Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Coco". Historia e fëmijërisë së Erik Lamela dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe OFF-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij goditëse, por pak e konsiderojnë Bio-n tonë të Erik Lamala-s, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Erik Lamela lindi në ditën e 4 të Marsit 1992 në Carapachay, Argjentinë. Ai lindi nga nëna e tij, Miriam Lamela dhe babai, José Lamela. Ai u rrit në provincën e Buenos Aires me vëllain e tij të madh, Brian dhe vëllain e tij Alex.

Babai i tij, Jose, i cili duket si Gabriel Batistuta dhe një tifoz i tij inkurajoi djalin e tij, Erik për të marrë futbollin si një profesion. Erik filloi futbollin në moshën 5.

Pasi ai ishte bashkuar me River Plate si shtatë vjeç, Barcelona thuhet se i ofroi Lamela dhe familjes së tij 100,000 ,XNUMX në vit, si dhe një shtëpi dhe punësim për prindërit e tij, për të lëvizur në qytetin e Barcelonës. Kjo ishte një marrëveshje e ngjashme me atë që panë Lionel Messi të shkojë në Spanjë si një i ri.

Në mënyrë tronditëse, prindërit e tij e refuzuan ofertën pavarësisht nga interesi fillestar i djalit të tyre në Barcelona. Erik madje shfaqi fanellën e Barcelonës në një përpjekje për të dashuruar prindërit e tij. Në fakt, prindërit e tij bënë thirrjen e fundit duke refuzuar Barcelona me përbuzje ose përbuzje.

Gjithashtu në 2004, a Trans World Sports ekipi i filmit udhëtoi në Argjentinë për të intervistuar një 12-vjeçar Lamela i cili tashmë ishte duke u bërë tituj kryesorë pasi shënoi 120 gola për ekipin e të rinjve të River Plate në vetëm një sezon. Pasi fitoi kaq shumë popullaritet si një futbollist super i fëmijërisë, Lamela deklaron dëshirën e tij për të ndjekur gjurmët e Diego Maradona dhe të fitojë një Kupë Botërore për Argjentinën. Si fëmijë, ai pëlqente të luante PlayStation.

Lamela u zotua për besnikëri ndaj River Plate, një klub ku ai u bashkua si një fëmijë shtatë vjeç.

Presioni i vërtetë erdhi nga fakti se si rezultat i viteve të keqmenaxhimit, për të mos përmendur korrupsionin e pretenduar, klubi i tij ishte në prag të rënies për herë të parë në historinë e tyre 110-vjeçare dhe 19-vjeçarja Lamela ishte njeriu i ngarkuar me detyrën e shpëtimit të tyre.

Përkundër përpjekjeve më të mira të Lamela, klubi në fund të fundit nuk arriti të mbijetojë, duke humbur një play-off dramatik që nxiti trazira nga pjesët e mbështetësve të tyre histerikë.

Sidoqoftë, një pemë nuk mund të bëjë pyll. Pasi kishte fituar trofe të shumtë, Erik Lamela dikur njihej si një zot i vogël i futbollit. Arsyet duke qenë se ai luajti në mënyrat e tij misterioze.

Keqardhja e Lamela erdhi kur ai filloi me vështirësi karrierën e tij profesionale me River Plate. Ai luajti 36 ndeshje dhe shënoi vetëm 4 gola. Kjo çoi në më shumë keqardhje për refuzimin e tij nga FC Barcelona. Ai e detyroi rrugën e tij drejt Evropës duke u bashkuar Roma.

Lamela dhe RomaSezoni, megjithatë, përfundoi në dhimbje zemre me humbjen ndaj rivalëve të Romës Lazio në finalen e Coppa Italia, së bashku me përfundimin e gjashtë në Serie A, që do të thotë se Roma nuk do të luante futboll evropian për sezonin e dytë radhazi. Kjo çoi në një lëvizje zhgënjyese larg Tottenham. Tarifa për Lamela e bëri atë lojtarin më të shtrenjtë në historinë e klubit, 25.8 milion £, plus deri në 4.2 milion £ në pagesa bonusi.  

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Nëse jeni grua dhe martoheni me një burrë më të ri, së shpejti do të dukeni shumë më e vjetër se ai, dhe ju mund të mos tërhiqeni më nga ju. Ky nuk është rasti i Lamela i cili ka qenë me të dashurën e tij më të vjetër Sofia Herrero për kaq shumë vite.

Erik e do jetën private të tij private. Ai i kalon të gjitha momentet e tij me Sofjen, të cilit i ka lindur shumë vite para se të martohej me të në 2010.

Të dy dashnorët vendosën të mos kishin fëmijë deri në 25th November 2017 kur djali i tyre Tobias Lamela lindi.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Idealisht, Erik erdhi nga një sfond familjar i klasës së mesme argjentinase para se investimi i futbollit të shlyente.

BABAI: Babai i Erik Lamela ishte shumë i bukur gjatë ditëve të tij të reja. Lamela dikur postoi një foto të vetes së tij më të re me babanë e tij, së bashku me etiketën e mëposhtme: "Gëzuar ditë për të gjithë baballarët, veçanërisht për timen ... më të mirën ... Unë dua fotografi të vjetra !!"

Në Instagram, disa tifozë të Lamela sugjeruan se fotografia e babait të tij në ditët e reja i ngjante sulmuesit legjendar të Argjentinës Gabriel Batistuta.

Ndërkohë, në Twitter, hardcore Tottenham mbështetësi Steve Nash retweeted lidhjen Instagram dhe shaka duke u pyetur nëse babai i Lamela ishte, në fakt, David Ginola. Babai i tij tani është plakur siç tregohet në foton më poshtë.

nËNA: Erik Lamela merr në mediat sociale për t’i uruar nënës së tij një ditë të mbarë të Ditës së Nënës Tottenhambarazimi me Liverpool.

VËLLA: Erik Lamela ka një vëlla më të madh që mban emrin; Brian Lamela. Brian nuk ishte i prerë për futboll që nga koha e tij e fëmijërisë.

Midis vëllezërve të tij, Alex Lamela, vëllai i tij i kecit, i paraqitur më poshtë, zakonisht është objekti kryesor i interesit.

Erik Lamela njëherë e mori një tronditje natën para debutimit të tij në shtëpi Tottenham me lajmin se vëllai i tij i vogël ishte rrëmbyer nga makinistë të armatosur në qytetin e tij të Buenos Aires.

Sipas njoftimeve në Itali, 18-vjeçari Axel Lamela u mor me armë dhe u mbajt në shpërblesë.

Ai u mbajt për disa orë para se të lirohej nga rrëmbyesit vonë në këmbim të një pagese prej rreth 50000 pesos, që është e barabartë me rreth 5500 £ që ai kishte me vete. Ndërsa shënjestrimi i familjeve të futbollistëve nga kriminelët nuk është një fenomen i pazakontë, policia beson se në këtë rast ishte e rastësishme dhe thjesht rezultat i makinës me shkëlqim që 18-vjeçari po ngiste.

Vëllai i madh i Erik Lamela, Brian Lamela tha: “Ata na thanë që të merrnim paratë e shpërblimit dhe të sigurohesh që policia nuk ishte e përfshirë. Ata erdhën te dera jonë e përparme për të mbledhur paratë. Ata nuk i mbuluan fytyrat e tyre dhe kamerat e sigurisë në shtëpinë tonë i regjistruan ato. Vëllai im është i qetë. Të gjithë mendojmë se ishte një incident i rastësishëm - ata thjesht e rrëmbyen atë për makinën dhe asgjë tjetër ”.

Përsëri, i njëjti Alex Lamela i pafat edhe një herë përplasi kokën në një pishinë në Argjentinën e tyre të lindjes. Dëmi ishte i madh i cili rezultoi në paralizë. Për disa muaj, Alex nuk mund të lëvizte asgjë. U desh shumë kohë para se të merrte ca lëvizje mbrapa. Ai pastaj filloi të punojë ditë për ditë për t'u kthyer në një jetë normale. Në kohën e aksidentit, Lamela ishte jashtë me një problem në ijë.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta personale 

Erik Lamela aka 'Coco' ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Pikat e forta të Erik Lamala: Erik është i mëshirshëm, artistik, intuitiv dhe shumë i butë në natyrë.

Dobësitë e Erik Lamela: Erik mund të jetë shumë i frikësuar dhe të ketë dëshirën për t'i shpëtuar realitetit.

Çfarë i pëlqen Erik Lamela: Erik Lamela pëlqen të jetë vetëm. Ai gjithashtu i pëlqen fjetja, muzika, romanca, media vizuale, noti dhe tema shpirtërore.

Çfarë nuk i pëlqen Erik Lamela: Njerëzit që pretendojnë se e dinë të gjithë, e kaluara kthehet për ta ndjekur atë (p.sh: refuzimi i FC Barcelonës gjatë kohës së fëmijërisë së tij) dhe së fundmi, mizori të çdo lloji.

Erik Lamela është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, pa shpresuar që të marrë ndonjë gjë mbrapa. Jeta e tij karakterizohet nga ndjeshmëria dhe shprehur aftësinë emocionale.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Rabona

Erik Lamela njëherë shënoi një gol çudi në një përpjekje për të provuar pse Tottenham grumbulloi 30 milion £ për shërbimet e tij. Nuk është tjetër veçse 20-oborri i tij 'rabona'gol për Spurs i cili erdhi në ndeshjen e tij në Ligën e Evropës kundër Asteras Tripolis.

Në mënyrë tronditëse, i vetmi person që nuk u prek nga përpjekja spektakolare ishte menaxher Mauricio Pochettino, i cili nuk tregoi asnjë emocion edhe pse stafi i tij i stërvitjes kërceu në këmbët e tyre.

Sipas fjalëve të Erik Lamela për Telegrafin, ai tha“Unë thjesht preferoj të flas për progresin dhe bashkësinë e ekipit dhe kjo është më e rëndësishme. Nuk më pëlqen të flas për gjëra të tilla si 'rabona' Kur isha një djalë i ri, mësova se si ta bëja atë dhe thjesht ngeci. Thjesht nuk është diçka që unë e praktikova. Naturalshtë e natyrshme ”.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Historia e lëndimit

Erik dikur kishte 13 muaj të mjerë në skaj. Kjo ishte një kohë që e ardhmja dhe karriera e tij viheshin në dyshim. Legjenda e Spurs, Ricky Villa - një argjentinas që është afër menaxherit të klubit Mauricio Pochettino - dikur pohoi se kishte shqetësime se ai nuk mund të luante përsëri.

Kur u pyet nëse kishte frikë për të ardhmen e tij, Lamela tha:"Sigurisht. Në kohëra vërtet të këqija gjithmonë mendoni më të keqen. Por familja ime ishte gjithmonë me mua dhe mbështetësit më donin në fushë. Ata më sjellin energji për të punuar çdo ditë dhe për të mos u dorëzuar kurrë ”.

Kjo është ajo që ai tha kur u kthye

"Ndihem mirë që jam kthyer në fushë, por jam zhgënjyer në rezultat. Natyrisht, mund të bëhem shumë më mirë. Muajt ​​e kaluar 13 ishin të çmendur, ndoshta ishte koha më e keqe e jetës sime. Unë me të vërtetë donte të luaja por lëndimi im zgjati shumë.

"Menaxheri dhe gjithë stafi ishin të mahnitshëm. Ata ishin gjithmonë me mua, pas meje. Njerëzit më donin të kthehesha dhe unë u përqendrova vetëm në të. Familja ime gjithmonë ishte me mua, e dashura ime gjithnjë më shtyu që të kthehesha. Dhe sigurisht ishte e vështirë të dilnim kaq shumë, por është futboll ".

 KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Erik Lamela dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!. 
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet