Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta të biografisë

Story Daley Blind Childhood

Azhurnimi i fundit në

LB prezanton Story of a Genius Futboll më i njohur me pseudonimin; "Scholletje Junior". Ngjarja jonë e fëmijërisë së Daley Blind dhe Biografia e patreguar Fakte ju sjell një pasqyrë të plotë të ngjarjeve që nga fëmijëria e tij deri më sot. Analiza përfshin historinë e tij të jetës para famës, jetës familjare, lidhjeve familjare dhe fakteve të tjera jashtë tij.

Po, të gjithë e njohin shkathtësinë e tij. Megjithatë, vetëm një dore pak tifozë di shumë për Daley Blind's Bio e cila është mjaft interesante. Tani pa adieu të mëtejshëm, le të fillojmë.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e hershme

Daley Blind lindi në ditën e 9th të marsit 1990 në Amsterdam, Holandë. Ai lindi nënën e tij, Yvonne Blind dhe babain Danny Blind.

Historia jonë e fëmijërisë Daley Blind është një histori e një djaloshi të ri dhe inteligjent, i cili pas lindjes u pa se ishte i bekuar gjenetikisht me talentin e jashtëzakonshëm të futbollit, në sajë të babait të tij. Babai i tij, Danny, e vendosi atë në një shkollë që i dha atij mundësinë për të luajtur futboll të futbollit gjatë periudhave sportive.

Blind filloi karrierën e tij në akademinë e të rinjve të klubit të tij të lindjes, Ajax, i njëjti klub ku babai i tij Danny e bëri emrin e tij si profesionist. Pavarësisht ndikimit të babait të tij, Daley kishte akoma një vendosmërinë e heshtur për të bërë ëndrrat e tij të bëhen të vërteta dhe ambiciet e tij nuk ishin thjesht një dashuri kaluese.

Në fjalët e tij ...

"Babai im i cili është edhe shoku im më i mirë përdor për të më nxjerrë jashtë në ndeshjet e rëndësishme si nuskë e tij personale gjatë ditëve të tij të lojës. Ai kurrë nuk më bleu me lodra apo lojëra kur isha i ri, vetëm një futboll. Unë jam plotësisht mirënjohës për gjithçka që ka bërë. Gjithmonë më shtyu. Pa atë, unë nuk do ta kisha këtë udhëtim të pabesueshëm që deri më tani.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Karriera në Përmbledhje

Midis moshave të 5 në 8 (1995-1998), Blind luajti për AFC (Amsterdamsche Football Club), i cili i dha atij një bazë të mirë për futbollin. Në akademi, ai u lidh me trajnerin e rinisë, Edwin Tielman, një figurë babai për të. Në të tjera për të mbajtur një sy të ngushtë me djalin e tij, Danny vendosi të regjistrojë djalin e tij në akademi Ajax ku ai ishte një trajner.

Duke qenë bir i legjendës së Ajax dhe Holandës Danny Blind nuk mund të jetë e lehtë për asnjë futbollist të ri. Pritjet e larta e kanë ndjekur gjithmonë Daley Blind, dhe herët në karrierën e tij, duket se mund të luftojë për t'i përmbushur ato.

Nëpërmjet ndikimit të babait të tij, Blind filloi një karrierë të suksesshme në Ajax dhe u rrit në radhët e të rinjve, duke fituar veten një vend të lartë në ekip. Ishte kjo periudhë që babai i tij u ngrit në një anëtar të bordit të klubit.

Si një lojtar i dobishëm, Blind luajti të majtë mbrapa, krahun e majtë mbrapa, qendrën e prapme dhe mesfushën mbrojtëse. Ai e pa veten duke fituar katër tituj të njëpasnjëshëm Eredivisie me klubin. Nëpërmjet lidhjeve të forta të futbollit në familjen e tij, babai i tij më vonë u bë asistent i trajnerit të Holandës. Kjo gjithashtu përkon me kohën kur Daley Blind fitoi lojtarin e ekipit të vitit për Ajax në 2013, duke marrë një telefonatë nga Louis van Gaal për detyrën e ekipit kombëtar.

Ishte vetëm disa ditë para Kupës së Botës 2014 se miku i babait të tij Louis van Gaal mori punën e tij të Manchester United. Blind Snr ishte asistent ndihmës i shefit të United gjatë Kupës së Botës në Brazil dhe ishte i sigurt që kishte një rol në lëvizjen e djalit të tij.

Si e ndihmoi Danny Blind djalin e tij, Daley Blind te Manchester United

Vetëm një vit pas turneut pikërisht në 30th të gushtit 2014, Manchester United arriti një marrëveshje për të nënshkruar Blindin. Pjesa tjetër, siç thonë ata, tani është histori.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta e marrëdhënieve

Futbolli është një pemë e artë, një vend ku miliona të rinj kanë gjetur hije dhe dashuri. Pas çdo njeriu të madh, ka një djalë të madh dhe në atë djalë ekzistojnë një zonjë e bukur magjepsëse. Blind Blind ka qenë në një marrëdhënie afatgjatë me të dashurën e tij lookalike Candy-Rae Fleur.

Historia e dashurisë e Daley Blind dhe Candy-Rae Fleur

Candy-Rae është një model dhe balerin me një të fortë e cila përfshin valle me Robin Thicke në MTV EMA's. Ajo është nga Amsterdami dhe një i diplomuar nga Kolegji Hermann Wesselink (grupi i diplomimit 2007). Siç e vendos edhe faqja e saj LinkedIn, ajo aktualisht punon si një media transmetuese profesionale.

Nuk dihet se sa gjatë kanë qenë së bashku, por duken seriozisht në foto më poshtë.

Historia e dashurisë e Candy-Rae Feur dhe Daley Blind

Siç e thotë Daley Blind; "E shoh veten si një djalë të rregullt, dhe ne, një çift normal. Unë mendoj se është ndonjëherë e vështirë për të dashurën time Candy-Rae sepse takim një futbollist i cili literea do të thotë të kesh shumë vëmendje. Dashuria e jetës sime më jep mbështetje të madhe dhe gjithashtu përpiqem t'i jap asaj të njëjtën gjë. "

Pavarësisht nga mënyra normale e fshehjes së saj nga ndriçimi, Candy-Rae Feur ka zbuluar një herë zbulimin e saj duke sjellë ekuipazhin e vallëzimit për të mbështetur të dashurin e saj. Duke pasur një kapak të fytyrës të quajtur "Ekipi Blind" ishte një mënyrë e re për të treguar mbështetje për mbrojtësin e Manchester United.

Siç është paraqitur më poshtë, grupi i blondes bukur dhe brunettes u pa me aksesorin e modës "Skuadra e Blind Snapback" të cilën ata e përdorën për të kapur vëmendjen e tifozëve ndërsa hynë në stadium. Historia e Candy-Rae Feur ngritur një ekip për të mbështetur të dashurin Blind

Candy-Rae e pëlqen modën, por ajo nuk do të shkojë të gjithë dolled deri në ndeshjet. Ajo vetëm e bën të sigurt se ajo mban diçka të kuqe dhe për mbështetjen kombëtare, diçka portokalli siç shihet më poshtë.

Daley Blind dhe Girlfriend e mbështesin atë në Red dhe Orange

Pavarësisht se është një vajzë e futbollistit, Candy Rae nuk i pëlqen të quhet WAG. Ajo njëherë tha: "Unë nuk jam WAG, nuk ndihem si e dashura e një lojtari. Është raundi tjetër! Ai është njeriu i një balerine! "

Fleur shtoi: "E panjohur e saj për në United, çdo grua ose të dashurën do të fotografohet kudo që të shkojnë. Kur ishim në Ajax dhe nganjëherë shkuam të gjithë, nuk kishte asnjë fotograf përreth.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta personale

Daley Blind Jeta personale

I verbëri është shumë miqësor dhe shpesh e gjen veten në shoqërinë e njerëzve shumë të ndryshëm. Ai është vetëmohues, gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët, pa shpresuar që të marrë ndonjë gjë mbrapa. Jeta e Daley Blind karakterizohet nga ndjeshmëria dhe shprehur aftësinë emocionale. Ai është shumë i mëshirshëm dhe shumë besnik ndaj të dashurës së tij, Candy-Rae Fleur.

Pikat e forta personale: Ai është i dashur, dashamirës, ​​artistik, intuitiv, i butë, i mençur dhe shumë muzikor për të dashurën e tij Candy-Rae Fleur.

Dobësitë personale: Ai mund të jetë i frikësuar, tepër i besuar, i trishtuar dhe ka dëshirën për t'i shpëtuar realitetit.

Çfarë pëlqen Daley Blind: Duke qenë vetëm me Candy-Rae Fleur, duke fjetur, muzikë dhe romancë me të.

Çfarë nuk i pëlqen Daley Blind: Njerëzit të cilët pretendojnë se e dinë-të gjitha, duke u kritikuar, e kaluara që po kthehet për ta ndjekur dhe mizori të çdo lloji.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Jeta familjare

Daley Blind vjen nga një sfond i familjes së klasës së lartë. Në Shtëpinë e Verbër, ajo është më e rëndësishme për futbollin. Megjithatë, shtëpia nuk është e mbushur me këmisha të futbollit pasi ato janë më shumë femra sesa meshkujt. Tani ju prezantojmë anëtarët e familjes Daley Blind.

Gjuha amtare: Nëna e Daley Blind Yvonne Blind është fotografuar më poshtë me bashkëshortin e saj më poshtë.

Nëna e Daley Blind-it - Yvonne Blind

Yvonne Blind njihet si dikush që ndihmoi djalin e saj, Daley në lëvizjen në Manchester United. Faqja e zezë e Yvonne Blind përcakton një moment kur ajo dhe burri i saj ishin përfshirë të dy në një aksident trafiku në 2006. Personi tjetër i përfshirë në aksident (viktima) duhej të pritej nga makina dhe të transportohej në spital.

Burri i Yvonne deklaroi se keqardhje: "Fakti që unë kam qenë ulur pas timonit me alkool është e pafalshme dhe nuk duhet të ketë ndodhur kurrë. Kam shumë turp dhe e kuptoj se dikush në pozitën time duhet të ketë marrë përgjegjësinë. Se kjo nuk ka ndodhur, e bën situatën edhe më të dhimbshme. "

Gjysherit: Gjyshi i Daley Blindit përshëndet nga Hellevoetssluis. Ai është një personalitet i mirënjohur në Zelanda Provinca holandeze falë karrierës së tij të shquar në industrinë e energjisë. Gjyshja e Daley Blind është nga Vlissingse, një komunë në jugperëndim të Holandës. Ai ka një xhaxh, të cilin ai njëherë e vuajti me dëshpërim vdekjen e tij nga një aksident me rrota.

SISTERS: Daley Blind ka dy motra të mahnitshme në emra; Zola dhe Frenkie Blind.

Daley Blind me motrat e tij, Zola dhe Frenkie

Nga pamja e fotove të tyre, duket se Zola është më e vjetër se vëllai i saj dhe Frenkie është shumë më e re. Zola është gjithashtu e dobishme për vëllain e saj të kecit.

Babai: Falë kreut të shtëpisë, Futbolli ka mbetur një çështje familjare për familjen Blind. Blind fillon karrierën e tij profesionale si një mbrojtës i drejtë.

Danny Blind-Back në ditët

Ai debutoi në 29 Gusht 1979 në futbollin profesional në Sparta. Në korrik 1986 Blind shkoi në Ajax, falë drejtorit teknik Johan Cruijff. Danny Blind fitoi titujt e mëposhtëm gjatë ditëve të tij të lojës; Ligën e Kampionëve (1995), Kupën Evropiane II (1987), Kupën UEFA (1992) dhe Kupën Botërore (1995). Ai luajti një total prej 537 lojrave në ligën holandeze dhe shënon 45 herë. Danny kishte një ngjashmëri të përsosur me djalin e tij Daley gjatë ditëve të tij të lojës.

Ngjashmëria perfekte e Danny Blind me djalin e tij, Daley

Danny arriti kampionët e Eredivisie, Ajax në 2005 para se të merrte një rol me anën holandeze kombëtare, nën Van Gaal në 2012. Në 2017, ai u shkarkua si ndihmës i ekipit kombëtar për shkak të rezultateve të dobëta. Lindur në East Souburg, Danny luajti për Sparta Rotterdam, Ajax dhe ekipin kombëtar të futbollit holandez. Në Ajax, ai u bë aq popullor saqë bordi i drejtorëve të klubit i dha atij një punë si trajner dhe më vonë e bëri atë anëtar të bordit.

Danny Blind kishte një karrierë mbresëlënëse si mbrojtëse për Holandën. Ai është i vetmi futbollist holandez që ka fituar të gjitha garat ndërkombëtare të klubeve të njohura nga UEFA dhe FIFA.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -I dashur nga Theresa Smalling

Chris Smalling dikur në lidhje me dashurinë e tij të nënës Daley Blind më shumë se ai.

Daley Blind, i dashur nga Theresa Smalling

Ndërsa tifozët atribuojnë ngjashmërinë e saj me Daley për shkak të performancës së dobët të Chris Smalling, një koment i një tifoz i veçantë shkaktoi disa zemërim siç shihet në pjesën e mëvonshme.

Dreka negative për Daley Blind

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Përparësitë e karrierës

Si një mesfushor mbrojtës, Blind pëlqen të shkëpusë lojën dhe të krijojë shpejt sulme të reja pasi ka fituar posedimin. Si mbrapa e majtë, ai duket se e di saktësisht se kur duhet të rritet përpara dhe kur të rikthehet. Çelësi i gjithë kësaj është ndërgjegjësimi taktik i Blindit dhe inteligjenca.

Sa i përket forcës së tij, ka të bëjë me marrjen e veprimit të duhur në kohën e duhur.

Daley Blind Childhood Story Plus Fakte të paqarta Biografia -Dobësitë e Karrierës

Mund të argumentohet se një Blind Daley është një mesfushor mbrojtës i cili nuk është aq fizikisht i fortë dhe nuk është në gjendje të nisë një trajtim të mirë, veçanërisht ndaj sulmuesve të fuqishëm.

Pas vëzhgimit të tij, dikush do të konkludonte se ai duket pak i dobët. Si një kthim i plotë, mungesa e ritmit mund të përbëjë një problem.

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për leximin e Daley Blind Childhood Story tonë dhe fakte të patreguara të biografisë. në LifeBogger, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni !.

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu