Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Historinë e plotë të një Genius të Futbollit më i njohur nga Pseudonimi; "Coco". Historia e fëmijërisë së Erik Lamela dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe OFF-Pitch fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë për aftësitë e tij të goditjes, por shumë pak e konsiderojnë Bio-n tonë të Erik Lamalës e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Erik Lamela ka lindur në ditën e 4th të marsit 1992 në Carapachay, Argjentinë.

Ai lindi nënën e tij, Miriam Lamela dhe babanë, José Lamela. Ai u rrit në krahinën e Buenos Aires me vëllain e tij më të madh, Brian dhe vëllain e vogël Alex.

Babai i tij, Jose, i cili duket si Gabriel Batistuta dhe një tifoz i tij inkurajoi djalin e tij, Erik për të marrë futbollin si një profesion. Erik filloi futbollin në moshën 5.

Pasi ai u bashkua me River Plate si një shtatëvjeçar, Barcelona njoftohet se ka ofruar Lamela dhe familjen e tij £ 100,000 një vit, si dhe një shtëpi dhe punësim për prindërit e tij, për të kaluar në qytetin e Barcelonës. Kjo ishte një marrëveshje e ngjashme me atë që e pa Lionel Messi të shkojë në Spanjë si një i ri.

Shaka, prindërit e tij e hodhën poshtë ofertën, pavarësisht interesit fillestar të djalit të tyre në Barcelonë. Erik madje e shfaqi këmishën e Barcelonës në një orvatje për të tallur prindërit e tij. Në fakt, prindërit e tij e bënë thirrjen përfundimtare duke refuzuar Barcelonën me përbuzje ose përbuzje.

Gjithashtu në 2004, a Trans World Sports ekipi i filmit udhëtoi për në Argjentinë për të intervistuar një Lamela 12-vjeçare, e cila tashmë po bënte tituj pas shënimit të golave ​​120 për anën e të rinjve të River Plate në vetëm një sezon. Pasi fiton aq shumë popullaritet si një futbollist superfamilie, Lamela deklaron dëshirën e tij për të ndjekur gjurmët e Diego Maradona dhe të fitojë një Kupë Botërore për Argjentinën. Si fëmijë, ai e donte PlayStationin.

Lamela premtoi besnikërinë e tij ndaj River Plate, një klub që ai u bashkua si një fëmijë shtatëvjeçar.

Presioni i vërtetë erdhi nga fakti se si rezultat i viteve të keqmenaxhimit, për të mos përmendur korrupsionin e pretenduar, klubi i tij ishte në prag të rënies për herë të parë në historinë e tyre 110-vjeçare dhe 19-vjeçarja Lamela ishte njeriu i ngarkuar me detyrën e shpëtimit të tyre.

Përkundër përpjekjeve më të mira të Lamelës, klubi përfundimisht dështoi të mbijetonte, duke humbur një dramë dramatike që shkaktoi trazirat nga pjesët e mbështetësve të tyre histerik.

Megjithatë, një pemë nuk mund të bëjë pyll. Duke fituar shumë trofe, Erik Lamela dikur ishte njohur si një zot i vogël i futbollit. Arsyet që ai luajti në mënyrën e tij misterioze.

Pikëllimi i Lamelës erdhi kur ai kishte një fillim të vështirë për karrierën e tij profesionale me River Plate. Ai luajti lojra 36 dhe shënoi vetëm golat 4. Kjo çoi në më shumë keqardhje për refuzimin e FC Barcelona. Ai e detyroi rrugën e tij drejt Evropës duke u bashkuar Roma.

Lamela dhe Roma's sezon, megjithatë, përfundoi në zemërim me humbjen ndaj rivalëve të Romës Lazio në finale të Kupës së Italisë, së bashku me përfundimin e gjashtë në Serie A, që do të thotë se Roma nuk do të luajë futboll evropian për sezonin e dytë radhazi. Kjo çoi në një lëvizje frustruese për të Tottenham. Tarifa për Lamela e bëri atë lojtarin më të shtrenjtë në historinë e klubit, £ 25.8 milion, plus deri në £ 4.2 milion në pagesat bonus.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Nëse je grua dhe martohesh me një djalë të ri, së shpejti do të dukesh shumë më i vjetër se ai, dhe nuk mund të joshesh përsëri. Ky nuk është rasti i Lamela që ka qenë me të dashurën e tij të vjetër Sofia Herrero për kaq shumë vite.

Erik e do jetën private të tij private. Ai i kalon të gjitha momentet e tij me Sofjen, të cilit i ka lindur shumë vite para se të martohej me të në 2010.

Të dy dashnorët vendosën të mos kishin fëmijë deri në 25th November 2017 kur djali i tyre Tobias Lamela lindi.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Idealisht, Erik erdhi nga një sfond familjar i klasës së mesme argjentinase para se investimi i futbollit të shlyente.

BABAI: Babai i Erik Lamelës ishte shumë i bukur gjatë ditëve të tij të rinj. Lamela dikur ka postuar një fotografi të vetes së tij më të vogël me të atin, së bashku me vijën e mëposhtme: "Ditë e lumtur për të gjithë etërit veçanërisht për minierën ... më të mirën

Në Instagram, disa tifozë të Lamela sugjeruan se fotografia e babait të tij në ditët e reja i ngjante sulmuesit legjendar të Argjentinës Gabriel Batistuta.

Ndërkohë, në Twitter, hardcore Tottenham mbështetësi Steve Nash retweeted lidhjen Instagram dhe shaka duke u pyetur nëse babai i Lamela ishte, në fakt, David Ginola. Babai i tij tani është plakur siç tregohet në foton më poshtë.

nËNA: Erik Lamela merr për mediat sociale t'i urojnë nënës së tij një ditë të lumtur të Nënës Tottenham's barazim me Liverpool.

VËLLA: Erik Lamela ka një vëlla më të madh që shkon me emër; Brian Lamela. Brian nuk ishte i prerë për futbollin që nga koha e fëmijërisë.

Midis vëllezërve të tij, Alex Lamela, vëllai i tij i kecit, i paraqitur më poshtë, zakonisht është objekti kryesor i interesit.

Erik Lamela njëherë e mori një tronditje natën para debutimit të tij në shtëpi Tottenham me lajmin se vëllai i tij i vogël ishte rrëmbyer nga makinistë të armatosur në qytetin e tij të Buenos Aires.

Sipas njoftimeve në Itali, 18-vjeçari Axel Lamela u mor me armë dhe u mbajt në shpërblesë.

Ai u mbajt për disa orë para se të lirohej nga rrëmbyesit vonë në këmbim për një tarifë prej rreth 50000 pesos, që barazohet me rreth 5500 që ai kishte me të. Ndërsa synimi i familjeve të futbollistëve nga kriminelët nuk është një fenomen i pazakontë, policia beson se në këtë rast ishte rastësi dhe ishte thjesht një rezultat i makinës së ndezur që 18-vjeçari po ngiste.

Vëllai më i madh i Erik Lamelës, Brian Lamela tha: ... "Ata na thanë që të merrnim paratë e shpërblimit dhe të siguroheshim që policia nuk ishte e përfshirë. Ata erdhën në derën tonë para për të mbledhur paratë. Ata nuk i mbuluan fytyrat e tyre dhe kamerat e sigurisë në shtëpinë tonë i regjistruan ato. Vëllai im është i qetë. Të gjithë menduam se ishte një incident i rastësishëm - thjesht e rrëmbyen atë për makinën dhe asgjë tjetër. "

Përsëri, i njëjti i pafat Alex Lamela e goditi sërish kokën në një pishinë në Argjentinë. Dëmi ishte i rëndë i cili rezultoi me paralizë. Për disa muaj, Alex nuk mund të lëvizte asgjë. Duhej shumë kohë para se të kthehej prapa. Ai pastaj filloi të punonte ditë pas dite për t'u kthyer në një jetë normale. Në kohën e aksidentit, Lamela ishte me probleme hip.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte-Jeta personale

Erik Lamela aka 'Coco' ka atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Përparësitë e Erik Lamalës: Erik është i mëshirshëm, artistik, intuitiv dhe shumë i butë në natyrë.

Dobësitë e Erik Lamelës: Erik mund të jetë shumë i frikësuar dhe të ketë dëshirën për t'i shpëtuar realitetit.

Çfarë i pëlqen Erik Lamela: Erik Lamela pëlqen të jetë vetëm. Ai gjithashtu i pëlqen fjetja, muzika, romanca, media vizuale, noti dhe tema shpirtërore.

Çfarë nuk i pëlqen Erik Lamela: Njerëzit që pretendojnë se e dinë të gjithë, e kaluara kthehet për ta ndjekur atë (p.sh: refuzimi i FC Barcelonës gjatë kohës së fëmijërisë së tij) dhe së fundmi, mizori të çdo lloji.

Erik Lamela është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, pa shpresuar që të marrë ndonjë gjë mbrapa. Jeta e tij karakterizohet nga ndjeshmëria dhe shprehur aftësinë emocionale.

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Rabona

Erik Lamela njëherë shënoi një gol çudi në një përpjekje për të provuar pse Tottenham granatuar nga £ 30million për shërbimet e tij. Nuk është tjetër veçse 20-oborr i tij 'rabona'për Spurs që erdhi në kravatën e tij të Ligës Evropiane kundër Asteras Tripolis.

Shokues, i vetmi person që nuk u zhvendos nga përpjekja spektakolare ishte menaxher Mauricio Pochettino, i cili nuk tregoi asnjë emocion edhe pse stafi i tij i stërvitjes kërceu në këmbët e tyre.

Në fjalët e Erik Lamelës tek Telegrafi, ai tha ..."Unë thjesht preferoj të flas për progresin dhe bashkësinë e ekipit dhe kjo është më e rëndësishme. Nuk më pëlqen të flas për gjëra të tilla si 'rabona'. Kur isha një djalë i ri, mësova se si ta bëja atë dhe vetëm mbeti. Nuk është diçka që praktikova. Është e natyrshme. "

Erik Lamela Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Historia e lëndimit

Erik dikur kishte një muaj të mjerë 13 në periferi. Kjo ishte një kohë e ardhmja dhe karriera e tij u mor në pyetje. Spurs legjenda Ricky Villa - një argjentinas i cili është i afërt me menaxherin e klubit Mauricio Pochettino - dikur deklaroi se kishte shqetësime që ai nuk mund të luante përsëri.

Kur u pyetën nëse ai kishte frikë për të ardhmen e tij, Lamela tha: ..."Sigurisht. Në kohë të këqija gjithmonë mendoni më të keqen. Por familja ime ishte gjithmonë me mua dhe mbështetësit më donin në fushë. Ata më sjellin energji për të punuar çdo ditë dhe për të mos u heq kurrë. "

Kjo është ajo që tha kur u kthye ...

"Ndihem mirë që jam kthyer në fushë, por jam zhgënjyer në rezultat. Natyrisht, mund të bëhem shumë më mirë. Muajt ​​e kaluar 13 ishin të çmendur, ndoshta ishte koha më e keqe e jetës sime. Unë me të vërtetë donte të luaja por lëndimi im zgjati shumë.

"Menaxheri dhe gjithë stafi ishin të mahnitshëm. Ata ishin gjithmonë me mua, pas meje. Njerëzit më donin të kthehesha dhe unë u përqendrova vetëm në të. Familja ime gjithmonë ishte me mua, e dashura ime gjithnjë më shtyu që të kthehesha. Dhe sigurisht ishte e vështirë të dilnim kaq shumë, por është futboll ".

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Erik Lamela dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.
Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu