Historia e fëmijërisë së Danny Drinkwater dhe Fakte të patreguara të biografisë

LB paraqet një Story Full Life të një Genius Futbolli më i njohur nga Pseudonimi; 'Pi'. Historia e fëmijërisë së Danny Drinkwater dhe fakte të paturpshme të biografisë ju sjell llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme që nga koha e tij e fëmijërisë deri në datën. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakte pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë aftësitë e tij për të luajtur, por vetëm pak tifozë e konsiderojnë historinë e biografisë së Danny Drinkwater që përfshin të mësosh më shumë për prindërit, vëllain, motrën dhe mënyrën e jetesës së tij etj. Jeta e tij jashtë fushës është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshme, le të fillojë.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Jeta e hershme

Daniel Noel Drinkwater u lind në ditën e 5th të marsit, 1990. Ai lindi në Mançester, Mbretëria e Bashkuar nga prindërit Z. dhe Znj Drinkwater.

Danny e kaloi fëmijërinë e tij në Mançesterin e Madh. Ai ishte një tifoz i Bashkuar si një fëmijë i vogël. Ai filloi të luajë futboll në epokën e tenderit të 4. Rritja e tij u bë e qartë dhe kjo çoi në akademinë e Manchester United që e fitonte atë. Pastaj ai ishte ende një nxënës.

Story Danny Drinkwater

Ti, Ai kurrë nuk bëri një paraqitje të parë në ekip për United nën Alex Ferguson.

Ai ishte një zëvendësues i papërdorur për ndeshjen finale të Premier League në Hull para humbjes finale të 2009 Champions League në Barcelonë.

Ai mori hua parashutë në Huddersfield, Watford, Cardiff dhe Barnsley ndjekur para se ai nënshkroi për Leicester në janar 2012. Pjesa tjetër, siç thonë ata, është historia.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Rreth Mbiemri

Emri Drinkwater vjen nga fjala 'pije' dhe 'ujë'. Ishte një pseudonim i dhënë për njerëzit që nuk janë në gjendje të përballojnë birrë në 1066 AD Ky mbiemër u gjet i pari në Cheshire
ku ata mbanin një vend familjar. Kjo ishte para se vikingët të sulmonin Anglinë.

Sipas AncestryUK "Në Mesjetë ale i dobët ishte pija universale në mesin e klasave më të varfra, dhe aq e lirë sa të dehej si uji, ndërsa uji vetë ishte vetëm i dyshimtë i pijshëm. Mbiemri ishte ndoshta një pseudonim shaka që i ishte dhënë një të varfri ose të varfër që pretendohej se nuk ishte në gjendje apo nuk donte të pinte birrë, ose mund të ishte dhënë në ironi për një hanxhi apo një bisht të shënuar ".

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Shumë e dashur në mediat sociale

Çuditërisht, mediat sociale janë duke u çmendur që kur emri i tij u bë popullor gjatë kohës së tij në Leicester. Gjatë pijeve në lojë Leicester në shtëpi kundër Tottenham, Uji i pijshëm ishte foto me ujë të pijshëm. Kjo pa një zemërim në mediat sociale.

Faktet e ujit të pijshëm Danny

Danny Drinkwater, Leicester ka fituar një herë 'Zgjidhja për etje' Çmimin gjatë kohës së tij në Leicester.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Tifozët e preferuara

Uji i pijshëm është bërë i preferuari i tifozëve në Chelsea. Kënga që bën jehonë rreth Stamford Bridge shkon kështu:

"Kështu që këtu është për ju Danny Drinkwater, Chelsea ju do më shumë se ju do të dini, oh woah oh oh".

Thats DRINKWATER SONG.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Të jetosh ëndrrën e Çelsias

Drinkwater tha se ai është duke shijuar mundësinë në Stamford Bridge pas kalimit të një mjekësore në 31st gusht data 2017 transferimit ditë.

Ai shtoi: "Unë jam i kënaqur që jam një lojtar i Chelseat dhe nuk mund të presim që të fillojmë. Ka qenë një udhëtim i gjatë për të arritur këtu, por jam shumë i lumtur dhe pres që të ndihmoj klubin të fitojë më shumë trofe ".

Chelsea e nënshkroi atë, sepse ai zakonisht është mesfushori anglez luftarak me një teknikë kalimi të kulturuar. Ai gjithashtu ishte i nevojshëm për të forcuar mundësitë e tyre në mesfushë. Një kombinim i mirë me Bakayoko.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Çfarë thonë ata për të

"Ai është një lojtar shumë i mirë. Kutia në kuti dhe mbron shumë mirë. Çdo gjë që ai bën është shumë i mirë. Nëse Chelsea ka nevojë për të, ai është gati, " - Claudio Ranieri, gusht, 2017.

"Ajo që ai ka bërë ka qenë mjaft evidente për të gjithë. Ai ka pasur një sezon fantastik në një skuadër që ka një sezon fantastik, por edhe vitin e kaluar ne e dinim atë. Në atë fushë të fushës, konkurrenca është mjaft e ashpër, por kjo është një mundësi për ta sjellë atë dhe për të parë nëse ai mund të riprodhojë cilësinë e futbollit që ka arritur me Leicester. »- Roy Hodgson, 17 Mars 2016.

Danny Drinkwater Historia e Fëmijërisë Plus Biografia e patreguar Fakte: Bakayoko nuk ka frikë

Mesfushori i Chelsea Tiemoue Bakayoko ka insistuar që ai nuk është i shqetësuar për konkurrencën e mundshme të paraqitur nga Danny Drinkwater.

Në fjalët e tij nëpërmjet SportsMole..

"Danny Drinkwater nuk më tremb," tha francezi SFR Sport. "Është konkurrenca. Është mirë, mendoj se çdo ekip ka nevojë për këtë. Kjo ju bën të përmirësoni ".

Chelsea besohet të jetë i prirur për të forcuar mesfushën e tyre duke blerë Bakayoko dhe Drinkwater pas largimit të Nemanja Matic për Manchester Unitedin.

Duke u ngarkuar ...

1 KOMENT

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu