Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet një histori të plotë të legjendës së futbollit dhe kontabilistit të njohur gjerësisht nga emri "Tito"Historia e fëmijërisë së Didier Drogba Plus Fakte të patreguara të biografisë përfshin një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin Profilin, Historinë e Jetës para fama, jetën familjare dhe shumë fakte të njohura dhe të pakta në terren.

Didier Drogba vërtet admirohet nga miliona tifozë të futbollit në të gjithë globin. Shumë tifozë të fortë e shohin Didier Drogba si legjendën e vetme të futbollit me një dëshirë të pashoqe, një më të fortë se talenti i Lionel Messi dhe C. Ronaldo. Le të fillojmë me temën kryesore të këtij artikulli.

Didier Didier Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë-Jeta e hershme

Për Biografia Starters, pseudonimi i tij është 'Tito' që do të thotë 'Gjigand'. Didier Drogba lindi me emrin e plotë Didier Yves Drogba Tébily më 11 Mars 1978. Ai lindi në Abidjan, Côte d'Ivoire. Ardhja e tij në këtë botë u bë e mundur nga dy bankierë të vegjël Ivorian të cilët ranë në dashuri në mes të viteve 1970.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba në ditët e tij rinore u rrit në një fshat të lindjes ku ekzistonte gjendje e rëndë e jetesës. Jeta e tij e hershme pa shumë uri që shkatërroi veten dhe familjen. Kjo situatë ekonomike bëri që mijëra Ivorianë të largohen nga vendi i tyre për një kullotë më të gjelbër në Francë. Franca në atë kohë shihej si një destinacion refugjatësh për migrantët e Fildishtë.

LEXO
Pedro Rodriguez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba gjatë moshës së tij të fëmijërisë ishte i rrëgjuar nga kequshqyerja e cila kufizoi rritjen fizike dhe mendore. Prindërit e tij (Albert dhe Clotilde Drogba) luftuan me punët e tyre bankare lokale që nuk mund të vendosnin shumë ushqim në tryezë. Për ta, e vetmja shpresë ishte të prisnin paratë e premtuara nga një i afërm dhe futbollist me bazë në Francë (Michel Goba). Michel Goba ishte ndër grupet e para të hershme të migrantëve që ikën në Francë për shkak të vështirësive në Bregun e Fildishtë. Paratë që pritej prej tij të ndihmonin udhëtimin e Didier për në Francë, i cili ishte planifikuar edhe në një moshë të butë prej 5 vjeç.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Xhaxhai i Didier Drogba 'Michel Goba' dihej që kishte një mundësi në Francë pasi ai u largua nga vendi i tij. Ai u vendos si futbollist në një klub të divizionit më të ulët 'Stade Brestois 29. Në atë kohë, Franca zhytur shumë futbollistë të zi refugjatë.

Micheal Goba (Xhaxhai i Didier Drogba).
Micheal Goba (Xhaxhai i Didier Drogba).

Përveç dërgimit të parave, kishte gjithashtu shpresë që Michel Goba (Xhaxhai i Drogba) do të vinte në bregdetin e Fildishtë, të vizitonte Didierin dhe më pas, ta merrte atë së bashku me vete në Francë. Ti, kjo shpresë u ndërpre pasi Franca refuzoi Michel Goba një vizë për të vizituar Bregun e Fildishtë.

Kjo e la atë me mundësinë e vetme të dërgimit të parave, të cilat vetëm ishin në gjendje të përballonin përpunimin e vizave për një person. Pas shumë debateve nga familja, u vendos që Didier pak duhet të udhëtojë vetëm në Francë.

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Të udhëtonte vetëm kishte frikë për Didier. Ishte një udhëtim i çuditshëm për djalin e vogël të varfër, i cili nuk ka parë ose nuk ka hyrë në aeroplan gjatë gjithë jetës së tij. Në aeroport gjatë nisjes së tij, prindërit e Didier vendosën një etiketë të madhe në qafën e tij me fjalën; 'DIDIER DROGBA T TO SHPALL ME MICHEL GOBA në PARIS' Idealisht, kjo etiketë i bënte të gjithë në Aeroport ta shikonin çuditërisht atë, duke menduar kështu se sa të dëshpëruar ishin prindërit e tij për ta larguar atë nga vendi.

Didier Drogba kur mbërriti në Francë takoi i sigurt Xhaxhain e tij i cili e priti me lehtësi në Aeroportin Charles de Gaulle.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia
Ardhja e parë e Didier Drogba në Francë në moshën 5 vjeç.
Ardhja e parë e Didier Drogba në Francë në moshën 5 vjeç.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-DVështirë të fillosh jetën në Francë.

Disa muaj pasi Didier Drogba arriti në Francë, prindërit e tij në Bregun e Fildishtë bënë një rezolutë. Ata ishin të mendimit se djali i tyre duhet të përqendrohej tërësisht te akademikët dhe të mos bëhej një futbollist siç bëri xhaxhai i tij. Sidoqoftë, pikëpamjet e Gobës ishin të ndryshme. Ai donte që Didier të bëhej një futbollist profesionist si ai. Michel Goba lehtësoi nënshkrimin e të riut Didier në një akademi futbolli në Francë.

Didier Drogba në Akademinë e Futbollit (Mosha 6).
Didier Drogba në Akademinë e Futbollit (Mosha 6).

Në disa raste, të dy prindërit e Goba dhe Didier nuk ishin dakord në përcaktimin e së ardhmes së djaloshit të ri. Sidoqoftë, në fund u bë një rezolutë. Agreedshtë rënë dakord që Didier Drogba duhet të përziejë futbollin dhe akademikët. Didier Drogba u desh të tërhiqej nga akademia e futbollit dhe u regjistrua zyrtarisht në ekipin e vogël të futbollit të shkollës së tij.

LEXO
Samuel Eto'o Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Në këtë fazë, kishte një mundësi për të përzier akademikë dhe për të luajtur pak futboll. Pas një magji të vogël në Francë, Didier Drogba papritmas u bë i paqartë duke jetuar me xhaxhain e tij. Idealisht, ai u dëshpërua jo shumë kohë pas mbërritjes së tij në Francë.

Kur u intervistua së fundmi për këtë, Didier Drogba e tha këtë për të thënë;

'Më kujtohet jeta ime e hershme në Francë. Qaja çdo ditë. Jo sepse isha në Francë - mund të kisha qenë kudo - por sepse isha shumë larg, larg prindërve të mi. Më kanë marrë malli aq shumë. '

Didier Drogba duroi vetëm tre vjet para se të hiqte dorë nga Franca ende në moshë të re. Ai po i tregonte me guxim xhaxhait të tij për dëshirën e tij për t'u kthyer në Bregun e Fildishtë për të qenë me prindërit e tij. Pasi vëzhgoi se ai nuk e luftonte më, xhaxhai i Didier me zemërim ia plotësoi këtë dëshirë. Ai solli monie dhe rezervoi një fluturim për të. Kjo e pa Didier Drogba duke u kthyer në shtëpi për të qenë me prindërit e tij në Abidjan.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Lënë Francën për Afrikën

Fatkeqësisht, kthimi i Didier Drogba në vendin e tij në moshën 8 vjeç nuk shkoi mirë. Bregu i Fildishtë ishte ende në kulmin e kolapsit ekonomik si në kohën e kthimit të tij. Situata arriti në një pikë që prindërit e tij nuk kishin mundësi të paguanin tarifat e shkollës së tij. Kjo rezultoi që Didier të ndalonte arsimimin e tij. Në një moment, Didier Drogba filloi të luante futboll në një nivel lokal. Ai filloi të shkonte në fushat e afërta të futbollit për t'u trajnuar me miqtë. Këtë ai e bëri për tre vjet derisa ishte 11 vjeç.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në moshën 11 vjeç, prindërit e Didier Drogba humbën punën. Këtë herë, nxehtësia e ndërprerjes ekonomike të Bregut të Fildishtë nuk mund të ishte më mjekër.

Plot keqardhje për lejimin e djalit të tyre të largohej nga Franca, prindërit e Didier Drogba me turp u drejtuan për Michel Goba edhe një herë për ndihmë. Didier Drogba në një moment personalisht pranoi gabimin e largimit nga Franca. Për fat të mirë të tij, Xha Michel Goba u përgjigj dhe dërgoi para për Didier Drogba për të bërë një ardhje të dytë në Francë.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Drinkwater dhe Fakte të patreguara të biografisë

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Ardhja e Dytë në Francë

Në ardhjen e tij të dytë në Francë, xha Michel Goba ende respektoi dëshirën e prindit të tij për ta vazhduar studimet. Goba vendosi ta fuste Didier Drogba në shkollë. Ai gjithashtu i mësoi atij mashtrimet e nevojshme në futboll. Për shkak të ndjekjeve akademike, Didier mbajti futbollin në nivelin e të rinjve ku ai luajti si një mbrojtës i djathtë. Xhaxhai i tij Michel Goba e lidhi atë me një klub të futbollit për të rinj 'Levallois SP' në 1993. Ai ishte i dobishëm në kryerjen e punës së letrës së futbollit të Didier Drogba siç shihet më poshtë.

LEXO
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Puna e Letrës së Futbollit të Didier Drogba (Mosha 14) u pasua nga futbolli i tij i të rinjve në Le Mans.

Didier Drogba në këtë kohë u përqëndrua në futboll me kohë të pjesshme ndërsa mësonte në shkollën e mesme. Pas arsimit të mesëm, ai shkoi më tej për të ndjekur një diplomë në Accounting në Universitetin e Maine. Në të njëjtën kohë, ai ndërthuri arsimimin e tij me futbollin në Le Mans.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Danny Drinkwater dhe Fakte të patreguara të biografisë

Didier Drogba ishte më i interesuar në përfundimin e shkallës së tij të llogarisë para se të merrte futboll me kohë të plotë.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Një Kontabilist Chartered Certified

Didier Drogba kurrë nuk dëshironte të ishte një futbollist profesionist derisa të mbaronte shkollimin e tij. Idealisht, Didier Drogba mori një Diplomë Kontabiliteti në moshën 21-vjeçare. Sot është një kontabilist i regjistruar i regjistruar.

Në moshën 21 vjeç pas diplomës së tij të kontabilitetit, Didier vendosi të përqendrohej plotësisht në futboll. Së pari ai punoi në aftësinë për të luajtur role sulmuese. Kjo e pa atë duke u kthyer në një sulmues në vend të një mbrojtësi të djathtë. Në atë kohë, kishte shumë lojtarë më të talentuar se ai. Ata kishin talent të pastër. Ti, dëshira e Didier Drogba ishte më e fortë se talenti i tyre.

LEXO
Pedro Rodriguez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Puna e tij e vështirë bëri që ai të transferohej në Guingamp në 2002, ku ai ndihmoi klubin të shmangte rënien në divizionin e dytë. Kjo vlerësim gjithashtu e bëri atë të transferohej në Marseille për sezonin 2003-04, ku ai shënoi 19 gola në 35 ndeshje për të fituar Ligue 1 Francez Lojtari i Vitit. Duke arritur kulmin e tij atletik, 26-vjeçari u vu në shënjestër të shumë prej klubeve më të mira të Evropës dhe Chelsea pagoi një tarifë transferimi prej afërsisht 36 milion dollarë për shërbimet e tij në 2004. Pjesa tjetër është histori!

Didier Drogba është dashur nga e gjithë Afrika që kur ai bëri paraqitjen e tij të parë ndërkombëtare për ekipin e Bregut të Fildishtë në 2002. Për shumë ekspertë të futbollit, Didier Drogba është Futbollisti Afrikan më i dekoruar ndonjëherë. 'Faleminderit Chelsea FC'. Ai është emëruar Futbollisti Afrikan i Vitit dy herë (2006 dhe 2009).
Ai ishte përgjegjës për katapultimin e ekipit të tij kombëtar, të mbiquajtur "Elefantët", në garën e Kupës së Botës për herë të parë në 2006, dhe përsëri në 2010. Megjithëse Elefantët nuk arritën të kalonin fazën e grupeve të dy herë. Ti paraqitja e tyre në turneun më të madh të futbollit i emocionoi tifozët e tyre të përkushtuar nga Afrika.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Ndalimi i një Lufte Civile

Didier Drogba shpesh quhet 'Kampioni i Paqes ' nga shokët dhe tifozët. Aftësia e tij për të bindur njerëzit e vendit të tij për të ndaluar një që do të quhej LUFT C CIVILE pa dyshim e bëri atë të përmendet në mesin e '100 njerëzit më me ndikim në botë' nga Koha Magazine. Si figurë jashtëzakonisht popullore në vendin e tij, ai ka përdorur qëndrimin e tij për qëllime të mira kur vendi i tij ishte në prag të një lufte civile.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Kjo është ajo që ndodhi në të vërtetë;

Ndërsa Bregu i Fildishtë shkatërruar nga lufta civile në 2006, Didier Drogba udhëhoqi Elefantët në lutje për paqe pas një lojë kualifikuese të Kupës së Botës. Ai më tej organizoi një deklaratë të grupit që bën thirrje për përfundimin e luftës. Kjo përpjekje u kreditua për të ndihmuar në sjelljen e një armëpushimi mes grupeve të armatosura në vend.

LEXO
Samuel Eto'o Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Ky veprim solli paqe të menjëhershme për të gjithë liderët kulturorë të dëmtuar në vendin e tij. Në fund, një luftë pas-civile që do të merrte jetën e mijëra, u shmang.

https://www.youtube.com/watch?v=KAW7DF1Ufek

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Duke kënduar rrugën afrikane

Pavarësisht se jeton shumica e jetës së tij në vendet evropiane, ai kurrë nuk devijon nga kultura afrikane. Kjo përfshin duke kënduar muzikën e tij më të mirë të vendit si një këngë e detyrueshme kur u tha për të kënduar pas mbërritjes në një klub të ri.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Tërheqje ndaj gazetarit të Chelsea FC Femra

Për Didier Drogba, argëtimi është kënaqësia e kënaqësisë. Përgatitja rreth kësaj gazetareje të veçantë të Chelsea nuk ishte diçka e re për fansat. Ti, ajo kurrë nuk pushon së bëri vërejtje të mira për të.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

https://www.youtube.com/watch?v=Yyoc_kVc7nE

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Përfshirja me Sistemin Magjik 

Para Kupës së Parë Botërore, Bregu i Fildishtë bëri një regjistrim me Bandën Lokale të Sistemit Magjik. Këtu, Didier Drogba i tregoi botës se ai mund të këndojë, si dhe të luajë futboll.

https://www.youtube.com/watch?v=puPi1vptWW8

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Udhëheqësi i ekipit kombëtar

Shokët e kombëtares së Didier Drogba e dinë vërtet se çfarë është bashkësia. Natyra e tyre është unike dhe nuk mund të krahasohet me ekipet e tjera Kombëtare Afrikane. Ata arsyetojnë së bashku dhe veprojnë si vëllezër të vërtetë. Didier Drogba i cili shihet natyrshëm si mbreti është gjithmonë në qendër të të gjitha çështjeve.

LEXO
Dominic Solanke Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Intervistë me Thierry Henry

Dëgjo atë që Didier Drogba ka për të thënë për rritjen e futbollit dhe përvojat e tij në Afrikë. Shikoni më poshtë;

https://www.youtube.com/watch?v=u8RZfJASh3s

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Ice Bucket Challenge

Didier Drogba pëlqen sfidën e kovës së akullit. Ai e bën këtë për të promovuar donacione kërkimore dhe ndërgjegjësimin për sëmundjen 'skleroza anësore amiotrofike'. Shikoni më poshtë;

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

https://www.youtube.com/watch?v=zqDyoc1mML0

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Super Mum Cook për ekipin kombëtar

Mamaja e Didier Drogba duket akoma shumë 'Të Rinj dhe Super'. Nëna e Cote d'Ivoire ndërkombëtare udhëheq një ekip të grave që gatuajnë për ekipin kombëtar dhe mbështetësit e tyre.

Clotilde Drogba pëlqen të bëjë gatim tradicionale në shtëpi të fasule, supë piper, oriz të bardhë dhe merak. Sipas saj,  'Më pëlqen të kontribuoj për kombin tim duke ushqyer falas mbështetësit e ekipit kombëtar dhe lojtarët. Ushqimi im u jep mbështetësve forcën për të brohoritur ekipin tonë drejt fitores '.

Çdo ditë ndeshje, qindra mbështetës të elefantëve radhiten me lojëra të zbrazëta për të mbledhur ushqime falas nga nëna e lojtarit më të rëndësishëm bregdetar, para se të shkonin në qëndrime për të kënduar dhe për të përgjuar.

LEXO
Romelu Lukaku Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Një shije zemërimi

Pavarësisht se është diplomatik, Didier Drogba gjithashtu mund të çmendet. Videoja më poshtë zbulon një moment që e humbi ftohtësinë e tij. Siç thotë Didier Drogba, "Kjo mund të ndodhë vetëm kur ke ndjenjën se unë ose ekipi im mashtrohen".

Ai një herë drejtoi gishtin drejt gjyqtarit Tom Henning Ovrebo pas përplasjes së Ligës së Kampionëve me Barcelonën. Kjo shpërthim siç paraqitet më poshtë tregon Didier Drogba me të vërtetë duke u çmendur.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

https://www.youtube.com/watch?v=toTx8wet820

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Zgjidhja e Çështjes Familjare për një Mik

Ai një herë e ka këshilluar dhe ndihmuar ndihmësin e tij mik të Togos 'Emmanuel Adebayor' për të zgjidhur çështjen e tij familjare.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Mësoni Guitar.

Chris Cohen mëson Didier se si të përdorë Guitar dhe të luajë këngën e tij që tifozët këndojnë gjatë ndeshjeve, dhe pastaj këndon së bashku me të në një pyll. Shikoni më poshtë;

https://www.youtube.com/watch?v=SgeHJmsBstc

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Dua jetën

Po, duke shkuar nën pritjet e njerëzve, Didier Drogba u vendos për një zonjë nga Côte d'Ivoire e tij. Ai aktualisht është i martuar me Diakité Lalla, një grua Maliane, të cilën u takua në Paris, dhe çifti kanë tre fëmijë së bashku.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Mohamed Salah Plus Fakte të paqarta të biografisë

Më poshtë është fotografia e dasmës tradicionale të Didier Drogba e cila u bë në Abidjan.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-La Kids

Më poshtë është Isaac Drogba (djali i parë i Didier) dhe Iman Drogba (vajza e parë dhe e vetme e Didier). Isaac Drogba ka luajtur për Chelsea Under 14s. Djali i tij i madh, Isaac, lindi në Francë në 1999, por u rrit në Angli dhe ka luajtur në sistemin e akademisë Chelsea.

Didier Drogba gjithashtu ka një djalë të fundit të quajtur Kieran Drogba. Ai lindi në 2010.

LEXO
Juan Mata Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Marrëdhëniet me Isak Drogba

Didier me të vërtetë pëlqen të festojë djalin e tij. Isaac (Foto më sipër) është aktualisht 17 vjeç si në kohën e shkrimit të këtij artikulli. Djali i Didier Drogba Isaac dëshiron të ndjekë hapat e babait në Chelsea por planifikon të përfaqësojë Anglinë dhe jo Bregun e Fildishtë. Ai madje e rrëmbeu Francën.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Shpenzimi i kohës me familjen

Didier Drogba pëlqen të marrë gruan dhe fëmijët e tij për udhëtime pushimesh në jahtin e tij luksoz. Futbollisti i famshëm është parë në një bluzë sportive me një foto të Mike Tyson në pjesën e përparme ndërsa ai shijonte një ditë në St Tropez me të familje.

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Thashethemet me Rihanna

Didier Drogba dikur është parë duke u shoqëruar dhe festuar së bashku me Rihanna. Kjo ishte pas Fitores së Chelsea në Ligën e Kampionëve.

LEXO
Michael Essien Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta të Biografisë

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Futbollisti Die Hard.

Në të vërtetë, Didier Drogba ishte i përgatitur të jetonte, të luftonte dhe të vdiste për Chelsea FC. Ai është një Legjendë e vërtetë e Chelsea vijnë shi, eja diell. Ne ju paraqesim një nga të tij 'Die Hard'moment.

LEXO
Diego Costa Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

https://www.youtube.com/watch?v=Ts-nYnmuRV8

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Marrëdhënia me Frank Lampard

Didier Drogba gjithmonë ka shprehur dashurinë e tij për Frank Lampard. Në raste të rregullta, kryesisht gjatë festimeve, ai formon zakonin e zakonshëm të këndimit 'Super Frank' këngë për tifozët e Chelsea. Kjo ndodhi ditën kur trofeu i tyre i Champions League u soll në shtëpi. Të dy miqtë janë me të vërtetë, të harxhueshëm. Shikoni më poshtë;

https://www.youtube.com/watch?v=_EbzHr7Zq-U

Didier Drogba Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia-Marrëdhënia me Roman Abramovich

Didier Drobga me të vërtetë ka një marrëdhënie të fortë me Roman Abrahamovic (pronar i Chelsea FC).

Indeksi ynë i popullaritetit të Didier Drogba.

Pa dyshim, nëse koha e tij në Chelsea pa fundin e saj, kujtimet për të do të zgjasin përgjithmonë.

Regjistrohu
Njoftoni
2 Comments
Më të rejat
Më i vjetër Më të votuarat
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet
E Diela Ikize Ajia
muaj 10 më parë

Drogba e pabesueshme! Por pse të mos harxhoni të gjitha trofetë që kishte fituar? Përmendet vetëm ligat e kampionëve.

Fonkem primus Antepioh
vjet 4 më parë

fantastike, jam vërtet i impresionuar. Unë e kam dashur gjithmonë njeriun dhe do të vazhdoj ta bëj këtë sidomos në lidhje me kontributin e tij në eliminimin e luftës civile që do të kishte shkatërruar shpirtrat. Perëndia le të vazhdojë ta udhëheqë.