Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e Plotë të një Futuni Genius i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Emer". Historia e fëmijërisë tonë Emerson Palmieri plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë për stilin e tij të lojës, por shumë pak e konsiderojnë Bio-n tonë Emerson Palmieri e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Emerson Palmieri dos Santos, i njohur si Emerson Palmieri ose thjesht Emerson ka lindur në 3rd August 1994 në Santos, São Paulo, Brazil. Ai u lind në nënën e tij italiane, Eliana Palmieri dhe babai brazilian, Reginaldo Alves dos Santos.

Emerson ka origjinë italiane në anën e nënës dhe ka qenë shtetas italian që nga marsi 2017. Ai u rrit me vëllain e tij më të madh, John, i cili është gjithashtu një futbollist që luan mbrapa si ai. Emerson ka qenë një dashnor i futbollit anglez që kur ishte 15 vjeç.

Ai bëri debutimin e tij për Santos në moshën 16 pasi erdhi përmes sistemit të të rinjve dhe nga 18 ai e kishte vendosur veten si rregull në ekipin e parë, falë tij duke u rritur në nivelin më të lartë të renditjes së futbollit të klubit. Skautët filluan ta rrethojnë atë si peshkaqenë që pas fitores së 2013 Copa Sao Paulo de Futebol Junior për anën e Santos U20. Ishin skuadrat e Palermos që në fund e bënë atë të udhëtonte në Europë. Zgjedhja e tij për anën italiane erdhi falë nënës së tij që vjen nga vendi. Emerson e përdori këtë mundësi për t'u afruar më shumë me familjen e tij të zgjeruar.

Klubi italian Palermo, i cili e mori atë në hua për sezonin 2014 / 15 me një mundësi për të blerë. Për fat të keq, shanset e tij për të shkëlqyer ishin pak dhe shumë larg dhe pas vetëm nëntë paraqitjeve klubi nuk e konsideronte mundësinë e marrjes së marrëveshjes të përhershme.

Humbja e Palermos ishte fitore e Romës pasi ata morën huamarrësin e 21-it në atë kohë për sezonin 2015 / 16. Ai e kaloi sezonin e tij të parë në Stadio Olimpico si një sugjerim për Lucas Digne, por tregoi premtime të mjaftueshme për të marrë marrëveshjen e tij të kredisë zgjatur për një sezon të mëtejshëm. Kjo ishte kur Antonio Conte Chelsea erdhi. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Është shumë e lehtë të biesh në dashuri dhe të kapesh në vorbullën e eksitim të planifikimit të një jete 'së bashku përgjithmonë'. Ky është rasti i Emerson Palmieri i cili ka qenë me të dashurën e tij të fëmijërisë, Isadora Nascimento pasi që të dy ishin adoleshentë.

Emerson u takua me të dashurën e tij afatgjatë Isadora Nascimento në Brazil, dhe çifti ka qenë së bashku që nga ajo kohë. Tifozët e Futbollit e kanë shumë të lehtë për të vënë re zjarrin Latina, i cili pranoi se ajo merr shumë vokale duke shikuar Emerson.

Ajo më parë tha: "Kur shkoj në lojëra, jam shumë, shumë i fortë, jam i çmendur, të gjitha në sajë të dashurisë për jetën time. Gjithmonë më pëlqente futboll, por jo shumë për të parë ".

Emerson, i cili ka pothuajse 200,000 Instagram ndjekësit dhe rregullisht vendos fotot e dashurisë së jetës së tij që duket të jetë shumë në dashuri dhe krenar për arritjen e njeriut të saj.

Isadora njëherë komentoi në foton e Emersonit duke thënë: "Ai është shumë romantik, shumë i ëmbël. Ai ka folur gjithmonë gjëra të bukura për mua, bën surpriza që kurrë nuk besoj se mund të ndodhë dhe më trajton shumë mirë. Ai është i sjellshëm me mua dhe me familjen time. Unë gjithmonë do të dua, Emerson! "

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

Emerson Palmieri ka atributin e mëposhtëm për personalitetin e tij.

Përparësitë e Emerson Palmieri: Ai është krijues, i pasionuar, bujar, i ngrohtë dhe i gëzuar.

Dobësitë e Emerson Palmieri: Ai mund të jetë arrogant, kokëfortë, i vetëkëqitur, i ngadalshëm dhe i pafytyrë.

Çfarë i pëlqen Emerson Palmieri: Së pari, ai pëlqen marrëdhënien e tij me Isadorën. Emer gjithashtu e do teatrin e tij, duke marrë pushimet, duke blerë gjëra të shtrenjta për Isadora, ngjyra të ndritshme dhe duke u argëtuar me miqtë.

Çfarë nuk i pëlqen Emerson Palmieri: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë dhe duke mos u trajtuar si një mbret.

Edhe pse ai është ende i ri, por Emerson është një lider i lindur natyrshëm. Ky fakt është i panjohur për shumë njerëz. Ai është dramatik, kreativ, i sigurt, dominues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t'i rezistuar. Emerson është në gjendje të arrijë çdo gjë që ata duan në çdo fushë të jetës që ata angazhohen për të. Ekziston një forcë e veçantë për të "Mbreti i xhunglës" statusit.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Luajtur përkrah Neymar

Po, siç tha më parë, Emerson ka lindur në Santos, Sau Paulo, dhe u bashkua me të rinjtë Santos të ngritur në 2009. A e dini? ... Ai kaloi gjashtë vjet me klubin dhe luajti së bashku Neymar gjatë kohës së tij atje. Që atëherë, Emerson mori një ose dy gjëra nga Fëmija i Artë brazilian.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Emerson vjen nga një familje e klasës së mesme të lartë të sfondit të futbollit. Në fakt, ai nuk është i vetmi futbollist me emrin Palmieri. Duket se futbolli shkon në familjen e tij.

Vëllai i vjetër i Emersonit, i lindur nga prindërit e njëjtë si në kohën e shkrimit, aktualisht luan për Fluminense në Brazil si numri i tyre 6. Ai gjithashtu vepron si një i majtë dhe ka grumbulluar pothuajse paraqitje 100 me klubin brazilian.

Giovani i fotografuar më lart është pesë vjet më i vjetër se vëllai i tij i kecit.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Stili i tij

Emmer është një futbollist shumë i zhdërvjellët. Ai mund të luajë ose në pozitat e majtë ose të majta dhe madje ka mbushur në të djathtën gjatë kohës së tij në Romë.

Emerson pëlqen të shkojë përpara edhe si mbrojtës. Ai është i njohur për të marrë dhe rrahur njeriun e tij të kundërt. Kjo zbulon shpejtësinë e tij të shkëlqyer, balancën dhe aftësitë e ngjashme me sambën në këtë proces.

Përkundër qëndrimit në 5ft 9in, ai nuk ka frikë të përdorë kornizën e tij në avantazhin e tij. Emerson është i aftë të shkaktojë shumë faull nga ana e tij me mashtrimet e tij.

Në anën tjetër të fushës, Emer është gjithashtu i mirë në situatat një-në-një falë ritmit të tij duke e nxjerrë atë nga situata të ndërlikuara. Para se të vinte në Chelsea, statistikat e tij mbrojtëse u përputhën në mënyrë të favorshme me më të mirët në Serie A.

Emerson Palmieri Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Karriera Ndërkombëtare

Emerson përfaqësoi Brazilin në nivelin nën-17 gjatë Kampionatit të Futbollit 2011 South American Under-17 dhe gjatë Kupës së Botës 2011 FIFA U-17, duke u kurorëzuar kampionët e parë. Ai ishte një motor i padiskutueshëm gjatë të dy turneve, duke shënuar një gol kundër Kilit në 16 Mars 2011.

Në mars, 2017, pasi ishte afër marrjes së nënshtetësisë italiane, Emerson thuhet se u ndoq nga trajneri i Italisë, Gian Piero Ventura, me qëllim të ndërrimit të besnikërisë së tij ndërkombëtare në Itali. Ai ëndërron kaloni erdhi në ditën 29th të marsit 2017.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për të lexuar Story Childhood Story tonë Emerson Palmieri plus fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu