Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

Historia e fëmijërisë së Danny Ings Plus Fakte të paqarta të biografisë

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu të futbollit i cili njihet më shumë me nofkën; "Hampshire Tevez". Historia jonë e fëmijërisë së Danny Ings plus Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve dhe fakteve të pakta të njohura rreth tij.

LEXO
Djibril Cisse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Po, të gjithë dinë për ditët e tij në Burnley, përulësinë dhe shtyrjen e bamirësisë për në jetë, por pak e konsiderojnë Biografinë tonë të Danny Ing që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e hershme

Duke filluar, emri i tij i plotë është Daniel William John Ings. Danny lindi në 23rd korrik 1992 në Winchester, Angli. Ai lindi nga prindërit e tij, Z. dhe Znj. Shayne Ings.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Versioni ynë i historisë së fëmijërisë së Danny është interesant, nëse jo i pazakontë - Ne ju japim një histori të një ëndërrimtari të ri i cili u bekua me talent të jashtëzakonshëm, ai që kurrë nuk hoqi dorë nga shpresat e tij për t'u bërë një futbollist. Ambiciet e Danny-t nuk ishin thjesht një fantazi kalimtare. Ai mësoi mashtrimet e para të lojës nga babai i tij i cili ishte një ish profesionist dhe shoku i tij më i mirë siç shihet në foto e cila vërtet tregon një histori miqësie baba-bir.

Duke u rritur në Netley, Hampshire, Ing ndoqi shkollën fillore Netley Abbey. Ings si fëmijë ëndërronte të luante për klubin lokal Southampton. Kjo në të vërtetë ndodhi. Ai nënshkroi për ta përmes Netley Central Sports. Për fat të keq, Ings u refuzua për të qenë shumë i vogël para se karriera e tij e të rinjve të shkonte larg.

LEXO
Sadio Mane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ai nuk u refuzua vetëm për të luajtur, por u la i lirë nga ekipi i të rinjve të Southampton në moshën e butë prej 10. Kjo ishte një kohë që skuadra e Shën Marisë ishte përqendruar në lojtarë si Adam Lallana, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain Gareth Bale. Në fakt, tre lojtarët e përmendur më parë u bashkuan me ings në rastin e rastësishëm për të rinjtë Southampton para lëshimit të tij.

LEXO
Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Ings me ndihmën e babait të tij gjetur menjëherë hije dhe ngushëllim larg nga realiteti i tij i trazuar me Southampton. Pasi u la i lirë nga Southampton, anglezi doli dhe luajti për ekipin e futbollit Sunday League të babait të tij të quajtur Itchen Tyroin, në fshatin Hampshire të Hamble. Më poshtë është një foto e Ings të ri që duket plotësisht e rikuperuar nga thyerja e zemrës në Southampton.

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ings qëndroi atje deri në moshën 15 vjeç dhe më pas u ftua për një gjyq në Bournemouth, ku ai fitoi kontratën e tij të parë profesionale, duke përparuar përmes sistemit të tyre të të rinjve. Në një përpjekje për t'i paguar klubit për ndihmën e tij, Ings më pas nënshkroi një kontratë dy-vjeçare me Bournemouth në maj 2008 duke përparuar përmes Qendrës së Ekselencës së klubit. Ai ishte ende në shkollën e mesme, Hamble Community College College, në atë kohë.

LEXO
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Për të marrë më shumë përvojë, Futbollisti Anglez vendosi të kalonte kohë në Dorchester Town si hua. Në 2011, Ings u bashkua me Burnley me të cilin ai jo vetëm fitoi Kampionatin Lojtari i Vitit (2013–14) por ndihmoi ekipin e tij të arrijë ngritjen në Premier League.

LEXO
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga ajo kohë, ai u bë një njeri i kërkuar dhe Liverpool u përplas me rastin. Pas rënies së Burnley dhe skadimit të kontratës së tij me klubin, Ings u transferua në Liverpool në verën e vitit 2015. Ndërsa në kohën e shkrimit, ai tani po shkëlqen me Shenjtorët. Pa dyshim, Southampton nuk ka rrezikuar me Danny Ings. Pjesa tjetër, siç themi, tani është histori.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta e marrëdhënieve

Arti i tij i futbollit u plotësua nga një grua e bukur dhe e mrekullueshme. Ajo nuk është tjetër përveç të dashurës së tij mahnitëse, Gjegji Gibbs. 

Gjegjëria Gibbs u rrit në Perth, Australi, por u lind në Britani të Madhe. Ajo është një model australian i cili u ngjit në stardom pasi konkurroi "Modeli tjetër i ardhshëm i Australisë",. Boksi i trurit përfundoi shkollën në pesë për qind të vendit, por zbuloi modelimin pasi u regjistrua në Top Top Model të Australisë.

Danny pëlqen të shijojë pushime romantike në Majorka me të dashurën e tij mahnitëse Georgia Gibbs e cila e përshkruan atë si 'shumë bujare, a shoku më i mirë dhe personi më i dashur dhe më i dashur që më ka bërë ndonjëherët. '

LEXO
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Ajo ka qenë ajo pranë tij, duke u kujdesur shumë mirë për të, kur humbi pothuajse dy sezone për shkak të lëndimeve të vazhdueshme. Çifti i dashur i vendos rregullisht fotografitë e vetes në Instagram, të gjithë pasuesve 503,000 të Gjeorgjisë, si në kohën e shkrimit.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Duke gjykuar nga mënyra se si shkon marrëdhënia e tyre, është vetëm një çështje kohe para se të martohen.

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Jeta familjare

Danny Ings vjen nga një sfond familjar i klasës së mesme. Ai vjen nga një familje e vogël e një vëllai relativisht të panjohur, motrës (at) dhe nënës. Ndryshe nga mamaja e tij, më shumë po njihet për babain e tij.

LEXO
Brendan Rodgers Historia e Fëmijërisë Plus Faktet e Biografisë së Untold

Babai i tij Shayne Ings fillimisht luajti si një anësor dhe më pas si një mbrojtës për Netley Central Sports me bazë në Hampshire. Pavarësisht se djali i tij e bëri atë në futboll që do të thotë më shumë para xhepi për mirëmbajtjen e tij, Shayne ende punon si një murator i vetë-punësuar dhe familja ende jeton në të njëjtën shtëpi në Netley. Danny Ings i beson babait të tij për suksesin e tij në lojë, pasi ai e shtyu atë deri në suksesin në futboll.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

Për të treguar botës sa e do babin e tij, Ings dikur ka postuar një foto tatuazhi të një 'baba dhe bir' dorë në dorë mbi gjoksin e tij, me këtë të fundit duke mbajtur një futboll.

Ish-ylli i Bournemouth thotë se ai e vlerëson më shumë këtë tatuazh, duke e quajtur atë më të preferuarin nga të gjitha tatuazhet në trupin e tij. Ings e ka përshkruar babanë e tij në fjalët vijuese

LEXO
Cedric Soares Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

'Miku im më i mirë më nxirrte çdo ditë dhe prandaj e vura në trup. Kur isha më i ri nuk kishte lodra ose lojëra, thjesht një futboll. Unë jam plotësisht mirënjohës për gjithçka që ai bëri. Sa herë që kisha magji të këqija, të cilat ju i bëni kur jeni djalosh i ri dhe doni të bëni gjëra që nuk duhet, unë u shtyva nga babai im në drejtimin e duhur. Ai më drejtoi atë që duhej bërë për të arritur këtu ku jam sot. Ai gjithmonë më shtynte. Pa të, nuk do ta kisha këtë udhëtim të jashtëzakonshëm që jam duke bërë deri më tani. ' thotë Ings. i cili ende e quan babain e tij 'Big Shayne'.

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Çizmet e tij - dhe dashamirësia e tij - Shkonin Viral në 2013

Ashtë një traditë në Burnley FC që lojtarët të japin çizmet e tyre për tifozët pas ndeshjes së fundit të sezonit. Çizmet dhe mirësia e Danny dikur u bënë virale në 2013. Në fund të fushatës 2012-13, tifozët u tronditën kur Ings vrapoi seriozisht 50 jardë për t'i dhënë çizmet e tij me aftësi të kufizuara 13-vjeçarin, Joseph Skinner i cili është një Clarets gjatë gjithë jetës tifoz Që nga ajo ditë fatale, Jozefi kishte më shumë mundësi për të takuar heroin e tij.

LEXO
Virgil van Dijk Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

I kapur nga fotografi zyrtar i klubit, imazhi i Ings duke dorëzuar çizmet e tij dhe duke puthur Jozefin në ballë shpejt u bë virale, duke i dhënë atij lavdërime nga të gjitha qoshet për një akt butësie që rrallë shihej në futbollin profesionist. Jozefi e përshkroi incidentin si: "dita më e mirë e jetës sime".

LEXO
Dusan Tadiq Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fakte personale

Danny Ings zotëron atributet e mëposhtme për personalitetin e tij.

Pikat e Forta: Danny Ings është krijues, i pasionuar, bujar, me zemër të ngrohtë, i gëzuar, me humor.

Urimet e tij: Të kesh një fillim të mirë të jetës në karrierë, duke punuar më shumë dhe synojnë për thirrjen e Anglisë.

https://www.si.com/soccer/2018/09/28/danny-ings-aiming-england-call-after-strong-start-life-southampton

LEXO
Wilfried Zaha Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografi

Dobësitë e tij të mundshme: Danny Ings mund të jetë arrogant, kokëfortë, i vetëqendruar, dembel dhe i papërkulur.

Atë që ai e pëlqen: Danny Ings me siguri e do Teatrin, duke marrë pushimet, duke u admiruar, duke blerë gjëra të shtrenjta, ngjyra të ndezura dhe duke u argëtuar me miqtë

Çfarë Danny Ings nuk i pëlqen: Duke u injoruar, duke u përballur me realitetin e vështirë, duke mos u trajtuar si një mbret apo mbretëreshë

LEXO
Frank Lampard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Pak dihet për këtë. Danny Ings është një lider i natyrshëm i lindur. Ai është dramatik, kreativ, i sigurt, dominues dhe jashtëzakonisht i vështirë për t'i rezistuar. Ai është dikush që është në gjendje të arrijë çdo gjë që ata duan në çdo fushë të jetës që ai kryen për veten e tij. Ekziston një forcë e veçantë për Danny dhe të tijin "Mbreti i xhunglës" statusin që ai posedon në të.

LEXO
Joe Gomez Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Danny Ings Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë -Fondacioni bëmirës

Ings ishte vetëm 22, vetëm në fillim të karrierës së tij të futbollit kur themeloi themelin e tij të quajtur "Projekti i aftësisë së kufizuar Danny Ings". Themeluar në fund të 2014, fondacioni - i financuar tërësisht nga Ings - synon të sigurojë stërvitje të futbollit për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe vështirësi në mësim në shkollat ​​brenda zonës së Burnley, si dhe krijimin e ekipit të parë me aftësi të kufizuara të Burnley.

LEXO
Djibril Cisse Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Pa dyshim, Jashtë fushës, Ings ka fituar një reputacion për një nga veprimet më të mira bamirëse të bëra nga një futbollist në moshën 22.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e profili i Danny Ings. Shpresojmë të keni shijuar faktet e tij të Biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

LEXO
Sadio Mane Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet