Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Azhurnimi i fundit në

LB paraqet Tregimin e plotë të një Ylli të Futbollit me pseudonimin; "Dee". Shtë një përmbledhje e plotë e Historisë së Fëmijërisë së Dejan Lovren, Biografisë, Prindërve, Fakteve Familjare, përvojës së hershme të jetës dhe ngjarjeve të tjera të dukshme menjëherë nga momenti kur ai ishte fëmijë deri kur ai u bë i njohur mirë.

Jeta dhe ngritja e Dejan Lovren. Kredite e imazhit: Instagram dhe Qëllimi.

Po, të gjithë e dinë që ai është një nga mbrojtësit më të mirë në botë. Sidoqoftë, vetëm disa konsiderojnë Dejan Lovren Bio tonë i cili është mjaft interesant. Tani, pa adieu më tej, le të fillojmë.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e hershme

Dejan Lovren ka lindur në Ditën 5th të korrikut 1989. Ai erdhi në këtë botë përmes tij croatian prindërit, Silva Lovren (nëna e tij) dhe Sasha Lovren (babai i tij). Dejani u rrit në qytetin e Zenicës, SFR Jugosllavi (tani Bosnjë dhe Hercegovinë).

A e dini se një 3-vjeçar Lovren dhe familja e tij u larguan nga Jugosllavia për në Mynih për shkak të Luftës së Bosnjës? Si rezultat, ai kaloi shtatë vitet e ardhshme në Gjermani. Përvoja e tij e fëmijërisë për t'i shpëtuar luftës është e ngjashme me ato të Granit Xhaka, Luka Modric dhe Xherdan Shaqiri.

Lovren shprehet se: "Isha një djalë i lumtur gjatë ditëve të mia të fëmijërisë. Unë fola gjermanisht të përkryer. Shkova në shkollë, luaja për një klub të vogël ". Sidoqoftë, familja përfundimisht u desh të largohej pasi nuk posedonin dokumentacionin e nevojshëm për të banuar në Gjermani.

Ata u vendosën në Karlovac në Kroaci, 50 kilometra në jug-perëndim të kryeqytetit të Kroacisë - Zagreb. Lovren fillimisht e gjeti vendimin në Kroaci të vështirë dhe luftoi në shkollë për disa vjet për shkak të mosnjohjes së tij me gjuhën kroate.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Karriera në Përmbledhje

Lovren luajti për skuadrat lokale NK Ilovac & NK Karlovac si i ri para se të bashkohej me GNK Dinamo Zagreb në 2004 dhe u rrit në radhët e tyre.

Në janar 2010, ai nënshkroi për klubin francez Ligue 1 Olympique Lyonnais për 8 milion € plus. Lovren luajti për klubin përpara se të transferohej në Southampton në ditën e 14 të qershorit 2013 kur nënshkroi një kontratë katër vjeçare me palën angleze.

Në këtë fazë të karrierës së tij, ai vetëm do të ëndërronte të luante në një klub të Premier League. Kjo ëndërr erdhi kur ai u bashkua me Liverpool në 27 korrik 2014. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e marrëdhënieve

Dejan Lovren u takua dhe ra në dashuri të thellë me Anita në moshën 16 vjeçare. Me kalimin e viteve, ata u rritën si çift, duke u mbështetur tek njëri-tjetri dhe kurrë nuk u dorëzuan nga njëri-tjetri.

Anita dhe Lovren lidhën nyjën kështu që ajo nuk do të lindte nga martesa. Dasma e tyre ndodhi në 2013.

Ifti kanë dy fëmijë së bashku, Elena dhe Josip. Më poshtë është një foto e Lovren, Anita dhe fëmijës së tyre të parëlindur, Elena.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Pretendimi i mashtrimit

Dejan Lovren konfirmoi pabesi nga gruaja e tij vetëm disa ditë pasi lidhja e saj me një punëtor pyjor u bë e njohur nga The Sun. Martesa e çiftit ishte afër shpërbërjes pas gjetjeve të lidhjes së saj me një mik të vjetër dhe një punëtor pyjor - Dario Torbic (lindur 1990). Më poshtë është një foto e Dario Torbic.

Afera nisi kur Anita dhe Dario u takuan në dhjetor 2016 në qytetin e tyre të lindjes së Zagrebit. Ishte Anita që e bindi Dario të fluturonte për në Angli. Pas mbërritjes, ata u mblodhën në një hotel Liverpool, pas së cilës ata shkëmbyen qindra mesazhe dashurie.

SI T ALL GJITHA BEGAN: Në vitin 2017, Anita u largua nga shtëpia e saj në Angli për të raportuar se kishte parë një avokat divorci. Ajo i tha Dario që fiton 200 £ në muaj dhe jeton në një banesë me qira se ata do të ishin së bashku dhe do të ktheheshin në Zagreb. Ajo gjithashtu i premtoi atij se do të paraqiste divorc kundër Lovren, i cili fiton 65,000 në javë në Premier League me Liverpoolin.

Kur Dejan zbuloi se ai ishte martuar me një mashtrues, ai me të vërtetë ishte lënduar nga pabesia e saj. Ajo dëmtoi krenarinë e tij. Burimi shtoi: Presioni u bë aq intensive saqë filloi të luftojë për të përballuar mendërisht. " Ai ishte në siklet për miqtë dhe familjen që zbuluan. Në të vërtetë, ajo dëmtoi krenarinë e tij dhe ndikoi në futbollin e tij. Mbrojtësi kroat madje nuk mbante asnjë unazë në gishtin e dasmës kur u ndesh me shokët e skuadrës në aeroportin e Liverpoolit.

Trauma e miqve dhe kolegëve të majtë të mashtrimit të Anit që shqetësoheshin për shëndetin e Lovrenit dhe zemërimi i tij filloi të ndikonte në shfaqjet e tij për ekipin e tij.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Rruga për pajtim

Miqtë thonë se Anita u zhgënjye nga jeta në Angli dhe filluan të shkruajnë Dario të cilin ajo e kishte njohur që kur ishte 16 vjeç. Ajo i dërgoi mesazhe në WhatsApp dhe gjithashtu fluturoi me të për tu shijuar në një shtresë të fshehtë të Liverpool në Malmaison Hotel. Miqësia e tyre shpejt u shndërrua në një marrëdhënie dhe ata organizuan data të fshehta kur ajo u kthye në Zagreb. Lovren zbuloi dhe filloi një betejë për të shpëtuar martesën e tyre.

Ndjenja e shkatërruar, Lovren organizoi festën e dy javëve në qershor 2016, pavarësisht se Kroacia do të luante në Euro. Lovren kishte vozitur edhe me menaxherin e Kroacisë Ante Cacic dhe ishte larguar nga skuadra. Tifozët e furishëm akuzuan qendrën e pasme të dëshirës për të rënë nga euro. Gazeta kroate Jutarnji madje raportoi se një burim i afërt me lojtarin kishte thënë: "Ai tashmë është i kënaqur që ai është përjashtuar nga skuadra kombëtare pasi ai i premtoi gruas së tij dy javë pushime për të pastruar të gjitha pretendimet mashtruese dhe për të marrë një vendim përfundimtar për martesën e tij. Sa u tha, ata po vuajnë nga një krizë martesore dhe Dejan premtoi Anitën dy javë romantike në qershor për t'u larguar nga të gjitha ".

Ktheni në qarkullim: Anita përfundimisht vendosi të lërë të dashurin e saj dhe të bashkohet me Lovrenin në Angli në shtëpinë e familjes me fëmijët Elena dhe Josip.

Ata mendohet se janë ndarë për një kohë të shkurtër por janë pajtuar kur ajo zbuloi se ishte shtatzënë. Nuk zgjati shumë përpara se të festonin dhjetëvjetorin e martesës.

Në dhjetëvjetorin e tyre të shkurtit të kaluar, Anita ndau një goditje të tyre në Instagram. Ajo shkruajti "Ti je i vetmi që dua. . . deri në fund të jetës sime ". Lovren u rikthye, duke insistuar publikisht që gruaja dhe fëmijët e tij janë “Mbështetja ime më e madhe. Ata më ndihmojnë të kaloj kohë të vështira ”.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta personale

A e dini se Dejan Lovren ka atribute të lezetshme për personalitetin e tij? Ju lutemi gjeni ato më poshtë.

Pikat e Forta të Dejan Lovren: Dejan është shumë besnik në marrëdhëniet e tij. Ai është shumë emocional, simpatik dhe shumë bindës.

Dobësitë e Dejan Lovren: Dejani mund të jetë i mërzitur ndonjëherë. Gjithashtu, ai mund të jetë gjithashtu pesimist, i dyshimtë dhe i pasigurt.

Çfarë Dejan Lovren i pëlqen: Dejan e do artin, hobbies në shtëpi, zbutës pranë ose në ujë, duke ndihmuar të dashurit, një vakt të mirë me miqtë

Çfarë nuk i pëlqen Dejan Lovren: Dejan nuk i pëlqen të huajt, çdo kritikë ndaj nënës së tij dhe së fundmi, zbulimit të jetës personale.

Në fund të fundit, Dejan është shumë emocional dhe i ndjeshëm. Më shumë, ai është një njeri që mezi flirton. Ai kujdeset thellë për çështjet e familjes dhe shtëpisë së tij.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta e refugjatëve

Ta themi thjesht, Dejan vjen nga një familje refugjate. Ai gjithmonë ka dhënë një pasqyrë të frikshme për frikën që kishte familja e tij kur ata bënë një vdekje të dëshpëruar 17-orë afër vdekjes gjatë natës shpëtuar nga Bosnja e shkatërruar nga lufta. Dejan Lovren drejton pëllëmbën poshtë fytyrës, realitetet e asaj kohe harrese janë akoma kaq të vërteta, ende kaq të papërpunuara.

Dhimbja nuk shpërndahet kurrë dhe kujtimet e bërjes së një refugjati përmes Luftës së Bosnjës rishfaqen kur ai shikon të tjerë të panumërt, në situata të ngjashme të paimagjinueshme, duke sakrifikuar gjithçka për gjuajtjen më të vogël në mbijetesë. Justshtë ashtu si historia e tij për të ikur nga Kraljeva Sutjeska si një tre vjeçare, me prindërit e tij kroatë Sasa dhe Silva, për t’i shpëtuar gjenocidit të parë në Evropë që nga Lufta e Dytë Botërore.

HUMBJET KRYESORE: Lovren dhe prindërit e tij lënë gjithçka prapa - biznesin e tyre, miqtë e tyre, jetën e tyre të përditshme - duke marrë me vete vetëm një qese me rroba ndërsa ata ikën nga Zenica në Jugun e vogël të xhaxhait të tij.

"Uroj që të mund të shpjegoj gjithçka që ka ndodhur," Tha Lovern. “Ju dëgjoni kaq shumë histori, por askush nuk e di të vërtetën e vërtetë. Ashtu ndodhi. Thjesht ndryshoi gjithçka gjatë natës - luftë midis të gjithëve, midis tre kulturave të ndryshme [Boshnjakët myslimanë, serbët ortodoksë, kroatët katolikë]. Më kujtohet vetëm kur sirenat vazhduan. Më frikësoi shumë sepse mendova për 'bomba ’që mund të shpërthenin në çdo kohë.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Jeta familjare

Siç u vërejt më herët, Dejan vjen nga një sfond familjar i klasës së ulët, para se investimet e futbollit të paguanin për të dhe për të gjithë.

BABAI: Më poshtë është një foto e Dejanit dhe babait të tij - Sasa Lovren në kohën kur ai u bashkua me Liverpoolin. Ai është agjenti i djalit të tij në kohën e shkrimit të kësaj pjese.

nËNA: Dejan Lovren nuk shaka për nënën e tij që e kishte mbështetur emocionalisht edhe në këtë ditë. Më poshtë është një fotografi e Silva Lovren. Ajo kohët e fundit ishte dëshmitare për mikun më të afërt të Lovrenit.

VËLLA: Dejan Lovren ka një vëlla më të vogël të quajtur Davor Lovren, foto më poshtë.

Mbrojtësi i Liverpool është 9 vjet më i madh se vëllai i tij që lindi në 3 tetor 1998. Ashtu si vëllai i tij i madh, edhe Devon është një futbollist, madje më i mirë se babai i tij. Ai u rrit me vëllain e tij të madh Davor, i cili është edhe futbollist.

Dejan Lovren Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia Fakte -Gruaja është quajtur Referee në Media Sociale

Më 12 qershor, një vit para martesës së tyre, gjyqtari japonez Yuichi Nishimura bëri një thirrje të diskutueshme në një lojë Brazil - Kroaci që do të ndihmonte në kontributin e tij për fitoren 3-1 të Brazilit. Gjatë lojës, një penallti e bërë kundër Dejan Lovren. Kjo zemëroi gruan e tij Anita e cila shkoi në Instagram dhe postoi një foto të Nishimura në një fanellë braziliane, duke shkaktuar një bujë të mediave sociale.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Historisë së fëmijërisë tonë Dejan Lovren dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!.

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu