishte më i fortë se ai para lëndimit të tij.

Ferland Mendy Ngrihet në Fame Story- The Great Recovery

Ndërsa luante për Mantois 78, Mendy u njoftua nga Le Havre, i cili e nënshkroi atë në qershor 2013. Nënshkrimi për klubin ishte një hap për adoleshentin, i cili pa një platformë më të mirë për të shfaqur zejet e tij dhe të bëhet një profesionist.

Ndërsa në karrierën e tij profesionale në Le Havre, përparimi i Ferland Mendy nuk u kalua pa u vënë re nga klubet më të mira franceze. Ai u vëzhgua nga Olympique Lyon, i cili e futi atë në një marrëveshje pesëvjeçare për vetëm pesë milionë euro në qershor 2017.

Në klub, Ferland menjëherë filloi të mbante tituj sportive. Ai u bë një nga majtistët më të mirë në Evropë, një që përshtatet shumë në stilin e një kthese të plotë të ditëve të sotme. Më poshtë është një pjesë e provave video. Kredia për të Real Madrid.

Siç është vërejtur në videon e mësipërme, duke qenë i shpejtë, i fuqishëm dhe duke pasur aftësinë për të bombarduar lart e poshtë, Ferland Mendy u bë një nga pronat më të nxehta në Evropë dhe ndër më të fuqishmit mbrapa në botë.

Ferland Mendy Ngrihet në Fame Story. Kredia për të Caku

Si në kohën e shkrimit, Ferland aktualisht mban rekordin e kompletimit të driblimeve të 102 në dy sezonet Olimpike të Lyon, më shumë se çdo mbrojtës tjetër në ligën 1 dhe Top 5 European Leagues.

Për Ferland, ishte kulmi i një pune shumë të vështirë që çoi në bosi i Real Madridit Zidane duke e fituar atë dhe duke e bërë atë të bëhet pjesë e lojtarëve që do të ndërtojnë përsëri projektin Los Galacticos. Pjesa tjetër, siç do të thonin tifozët e Futbollit, është tani një histori.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta e marrëdhënieve

Që pas bashkimit me Real Madridin, tifozët e futbollit kanë filluar të bëjnë pyetje rreth jetës së marrëdhënieve të Ferland Mendy. Si në kohën e shkrimit, pyetjet në buzët e të gjithëve kanë qenë; "Kush është vajza ose bashkëshorti i Ferland Mendy?", "A ka Rodri një të dashur?" OSE "A është martuar Ferland Mendy?"

Ferland Mendy Lidhja Jeta. Kredia për PESFaces

Për admiruesit, nuk ka mohuar faktin se duket e errët dhe e bukur Ferland së bashku nuk do të bëjë atë një hardhi të dashur për zonjat që do të duan të jenë të dashurën dhe gruan e tij.

Megjithatë, si në kohën e shkrimit, ekziston një romancë e fshehur ndoshta për Ferland. Është një romancë që shpëton shqyrtimin e syrit publik thjesht sepse dashuria e tij është shumë private dhe ndoshta pa dramë. Është vetëm një çështje kohe para se të dimë nëse Ferland ka një grua ose të dashurën.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta personale

Njohja me jetën personale të Ferland Mendy do t'ju ndihmojë të merrni një pamje të plotë të tij.

Ferland Mendy Personal Life. Credit to Orange Sports

Duke gjykuar nga Story Road to Fame Story, ju do të kuptoni Ferland ka këtë dëshirë të fortë për të pasur sukses. "Është në karakterin tim. Gjithmonë më ka pëlqyer"Tha Ferland talenti dhe dëshira e të cilit të arrijnë sukses mund të gjenden vetëm në fushë, por jo në kuzhinë.

"Ferland është një kuzhinier i keq,"Tha kushëriri i tij, Marc Gomis."Ai mund të bëjë makarona, por mendoj se talenti i tij është diku tjetër, "Shtoi Gomis.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - LifeStyle

Të fituarit për 48m euro (+ 5m euro në shtesa) me siguri e bëjnë Ferland Mandy midis më të shtrenjtave të majtë-mbrapa në histori. Kjo, megjithatë, nuk përkthehet në një mënyrë jetese magjepsëse që shihet lehtësisht nga një pjesë e vogël e makinave mbresëlënëse, vajzave dhe pijeve alkoolike. Ferland thjesht do të kalojë kohë me cilësi të mirë me kushëririn dhe mikun e tij.

Faktet e jetesës së Ferland Mendy

Shumica e futbollistëve duan kafshët e tyre dhe Ferland Mendy nuk është një përjashtim. Edhe ju ka një thënie se nuk ka asnjë besnikëri të mbetur në lojë moderne, ajo sigurisht nuk merr parasysh marrëdhëniet midis Ferland Mendy dhe Dolphine tij manar.

Si Ferland Mendy shpenzon paratë e tij
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Jeta familjare

Bashkimi me Real Madridin pa dyshim rrit popullaritetin ndaj vetes dhe anëtarëve të familjes. Edhe ju anëtarët e familjes së Ferland Mendy janë bërë të famshëm, jeta e tyre personale ende mbetet e matur.

Me paparacët gjithmonë në hije dhe mënyra të shumta informacioni mund të rrjedh nëpër bloget dhe mediat sociale, është e vështirë për Ferland Mendy ta mbajë gjithë familjen e tij larg syrit publik. Emrat e anëtarëve të familjes së tij, të afërmve, madje edhe të prindërve të tij si në kohën e shkrimit ende mbeten të fshehura nga mediat. Duke gjykuar nga postimet e tij të mediave sociale, ka shumë të ngjarë që një ose të gjithë më poshtë mund të jenë anëtari i familjes ose kushëriri ose i afërmi i tij.

Ferland Mendy Jeta Familjare. Kredia për IG
Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Fakte të patreguara

A është Ferland Mendy lidhur me Benjamin Mendin?

Marrëdhëniet Ferland dhe Benjamin Mendy. Kredia për të Sport.net

Shumë tifozë kanë pyetur nëse Ferland dhe Benjamin Mendy janë vëllezër ose janë të lidhur në një farë mënyre. Kjo është për shkak të faktit se shumë ngjashmëri në mes të palës, një fakt që i ka bërë njerëzit të flasin. Për shembull, ata të dy kanë të njëjtin mbiemër, të dyja janë francezë, të dyja kanë mbetur prapa dhe të dy vdesin flokët e bardhë.

Pas hulumtimeve intensive, kemi kuptuar se Ferland dhe Benjamin nuk janë në asnjë mënyrë të lidhura. Ky krahasim është i ngjashëm me atë të Kyle-Walker Peters dhe Kyle Walker të cilët luajnë të njëjtat krahë dhe janë nga të njëjtit vend.

Fakte qesharake:

Ferland është një prej atyre lojtarëve që kanë qenë shumë mirë në departamentin e gjesteve. Tifozët kanë vërejtur zakonin e Ferlandit për ta pozicionuar dorën e tij të ngjashme me atë të Salt Bae. Tifozët e njëjtë kanë bërë edhe një karikaturë të tij, duke përdorur të njëjtën foto të tij duke ngjitur një litar.

Ferland Mendy Fun Fact. Kredia për Twitter

Historia e hershme astronomike:

A e dini? ... Historia e Hershme e Ferland Mendy përmblidhet si astronomike. Në 14, mjekët i thanë atij se kurrë nuk do të mund të ecin përsëri pasi ai pësoi artrit në hip. Tani lejon të shpejtë përpara për të moshës 17, Ferland la PSG të bashkohet me divizionin 4th pasi u bë më mirë. Në 20, ai u bë profesionist në Le Havre. Në 22, ai u bashkua me Lyon dhe bëri një emër për veten e tij. dhe më në fund, në 24, ai u bë një lojtar i Real Madridit. Të gjitha këto ngjarje ndodhën vetëm brenda 8 viteve.

Best Left Back përveç ...:

A e dini? ... Në sezonin 2018 / 2019, vetëm një e majta u konsiderua më mirë se Ferland Mendy. Përveç Andrew Robertson, i cili nuk do të largohet nga Liverpuli, nuk ka lojtarë të tillë të talentuar në këtë rol në dispozicion.

Akademia e tij prodhoi BIG Stars:

A e dini? ... Le Havre në një nga akademitë më të mira të të rinjve në futbollin francez - një që ka prodhuar lojtarë të tillë si Benjamin Mendy, Riyad Mahrez, Lass Diarrá, Paul Pogba, Dimitri Payet, Steve Mandanda, Pierre-Emerick Aubameyang.

Historia e fëmijërisë së Ferland Mendy Plus Fakte të paqarta të biografisë - Përmbledhje video

Më poshtë gjeni përmbledhjen tonë të videove në YouTube për këtë profil. me mirësi Vizito, Regjistrohu të tanë Youtube Channel dhe klikoni ikonën Bell për njoftime.

KONTROLLI I FAKTEVE: Faleminderit për të lexuar Historinë e fëmijërisë së Ferland Mendy dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse gjeni diçka që nuk duket e drejtë, ju lutem ndani me ne duke komentuar më poshtë. Ne gjithmonë do të vlerësojmë dhe respektojmë idetë tuaja.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu