Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë

Historia e fëmijërisë së Dimitri Payet Plus Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu francez të futbollit i cili njihet më shumë me emrin; "Dimi". Historia jonë e fëmijërisë Dimitri Payet plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga fëmijëria e tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë Fakteve OFF dhe ON-Pitch (pak të njohura) rreth tij.

LEXO
Tha Benrahma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Po, të gjithë e dinë se ai është një prodhues i talentuar teknikisht. Sidoqoftë, vetëm një numër i vogël i fansave dinë shumë për Bio të Dimitri Payet, e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Dimitri Payet Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i familjes:

Dimitri Payet lindi në 29th ditën e Marsit 1987 në Saint-Pierre, Réunion Island i cili është një qytet port me pronësi franceze në Oqeanin Indian afër Madagaskarit dhe Afrikës së Jugut.

LEXO
Arthur Masuaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dimitri filloi futbollin e tij në ishullin francez të Reunionit në Oqeanin Indian me klubin vendas, Saint-Philippe. Ndërsa ishte në klub si i ri, ai u përshkrua nga trajnerët si "Një fëmijë që u dallua nga shokët e tij".

Pas tre viteve të trajnimit për zhvillim, Dimitri Payet u transferua në një nga klubet më të mira në ishull, JS Saint-Pierroise. Qëllimi i transferimit në këtë klub ishte të fitoja një mundësi për të shkuar në Francë, e cila është ëndrra e çdo futbollisti të ishullit Reunion.

LEXO
Jack Wilshere Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në atë kohë, klubi i futbollit JS Saint-Pierroise ishte i njohur mirë për të qenë partnerë me klubin profesionist francez, Le Havre në Francën metropolitane. Pas vetëm një viti, ëndrra e tij për të shkuar në Francë u bë realitet.

Dimitri Payet Biografia e Fëmijërisë - Vështirësia e Përjetshme:

Ndërsa ishte në Le Havre në Francë, Payet kaloi katër vjet të trazuar duke u mësuar me njerëzit. Ndërsa po stërvitej në klub, ai u akuzua nga menaxhmenti se kishte një karakter të vështirë dhe shfaqte një mungesë motivimi.

LEXO
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

 Akuzat përfundimisht çuan në largimin e tij nga klubi i cili me nënkuptim nënkupton fillimin e vështirësive dhe nuk ka shpresë të futbollit të klubit rinor për djalin e varfër.

Të mos kesh një mundësi në akademikë dhe futboll do të thotë të mbijetosh me çdo punë që i doli përpara. Sidoqoftë, nuk vonoi shumë dhe Dimitri Payet gjeti një punë në një supermarket ku ai menaxhonte shitjet e rrobave.

LEXO
Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ndërsa ai shiti rroba, pak nuk e dinte dikush që pesë vjet më vonë, një Dimitri Payet i panjohur do të bënte debutimin e tij ndërkombëtar me vendin.

Idealisht, historia e Dimitri Payet është mjaft e ngjashme me Jamie Vardy i cili u dëbua nga klubi i tij i të rinjve me arsyetimin se ai ishte shumë i vogël. Tifozët e futbollit dikur simpatizuan me një herë golashënuesin më të lartë të Premier League, i cili dikur ka punuar në një fabrikë të fijeve të karbonit.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Në të vërtetë, të dish që Dimitri Payet punonte në një dyqan rrobash dhe kishte duruar më shumë vuajtje pa dyshim, e turpëron historinë e Jamie Vardy.

Biografia e Dimitri Payet - Ngritja e Famës:

Ndërkohë që hëngri për shitjen e rrobave të tij të përditshme, Payet arriti të shpëtojë disa para për të financuar kthimin e tij në ishullin e tij të dashur Réunion. Këtë herë, futbolli ishte krejtësisht jashtë mendjes së tij. Vendimi i tij për të braktisur futbollistin pavarësisht se ishte lojtari më i mirë në klubin e tij të vjetër shkaktoi reagime nga familja dhe të dashurit e tij. Pas shumë bindës, Dimitri më në fund i dha futbollit shansin e fundit.

LEXO
Sebastien Haller Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dimitri Payet mori një fillim të ri në karrierën e tij derisa mësoi nga e kaluara e tij. Ai u pranua nga një klub lokal, AS Excelsior. Gjërat ndryshuan për të këtë herë pasi fansat panë një Dimitri Payet të ri që zotëronte një vendosmëri të çeliktë për të bërë ëndrrat e tij të vërteta. Këtë herë, ambiciet e tij nuk ishin thjesht një fantazi kalimtare.

mrekullisht, Dimitri kaloi vetëm një vit e gjysmë në Excelsior duke luajtur për të Réunion Premier League para një lëvizje tronditëse të karrierës së të moshuarve në Francë. Këtu filloi ngritja e tij në famë dhe pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

LEXO
Jarrod Bowen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ludivine Lacrone dhe Dimitri Payet Histori Dashurie:

Futbolli si një pemë e artë solli dhimbje tek Dimitri Payet. Larg nga realiteti i tij dikur mbi një kohë të trazuar, ai gjeti hijen e tij dhe ngushëlloni në asnjë person tjetër përveç të dashurës së tij të fëmijërisë me emrin Ludivine Lacrone.

Fotografia e mësipërme ndërton një imazh të plotë emocional të tij. Payet filloi marrëdhënien e tij me Ludivine ndërsa po luante për Nantes. e tyre marrëdhënia i mori prej statusit bestie në dashuri të vërtetë.

Ludivine ka jetuar një jetë të përmalluar gjatë qëndrimit të të dashurit të tij në West Ham. Payet një herë pranoi të qëndronte në Francë, por klubi i tij e shtyu atë te West Ham kundër dëshirës së tij.

LEXO
Angelo Ogbonna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndërsa ishte në Londër, e dashura e tij u tha se ishte prekur thellë nga pasojat me gjyshërit e saj në Le Harve, Francë. Ajo lejoi që vetëm mamaja e saj (foto më poshtë) të përfshihet në jetën e fëmijëve të saj.

Ludivine Lacrone si në kohën e shkrimit është nënë e tre djemve të gjithë nga Payet. Ajo dhe dy më të moshuarit e djemve të saj u bënë të njohur për tifozët anglezë kur ata u pikturuan në tribuna duke brohoritur Dimitrin. Më poshtë është një foto e Noa dhe Milan me nënën e tyre.

LEXO
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Preferuar të shmangë qendër të vëmendjes, Ludivine jeton e lumtur me fëmijët e saj në Marsejë. Më poshtë është një foto e Dimitri dhe tre djemve të tij. Më i vogli quhet Pharell Payet. Ai është fëmija i fundit i Dimitri Payet.

Në përmbledhje, familja është shumë private, por përkrahëse ndaj kreut të shtëpisë së tyre.

LEXO
Angelo Ogbonna Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Djemtë e mëdhenj të Dimitri Payet Noa dhe Milan shkojnë në lojëra. Noa djali i parë një herë e ka bërë të qartë se sa shumë mendon për babanë e tij të famshëm. Pavarësisht nga legjioni i tifozëve që ka Dimitri Payet, askush nuk është më i madh se Noa.

LEXO
Jermain Defoe Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kur u pyetën për performancën e babait të tij, Noa i ri dikur i tha të gjitha. Në fjalët e tij; "Babai im merr shpinën më të mirë në botë!" Është një bast i sigurt se pak Pharell do të ndajë një ndjenjë të ngjashme me vëllezërit e tij më të mëdhenj kur ai është i mjaftueshëm për të pasur një ide më të mirë për atë që po ndodh në lojrat e babait të tij.

LEXO
Jack Wilshere Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Fakte të Familjes Dimitri Payet:

Pamja e tij indiane ka bërë që shumë fansa të marrin internetin për të kërkuar informacion duke përdorur fjalë kyçe si "Etnia e Dimitri Payet" "Dimitri Payet kombësia e prindërve". Payet megjithatë, është shumë e një Indi. Familja e tij përshëndet nga ishujt francez të Réunionit e cila ka lidhje historike me indianët.

LEXO
Arthur Masuaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Payet ishte gati për të jetuar pjesën tjetër të jetës së tij të dobët nëse nuk kishte qenë për babain e tij Alain Payet. Duke u kthyer në ishullin Reunion traumatizuar pas një shfaqje të dobët me AC Le Havre dhe akuzat konstante për të qenë i pamotivuar, babai i tij Alain u bë arsyeja kryesore që Payet i dha futbollit një tjetër të shkojë.

