Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Diogo Dalot Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e Plotë të Gjeniut të Futbollit i cili njihet më shumë me pseudonimin; “i pacipë“ Historia jonë e fëmijërisë Diogo Dalot plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, prejardhjes familjare, jetës në marrëdhënie dhe shumë fakteve të tjera jashtë fushe (pak të njohura) rreth tij.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë për ritmin dhe fizikitetin e tij. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë Bio të Diogo Dalot, e cila është mjaft interesante. Tani pa zhurmë të mëtejshme, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Diogo Dalot - Historiku i hershëm dhe familjar:

José Diogo Dalot Teixeira lindi në ditën e 18-të Marsit 1999 në Braga, Portugali. Ai lindi nga prindi i tij Z. dhe Zonja Dalot Teixeira.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Axel Tuanzebe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Importantshtë e rëndësishme të theksohet se babai i Diogos zotëron Dalot emri, ndërsa gruaja e tij (nëna e Diogo Dalot) zotëron Teixeira emrin.

Dalot u rrit me motrën e saj të bukur, Mariana (foto më poshtë) të cilën ai e konsideron si shoqen e tij më të mirë që nga ditët e tij të fëmijërisë.

Sa i përket prejardhjes së tij familjare, ai vjen nga një shtëpi e devotshme e muzikës së krishterë. Ky është arsyetimi për arsyen tonë; Prindërit e Diogo Dalot ishin dashamirët e muzikës dhe këngëtarët që u takuan dhe u dashuruan në kishë duke kënduar si Choirmaster dhe Choirmistress.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Nuk është për t'u habitur, motra e tij e madhe Mariana ishte personi i parë në familjen Dalot që trashëgoi gjenin e këndimit nga mamaja dhe babai i saj.

Fatkeqësisht, prindërit e Diogo Dalot nuk kishin probleme me djalin e tyre të vetëm që ishte futbollist, në vend të një muzikanti në krahasim me atë që prindërit e tjerë do të sugjeronin.

Ata panë që djali i tyre ishte i përkushtuar ndaj futbollit që në moshën e tij të re. Për të treguar se sa i përkushtuar është ai ndaj lojës, Dalot një herë humbi një koncert të rëndësishëm të organizuar nga Mariana në mënyrë që të flinte mirë dhe të përgatitej për një ndeshje.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Anthony Martial Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Pa dyshim, kjo është padyshim në përputhje me karakterin e tij. Më poshtë është një fotografi e Mariana Dalot duke bërë atë që ajo di të bëjë më mirë.

Diogo Dalot Jeta e Hershme - Ndërtimi i Karrierës:

Edhe si një foshnjë, talenti i Dalot ishte shumë i dukshëm për të gjithë për të parë sa më shpejt që ai filloi të godiste një top dhe më e rëndësishmja, duke treguar besnikëri ndaj klubit të tij të dashur të fëmijërisë, FC Porto.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Gedson Fernandes Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Pasioni i Diogo Dalot për futbollin e pa atë të regjistrohej në listën e një skuadre lokale të të rinjve, akademinë Fintas që i dha atij skenën për të shfaqur talentet e tij.

Që kur u bashkua me akademinë Fintas në qytetin e tij të Braga në moshën 6 vjeç, Dalot u duk i destinuar për madhështinë dhe famën që ai mori në atë moshë të vogël.

Atëherë, aftësia e tij për t'u marrë me famën u bë drejtpërdrejt proporcionale me aftësinë e tij për të trajtuar topin.

Popullariteti i tij arriti në një fazë që trajnerët e Fintasit duhej ta lejonin atë të stërviste me fëmijë tre vjet më të vjetër se ai, gjë që është absolutisht e pabesueshme për atë grupmoshë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Shockingly, kur ai ishte 8, të dy Benfica dhe Porto deklaruar një interes për të nënshkruar atë. Pas dëgjimit të lajmit, prindërit e Diogo Dalot vendosën të marrin djalin e tyre në të dyja klubet për ta provuar atë.

Biografia e Diogo Dalot - Historia e Suksesit të Ngritjes në Famë:

Djali i tyre i çuditshëm kaloi dy javë me shqiponjat në Lisbonë dhe pati një gjyq të suksesshëm. Por një çështje mbeti. Kjo është "Distancë”. Prindërit e Dalot zbuluan se; distanca nga Braga (shtëpia e tyre) në Lisbonë ishte shumë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Kjo i bëri ata të konsiderojnë FC Porto i cili u bë një opsion shumë më logjik, veçanërisht sepse Dalot mbështeti Dragons.

Falë vendimit të familjes së tij, Dalot më në fund u bashkua me FC Porto. Ai kurrë nuk u pendua për zgjedhjen pasi iu bashkua klubit. Dalot nuk ishte kurrë një person i tërhequr. Në mënyrë ideale, karriera e tij mori një rritje meteorike.

Dalot bëri përparim të shpejtë dhe u konsiderua universalisht si një nga perspektivat kryesore në akademinë e Portos. Tronditëse, në moshën 16 vjeç, ai tashmë ishte duke stërvitur me skuadrën e parë.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë

FC Porto e përshkruan atë si "një mbingarkesë moderne, me një oreks për sulm". Kjo feat kapi sytë e Jose Mourinho i cili e bleu atë për United në 6th e qershorit, 2018.

Ardhja e Dalot në Old Trafford përbënte një kërcënim për plakjen Antonio Valencia Ashley Young i cili dominoi si pozicionet e mbrojtësit të djathtë ashtu edhe të majtë para mbërritjes së tij.

Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Adnan Januzaj Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Diogo Dalot Dashuria e Jetës:

Pa dyshim, Futbollistët kanë qenë gjithmonë të rrethuar nga të dashura dhe wags të bukura. Të shohësh me kë po shoqërohet i ri Diogo Dalot do të ngrinte patjetër disa vetulla sidomos tek tifozët e Manchester United.

Aktualisht, siç shkruajmë, thashethemet kanë fluturuar rreth të dashurës së tij. Peharbs, Diogo Dalot aktualisht jetojnë në një kohë në të cilën ai e konsideron "shumë herët ” për të treguar statusin e marrëdhënieve të tij me publikun.

Jeta personale e Diogo Dalot:

  • Emri i tij 'Diogo'është një version portugez i emrit'Diego' që do të thotë 'Një eksplorues përçart; të pasura me dhurata'
  • Diogo është shumë miqësor dhe shpesh e gjen veten në një shoqëri miqsh.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Park Ji Sung Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

  • Diogo Dalot është vetëmohues. Ai është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të tjerët, pa shpresuar që të marrë ndonjë gjë mbrapa.
  • Në një shënim personal, Diogo Dalot nuk i pëlqen njerëzit që pretendojnë se i dinë të gjitha. Ai gjithashtu nuk i pëlqen të kritikohet dhe mizori të çdo lloji.
  • Raportet sugjerojnë se Diogo Dalot dhe C Ronaldo janë miq të ngushtë.

Kjo është arsyeja e vetme që ai emuloi udhëtimin e karrierës së idhujve duke u bashkuar me Man United.

LEXO TREGIMIN E PLOT:
Ruben Dias Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Fakte të Jetës në Karrierë Diogo Dalot:

  • Pas nënshkrimit për United, Dalot tha ...

“Unë kurrë nuk do të jem në gjendje t’i them lamtumirë Portos, sepse ti kurrë nuk i thua lamtumirë atij që është familja jonë. Asnjë futbollist nuk mund të refuzojë të punojë në një klub si Manchester United dhe të punojë me të José Mourinho". 

  • Nëse keni luajtur në ndonjë moment Menaxher Futbolli, do të keni dëgjuar për Diogo Dalot.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Ai zakonisht fillon si një mbrojtës premtues i cili, pas disa sezonesh, merr një rritje të jashtëzakonshme dhe shndërrohet në një Dani Alves or Sergio Ramos.

  • Në grupmoshën e tij, ai është mbrojtësi më i mirë në Evropë. Diogo është një mbrojtës i ri jashtëzakonisht i talentuar me të gjitha cilësitë për t'u bërë shpejt lojtari më i mirë në botë.

Ai ka të gjitha atributet për të cilat ka nevojë një mbrojtës: fizikaliteti, inteligjenca taktike dhe cilësia teknike, e kombinuar me mentalitetin e Akademisë së Portos që përgatit lojtarët për pjekurinë që u nevojitet në nivelin profesional.

  • Para se Manchester United të blinte Dalot, Real Madrid dhe FC Barcelona luftuan për yllin portugez.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Chris Smalling Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Mbrojtësi i djathtë tërhoqi vëmendjen e dy gjigantëve të La Liga kur ai ndihmoi vendin e tij të pushtonte Kampionatin Evropian 2016 nën 17 vjeç, duke mposhtur Spanjën në finale.

  • Dobësia e tij: Diogo Dalot është shumë me një këmbë dhe duhet të trajnohet për të zhvilluar këmbën e tij të majtë. Një fushë tjetër e dobët në të cilën duhet të përqendrohet është të ketë një prani ajrore efektive. Ai ka punë për të bërë me departamentin drejtues.
LEXO TREGIMIN E PLOT:
Historia e fëmijërisë së Axel Witsel Plus Fakte të paqarta të biografisë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Diogo Dalot plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet