Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Tregimin e Plotë të një Stopperi Objektivi i cili njihet më së miri nga Pseudonimi; "Muri me tulla". Historia jonë e fëmijërisë Ederson Moraes plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve të pakta në lidhje me të.

Po, të gjithë e dinë Refleksin e Mbajtjes së Qëllimit të tij, por shumë pak e konsiderojnë "Edison Moraes", i cili është mjaft interesant. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta e hershme

Ederson Santana de Moraes lindi në 17th ditën e gushtit 1993 në Osasco, São Paulo, Brazil. Ederson's edukimi ishte financiarisht i vështirë në Brazil. Ai ishte i lindur nga prindër të varfër të cilët nuk mund të siguronin më shumë, por lejuan futbollin si mjetin e fundit.

E drejta që nga periudha kur ai ishte një fëmijë, gjithkush duke përfshirë trajnerin e tij e quajti gjithmonë atë "Bull". Kjo është për shkak se futbolli ka qenë gjithmonë qymja e tij e kuqe dhe Ederson i ri zhvilloi aftësinë për të ngarkuar në rrëmujën e tij.

Mrekullia e tij erdhi kur ai e shtyri topin në një distancë të jashtëzakonshme në goditjen e tij të gjatë duke shënuar nga kutia e tij në nivelin e të rinjve. Përveç kësaj për aftësinë e tij për të akuzuar në grevistët, një thirrje nga Evropa erdhi falë skuadrave të Benfica që zhvilluan kaq shumë interes për portierin e ri. I moshuar vetëm 16, Ederson bëri kalimin nëpër Atlantik në Benfica, duke u bashkuar me radhët e të rinjve të klubit të Lisbonës. Ai ndihej shumë i kënaqur me mjedisin e tyre brazilian.

Pushimi i tij i madh evropian mori kohën e ardhshme. Në një moment në kohë, Ederson u lejua të largohej për Ribeirao të dobët pas dy vitesh me anën e vogël të Premierira Liga. Në klub, ai u bë më i miri dhe vazhdoi më tej për të luajtur për Rio Ave. Nuk pati shumë kohë para se Benfica të merrej në interesin e tij përsëri.

Ai filloi në ekipin e ekipit të tyre 'B' dhe u dëshmua të jetë një numër i denjë. Ederson luajti së bashku me shokët e rinj të rekrutuar Bernardo Silva në nivelin e të rinjve të Benfica. Ederson u përball me sfida të konsiderueshme kur shkoi në anën e lartë. Sfida e tij më e madhe ishte prania e bashkatdhetarëve Julio Cesar, kujdestari veteran i zbukuruar me lavdi, midis posteve.

Ish Inter Milan ishte me të vërtetë një zbulesë në 2015, duke fituar një kontratë extension deri në 2018. Megjithatë, kur shkoi shansi i Edersonit, ai e mori atë. Cesar më vonë ka filluar detyrimet e tij të kuptueshme për të rinjtë që nga ajo kohë.

Pavarësisht nga rinia e tij, Ederson gëzonte shumë sukses, duke fituar dy herë Premierirën. Njëherë e një kohë, ekipi i tij shkëlqeu pasi e mundën Zenit St Petersburg në Ligën e Kampionëve. Kjo formoi një përplasje çerekfinale me Bayern Munchen, e cila u trajtua nga Pep Guardiola. Ederson u përball me menaxherin e tij të ardhshëm Pep Guardiola pasi Benfica humbi mënjanë dy këmbët me portierin duke luajtur shkëlqyeshëm. Kjo ndezi PEP dashuri për të. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Gruaja e Ederson Moraes është absolutisht mahnitëse. Hidhni një sy në bukur Lais Moraes, zonja e bukurisë dashuruar.

Ata kanë qenë të martuar për katër vjet dhe të dy kanë vajzën e tyre të parë me emrin Yasmin. Kur Ederson u bashkua me Man City, të gjithë nuk i dhanë vërtet një sy. Ishte gruaja e tij zeshkane Lais, të cilët fansat do të kenë syrin e tyre. Të dy dashnorët rregullisht shtyjnë bukur në Instagram të marrëdhënies së tyre.