LEXO
Andriy Yarmolenko Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Pashprehura

Sidoqoftë, merita ende i jepet xhaxhait të tij, Jean-Marc i cili kaloi një kohë të gjatë duke argumentuar me të se pse ai hoqi dorë nga futbolli dhe duke e motivuar atë që t'i jepte futbollit një provë të fundit. Në një moment të jetës së tij, të gjithë anëtarët e familjes, përfshirë nënën e Dimitri Payet, Michelle Payet bindën yllin e ardhshëm të synonte për një jetë përtej Réunion, të cilën babai i tij nuk e mori kurrë.

LEXO
Tha Benrahma Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dimitri Payet Bio - Tradhtia e West Ham:

Payet refuzoi të stërvitej me shokët e tij në përpjekje për të detyruar transferimin në ish-klubin West Ham në Marsejë. Kjo erdhi për shkak të arsyeve personale për të cilat tifozët e West Ham nuk ishin të kënaqur.

LEXO
Manuel Lanzini Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Për shkak të tensioneve, bosët e West Ham u detyruan të vendosnin roje sigurie për të mbrojtur Payet para ndeshjes së klubit kundër Crystal Palace. Duke e ditur se ai nuk mund të sulmohej për tradhtinë e klubit të tyre, tifozët e zemëruar të West Ham filluan të këndonin këngë ofenduese madje pështypje dhe përputhen në këmisha Payet si ata u larguan nga toka.

LEXO
David Moyes Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Dimitri Payet në një intervistë i shpjegoi një gazetari se si tifozët e West Ham shkatërruan makinën e tij.

Sipas fjalëve të tij; “Unë isha i mërzitur duke luajtur për ekipin e Slaven Bilic i cili vazhdimisht ulet in gjysma e poshtme e tabelës së Premier League. ” Francezi u bashkua gjithashtu duke përmendur problemet familjare si arsyen që ai dëshironte të kthehej në ish-klubin e tij. Ai më tej tha

LEXO
Sebastien Haller Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

“Nuk u frikësova, por ishte më e komplikuar për familjen time. Shumë gjëra u thanë, por unë kurrë nuk u shqetësova për makinën time. Unë vazhdova të jetoja normalisht. Ishte e pritshme. Për një vit e gjysmë, ata më dhanë shumë dhe kurrë nuk do ta harroj atë. ”

Dimitri Payet Jeta personale:

  • Prania e Dimitri Payet gjithmonë shënon fillimin e diçkaje energjike dhe të trazuar. Ai gjithmonë dëshiron të jetë i pari në çdo gjë.
  •  Përveç futbollit, Dimitri pëlqen rrobat e rehatshme, duke marrë role drejtuese dhe sfida fizike.
  • Dimitri Payet mund të jetë i padurueshëm, i mërzitur, i përulur, impulsiv dhe agresiv. Kjo shpjegon anën e tij të dobët.
  • Dimitri Payet nuk i pëlqen pasiviteti, vonesat dhe puna që nuk përdor talentet e dikujt.
  • Inshtë në natyrën e Dimitri Payet të marrë masa, ndonjëherë para se ta mendojë mirë.
  • Ai mund të jetë shumë i paduruar, agresiv dhe madje mund të zbulojë zemërimin duke e treguar atë tek njerëzit e tjerë.
  • Payet ka një personalitet të fortë i cili i jep atij aftësinë për të luftuar për qëllimet e tyre, madje edhe duke përqafuar bashkësinë dhe punën në ekip.
  • Payet është natyrisht i guximshëm dhe rrallëherë ka frikë nga gjykimi dhe rreziku. Pavarësisht nga madhësia e trupit të tij, ai posedon forcë dhe energji dhe mund të kryejë çdo detyrë të caktuar.
  • Payet është gati të jetë heroi i ditës. Ai është i gatshëm të fluturojë larg dhe të mbajë shumë njerëz të rrezikuar dhe të pafuqishëm në shpinë. Ai është vetë ari, i shkëlqyeshëm dhe tërheqës edhe për ata që janë gati ta tradhtojnë.
LEXO
Jarrod Bowen Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Dimitri Payet plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Regjistrohu
Njoftoni
1 koment
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
Juma Amrani Mohammed
Muaj më parë 1

histori shumë tërheqëse e Dimitri Payet me të vërtetë na mëson se nuk duhet të dorëzohemi lehtë