Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

Dani Alves Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të paqarta Biografia

LB prezanton historinë e plotë të një demi futbolli më të njohur me nofkën; "El Loco [i çmenduri]". Historia jonë e fëmijërisë Dani Alves plus Fakte të patreguara të biografisë sjell për ju një llogari të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare dhe Fakteve OFF-Pitch për të.

Po, të gjithë dinë për energjitë e tij në fushë, por pak e konsiderojnë Dani Alves Bio-n tonë që është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Shih edhe
Carlos Vinicius Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dani Alves Historia e Fëmijërisë - Jeta e hershme dhe Historiku i Familjes:

Daniel Alves da Silva lindi në ditën e 6-të majit 1983 në Juazeiro, Bahia, Brazil. Ai lindi nga nëna e tij, Dona Lucia (amvise) dhe babai, Domingos Alves Da Silva (një fermer).

Babai i tij, Domingos shpjegon se kur Dani ishte një fëmijë, ai ishte tashmë i ndryshëm nga fëmijët e tjerë në lagjen e tyre. Ai ishte kaq i mbushur me energji si fëmijë.

Shih edhe
David Neres Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga mosha e hershme, Dani u zgjua me babain e tij në 4 am dhe udhëtoi me të në fermë për të ndihmuar atë të punonte në fushat e Salitre, një fshat i vendosur 30km larg nga Juazeiro.

Kur Dani Alves ishte shumë i ri, ai gjithmonë gjente kohë për pasionin e tij më të madh, që është luajtja e futbollit me miqtë e tij në fusha. Ai luante futboll me fëmijët fqinjë. Babai i Alves kishte një pasion edhe për futbollin dhe përfundimisht arriti të organizonte ekipin e tij të futbollit.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Marquinhos Plus Fakte të paqarta të biografisë 

Alves, në moshën dhjetë vjeç, filloi si një anësor, por për shkak të mungesës së golave ​​që ai shënoi, babai i tij e rivendosi atë si një mbrojtës i djathtë, një pozicion ai vazhdoi për jetë. I riu Dani ka kultivuar dhe shitur prodhimet bujqësore për të bërë para për karrierën e tij të rinisë në Juazeiro dhe Bahia. Ishte Sevilla që i dha atij mundësinë për të luajtur në Evropë. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori. 

Kush është Dinora Santana? Dani Alves Ish-Gruaja:

Pas legjendës së FC Barca, ekziston një grua joshëse. Dinora Santana dhe Daniel Alves filluan takimet në ditët e viteve të reja, 1 janar 2005.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Gabriel Jezusi Plus Fakte të paqarta të biografisë

Të dy zogjtë e dashur vendosën të lidhnin nyjën në 2008. Ata kanë dy fëmijë, Daniel dhe Vitória.

Martesa e tyre zgjati për vetëm tre vjet para se çifti të binte dakord për një ndarje dhe divorc në 2011. Arsyeja aktuale pas divorcit të tyre nuk dihet deri më sot. Sidoqoftë, u perceptua që Dani Alves flirtoi me aktoren Brazilian të Sapunit Thaissa Carvalho.

Carvalho është shfaqur në një numër programesh në TV Brazilian dhe ka studiuar ushqim dhe infermieri në Universitetin Shtetëror të Rio de Janeiro. Më poshtë është një foto e Dani dhe Thaissa.

Shih edhe
Marcelo Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Që nga divorci, Dinora Santana ende mbetej agjente e Dani Alves edhe pas divorcit. Ajo vazhdoi të mbetet ish-gruaja, biznesmeni, fqinji, gjysmë motra dhe nëna e fëmijëve të tij Dani Alves. Dinorah zgjedh ngjarje, dëgjon propozimet e klubit dhe madje kujdeset për ish-burrin e saj kur ai plagoset.

Në të vërtetë, a do ta lini ish-gruan tuaj të kujdeset për imazhin tuaj? Po në lidhje me jetën tuaj profesionale? Shumica e burrave ndoshta do të dridheshin nga mendimi i kësaj mundësie.

Shih edhe
Thiago Silva Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara Biografia

Për Dani Alves, është normale. Dani dhe Dinorah Santana da Silva janë partnerë në pesë kompani: dy në Brazil, një në bujqësi dhe një kompani të pasurive të paluajtshme dhe tre në Spanjë ((1) Një tjetër "kompani e pasurive të patundshme" (2) "Cedro Esport", e cila kujdeset për imazhin e lojtarit dhe (3) "Flash", një kompani që administron atletët)

Ata janë gjithashtu fqinjë, jetojnë në rrugë shumë afër, dhe ajo, si një biznesmen i vëmendshëm, kujdeset që klienti të jetë gjithmonë në kushtet më të mira.

Shih edhe
Historia e Fëmijërisë Antony Plus Fakte të patreguara të Biografisë

“Unë gjithmonë jam kujdesur për ushqimin, veçanërisht kur ai është i dëmtuar. Pyes nëse po ha mirë nëse po pi qumësht (qesh). Unë jam gjysmë motër, gjysmë nënë ”.... thotë Dinorah e ashtuquajtura ish-grua. Për Dinorah, arsyeja më e madhe për afërsinë e saj me ish-burrin nuk janë kompanitë, por dy fëmijët: Daniel dhe Victoria.

Kush është Joana Sanz? Gruaja Dani Alves:

Në qershor 2017, Dani Alves vendosi të merrte vendimin e rimartesës. Ai u martua me modelen spanjolle Joana Sanz (10 vjet më e vogël se ai) në një martesë të fshehtë në Ibiza.

Shih edhe
Eder Militao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

 Joana Sanz me profesion është modele mode. Ishte një ceremoni romantike në ishullin spanjoll, me ish-mbrojtësin e djathtë të Barcelonës që zgjodhi të vishte një kostum të bardhë për t’iu përshtatur nuses së tij të bukur.

Ceremonia e dasmës së Alves u mbajt sa më diskrete, por disa të ftuar dhe nusja ndanë fotografitë e ngjarjes në Instagram.

Dani Alves Jeta Familjare:

Dani Alves fillimisht erdhi nga një prejardhje e varfër familjare përpara se mundësia e futbollit që i solli babai i tij të bëhej një ndërrues i lojërave. Domingos Alves Da Silva ende shërben si trajner i klubit që rriti djalin e tij.

Z. Domingos Alves da Silva, babai i Dani Alves u emërua kohët e fundit si Menaxheri i Futbollit Baza të klubit, Juazeiro Social Clube. Familja Alves është shumë krenare për kokën e tyre, të cilët e bënë atë të interesohej për futbollin dhe ndjekjen e ekipit kombëtar të futbollit të Brazilit që në moshë të re.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Daniel Alves da Silva pëlqen të shoqërohet në seancat stërvitore të Kombëtares Braziliane në Salvador nga tre tifozë shumë të dashur: Maria Lúcia, nëna e tij, Domingos, babai i tij dhe Lucivânia, motra e tij. Më poshtë është një foto e nënës Dani Alves, Dona Lucia e cila e do shumë.

Dani Alves Jeta Personale:

Dani Alves ka atribut në vijim për personalitetin e tij.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Alisson Becker dhe faktet e paqarta të biografisë

Dani Alves Pikat e Forta: Dani është kënaqësi për të qenë me të, i besueshëm, i durueshëm, shumë praktik dhe i bazuar mirë.

Dani Alves Dobësitë: Dani mund të jetë kokëfortë, posedues dhe pa kompromis.

Çfarë i pëlqen Danni Alves: Kopshtari, gatim, muzikë, romancë dhe duke punuar me duart e tij

Çfarë nuk i pëlqen Danni Alves: Ndryshime të papritura, komplikime dhe pasiguri të çdo lloji.

Dani Alves është dikush që do të punonte aq shumë për të korrur frytet e punës së tij. Ai ndjen nevojën që të jetë gjithmonë i rrethuar me dashuri dhe bukuri, të kthyer në botën materiale, hedonizmin dhe kënaqësitë fizike. Dani është sensual, i prekshëm dhe e konsideron prekjen dhe shijen si më të rëndësishmen e tij nga të gjitha shqisat.

Shih edhe
Neymar Childhood Story Plus Fakte të patreguara të biografisë

Dani Alves Fakte:

  • Dani Alves është një epitet e një babai të gjallë.

  • Me Dani Alves të përfshirë në ndonjë ekip, vallet tradicionale të Amerikës së Jugut duhet të bëhen gjatë festimeve.

  • Dani Alves e bëri këtë herë me C Ronaldo.

  • Dani identifikohet me partnerin e tij të vallëzimit dhe mikun më të mirë, Neymar.

Fakte Racizmi Dani Alves:

Më 27 Prill 2014, gjatë një ndeshje në stadiumin e Villarreal, El Madrigal, Alves u shënjestrua nga mbështetësi i Villareal David Campaya Lleo, i cili hodhi një banane në të.

Alves e mori banane, e bëri atë dhe mori një pickim. Ai iu përgjigj incidentit duke thënë:

“Ne e kemi vuajtur këtë në Spanjë për disa kohë. Duhet ta merrni me një dozë humori. Ne nuk do t'i ndryshojmë gjërat lehtë. Nëse nuk i jepni rëndësi, ata nuk e arrijnë objektivin e tyre. ”

shok grupi NeymarPërgjigja - për të postuar një fotografi të tij në mediat sociale duke ngrënë gjithashtu një banane - u bë virale. Futbollistë të tjerë gjithashtu kanë bërë fotografitë e tyre për të ngrënë banane.

Shih edhe
Historia e fëmijërisë së Gabriel Jezusi Plus Fakte të paqarta të biografisë

 Alves tha se kushdo që hodhi bananin në të, duhet të turpërohet publikisht, dhe në 30 Prill 2014, një njeri u arrestua në lidhje me incidentin. Villareal u gjobit më vonë me € 12,000 për incidentin.

Alves më parë i ishte nënshtruar talljeve raciste në Spanjë. Ai u ankua për abuzim racor pasi u tall me thirrjet e majmunëve gjatë një gjysmë finale të Copa del Rey në Real Madrid në 2013.

Shih edhe
Eder Militao Historia e Fëmijërisë Plus Fakte të patreguara të biografisë

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit që lexuat Historinë tonë të Fëmijërisë Dani Alves plus fakte të patreguara të biografisë. Në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket si duhet në këtë artikull, ju lutemi vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !. 

Regjistrohu
Njoftoni
0 Comments
Reagime në internet
Shikoni të gjitha komentet