Lias Moraes bukuroshe shihet rregullisht në qëndrime që brohorisnin njeriun e saj.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta personale

Ederson Maraes ka atribut të mëposhtëm për personalitetin e tij.

Ederson Maraes Pikat e forta: Ai është krijues, i pasionuar, bujar, i ngrohtë, i gëzuar dhe natyrisht, me humor.

Ederson Maraes Dobësitë: Ai mund të ishte i turpshëm, arrogant, kokëfortë kur provokoi.

Çfarë i pëlqen Ederson Maraes: Me siguri, ai do t'i japë ndihmë financiare nevojtarëve, teatrit, duke marrë pushime dhe duke u argëtuar me miqtë

Çfarë nuk i pëlqen Ederson Maraes: ai nuk i pëlqen të injorohet, duke u përballur me një realitet të vështirë.

Në përmbledhje, Ederson është dramatik, krijues, i sigurt, dominues dhe ka një person që është jashtëzakonisht i vështirë të rezistojë. Jashtë terrenit, ai është shumë i trembur, por brenda tij është si një luan me shumë urinë. Ai është dikush që është në gjendje të arrijë çdo gjë që dëshiron në çdo fushë të jetës që ai vetë angazhohet.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Tatuazh

Ederson ka xNUMX tatuazhe të shpuar në trupin e tij. Këto tatuazhe kanë kuptime të ndryshme, nga sfondi i krishterë i tij fetar, shfrytëzimet e tij të futbollit dhe familja e tij mbrapa në Brazil.

Duke filluar nga qafa e tij, Ederson ka një kafkë të mrekullueshëm rreth mollës së Ademit, e cila duket sikur po copëtohet nga një delikatë trëndafilake nën veshin e tij.

Në gjoksin e tij tregon besimin e tij të krishterë. Ederson posedon një pëllumb që fluturon mbi fjalën "I përkas Jezusit" Ai vendos në një gjerdan kryq për të çimentuar më tej besimin e tij të krishterë.

Në këmbën e tij është trofeu portugez i Ligës, duke e fituar atë me Benfikën në 2015.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Takimi

Ederson bën 2.42 ruan për lojë, krahasuar me Claudio Bravo's 1.44, David De Gea 1.81 dhe Thibaut Courtois ' 1.52. Një nga kursimet e tilla përfshin që ai të ushtrojë reflekset e tij të forta dhe të vendosë karrierën e tij në linjë siç është paraqitur më poshtë.

Fotografia më poshtë tregon pasojat e takimit me të Sadio Mane.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Jeta familjare

Duke folur me nënën, babain, vëllezërit dhe motrat që e njohin më mirë Edersonin, zhvillohet një pamje e një njeriu të qetë e të këndshëm. Edukimi i tij ishte financiarisht i vështirë, por prindërit e tij sollën vlera dhe morale në vend. Ederson është nga një familje me një sfond të krishterë të fortë fetar.

Një gjë që është e njohur në familjen e tij është bujaria. Vetë Ederson ka dhuruar gati £ 10,000 për ish-klubin e tij Osasco kohët e fundit për të ndihmuar në pastrimin e borxheve të tyre.

Ederson Moraes Historia e fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të biografisë -Potenciali i Karrierës

Pa dyshim, Ederson është një mbajtës i shkathët, i guximshëm, energjik dhe fizikisht imponues. Ederson posedon forcë fizike, reflekse të shkëlqyera dhe aftësi të mëdha për të ndaluar shtënat.

Ai zhvilloi një reputacion si një specialist i kursimit të penaltisë gjatë kohës së tij me Benfikën. Megjithatë, ai është konsideruar më së shumti për shpërndarjen dhe aftësinë e tij të shquar me topin në këmbët e tij. Ky kontroll dhe besimi në topin e mundësojnë atë që të mbajë posedimin dhe të luajë shpejt topin nga mbrapa në tokë me duart ose me këmbët - madje edhe kur vihet nën presion. Përkundër moshës së tij të re, ai tashmë ka qëndruar për vendimmarrjen, konsistencën dhe qetësinë në qëllimin, si dhe aftësinë e tij për të organizuar mbrojtjen e tij.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë së Ederson Moraes dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu