Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB paraqet Historinë e plotë të një gjeniu futbolli më të njohur me nofkën; "Studger".

Historia jonë e fëmijërisë Daniel Sturridge plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e tij e fëmijërisë deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe shumë fakteve pak të njohura OFF dhe ON-Pitch për të.

Po, të gjithë dinë për aftësitë e tij, por pak e konsiderojnë biografinë tonë Daniel Sturridge e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

LEXO
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

Daniel Sturridge Historia e Fëmijërisë - Jeta e Hershme dhe Historiku i Familjes:

Daniel Sturridge lindi në ditën e 1-rë të Shtatorit 1989 në Birmingham, Mbretëria e Bashkuar nga Grace Sturridge (nëna) dhe Michael Sturridge (babai), të dy me origjinë Xhamajkane.

Ai u rrit në Hockley, Birmingham. Ishte një mjedis që ai nuk do ta harrojë kurrë sa i përket futbollit në fushat lokale, duke shkelmuar një top rreth kopshtit të familjes së tij dhe në të gjithë shtëpinë. Çdo fëmijë në lagje ishte i dashur për të.

LEXO
Steven Gerrard Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguar Biografia

Vogël Daniel Sturridge: Djali në zemrën e të gjithëve

Daniel e do Hockley sepse ishte një vend pozitiv për të jetuar dhe diku që i dha atij bazën e duhur për vendin ku ai është sot.

Duke u rritur, Daniel i Ri kishte prindër që ishin shumë mbrojtës ndaj tij.

Sipas fjalëve të tij; ....“Hockley kishte një krim, kështu që mamaja ime nuk donte që unë atje, dhe babai im ishte i njëjti. Do të më duhej të isha në një kohë të caktuar pasi kishte shumë dhunë përreth zonës sonë.

Vëllai im i madh, Leon, nuk ishte përfshirë në ndonjë dhunë dhe ai u sigurua që unë të qëndroja larg gjithë asaj jetese.

Importantshtë e rëndësishme të kuptoni se mund të bëheni diçka në një zonë të mbytur nga krimi.

Unë i jam mirënjohës Zotit që isha në gjendje të dilja nga ai mjedis dhe të bëja diçka nga vetja ime. ”

Pasi kishte ardhur nga një prejardhje familjare futbolli, Daniel e dinte që babai dhe xhaxhallarët e tij do të dëshironin që trashëgimia e tyre të vazhdonte.

LEXO
Harry Winks Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Në fakt, ai kishte një mentorim dhe kujdestar të hershëm prej tyre. Babai i tij, Michael zhvilloi këtë dashuri për t'i treguar djalit të tij video me Pele. Ishte kjo që e bëri Danielin të interesohej për herë të parë në futboll.

Me fjalët e vetë Danielit“Babai im më ka stërvitur shumë në park, ne kemi nxjerrë kone dhe qentë gjithmonë na ndiqnin. Ai më tregoi shumë video të Pele.

Ai do të më tregonte aftësitë dhe unë do të shkoja në kopshtin e përparmë duke u përpjekur t'i bëja ato. ”

Daniel Sturridge Biografia - Karriera në Përmbledhje:

Sturridge filloi karrierën e tij të luajtur në moshën gjashtë vjeç në klubin lokal Cadbury Athletic.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Ai ishte trajner dhe mentoruar nga babai dhe vëllai i tij i madh. Kjo i dha atij një fillim të qetë të futbollit.

Ai kaloi tërë sezonin 1995/1996 në klub para se të shihej në moshën shtatë vjeç nga akademia e të rinjve të Aston Villa. 

Ai u largua nga Villa katër vjet më vonë për të lëvizur në Coventry City, nga ku u bashkua me Akademinë e Manchester City në 2003, 13 vjeç.

LEXO
Ryan Sessegnon Historia e fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Vitin pasues, ai ishte golashënuesi kryesor dhe u votua lojtari i sezonit (i vetmi person tjetër që e arriti këtë ishte futbollisti argjentinas Carlos Tevez) ndërsa City fitoi Nike Cup, turneu më i madh në botë nën 15 vjeç.

Nga fillimi i sezonit 2006-07, Sturridge filloi të stërvitej me ekipin e parë të Qytetit.

Në sezonin 2007-08, Sturridge u bë lojtari i vetëm që ka shënuar ndonjëherë në Kupën FA të të Rinjve, FA Cup dhe Premier League në të njëjtin sezon. Ky është një rekord që ende nuk është përputhur deri më sot.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në fund të sezonit 2008-09, tifozët e Manchester Cityt votuan Sturridge si lojtar i ri i Manchester Cityt i sezonit, në të cilin ai ia kushtoi çmimin familjes së tij dhe xhaxhait të tij Dean.

Me skadimin e kontratës së Sturridge në Manchester City, ai nënshkroi për Chelsea me një kontratë katër-vjeçare më 3 korrik 2009.

Më 31 janar 2011, Sturridge ra dakord të bashkohej me Bolton Wanderers në një marrëveshje huazimi deri në fund të sezonit. Ai bëri një ndikim në Bolton.

LEXO
Rhian Brewster Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Më 2 janar 2013, Sturridge përfundoi një lëvizje nga Chelsea në Liverpool, duke nënshkruar një kontratë afatgjatë për një tarifë të pazbuluar që mendohet të jetë në rajonin e 12 milion.

Pjesa tjetër siç thonë ata tani është histori.

Daniel Sturridge Jeta Familjare:

Daniel Sturridge është nga një sfond i pasur familjar. Ai është me prejardhje Jamaican, të gjithë gjyshërit e tij janë Xhamajkës ashtu si Raheem Sterling.

DAD: Babai i tij, Michael Sturridge ishte një futbollist profesionist para se të lindte.

LEXO
Historia e fëmijërisë së Paul Scholes Plus Fakte të paqarta të biografisë

Sipas fjalëve të Danielit, "Kur isha duke u rritur, ai ishte ai që më stërviti dhe mentoroi dhe më ndihmoi të bëhesha ajo që jam sot.

Pa trajnerin e tij dhe pa depërtimin e tij dhe ditët dhe orët që ai vendosi me mua, unë nuk do të isha lojtari që jam sot.

Së bashku me vëllain tim, ai më mësoi gjithçka që di.

Vëllai i Michael Sturridge është Simon, Dean, David dhe Derek dhe Carl Sturridge. Motrën e tij është Ava Sturridge-Packer CBE.

nËNA: Mamaja e Danielit ishte shumë e përqendruar në arsimimin tim. Ajo donte që ai të përqendrohej në shkollë sepse ajo punonte në një shkollë. Kjo ishte e madhe për të.

LEXO
Histori të Fëmijërisë Takumi Minamino Plus Faktet e Biografisë së Untold

Jo vetëm që Daniel është i aftë të gatuajë një stuhi në fushën e lojës. Jashtë katranit, ai gjithashtu është paksa një dorë e zhytur edhe në kuzhinë.

Aq shumë sa që familja Sturridge kanë hapur restorantin e tyre Karaibe në Birmingham, ku ai lindi dhe ku prindërit e tij ende jetojnë.

Dhe do të jetë mamaja e Sturridit, të cilën ai thotë se ndikoi në dashurinë e tij për ushqim dhe gatim të mirë.

LEXO
Ainsley Maitland-Niles Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

xhaxhallarët: Sturridge është nipi i ish futbollistëve Dekan   Simon Sturridge.

Xhaxhai i Danielit, Dean luajti përpara për një dekadë me Derby County, pesë vjet nga të cilat kaluan në Premier League.

Xha Simon doli për Stoke City, ndërsa babai i Danielit Michael luante në Finlandë. Të dy Dean, Simon dhe Michael Sturridge (babai i Danielit) të gjithë kishin karrierën e tyre profesionale në të njëjtën kohë.

LEXO
Jack Wilshere Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sipas Daniel“Ata më hapën rrugën dhe unë i shikoja deri kur isha më i ri. Isha i lumtur kur pashë xhaxhanë tim duke luajtur për Derby dhe xhaxhai im tjetër duke luajtur për Stoke.

Unë pashë babanë tim duke luajtur në një regjistrim Betamax në shtëpi dhe ai më tregoi lojëra të vjetra që kur luante në Finlandë. Ai gjithashtu shënoi disa gola të mirë. ”

VËLLA: Daniel ka një vëlla më të madh të quajtur Leon Sturridge. Ai nuk ishte i interesuar për futbollin që nga dita e parë. Ai është fëmija dhe djali i parë i Michael dhe Grace Sturridge.

LEXO
Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Daniel një herë tha se kurrë nuk ka pasur ndonjë rivalitet midis vëllezërve dhe motrave midis tij dhe Leon. Sipas fjalëve të tij

" Leon ka qenë gjithmonë 100% mbështetës. Nuk ka pasur xhelozi. Dhe kjo është në gjithçka, jo vetëm në futboll.

Nuk ka xhelozi në familjen time dhe kjo është një gjë që prindërit e mi gjithmonë na kanë mësuar të mos e kemi kurrë.

Gjithmonë na mësuan të ngrihemi dhe të sjellim lëvdata dhe të përpiqemi ta ndihmojmë njëri-tjetrin për të qenë të suksesshëm; të mos jemi kurrë xhelozë për njëri-tjetrin ”

SISTER: Daniel Sturridge ka një motër të madhe të quajtur Cherelle Sturridge. Ajo është 4 vjet më e madhe se ai. Më poshtë është një foto e Cherelle Sturridge dhe John Terry.

LEXO
Historia e Fëmijërisë e Rigobert Song dhe Fakte të patreguara të Biografisë
Motra e madhe e Daniel Sturridge- Cherelle Sturridge me John Terry.
Motra e madhe e Daniel Sturridge- Cherelle Sturridge me John Terry.

COUSINS: Daniel ka kushërinj 3 në emër të Warren, Jordan dhe Ellisha Sturridge.

Daniel Sturridge Statusi i marrëdhënies - E dashura, gruaja, fëmijët?

Në fillim, Daniel nuk ishte mësuar kurrë të kishte marrëdhënie serioze. Ai shpesh i trajton fansat e tij me foto dhe video në Instagram, por ai kurrë nuk është fotografuar me një grua në krah të tij.

Romanca e tij jashtë fushe nuk është shumë intensive si ajo e Sergio Ramos Gonzalo Higuain.

LEXO
Loris Karius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Kjo ishte mënyra se si ai e ka parë jetën e tij të marrëdhënies ...“Do të doja të krijoja familjen time. Nuk jam i sigurt se çfarë lloj babai do të jem, por shpresoj se do të jem një njeri i ftohtë.

Dhe me shpresë, fëmija im do të jetë në gjendje të flasë me mua për çdo gjë. Ky është lloji i personit që unë jam, dhe ky është lloji i marrëdhënies që shpresoj të kem me fëmijën tim.

Më vonë, kjo ishte ajo që ndodhi !!

LEXO
Historia e fëmijërisë së Michael Carrick Plus Fakte të paqarta të biografisë

Tifozët u tronditën kur Daniel Sturridge shkoi në Twitter për të treguar nevojën e tij për një zonjë në jetën e tij.

Sturridge i cili është i njohur për ndarjen e shumë prej jetës së tij në rrjetet sociale dhe ndërveprimi i tij i shpeshtë me fansat u tha ndjekësve të tij:

Pak orë pas tweeting, disa media zbuluan cilësitë e tij sociale për zonjat e mundshme që synonin të ishin në një marrëdhënie serioze me të. Disa prej tyre lexojnë si vijon;

LEXO
Historia e fëmijërisë së Luke Shaw Plus Fakte të paqarta të biografisë

-He është fizikisht shumë i aftë - Ai nuk do të lejojë që kjo të të ulë, shoqërimi me të është si të kesh një trajner personal!

-He mund t'ju sjellë një zbritje në Subway pasi ai është ambasadori i tyre numër një.

-Ai ka provuar se ka një sens të mirë humori pasi ka marrë pjesë në garën e rapping me shokun e lojtarit të Liverpool FC, Jordon Ibe.

-Ai jeton duke festuar në mes të yjeve të tillë si Tinie Tempah, Pharrell Williams dhe Drake kështu që ju do të jeni në listën e miqve si një plus i tij!

Hammersmith Primark dhe Daniel Sturridge:

Ishte supermodeli Jourdan Dunn që më në fund fitoi zemrën e tij. Jourdan është një modele dhe aktore angleze e modës.

LEXO
Trent Alexander-Arnold Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Ajo u zbulua në Hammersmith Primark në 2006 dhe u nënshkrua në Storm Model Management në Londër menjëherë pas kësaj. Hammersmith Primark filloi të shfaqej në pistat ndërkombëtare në fillim të vitit 2007.

Jourdan Dunn dhe Daniel Sturridge janë rritur në mënyrë të vazhdueshme pasi ata filluan të takoheshin. Ata kanë mbajtur marrëdhënien e tyre shumë të qetë, përveç momenteve si kjo më poshtë.

Daniel Sturridge Biografia - Origjina e Festimit të Qëllimit:

Njerëzit kanë thënë se Daniel Sturridge ka lëvizur Si Jagger.

Përsëri, nga të gjitha gjërat që njerëzit më shumë duan të dinë për sulmuesin, është ndoshta origjina ose kuptimi i festimit të tij të njohur të qëllimit Jagger.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Sturridge pëlqen të kryejë rutinën e vallëzimit në stilin egjiptian para adhuruesve të tij.

Anglia angleze shpjegohet dikur në një intervistë me revistën GQ: “Kjo ndodhi kur unë dhe vëllai im dhe kushërinjtë e mi ishim në banesën time.

Ne po bënim pak shaka dhe po luanim muzikë dhe unë përfundova duke bërë vallëzimin. Përsëri përfundova duke e bërë atë në një klub nate dhe pastaj njerëzit ishin si: 'duhet ta bësh si një festë', dhe pastaj ajo lloj i mbërthyer vetëm. "

Pak tifozë e kanë tallur atë. Një shembull shihet më poshtë.

LEXO
Fernando Torres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Sa i përket përdorimit të tij të parë, vallja Sturridge Jagger u përdor për herë të parë në 2004 kur ai kishte një lojë U15s kundër Barcelonës në Nike Premier Cup.

14-vjeçari i atëhershëm gjeti pjesën e pasme të rrjetës dhe e ndoqi atë me vallëzimin e paharrueshëm që bëri për herë të parë në fushë.

Megjithëse dukej pak e papërpunuar dhe pa kuptim në atë kohë. Daniel e ka përmirësuar atë.

LEXO
Patrick Bamford Fëmijëria Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Ndjesia e veshjes së zezë:

Nga fusha, Sturridge ka një gamë të gjerë interesash për të mbajtur veten të zënë. Ai ka një pasion të madh për modën në të zezë. Ai e bën të sigurtë se është i pajisur me veshje më të mirë të projektuesit të zi gjatë gjithë kohës.

Dhe në veçanti, kjo do të thotë të veshësh të gjithë trajnerët e fundit.

Dikur një tifoz i Derby County dhe Arsenal:

Sturridge përdori për të mbështetur Derby County kur ai ishte më i ri sepse xhaxhai i tij, Dean, luajti për ta. Por sapo Dean u largua, Sturridge ndryshoi besnikërinë ndaj Arsenalit.

LEXO
Michael Owen Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Feja Daniel Sturridge:

Sturridge është një i krishterë. Pas fitores së Lojtarit të Premier League të Muajit, Sturridge tha, "Unë bëj gjithçka [përmes] Krishtit që më forcon".

Feja gjithashtu luan një rol të rëndësishëm në jetën e 24-vjeçarit, me Sturridge një të krishterë të devotshëm, siç shihet nga gjesti drejt qiellit, duke falënderuar Perëndinë që shënuesja bën sa herë që të gjejë pjesën e prapme të rrjetës për Reds.

LEXO
Brandon Williams Fëmijëria Story Plus Faktet e Biografisë së Untold

"Unë thjesht mendoj se kam pasur besimin tim në Zot, jam lutur shumë, kam punuar shumë në fushën e stërvitjes dhe jam shprehur, duke luajtur lojën time natyrore dhe duke luajtur pozicionin tim natyror gjithashtu,"

Sturridge i tha World Sport të CNN kur u përpoq të shpjegonte formën e tij të fundit të nxehtë para portës.

Daniel Sturridge Fakte të Biografisë - Një Dhurues Bamirësie:

Sturridge është i përfshirë në mënyrë aktive në punë bamirësie, shpesh duke ndihmuar lojtarët e rinj të përfshihen në futboll.

LEXO
Iago Aspas Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Në vitin 2012, ndërsa luante për Chelsea, ai paraqiti një çek prej 50,000 € në Street League, një bamirësi e dedikuar për të ndihmuar lojtarët në disavantazh në të gjithë Evropën të futeshin në futboll.

Në verën e vitit 2013, Sturridge hapi fondacionin e tij bamirës me emrin e tij në Portmore, Xhamajka, me qëllimin e tij për të ndihmuar të rinjtë atje të futen në sport dhe argëtim. Ai gjithashtu zotëron kompaninë e regjistrimeve Sturr Class Entertainment.

LEXO
Tammy Abraham Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë
Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet