Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

Emre Mund Story Childhood Plus Fakte të patreguar Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; 'Operatori i gjithanshëm'. Historia jonë e fëmijërisë Emre Can plus Faktet e Biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza e futbollistit profesionist ish-Liverpool dhe gjerman përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës së marrëdhënies, jetës familjare dhe fakteve të tjera pak të njohura rreth tij.

Shih edhe
Florian Wirtz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë Biografinë e Emre Can, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Emre Can Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Emre Can lindi në 12-të ditën e janarit 1994 në Frankfurt, Gjermani. Shqiptohet mbiemri i tij 'Chan'. Emre lindi nga prindër migrantë turq të cilët u vendosën në Frankfurt, Gjermani. Can u rrit duke ndjekur mësimet e Islamit.

Shih edhe
Mats Hummels Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai ishte një fëmijë i gjithanshëm që shumicën e viteve të fëmijërisë i kaloi duke parë futboll, filma dhe duke luajtur lojëra video.

Ai ishte ndër të paktët migrantë turq që po jepnin lojëra elektronike për zhvillimin e të rinjve të futbollit në klubin e futbollit SV Blau-Gelb, Frankfurt. Ai u mbajt pasi shfaqi një performancë të shkëlqyeshme si një futbollist fëmijë.

Atëherë ai ishte gjashtë vjeç. Emre qëndroi në klub deri në 2006 kur u bashkua me një akademi tjetër për të rinj, Eintracht Frankfurt.

Shih edhe
Julian Brandt Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë kohës së tij me të dy klubet e Frankfurtit, ai u thirr 'operatori i gjithanshëm' për shkak të aftësisë së tij për të operuar me sukses në të gjitha pozicionet e mesfushës. 

Në vitin 2009, në moshën 15 vjeç, ai u zhvendos në Bavari pasi u nënshkrua nga Bayern Mynih. Përmbledhja e Karrierës që do të vazhdojë… Tani le të kalojmë te tjetra.

Kush është Maria Cataleya? Dashnori i Emre Can:

WhoDatedKush zbulon se ai ndoshta është single. Në hulumtimin tonë, kemi zbuluar se ai nuk është. Këtu është e dashura e Emre Can, Maria Cataleya në kohën e shkrimit të Bio-s së tij.

Shih edhe
Serge Gnabry Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Can pëlqen të shijojë momentet e lindjes së diellit me dashurinë e jetës së tij. Në fakt, ai jeton një jetë të përsosur dashurie dhe një marrëdhënie të lumtur me vajzën e tij mahnitëse. Maria është jo vetëm e natyrshme e bukur por gjithashtu ka aftësi gjuhësore. Ajo flet rrjedhshëm gjermanisht dhe anglisht.

Llogaritë e mediave sociale të Marias janë vendosur në private. Kjo do të thotë se ajo është një person shumë privat, ndryshe nga gratë dhe të dashurat e shumë futbollistëve (Wags).

Shih edhe
Kai Havertz Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Emre Can Jeta Familjare:

Duke parë emrin e tij, do të kuptosh se ai është me origjinë turke. Emri 'Emre' mjete 'Shoku' në turqisht 'Mundet' mjete 'Spirit, Jeta ose Zemra '.

Idealisht, Emre vjen nga një familje refugjatësh turq. Kjo nënkupton që ai me siguri ka pasur një edukim të klasës së ulët ose të klasës së mesme të ulët nga prindërit e tij të cilët quhen Z. dhe Znj. Can.

Shih edhe
Sead Kolasinac Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Prindërit e Emre u larguan nga Turqia për në Gjermani për të jetuar më mirë dhe për të siguruar një të ardhme për fëmijët e tyre (Emre, vëllai dhe motra e tij).

ashtu si Mesut Ozil, Emre është një anëtar aktiv i komunitetit turk gjerman.

Feja Emre Can:

Emre është një mysliman praktikues nga besimi. Ai midis shumë futbollistëve seriozë myslimanë.

Emre Can: Një musliman i devotshëm.
Emre Can: Një musliman i devotshëm.

Emre Can Fakte të Patreguara të Biografisë - Një Përzierje Trio:

Emre Can është një përzierje e trifishtë e tre futbollistëve gjermanë.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë Marco Reus Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ai shpesh krahasohet me mesfushorin e Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger, për shkak të aftësisë së tij për të kaluar lehtë nga sulmi në mbrojtje.

Ai gjithashtu krenohet me një goditje të fuqishme dhe mund të diktojë të qetë ritmin e një loje. Kjo tërheq krahasime Toni Kroos. Aftësia e Can për të sulmuar dhe mbrojtur nga mesfusha e ka parë atë në krahasim me legjendën tjetër gjermane Michael Ballack.

Emre Can Bio - Përmbledhje e Karrierës:

Këtu është vazhdimi nga aty ku u ndalëm.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Toni Kroos Plus Fakte të patreguara të biografisë

Gjatë vitit të tij të parë në akademinë e Bayern, Can u përdor në pozicionin e qendërmbrojtësit para se të kthehej në mesfushë kur filloi të luante për Bayern Munich II në Regionalliga Bayern. Ai bëri debutimin e tij në ekipin e parë në 2012.

Ai garoi me Bastian Schweinsteiger, Luiz Gustavo dhe Javi Martínez për një vend në mesfushën e Bayern. Nuk ishte mungesa e talentit por konkurrenca në Allianz Arena që e bëri atë të largohej.

Shih edhe
Joshua Kimmich Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fund të fundit mund të bëjë vetëm shtatë paraqitje për të moshuarit para se të nënshkruajë për ekipin tjetër të Bundesligës Bayer Leverkusen në 2013 në kërkim të kohës së rregullt të lojës.

 Performancat e tij ndërsa ishte në Leverkusen ngjallën interes nga klubi anglez Liverpool, i cili aktivizoi klauzolën e tij të lirimit prej 9.75 milion £ (12 milion €). Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Kontrolli i fakteve

Faleminderit për leximin e Emre Can Childhood Story plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Manuel Neuer Plus Fakte të patregueshme të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet